Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравей-те и от мен ;)  (Прочетена 3890 пъти)

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Здравей-те и от мен ;)
« -: 16-03-2010, 18:23:24 »

Здравейте, престрашавам се да се представя и аз  ;D Чета си от известно време какво пишете, но сега се показвам от анонимността  :)

На 27 години съм като от близо 3 години вегетарианствам, когато обаче преди няколко месеца експериментално спрях млечните продукти и всъщност открих суровите рецепти, мога да кажа, че се преродих. Чувствам се много по-добре, по-енергична, по-здрава .. както се казва, няма връщане назад ;D
Чета все повече и повече, нямам търпение да изпробвам различни рецепти и се надъхвам всеки ден с една идея отгоре. Има дни, в които съм на 100% сурови вкусотии, друг път си хапвам нещо готвено като се старая да е без млечни, само при ходене на гости все още срещам затруднения - те си ме знаят, че не ям месо, а като разберат, че не ям и сирене и им става някак .. сложно  ??? Пък то е толкова лесно - една салатка  :Content_4 - emotloader: И така нарочила съм понеделник ден за пречистване от гостита и карам на вода и сокчета.

Сайтът е страхотен и всички вие сте страхотни ентусиасти, наистина е много зареждащо и даващо сили като човек има съмишленици  :fluretaa:
Де да имах толкова съмишленици и между приятелите, близките и семейството си .. с тях е малко по-трудно хем се опитвам да споделям, хем трябва да бъде умерено преди да са ме обявили за тотално луда. Малки успехи има, признавам, продължаваме напред в търсене на по-големи  :weight_lift:

Хубава вечер от мен!  :Content_22:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #1 -: 16-03-2010, 20:26:14 »

Здрасти Ренка.Добре дошла  :fluretaa:
При мен за гостито са на 2 фронта приятелите ми.Едните казват че съм най-лесен(една салатка и айде),а другите че съм най-труден(щото няма угодия...тва не ям,онова не ям  :bleh). :Content_22:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #2 -: 16-03-2010, 20:32:18 »

Здравей и добре дошла! Радвам се, че тук във форума ставаме все повече хора  :peperudi:
Може да споделиш повечко за това пречистване в понедлник, ще ми бъде интересно и полезно!!!
Успех с прочистванията!  :flowers2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #3 -: 17-03-2010, 06:55:40 »

Здравей, Ренка. :)  :Content_22:
На мен досега все са ми казвали, че съм много лесно гости.  :Content_4 - emotloader:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #4 -: 17-03-2010, 08:45:31 »

 :kisss:Добре дошла и от мене и на добър път си, а да ти е и на добър час!За гостито - не се тревожи - тургаш две ябълки ,един бабан в джоба и - готово!!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #5 -: 17-03-2010, 09:17:17 »

Добре дошла, желая ти много успехи и много приятно четене тук  :flowers2: :fluretaa:.
Това с реакцията на околните е много неприятно, но пък, какво, в крайна сметка им пука на тях  ???. И мен са ме обявили за "трудна гостенка", и аз като теб гледам да споделям умерено, но ако някъде срещна негативна реакция, си казвам "Какво пък толкова - от тези хора не ми зависи животът. Всеки има право на мнение и личен избор." С времето става все по-лесно :).
Поздравления за досега постигнатото, и продължавай напред  :kisss:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #6 -: 17-03-2010, 18:41:53 »

Привет на всички добре-заварили ;)

Благодаря за хубавите думи ;)
Относно реакциите на другите - да, така е, много по-важна съм си аз за себе си, отколкото какво мислят те. Просто понякога е по-трудно и едва ли не се притеснявам, че затруднявам някого с моите си желания.. колкото и да съм убедена, че всъщност е ужасно лесно :)

А за понеделниците - просто карам на вода, чайчета и сокчета. Много добър старт за седмицата ми е. Обикновено това за мен значи до към обяд само на вода и чай, към обяд си купувам фрешче или си правя в офиса (много яко, сдобихме се със сокоизтисквачка в офиса, но пак си изисква време, което понякога не стига) и после за вечеря да не се чувствам изгонена от масата си правя един зеленчуков сок ;) От пулпата на понеделнишките зеленчукови фрешове пък си правя крекери за през седмицата .. някак си почти манифактура се получава  :Content_4 - emotloader:

Усмихната вечер от мен  :Content_22:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #7 -: 17-03-2010, 19:55:36 »

Здравей Ренка,и аз се чувствам като теб и се притеснявам,че затруднявам хората като съм на гости.Добре,че не ходя често  :D.Последния път дори ме питаха какво да ми приготвят  :D и аз,за да не затруднявам домакините "си поръчах" домати и краставици,които исках да не са овкусени,защото ако тръгна да обяснявам какво да е олиото,да не ми слагат оцет и сол,ми става наистина някакси неудобно  :-\
Активен

emiliya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #8 -: 17-03-2010, 21:45:08 »

Поздрави и от мен  :Content_22: По повод гоститата -ми няма как да се угоди-факт.,но всеки си върви по пътя -избор!Радвам се ,че се намират все повече необикновени и добри хорица с вегетариански и суровоядни нагони.Пък било то и само виртуално,реално не попадам на себеподобни извън сайта( общо взето-:( )Както говорят тенденциите -увеличаването на вегетата продължава и надявам се в световен мщб да някога да стане 80-90 %. :sorcerer - emotloader:

Хубава нощ  :peperudi:
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #9 -: 18-03-2010, 10:06:10 »

Добре дошла! Щом не са ти казали,че си от секта,си добре.Както казваш,няма връщане назад,това е верният път!
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #10 -: 05-04-2010, 13:37:36 »

Добре дошла!
Имаш разбиране  :D и на мен ми е много неприятно когато всички ме нападнат, а те въобще не се интересуват какво си причиняват!
Активен

eLLis

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #11 -: 06-04-2010, 15:15:33 »

Здрасссстииии и добре дошла :)  :bleh
Колкото до разбирането, мен от моето обкръжение и семейсвто и всичко което е - НИКОЙ не ме разбира :) ахахаха не излъгах може би майка ми , защото ме слуша и ми купува това което кажа :) и понякога даже яде от мойте бъркотиии който приготвя :) не винаги са вкусни, даже май по рядко са :) ахахаха НОО!!! Важен е опита :)  :Content_22:
Активен

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #12 -: 07-04-2010, 18:59:00 »

Разбирането е дълъг процес, няма да се отказваме, я ;)
Аз напоследък започнах нова стратегия - нося нещо сладичко суровичко направено към гостито. Така като ме подемат, че нищо не ям и имам готови доказателства колко вкусни неща могат да се направят и обяснявам колко е лесно и полезно tooth Така прилагам тактично и заобиколно най-добрата защита - атаката  :pensif_29:
И така бавно и славно може да привлека и някой друг последовател ..
А сега като излизат толкова зеленчукове хубави на пазара, както и зеленийки от сорта на киселец, лапад, които никога до сега не съм се сещала да хапвам на салата и ми става много радостно каква шарена салатка си спретвам. Щом успях зимата да се запаля по суровоядството, сега с идването на лятото ще става все по-хубаво и по-хубаво ;)

Усмихната вечер  :Content_22:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #13 -: 08-04-2010, 22:41:46 »

Ооо, Рени, аз правя същото. Правих на близките си бонбони с ядки и оваляни в какао и суров корни бар и на тях им хареса, въпреки че не знаеха от какво са  ;D. Това много ме обнадеждава и се радвам, че правя добро и за тях  :D
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравей-те и от мен ;)
« Отговор #14 -: 08-04-2010, 22:50:44 »

Инката :) а на мен кога ще направиш   :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.