Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: кафе  (Прочетена 53320 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:кафе
« Отговор #40 -: 24-03-2010, 10:42:53 »

Бенато, благодаря за комплимента! :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:кафе
« Отговор #41 -: 24-03-2010, 13:24:41 »

Аз забелязах,че наистина миризмата на прясно смляно кафе е по хубава от самата консумация,поне за мен.
Това е било винаги и при мен.
Обожавах, а и сега харесвам да го мириша кафето.  :D То сигурно и това си е вид наркомания.

 :kisss:Веринке, баба, права си, макар и може би неосъзнато.Но има инфо и за пемането на уханията и за тяхната полза...знаеш го как се нарича.Петър Баков в книгата си за Ванга /цитирам по памет/казва..."тя ,като че ли поемаше само аромата на храната , почти не се докосваше до нея..."
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:кафе
« Отговор #42 -: 25-03-2010, 11:33:23 »

Във връзка с хората на изкството и вредните им навици, ето едни много приятни изключения: http://al.godsdirectcontact.org.tw/vg-vip/query/index.php?nation=All&category=art

П.П.: Mariiina, голяма си красавица  :flowers2:

-------------------------------
Допълвам още нещо - като минавах на суровоядство и много ме изкушеше някоя храна ми стигаше да я помириша и гладът ми за нея минаваше (от днешна гледна точка съм убедена, че ароматът на готвената храна превъзхожда вкуса й). Сега го прилагам и с кафето, но все още ужасно ми липсва вкусът.
« Последна редакция: 25-03-2010, 11:37:38 от oum le dauphin blanc »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:кафе
« Отговор #43 -: 25-03-2010, 12:10:05 »

кафенцето е чудесна напитка за спокойни отпуснати хора да се активизират за няколко часа. Предизвиква бурно отделяне на катехоламини, тоест адреналинова буря. По същия начин действат всички съдържащи кофеин напитки.  Ако вече сме стресирани от забързаното ежедневие и напитката прибави още стрес става страшно..
« Последна редакция: 25-03-2010, 20:05:25 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:кафе
« Отговор #44 -: 25-03-2010, 14:13:55 »

Във връзка с хората на изкството и вредните им навици, ето едни много приятни изключения: http://al.godsdirectcontact.org.tw/vg-vip/query/index.php?nation=All&category=art

П.П.: Mariiina, голяма си красавица  :flowers2:

-------------------------------
Допълвам още нещо - като минавах на суровоядство и много ме изкушеше някоя храна ми стигаше да я помириша и гладът ми за нея минаваше (от днешна гледна точка съм убедена, че ароматът на готвената храна превъзхожда вкуса й). Сега го прилагам и с кафето, но все още ужасно ми липсва вкусът.

      :kisss:Благодаря, благодаря!!!Еееееееееееееех, да бях и на ваште години...миските...ряпа да ядат!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:кафе
« Отговор #45 -: 25-03-2010, 16:03:51 »

няма нито един музикант в този линк,това е,мотото ни е живей нездравословно
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:кафе
« Отговор #46 -: 25-03-2010, 16:27:55 »

Във връзка с хората на изкството и вредните им навици, ето едни много приятни изключения: http://al.godsdirectcontact.org.tw/vg-vip/query/index.php?nation=All&category=art

П.П.: Mariiina, голяма си красавица  :flowers2:

-------------------------------
Допълвам още нещо - като минавах на суровоядство и много ме изкушеше някоя храна ми стигаше да я помириша и гладът ми за нея минаваше (от днешна гледна точка съм убедена, че ароматът на готвената храна превъзхожда вкуса й). Сега го прилагам и с кафето, но все още ужасно ми липсва вкусът.

      :kisss:Благодаря, благодаря!!!Еееееееееееееех, да бях и на ваште години...миските...ряпа да ядат!!!!

Прекрасна си, бабче  :kisss:. Наистина слагаш всички топ-моделки със силикони и минижуп... във миши дуп!  :D tooth  И то не само на снимката, а въобще  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:кафе
« Отговор #47 -: 31-03-2010, 07:54:46 »

За всички съфорумци, които все още не са се отказали от едничката си чаша кафе на ден едно споделено мнение от една суровоядка:
http://www.choosingraw.com/
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:кафе
« Отговор #48 -: 31-03-2010, 09:25:18 »

тази е написала цял роман!  :Content_14: хареса ми много
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:кафе
« Отговор #49 -: 06-04-2010, 14:08:04 »

Здравейте скъпи съфорумци,напоследък съм в движение и не ми остава много време да пиша но ви чета,нищо не пропускам  :) Сега за кафето -аз съм го спрял от 8-9 месеца ,откакто станах вегетарианец и въобще не ми липсва,но днес направих глупостта да си поръчам  едно-защо и аэ не знам ,ей така машинално.15 минути по-късно обаче  съжалих горчиво, а даже и не бях го изпил цялото-получи се доста бурна реакция-прилоша ми и с извинение си изповръщах червата,едва тогава ми поолекна.Предполагам че организма ми го е възприел като нещо много чуждо за да има такава бурна реакция на отхвърляне,или пък може де се дължи на това че преди 5 дни си правих първото чернодробно пречистване- всичко мина повече от добре като за пръв път ,но все пак 5-10 дни след края на процедурата знаем някои храни е добре да се избягват,сигурно и кафето е сред тях,е сега вече със сигурност се отказах от кафето  tooth
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:кафе
« Отговор #50 -: 08-04-2010, 23:17:37 »

И на мен ми се е случвало след кафе да повърна. И на мен ми прилоша , повърнах та се наложи чак да легна за час, два докато ми мине. Иначе не съм го зачеркнала тотално. Просто не съм си казала. Но го пия мноооого рядко и то някак си като знам, че няма да ми стане кофти. Ей, така нали знаете как някой път човек усеща предварително как ще му подейства някаква храна или напитка. Но важното е едно: кафето си е вредно!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кафе
« Отговор #51 -: 09-04-2010, 07:39:44 »

Чисто кафе е абсурд да пия - пада ми кръвното и кръвната захар. Да не говорим, че това което се продава по магазините е доста нискокачествено и дори кафето да има някакви полезни вещества след преработките те са си отишли. Иначе, не мисля че е чак толкова вредно ако се пие по едно на ден.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кафе
« Отговор #52 -: 09-04-2010, 13:22:51 »

Права си Томи , аз смятам ,че дори стрихнина в малки дози не е вреден по един път на ден
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кафе
« Отговор #53 -: 09-04-2010, 14:31:11 »

 :Content_4 - emotloader:
Ще взема да опитам. Може би ще подейства като мощен антиоксидант.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кафе
« Отговор #54 -: 09-04-2010, 16:21:53 »

Права си Томи , аз смятам ,че дори стрихнина в малки дози не е вреден по един път на ден
Навремето кралете са взимали по малка доза отрова всеки ден за да свикнат с действието й и ако случайно им се даде голяма доза да могат да се справят с нея. Така съм чела, че се лекуват и хранителни алергии. Не съм много запозната с хомеопатията, но знам със сигурност, че там се използват и много отровни растения. Например Bella Dona е често изписван хомеопатичен препарат за гърло.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кафе
« Отговор #55 -: 09-04-2010, 19:11:31 »

Например Bella Dona е често изписван хомеопатичен препарат за гърло.
Хомеопатията не лекува като традиционната медицина. Т.е. симптомите.  ;)
Бате Бино беше пуснал хубава статия по въпроса.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кафе
« Отговор #56 -: 09-04-2010, 19:21:12 »

Например Bella Dona е често изписван хомеопатичен препарат за гърло.
Хомеопатията не лекува като традиционната медицина. Т.е. симптомите.  ;)
Бате Бино беше пуснал хубава статия по въпроса.
Знам, просто го дадох като пример. Болното гърло е признак, не заболяване само по себе си. Просто познавам хора с тези симптоми, които взимаха Bella Dona.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:кафе
« Отговор #57 -: 17-05-2010, 22:31:57 »

Знам, че не е тук мястото tooth но ме интересува признак на какво е болното гърло?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:кафе
« Отговор #58 -: 17-05-2010, 22:38:22 »

Гърло - Канал на експресивността и творчеството.

Гърло: болести - Неспособност да отстояваш себе си. Преглътнат гняв. Творческа криза. Нежелание за промяна.


Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кафе
« Отговор #59 -: 18-05-2010, 02:05:51 »

Ако има и кашлица, териториален конфликт. Най-често срещан при децата в детската градина (не могат да поделят играчка, примерно). Разбира се, този конфликт не се изерпва само с неподелената играчка. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.