Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 6796 пъти)

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Здравейте
« -: 20-03-2010, 14:54:48 »

Здравейте, форумци!

Няколко думи за мен... Ами, единственото, което има значение, е контекста на регистрацията ми при вас.

В момента преживявам кондициониране, телесно и особено психическо, към живот на плодови сокове. Тези етапи са мого трудни, знаете... заради промените, които човек трябва да преживее в себе си, в комбинация с невероятния натиск от страна на обществото и постоянния стрес и атаки от нашата цивилизация(устроена по познатия ни начин).

Надявам се да намеря хора, които преживяват или са преживели етапите, през които преминавам (защото колкото и лично да е това пътешествие, все пак има някакви общи моменти) и с които да мога да поговоря, ако имам нужда, или с които взаимно можем да си осигурим емоционално-психическа подкрепа и някаква форма на стабилност в тези моменти на свръх-враждебност.

Също така това е моето поприще - нещата, за които никой не плаща... нещата, за които човек трябва да плати, за да има достъп до тях. Имам самочувствието да съм информиран по много въпроси, свързани пряко и непряко с контекста на форума и разполагам с много и нестандартна информация и ще се радвам да съм полезен на онези, които наиситна имат нуждата да я знаят. И разбира се, очаквам да намеря и нещо ново  :)
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Здравейте
« Отговор #1 -: 20-03-2010, 15:39:35 »

Здравей,добре дошъл(?)!Аз съм на разположение да споделя каквото знам и да почерпя от твоите знания. :flower:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте
« Отговор #2 -: 20-03-2010, 17:36:38 »

Здравей и добре дошъл и от мен :) Аз мога да ти дам няколко съвета , с които да преодолееш" натиска" на обществото :))
Активен

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте
« Отговор #3 -: 20-03-2010, 18:50:42 »

Е... не че съм вчерашен в това отношение  :) Преобърнах живота си с главата надолу в името на нещата, в които вярвам (защото искаме или не, всички все още вярваме в това, за което говорим като за факти).

Но въпреки всичко си остава трудно. Сам съм, напълно сам откъм подкрепа, работя като охранител, на място, което като цяло проповядва културата на цивилизацията ни като религия... И експериментите с храненето могат да ми костват живота - ако загубя работата, губя квартирата, ако загубя квартирата губя личното си пространство и заедно с това целият ми живот се срива.

"Под прикритие" съм вече 3-4 години. Принуден съм да участвам в цивилизацията активно и паралелно с това да ставам все по-несъвместим с нея. И евентуалният момент на раздор между тези две направления трупа едно мълчаливо напежение в ежедневието ми.

И целият този тгеатър, разигран под сянката на съмнението, несигурността на резултатите...
С други думи не си представям как може човек да е хем агент под прикритие, хем пионер в непозната област и сякаш нямам контрол над живота си и нещата просто се случват...

Но какво се обяснявам, много от вас знаят как е  :)
Активен

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Здравейте
« Отговор #4 -: 20-03-2010, 19:08:41 »

Здравей и от мен,а как успяваш да си все още "под прикритие" за толкова години?С никой ли не си споделял?А и никой да не е забелязал..любопитно ми е  :)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Здравейте
« Отговор #5 -: 20-03-2010, 19:16:51 »

Здравей  :)  :flowers2:

заинтригуващо се представяш.

"Под прикритие Принуден съм да участвам в цивилизацията активно и паралелно с това да ставам все по-несъвместим с нея
"това е моето поприще - нещата, за които никой не плаща"

Може ли малко повече? Защо принуден и до колко несъвместим?

а последното за нещата, дето сами се случват - за момент да допуснем, че е така (не съм много съгласна) и какво точно те безпокои ако се окаже че нямаме голям контрол над тях? (или по скоро привидно го нямаме колкото и както ни се иска?)
Активен

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте
« Отговор #6 -: 21-03-2010, 05:44:37 »

ribkata, това са много сериозни въпроси, които задаваш.

Защо "принуден"...
Ние, като човешки същества, не съществуваме безцелно... с това, предполагам, всички сме съгласни. За целта ни вече може да се спори до безкрай, но идеята е, че не съществуваме случайно, както нищо в природата не съществува случайно. Тоест, ние сме част от големия замисъл на Вселената, от голямата картина, която изглежда е невъзможно да обхванем с поглед от сегашната си позиция на човешки същества.

Тоест нашето съществуване и място сред останалите неща е предивдено и планирано и с това са планирани и нашите потребности - телесни, умствени, емоционални и духовни. За този широк спектър потребности е нужна и широка основа - обществен строй. Общество.

Потребности за човека са онези неща, които придават смисъл на живота му, тоест които му носят опит. Човек има нужда от общество, за да натрупа телесен, умствен, емоционален и духовен опит за времето, което прекарва в живо тяло. И колкото повече човек се изолира от опита, на който съдбата предлага да го научи, толкова повече живеенето губи смисъл за този човек.

Така че аз не се залъгвам, че искам да избягам от обществото. В действителност може би това искам в момента, но ако сега си тръгна, рано или късно бих се върнал... Защото обществото е идеалната платформа за един човек да научи уроците и да събере опита, заради които се е родил в този свят в самото начало.

С други думи - "принуден", защото няма къде другаде да отида. Аз съм свързан с другите хора и те са свързани с мен, колкото и да сме различни, и дори да желая да избягам, това е невъзможно... защото няма къде. Единственият избор, който човек има, е да помогне на останалите, защото в самото начало нещата са замислени така, че да не можем да се изоставим едни други и да бъдем щастливи. Щастието е щастие само, когато е споделено.



До колко несъвместим?
В интерес на истината до сега не съм определял за себе си фактически докъде се простира тази несъвместимост. Тя постоянно се увеличава.

Нещата стигнаха до там, че когато се намирам сред всякаквите хора на улицата и въобще навън, извън комфортната ми зона вкъщи, се чувствам задушен и отровен. Не говоря за невероятните миризми, с които човек се сблъсква, когато сетивата му... ще - не ще... се изострят. Не говоря за материалните неща, аз се ползвам от съвсем различна материална база от онази, необходима на обикновения човек. Може би затова съществуването ми навън, а и по принцип, е много сложно и натоварващо - защото за мен (и хората като мен) практически няма изградена инфраструктура в обществото ни.

Говоря за чувството от самото присъствие на хората, това е по-същественото.

Знаете, всяко съзнание може да бъде "усетено", всеки има поле около себе си. Нашето общество, за жалост, в момента страда от енерго-информационна пандемия, ако мога така да се изразя. Всеки носи в съзнанието си различни психопатогени и чужди програми, които предизвикват някаква форма на умствено отклонение, което се рационализира с нещо нормално и приемливо.
И когато се събере тълпа, когато индивидът загуби себеосъзнаването си и когато цялото общество започне да се разделя на отделни тълпи... Личността се чувства сякаш е помитана от огромни вълни енергия с ниско ниво на съзнание и е поставена в условия на постоянна съпротива към различните психо-зарази и изкривявания.

Не ти стига борбата със себе си, борбата да си вечно нов и вечно променящ се, ами трябва да се бориш и с всички нещастни хора, които постоянно полагат усилия да те запазят непроменен.

И... от един момент нататък... когато станеш силен, когато станеш войн за себе си, когато се научиш да бъдеш вечно променящ се и да се радваш на щастието от това...
...Ставаш опасен. Започваш да бъдеш заплаха за другите, защото те не искат да се променят, посвещават животите си на това, да запазят света непроменен и един и същ завинаги, защото болшинството хора се чувстват несигурни в себе си. И да запазят света и останалите непроменени е форма на самозащита от обстоятелствата... А самозащита се налага, защото тези хора са прекалено вцепенени и вдървени, те не обичат промените, завоите и вятъра, защото новостите и разнообразието ги чупят като сухи клони.

И се стига до момент, в който твоето щастие се превръща в заплаха за комфорта на останалите хора, които се чувстват нещастни.

Хем си свързан с тях, хем си враг, хем им пречиш, хем искаш да им помогнеш... Как да се пазиш с милувки и как да атакуваш с прегръдки...

Голяма каша. Целият свят. Такъв, какъвто го построихме...


За мен като човек обществото е отровно и е пасивна заплаха. Аз за него също, аз, с моите възгледи, съм заплаха за обществената сигурност, за установения ред. А сме свързани както са свързани полюсите на магнита.

В крайна сметка, който жертва свободата си в името на сигурността си, не заслужава нито едно от двете.
Активен

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте
« Отговор #7 -: 21-03-2010, 05:51:22 »

Здравей и от мен,а как успяваш да си все още "под прикритие" за толкова години?С никой ли не си споделял?А и никой да не е забелязал..любопитно ми е  :)

Много просто  :) Когато започнаха да се появяват хранителните ми различия с останалите, започнах да се сблъсквам с първите си сериозни социални проблеми. Най-вече в семейството. Имах нужда да се освободя от тежестта, нали знаете... усещах, че трябва да направя нещо, защото не се чувствах добре в тялото си. Но родителите ми ми пречеха, защото те са от онези нещастни психопати, които оформят масата на обществото ни.

Тогава избягах от вкъщи  :) Намерих си работа и квартира и започнах да се занимавам с това. Така че хората от новата ми социална среда ме познаваха вече променен. Тогава преминах на суровоядство. Иначе докато живях с наще бях вегетарианец, това успях да прокарам много лесно.

Когато ми смениха обекта, знаете как е с охранителите, използвах момента и пуснах отпуска, през която преминах само на плодови сокове и това е настоящият ми начин на хранене. С него дойдоха промени... главно психически, но имаше и телесни и отново, новите ми колеги вече ме познаваха променен.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Здравейте
« Отговор #8 -: 21-03-2010, 18:05:49 »


Не ти стига борбата със себе си, борбата да си вечно нов и вечно променящ се, ами трябва да се бориш и с всички нещастни хора, които постоянно полагат усилия да те запазят непроменен.

И... от един момент нататък... когато станеш силен, когато станеш войн за себе си, когато се научиш да бъдеш вечно променящ се и да се радваш на щастието от това...
...Ставаш опасен. Започваш да бъдеш заплаха за другите, защото те не искат да се променят, посвещават животите си на това, да запазят света непроменен и един и същ завинаги, защото болшинството хора се чувстват несигурни в себе си. И да запазят света и останалите непроменени е форма на самозащита от обстоятелствата... А самозащита се налага, защото тези хора са прекалено вцепенени и вдървени, те не обичат промените, завоите и вятъра, защото новостите и разнообразието ги чупят като сухи клони.

И се стига до момент, в който твоето щастие се превръща в заплаха за комфорта на останалите хора, които се чувстват нещастни.

Хем си свързан с тях, хем си враг, хем им пречиш, хем искаш да им помогнеш... Как да се пазиш с милувки и как да атакуваш с прегръдки...


За мен като човек обществото е отровно и е пасивна заплаха. Аз за него също, аз, с моите възгледи, съм заплаха за обществената сигурност, за установения ред. А сме свързани както са свързани полюсите на магнита.

В крайна сметка, който жертва свободата си в името на сигурността си, не заслужава нито едно от двете.
Тези неща съм ги усещал не веднъж. Разбирам те. Но не мислиш ли, че ти би намерил мир със себе си и с другите, ако започнеш да се срещаш със себеподобни. Иначе в сегашното ти положение на отшелник сред цивилизацията, е адски трудно. По-лесно би ти било, ако беше някъде в планината сам самичък. Затова опитай да се виждаш с хора, които мислят като теб ;) Това е от огромно значение.
2/3 от моите реални контакти са именно с такива хора - йоги, вегетарианци, вегани, суровоядци. Опитай се да влезеш в тези среди. Това би било лекарство за твоята душа ;) Успех! :Content_22:
« Последна редакция: 21-03-2010, 18:08:02 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте
« Отговор #9 -: 21-03-2010, 18:10:54 »

Да, малко по малко започвам да осъзнавам това  :) Първото, което мога да направя, е да комуникирам по интернет, като в момента. Кой зане, може би нещата ще се подредят така, че да навляза в по-себеподобни среди  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Здравейте
« Отговор #10 -: 21-03-2010, 18:14:23 »

Откъде си? Питам, защото в София и Пловдив вече започват да се правят суровоядски срещи, а веге-срещи си има отдавна, и дори в доста градове вече :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте
« Отговор #11 -: 21-03-2010, 18:24:55 »

От София съм  :) Най ще се радвам на сокови срещи, понеже всичко, което ям, са цитрусови сокове и сок от ябълки. Понякога ми липсва твърдата храна и си взимам сурови фъстъци или стафиди. Но ми липсва по-скоро играта с езика и работата на зъбите, мачкането на храната в устата, отколкото да ме влече глад за нея или вкус.

Дори когато си взимам фъстъци и ги опитвам, се оказва, че вкусът е съвсем различен от този, който съм очаквал и не ме привлича. Имат ми вкус на трева. Но ги ям просто заради удоволствието на работата на устата.

Все пак възприемам, че съм на течности, последните фъстъци, които ядох, бяха преди седмица... а и влечението ми е емоционално.


Но две години съм бил суровоядец и все още се чувствам като в братска среда сре дсуровоядци  :Content_22:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Здравейте
« Отговор #12 -: 21-03-2010, 18:30:03 »

В Дрийм Хаус провери. Там имат сурови съботи. Иди и сокчета ще има ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Здравейте
« Отговор #13 -: 21-03-2010, 19:02:10 »

Емиле, аз много обичам да задавам въпроси, а че тези ги написах сега, като те чета, се радвам
интересен човек си  :love_026:

а сродни натури ще срещнеш, мисля и тук има хора с подобно на твоето ориентиране. Все пак интернет доста улеснява връзките и намирането, някога е било сигурно по тежко.
Тълпата и обществото - неразделни са. Няма начин да живееш сред хората и да избегнеш изцяло недостатъците на обществото. Но и не бива да виждаш само потенциалната заплаха, обществото на все същите жестоки, користни, уплашени, заблудени и т.н. хора е създало великолепни красоти, изкуство, музика, архитектура. Красотата ще ни спаси (казвам си го особено в грозни ситуации)
Може би сам човек може само да намери едно свое оптимално равновесие, просто да се стреми да се изолира и сведе до минимум котактите с най тежките за него аспекти. Това става дори да не планираш, някои от грозните неща сякаш сами ще се отдалечават. Но и за това се плаща...и не мисля да е хубав един живот на отшелник, поне това е валидно за мен. Обичам хората, обожавам интересни хора, допирът с такива ме помирява с другата категория и ме зарежда с оптимизъм;
така че ако ти не си твърдо убеден че си готов за отшелник или кандидатсветец тогава все някога трябва да приемеш света и да намериш твоя начин хем да си сред хората а и да се усещаш добре и достатъчно защитен. Някак по плавно да се минава от личното убежище в джунглата и обратно  ;)
« Последна редакция: 21-03-2010, 19:06:45 от ribkata »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Здравейте
« Отговор #14 -: 21-03-2010, 22:47:25 »

Здравей, и добре дошъл и от мен  :flowers2:.
Интересно ми беше да прочета твоята история - заслужаваш поздравления и искрено ти пожелавам успех  :Content_14:.
Колкото до натискът и напрежението от цивилизацията - дааа, много ми е познато това  :-\.  Все пак... има решение, има начин да се справим  :). За себе си все още не го намирам, но надеждата умира последна  ;D.

Със сигурност тук ще намериш интересни неща и интересни хора на твоята вълна. До скоро!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте
« Отговор #15 -: 22-03-2010, 09:54:17 »

 :kisss:Ааааааааааа, имали сми ново мъжко попълнение!Ха, добря дошъл и от баба Марийка.Чета, чета и сякаш виждам собственото си начало...че аз изпаднах в депресия бе деца, едва не откачих...на където и да се обърнех- леле,малале, майко мила, всичко върви с главата надолу и правоооооооооооооо у пропастта!!!С пълна сила!!!!Така си мислех тогава, но днес и сега ...проумях, провидях, че няма нищо,  по естественно от това да има раждане, изграждане и ново посяване...И че има многообразие, има неповторяемост на формите, с които Бог гради и опознава собствените си възможности, а те са безгранични, и безбройни...Е, нещата щяха ,вероятно да имат друг изглед ,ако душите ни не са поели ТОЗИ път на развитие...
Виж какво казват древните за това:

И разбери, човече, че няма вечна вещ -
бъди готов без алчност да вземеш и да дадеш.

Сега, когато изслуша свещената поема ,
унинние не бива да те обзема.

Добри когато страдаш под недобри звезди,
с търпение очаквай своя час и победи!

Онес които слушат  или пък те самите 
поемата разказват,избягват от бедите.

Желанията техни съдбата изпълнява
и всеки на земята въздава им прослава...

Махабхарата.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте
« Отговор #16 -: 22-03-2010, 13:54:57 »

Само на плодови сокове за постоянно ли говориш? Ако живееш на Хималаите,да,но в мръсна София?????
За общуването Петко ти е казал,намери хора с които вибрирате на една чистота.
Проблемите ти ще изчезнат,когато се занимаваш с нещо което обичаш.
И не забравяй любовта,тя е всичко на този свят.
Обичай,помагай когато те помолят,не чакай благодарност.
Всеки носи божественото в себе си,опитай се да го видиш.
Живота е прекрасен и трябва да сме благодарни за възможноста да го изживеем.
Простите неща са най-красиви и обикновенно,най-важни,само трябва да ги видим.
Доброто и лошото са неделима част :love_028: Как ще видим красивото,ако няма грозно ?
Хубави мигове в сайта и си помисли за соковете,не е оферта според мен. Ще се състариш,след като се прочистиш напълно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Здравейте
« Отговор #17 -: 22-03-2010, 15:21:30 »

Здравей и добре дошъл във форума! С тази диета само на сокове не си ли много слаб т.е не те ли притеснява, че можеш да отслабнеш прекалено или ти си над тези неща? И бих ти препоръчала ако искаш да дъвчеш нещо да замениш фъстъците със сурови накиснати бадеми. Те са за предпочитане.
Активен

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте
« Отговор #18 -: 22-03-2010, 16:32:55 »

Здравей и добре дошъл във форума! С тази диета само на сокове не си ли много слаб т.е не те ли притеснява, че можеш да отслабнеш прекалено или ти си над тези неща? И бих ти препоръчала ако искаш да дъвчеш нещо да замениш фъстъците със сурови накиснати бадеми. Те са за предпочитане.

Добре заварили сте всички  :)


Целта ми не е прочистване. В интерес на истината никога не съм се чувствал мръсен или натровен, както се случва с някои хора - започват да се интересуват от прочистване, защото се усещат зле. При мен всичко беше съзнателен избор, умственото решение за нещата се появяваше преди физическите и емоционалните усещания.
Стигах до дадена информация, осмислях я за известно време, след което решавах да я изпробвам. Информирах се за пречистването и за храните и без да се чувствам зле или неудовлетворен реших да да изпробвам информацията.

Получава се така, че не си давам сметка за това колко зле се чувствам, просто защото не зная колко по-добре бих могъл да се чувствам. Колкото повече разбирах колко по-добре мога да усещам себе си, толкова повече си давах сметка колко зле съм се чувствал преди. Но ако някой ме попиташе в миналото дали се чувствам добре, щях да отговоря "напълно".

И така едното нещо водеше друго, после идваше трето... и стигнах до тук.

Затова за себе си не бих нарекъл това, че се храня със сокове, диета. За мен това е най-удовлетворителният начин на хранене, който някога съм възприемал и не е нещо, което поставям в срокове.


Да съм "над тези неща", не бих се изразил така  :D Има нещо такова, да, но не бих използвал същия израз, все едно съм някакъв... "извисен", или подобно.

По-скоро, ако трябва сам да определя къде съм, чувствам се "встрани", вместо "над".



Ето моята пълна история, сигурен съм, че ще много моменти са общи с някои от вас.

Преди да започна да правя каквито и да е постъпки в тази посока, бях съвсем друг тип човек - и физически и като умствено разположение, а и като характер въобще. Бях 110-115кг, 1,87м и усилено тренирах кик-бокс в младежи тежка категория.
Това беше "социален статус", така да се изразя. Това беше ролята, която играех като социална фигура, нали разбирате, на улицата и в общестевите среди това беше нещото, с което ме посрещаха. Но не бях Аз.

Вегетарианството не се отрази на физиката ми ни най-малко.
Прехода ми към суровоядство премина през начално прочистване, известно време ядях само плодове, около 3 - 4 месеца, и тогава се разделих с всичко това. Станах 80кг към третия месец, а последния месец го посветих на лечебно гладуване.
Само че въобще не бях подготвен по темата. Мислех, че просто спираш да ядеш и това е, нещата се случват. И като цяло беше едно много екстремно преживяване, защото трябваше да ходя на работа през това време, нямах никаква възможност да си осигуря условия. А работата ми се състоеше в 12 часа на крак, два на два, с право на две почивки по половин час.
Та за този един месец гладуване килограмите ми паднаха до 69. Спомням си, защото се мерех често.

Тогава беше най-големия стрес. Физически се случваше всичко... чернодробни кризи, жлъчни кризи, аритмия, имах два припадъка на работното място. Всичко това ми се случваше по време на работа и не зная как съм се криел в тези моменти. Естествено всички мислеха, че крия някаква трагична болест, защото бях жълто-зелен в лицето, да не говорим, че човек не можеше да ме познае без онези бузи. Цялото ми лице беше като след пластична операция. Всички дрехи ми стояха като нахлузен чувал, а аз самия приличах на раково болен.

И всичко това, съотнесено към факта, че трябваше да изпълнявам ролята на охранител, създаде редица ситуации, които ми оформиха съвсем нов характер и след всичко това от старата ми личност нямаше и помен.

По време на кризите бях доста притеснен за себе си, защото не знаех какво става и чак тогава се информирах за това какво наистина е лечебното гладуване, прочетох няколко книги по въпроса и всичко ми стана ясно.

Вече имайки знанието за това, което правя, започнах суровоядното си захранване. Направих още няколко гладувания по една седмица или по 10 дена, вече както би трябвало да се провеждат. Преминах изцяло на суровоядна храна и се възстанових сравнително пропорционално. Бях 80-85 кг и 1,87м висок и за първи път в живота си всъщност видях какво се разбира като пропорционално тяло.


Изкарах така известно време, живеех си щастливо и за нищо на света не исках да се връщам към стария си начин на живот. Виждах миналия си образ като голяма грешка, като плод на заблудата, на която всички сме възпитавани от своите родители, които мислят общоприетото за полезно и правилно. Но не съжалявах за нищо. Чувствах се добре, наистина, че всичко се бе случило така, защото беше нещо като казарма. Моя набор е първия, който изпуска казармата и не съм бил там, но тези събития ми бяха като "възпитател в сериозността на живота", нали разбирате. Като социално отражение и отношение към мен тогава и като лични преживявания въобще...

Жевеех си добре като суровоядец. Или поне не познавах по-добро състоние от това, за да кажа дали ми беше добре или зле.
И... в един момент... започна да ми тежи. Отначало не го забелязвах, но храненето ми създаваше неудобство. Появиха ми се редовни газове и подувания от безобидни храни. Зеленчуците спряха да ме привличат, бяха ми много груби, усещах се изнежен отвътре. Дори бананите също ме подуваха и дълго време се оригвах след това и тн.
В главата ми се появи мисълта, че може би се храня еднообразно, може би имах гастритни симптоми или кой знае какво и реших да разчупя атмосферата. Започнах да ям кашкавали и сирена (бяха ми любимата храна преди, когато бях всеяден), кисело мляко... Подбирах ги да са все вносни и проверени, киселото мляко да е само домашно, понеже имам източник, за прясно мляко и дума не ставаше, знаех, че е много токсично.

Газовете и подуванията спряха и стомахът ми се чувстваше добре, само че се задръстих със слуз. Започнах да се събуждам с тежко облагане в устата, в носоглътката ми се появи жилаво течение надолу към гърлото и можех да храча когато и да се опитам през деня. В носа ми се появиха сополи и тн.

И известно време не знаех какво да направя, защото просто не ми беше комфортно да живея и постепенно взе да ме обзема униние и апатия, която понякога прерастваше в подтиснатост. Започнах да се сещам за миналото, когато тежината в стомаха за мен беше нормалното състояние.

Връщайки се от работа един ден в главата ми се появи идеята за сок. Аз не си падах по течностите тогава, защото обичах допира с природата - обичах близкия контакт с портокала, обичах да се "целувам" с ябълката... исках да имам "натурален" контакт с храната си и някакси идеята за сок от ябълка, ябълка в чаша, или портокал в шишенце ме отблъскваше.

Затова обърнах внимание на тази идея, беше неприсъща за стила на желанията ми до сега. Пътувах в трамвая, на две спирки от Техномаркет и имах само 50лв за оставащите 2 седмици до заплата. Реших да не се замислям въобще, скочих на Техномаркет и купих най-добрите цитрус преса и сокоизстисквачка, които можах да намеря за 40лв и нещо. С останалото взех две кила моркови и си направих сок.

Още с първата изпита чаша разбрах, че ми предстои дълга кариера с това нещо  :) Изпих си морковите, останалото от двете седмици ги изгладувах, не защото много исках, а защото нямах пари за друго и без това, освен точно 8лв за точно 8 смени, защото ходя с метро на работа.

Като взех заплата се почна едно белене, едно мачкане и едни експерименти и на бързо си съставих соково меню.
Първоначално кризите и симптомите на пристрастяване към яденето си бяха в нормата. Имах влечения, подбуди, заблуди... психически разтройства - страхове, апатии, депресии, еуфории... Преживях си един процес на отказване от силна емоционална зависимост към твърда храна. Беше около седмица и малко, по-малко от две седмици и не беше кой знае какво. На физическо ниво имаше съвсем малки промени, не че не бяха съществени, но не можеше да се сравнят с екшъна, когато ставах суровоядец.

Добра идея е да се премеря, но не съм стъпвал на кантар от онзи момент с неправилното гладуване. Усещането ми е много, много неточно в момента, защото се чувствам като перце. Имам чувството, че не стъпвам по земята, когато се натоваря с торби или с тежки дрехи, дори ходя смешно, защото не усещам тялото си, но за сметка на това усещам тежината на дрехите си... примерно зимни панталони и дебело зимно яке, по-скоро съм склонен да пирема тях за тялото си, а тялото си за въздуха вътре.

Затова не мога да предположа колко тежа в момента. Че съм кльощав... да, предполагам, че е така. Само че е по-странно, защото кльощавите хора са слаби, нямат развити мускули. А аз съм запазил всичко развито от тренирането преди, и от настоящите ми тренировки, които са физически упражнения, изоставих кик-бокса много отдавна.
Така че кльощавите хора привличат по-малко внимание от мен, защото аз по-скоро приличам на човек, на който не му е писано да е слаб, но сякаш е бил в такива условия. "Като от концентрационен лагер" е най-честото сравнение  :D

Аз самия се чувствам невероятно, на физическо ниво. Има някои неща, които са просто магия и аз самия не ги вярвам - например ясно усещам как сърцето сменя режимите. Когато бягам, сърцето ускорява ритъм, а дишането става много дълбоко, само че не се учестява.
Дишам толкова, често, колкото и преди, но дълбоко... И практически няма задъхване. Бягах много, исках да видя до кога мога. Бягах, докато не усетих, че челото ми изстива и кръвното ми пада. Никога не съм си представял, че мога да направя нещо такова преди - като всеядец или като суровоядец, когато и да е. Когато не се задъхвам и когато въздухът не свършва, сякаш всичко може да продължава вечно. Всичко зависи от това режима на сърцето да може да бъде обезпечен с въздух.

И като цяло все още не мога да свикна със себе си. Все още си изграждам представата за мен на физическо и на психическо ниво и още не мога да се определя. сякаш трябва да преоткиря всичко отначало.
Все едно всичко е било сън до сега и съм се събудил като непознат на себе си човек.


И дали не ме притеснява, че съм прекалено слаб... Да, така е. Защото това има ефект като отношение на околните, като предразсъдъците на онези, които ме познават от преди... особено на родителите ми, за които аз все още съм 115 килограмовия кик-боксьор, който в момента просто е "объркан" и се надяват, че някой ден "ще се оправи" и ще бъде "полноценна" личност отново.

Но "притеснява" не е съвсем точна дума. Притесняваше ме, когато тепърва се сблъсквах с тази особеност на живота, но сега по-скоро ми е досадно. Много ми е досадно и наистина ми пречи, но, какво да се прави. Просто се опитвам да свикна, защото зная, че всичко останало е много по-важно от това  :)


П.П.
Специално за външиня вид съм забелязал, че неприятното за мен отношение идва от хората, които ме познават от преди. Колкото по-отдавна ме познава човека, толкова повече ме обижда с отношението си. Без да го осъзнава разбира се, нищо от това не е преднамерено.
Хората, с които завръзвам нови познанства, ме приемат веднага, дори правя приятели много по-лесно от преди. Самото ми излъчване е различно и усещам това по околните, по това как реагират на присътвието и на разговора с мен.

И въобще... радвам се, че всичко това се случва  :) Просто понякога ми се ще да мога да си почивам от всичко онова, с което още не съм свикнал.
« Последна редакция: 22-03-2010, 16:49:33 от HoManik »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте
« Отговор #19 -: 22-03-2010, 17:46:23 »

добре дошъл Емо, много интересно разказваш, беше ми интересно да прочета историята ти  :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.