Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За зъбите  (Прочетена 10156 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За зъбите
« Отговор #1 -: 12-03-2010, 21:39:40 »

Нали виждаш. Пише ти да се жабуриш сутрин. Нищо ново няма да открият учените. Те мъдреците са го казали преди хиляди години. Рядко може да се прочете нещо смислено, което да не е казано преди повече от 3000 години :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За зъбите
« Отговор #2 -: 12-03-2010, 22:40:41 »

Да Петко , съгласен съм с теб , днес гледах един филм за Буда, на ВВС и там се разказваше за живота му и за брамините ,които черпели знанията си от Ведите и точно това се замислих - днес няма нищо което да ни е нужно и да не е написано там.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За зъбите
« Отговор #3 -: 29-03-2010, 09:24:40 »

Ето още едно линкче : http://www.youryoga.org/med/new_teeths.htm
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:За зъбите
« Отговор #4 -: 29-03-2010, 13:18:51 »

Да Петко , съгласен съм с теб , днес гледах един филм за Буда, на ВВС и там се разказваше за живота му и за брамините ,които черпели знанията си от Ведите и точно това се замислих - днес няма нищо което да ни е нужно и да не е написано там.

Едно време придвижването върху животни и пеш е ограничавало доста знание за света. Брамините не са имали интернет, разчитали са на въпображаемо wifi с недоказуем доставчик :).
Уестън Прайс е обяснил интересни неща за зъбното здраве. Като част от скелета, състоянието на костната система се вижда по състоянието на зъбите. Много кариеси и криви редки зъби означава начална остеопороза.
Цък  Един да сбърка в аюрведа и всички след него правят същата грешка. Дядката от филма раздаваше една и съща кора за всички видове болести. Подбираше я само по размер според клиента .
« Последна редакция: 29-03-2010, 13:41:33 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:За зъбите
« Отговор #5 -: 15-12-2010, 21:56:08 »

http://www.tialoto.bg/zdrave/2005/03/11/tayni-za-beli-kato-biseri-zabi.1878



Дядо Малахов много добре си го е написал,  и съм напълно на 1000  % съгласен с него. Методът му е изцяло природосъобразен, естествен и  безотказен !  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #6 -: 17-02-2011, 21:43:10 »

Ето още едно линкче : http://www.youryoga.org/med/new_teeths.htm
Някой пробвал ли го е това? Виждам, че е минала почти една година, значи трябва да са пораснали зъбки :D
Искам да попитам,  в статията от първия линк пише зехтин за жабурене, някъде из сайта четох още обсъждахте и студено пресовано слънчогледово олио, а днес видях и сайта на Деси, където беше написала и за кокосово масло... В карайна сметка май няма значение от какво ще е, само да е мазно и прясно? :D
Пробвах да се жабуря със слънчогледово олио две сутрини и ми се повдига, докато не стане на пяна, а зехтин не искам и да помирисвам...  :Confus_3:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:За зъбите
« Отговор #7 -: 18-02-2011, 11:17:44 »

Самодива, аз проучих доста задълбочено специално за кокосовото масло и мога твърдо да заявя, че то е най-полезно за устната хигиена. Другите масла не притежават неговите антигъбични свойства. Дори помага за лекуване на кандида. А да не говорим за избелващия ефект. Аз преди 2 години се мъчих един месец да се жабуря със зехтин и резултата беше пожълтяване на зъбите. С кокосово масло процедурата е супер приятна и въобще не ми се гади както с друго масло. Но всеки сам си преценява какво да използва.
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #8 -: 18-02-2011, 13:00:02 »

Ами ще взема да пробвам и с кокосово масло :) Ама никой не казва дали си е поникнал зъбки  tooth Чудя се дали е възможно да се саморегенерират само части от зъби... но не просто петна или започнали кариеси, ами примерно отчупени части от зъба  ??? Струва ми се, че ще е възможно  O0
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За зъбите
« Отговор #9 -: 18-02-2011, 13:22:29 »

Щом при динозаврите е възможно... ;)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:За зъбите
« Отговор #10 -: 18-02-2011, 13:57:18 »

ех как мразя като някой пусне интересен материал на руски... направоооо се побърквам >:( >:( >:( >:(
това какаово масло успява ли да ти избели добре зъбите, деси?  ??? ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За зъбите
« Отговор #11 -: 18-02-2011, 14:00:06 »

Кокосово;)
Какаовото предпочитам на този етап да си го хапна предвид цената му.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За зъбите
« Отговор #12 -: 18-02-2011, 14:07:36 »

Самодива, аз проучих доста задълбочено специално за кокосовото масло и мога твърдо да заявя, че то е най-полезно за устната хигиена. Другите масла не притежават неговите антигъбични свойства. Дори помага за лекуване на кандида. А да не говорим за избелващия ефект. Аз преди 2 години се мъчих един месец да се жабуря със зехтин и резултата беше пожълтяване на зъбите. С кокосово масло процедурата е супер приятна и въобще не ми се гади както с друго масло. Но всеки сам си преценява какво да използва.

 :kisss:Хайде докладвай!Какво,кога и как...се прави...,че аз съм решила да съ избеееля!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #13 -: 18-02-2011, 15:00:06 »

Tой доклада вече си седи готов  :Content_14:
http://desilifestyle.net/2011/02/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%B8-%D0%B4/

 
Щом при динозаврите е възможно... ;)
Вери, то и на гущерите им порасват опашките, ама... :surpris_23: :D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За зъбите
« Отговор #14 -: 18-02-2011, 15:07:55 »

Вери, то и на гущерите им порасват опашките, ама... :surpris_23: :D
:))))))))))
Така е.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:За зъбите
« Отговор #15 -: 18-02-2011, 15:19:30 »

... Ама никой не казва дали си е поникнал зъбки  tooth Чудя се дали е възможно да се саморегенерират само части от зъби... но не просто петна или започнали кариеси, ами примерно отчупени части от зъба  ??? Струва ми се, че ще е възможно  O0

Ето Самодивке, само че е за четящите руский язик - книжле на Михаил Столбов "КАК Я ВЫРАСТИЛ НОВЫЕ ЗУБЫ". С две думи, след едно сбиване човека загубил всиките си зъби, протезите не му понесли и той намерил начи да си ... как да го преведа ... "изкара" или "израсте" нови зъби. Когато е писал книгата е имал 17 (седемнадесет!) нови зъба! За съжаление човека е загинал при някаква злополука и трудът му остава незавършен.

http://book.ariom.ru/health/48-stolobov.html
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #16 -: 18-02-2011, 15:47:12 »

Диего, тая книжка я бях срещала и преди, но поради не-особено-добрия ми руский язик  :Confus_3: прочетох само увода, пък и може би ще имам желание да прочета цялата книга, когато наистина реша да си поникна нови зъби. Засега още не искам  :laugh:
Но темата ме интересува...
И още нещо, което съм чела някога някъде - Петър Дънов беше казал нещо за развалянето на зъбите... че зъбите се развалят от страх/страхове, нещо такова беше...
А някъде другате бях чела някаква статия, където се казваше, че всеки зъб отговаря на дадена част от тялото и съответно където имаш проблем в тялото, разваля се и съответният зъб. Само, че не се задълбочих много, защото ми се стори твърде сложно  :whistling2 - emotloader:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:За зъбите
« Отговор #17 -: 18-02-2011, 15:57:42 »

Аз съм решил да си "изкарам" още осем зъба, да ги закръгля на 40! Ееехх, какво ядене ще падне!

  :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:За зъбите
« Отговор #18 -: 19-02-2011, 12:10:07 »

И аз си мисля, че няма невъзможни неща. Като споменахте за поникване на зъби, преди 6 години живях в Германия и там ми откриха кълн на зъб в горната челюст. Но хирурга ми каза, че ако не го извадя може след години да ми създаде някакви проблеми. В крайна сметка с местна упойка ми пробиха челюста и го извадиха. И сега си мисля, че ако случайно нещо се случи с някой от предните ми зъби можеше да ми поникне нов зъб.
Гарван, Самодива е дала линк към статията с избелването в моя блог. Там съм обяснила всичко.
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #19 -: 19-02-2011, 13:09:49 »

Из темите намерих някъде да обсъждате още едно средство за почистване на зъбите - хлябната сода. Деси понеже беше писала там, че така си си миела зъбите, сега кое предпочиташ - хлябната сода или кокосовото масло? Има ли някаква разлика в действието върху зъбите. Доста хора там не бяха сигурни дали няма да повлияе зле на емайла, ама в крайна сметка добрия опит май си каза думата  ;D
На мен с хлябна сода ми се струва най-лесният и бърз начин...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.