Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: пробиотици  (Прочетена 7624 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
пробиотици
« -: 15-03-2010, 19:51:15 »

предписаха ми пробиотици,заради нередовен стомах,подуване и болки от някои храни.Прочетох,че е някаква бактерия МНОГО полезна,разбира се  tooth някой може ли да ме светне за лошите му страни?  :pensif_29:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:пробиотици
« Отговор #1 -: 15-03-2010, 21:20:21 »

Привет!
Пробиотиците обикновено се препоръчват при нередовни черва по-скоро...Ако има подуване след хранене и тежест, дава знак, че е нарушена естествената микрофлора на червата. Пробиотиците са микрофлората ни. С неправилно хранене, употреба на антибиотиции други медикаменти,  баланса между добри и лоши бактерии се нарушава и обикновенно добрите измират и имат превес геопатогенните бактерии. Затова когато има подуване на червата, запек, колит е добре да се вземат пробиотици под формата на хранителни добавки. Например в киселото мляко би трябвало да се съдържа ЛББ- лакто бациликус булгарикус, това е естествения начин да си го набавим с хубаво кисело, истинско мляко. На мен са ми известни следните пробиотици: ЛББ, както споменах, ацидофилус, бифидус и още три съм срещала, но точно в момента не сещам точните имена. А освен пробиотици има и пребиотици. Пребиотиците подхранват пробиотиците. Това са всички видове фибри: трици от пшеница, от овес, инулинови фибри. Пробиотиците с нищо няма да ти навредят, няма опасност от предозиране. Бифидуса е за дебелото черво, ацидофилуса за тънките черва.
Много хора не са наясно, че имунитета зависи от състоянието на червата, и баланса на бактериите в тях.
Ако не ти се пият хранителни добавки си прави сок от моркови и червено цвекло, като съотношението е 3/1 за морковите. Пий всеки ден такъв сок, включи червено цвекло в салатите, повече сурови храни като избягваш бобови, за да не те подуват и всичко ще бъде ок!
Дано да съм ти била полезна! :peperudi:
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:пробиотици
« Отговор #2 -: 15-03-2010, 23:18:03 »

предписаха ми пробиотици,заради нередовен стомах,подуване и болки от някои храни.Прочетох,че е някаква бактерия МНОГО полезна,разбира се  tooth някой може ли да ме светне за лошите му страни?  :pensif_29:
То хубаво,ама ти пак ще ги изтрепеш
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:пробиотици
« Отговор #3 -: 16-03-2010, 02:14:48 »

Пробиотиците са цяла една необятна материя. Условно стомашно чревните бактерии се делят на добри и лоши, но един японски лекар е забелязал, че и добрите могат да мутират в лоши.
Точно тази книга от японски доктор гастроентеролог, никак не исках да я купувам и нагло я изчетох още в книжарницата. Някъде около 182 страница и над час престой, започнах да се тревожа как така още не са дошли да изгонят  авантаджията натрапник. Десет страници след това нервите им най накрая не издържаха и......  Запътва се към мен една озлобена женица с потреперващи тикове на едната буза и  аз застивам в очакване на безценната реплика.
- "Извинете господине да не би да ни бъркате с библиотека". ?
- " Цял час се забавихте отговарям и ухилено, измъчих се да чета прав, поне фотьойл да бяхте сложили!
Естествено моментално се изнизах в друга книжарница да си дочета останалата част.
Дразнят ме по секцията в нас, миришат, заемат място, събират прах. Доста по удобни са в електронен вариант.
Така да се върна на пробиотиците. Ами като всяко живо същество и техния вид е многоброен. Голяма трудност представлява да си харесате порода, а после тя вас. Сещам се за над 20 вида продукти, съдържащи пробиотични култури от близките аптеки, и още над 200 вида по интернет.
При избор се сблъскваме  първо с ментета, тоест лиофилизирани и умъртвени, или лоши продавани като добри. Киселото мляко не се понася добре от всеки организъм, а и бактериите в него също може да са лоши. Това не ви е подквасвано високо в планината, издоено от крава пасла трева на ливада за да е полезно.
 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:пробиотици
« Отговор #4 -: 16-03-2010, 08:43:58 »

Пробиотиците са цяла една необятна материя. Условно стомашно чревните бактерии се делят на добри и лоши, но един японски лекар е забелязал, че и добрите могат да мутират в лоши.
Точно тази книга от японски доктор гастроентеролог, никак не исках да я купувам и нагло я изчетох още в книжарницата. Някъде около 182 страница и над час престой, започнах да се тревожа как така още не са дошли да изгонят  авантаджията натрапник. Десет страници след това нервите им най накрая не издържаха и......  Запътва се към мен една озлобена женица с потреперващи тикове на едната буза и  аз застивам в очакване на безценната реплика.
- "Извинете господине да не би да ни бъркате с библиотека". ?
- " Цял час се забавихте отговарям и ухилено, измъчих се да чета прав, поне фотьойл да бяхте сложили!
Естествено моментално се изнизах в друга книжарница да си дочета останалата част.
Дразнят ме по секцията в нас, миришат, заемат място, събират прах. Доста по удобни са в електронен вариант.
Така да се върна на пробиотиците. Ами като всяко живо същество и техния вид е многоброен. Голяма трудност представлява да си харесате порода, а после тя вас. Сещам се за над 20 вида продукти, съдържащи пробиотични култури от близките аптеки, и още над 200 вида по интернет.
При избор се сблъскваме  първо с ментета, тоест лиофилизирани и умъртвени, или лоши продавани като добри. Киселото мляко не се понася добре от всеки организъм, а и бактериите в него също може да са лоши. Това не ви е подквасвано високо в планината, издоено от крава пасла трева на ливада за да е полезно.
 

Я кажи заглавието на тази книга, че мен ми е любима тема!
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:пробиотици
« Отговор #5 -: 16-03-2010, 09:51:58 »

Това с млякото... онзи ден се мъчих да заквасвам мляко,домашно,с не много известен произход.успях да го докарам до айрян  tooth
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:пробиотици
« Отговор #6 -: 16-03-2010, 13:15:47 »

Това с млякото... онзи ден се мъчих да заквасвам мляко,домашно,с не много известен произход.успях да го докарам до айрян  tooth

ЦЪКВАМЕ ТУК колкото за обща култура.
« Последна редакция: 16-03-2010, 13:18:58 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:пробиотици
« Отговор #7 -: 17-03-2010, 06:35:02 »

Експеримент с 7 вида българско кисело мляко
http://missby.wordpress.com/2009/01/27/7-kiseli-mleka-2/
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:пробиотици
« Отговор #8 -: 17-03-2010, 23:42:22 »

 Като цяло , Муки, "оправянето" на това -онова с пробиотици е  "вторият начин" .  При това -  доста по-ненадеждния .  Нещо отвън трябва да оправи неразборията в корема ни , предизвикана от неправилно и лошо  ядене или от Бог знае какво... Добре , пием пробиотици,  пооправяме се ,  ама не променяме нищо по храненето си.  След известно време - А! то пак се наложило да пием пробиотици .. :) 
Поуката е ясна.

От киселото мляко (особено купешкото) няма смисъл да се уповаваме , че ще прихванем дори някое единично бактерийче. Количеството е такова ,че е много далеч от лечебната доза, а освен това   ще се нагълтаме с какво ли не , дето е напъхано в него от "високонравствения"  производител ,който бърза да заработи за Бентли ,докато е още млад ..

Отделно като добавка трябва да се вземат, но само Зевс знае какво има в капсулките по Апотеките.
Но дори и да е имало първоначално нещо , дали то е оживяло в дългия период на стоене по кашони и лавици.. А то ако не е живо , е толкова от полза ,колкото балерина с дървен крак. 

Руснаците направиха страшно ефикасни пробиотични препарати по специална технология ,която запазва бактериите живи . Както разказах преди време , пресичат за час започващ грип, настинка или каквото и да било там подобно нашествие. Трима човека го пробвахме , работи безотказно.  Това киселото мляко няма как да го направи ,дори да го изядеш заедно с кравата.  Няма необходимата концентрация на пробиотици. ( Защото това е определящото . Нали когато ни изнамерят някой бацил, втората им работа е да видят в какво количество е, колко е патогенно  (титър му се вика)  и тогава решават дали да го трепят или не. (и с какво)  Същото е и с пробиотиците. Ако са малко , те губят битката с лошите .   

Този продукт, който върши отлична работа ,дето аз го вземах и вземам профилактично , е Ветом.  Но ,създадоха други два , за които моят доктор Свирский от Киев ,който ги предписва на народа, ми писа наскоро ,цитирам дословно :
" Появились препараты следующего поколения --------- (живая бактерия с глюкозой) и --------- (живая бактерия на лактозе). Не хватает слов для восхищения. Для сравнения это запорожец и мерседес. И то и то едет, слава Богу, но как! Отпадает надобность применять препараты Ветом1,2,3 4. Это чудо, настоящее чудо!   "   
Нарочно не ги споменавам кои са, ако някой много силно иска, ще ги намери по руските сайтове . (Те и без това тук не се продават.)
« Последна редакция: 17-03-2010, 23:47:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:пробиотици
« Отговор #9 -: 18-03-2010, 09:48:35 »

Бате Бино! Много Благодаря  :Content_14:  от няколко дни пия по литър сок от моркови и цвекло и ефекта е  :thankyou: а ти защо пиеш тези хапчета ако всичко ти е ок?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.