Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на vladi - открих го!  (Прочетена 50284 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

ммм Влади, сетих се колко отдавна не съм яла марулка на салата, много вкусно меню :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Дани, като минавам през сергиите на пазара на нищо не мога да устоя!  :) Марулки, моркови, цвекло и т.н. - всичко 'скача' в торбата. Диничка ми се хапва, но все презрели избирам и не стават за ядене.

Петък
- 4 праскови
- чепка грозде

- няколко средиземноморски крекера; салата от моркови и цвекло, магданоз, маслини
- тахомед  :Appetit_17:

Физическа активност: тибетци, 2 дълги разходки

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Събота - плодове (диня, грозде, сини сливи, ябълка)

Физическа активност: 3 км джогинг, разходки

Неделя
- 4-5 сини сливи

- чаша сусамово мляко

- 2 средиземноморски крекера
- салата от домати, краставици, чушки, лук, моркови, тиквички, магданоз, маслини

- 3 топчета тахомед

- огромно количество смокини  :essen:

-салата от зеле, моркови, цвекло, целина, копър, кълнове от люцерна
- диня

Физическа активност: гимнастика, разходки

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Сряда

- чаша сусамово мляко

- чаша малини

- 3 крекерчета, домат и маслини

- салата от зеле, моркови, кервиз, люцерна, орехче

- грозде

Физическа активност: 1 миля с Лесли, тибетци

Вчера

- 1 ч.л. тахан + 1 ч.л. мед

- чепка грозде

- 1 ч.л. тахан + 1 ч.л. мед
- 4 крекерчета, салата от моркови, тиквички, маслини

- чаша бадемово мляко

- мариновано броколи, салата от домати, краставици, лук

- диня

Физическа активност: 2 км джогинг  :peperudi:

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Петък

- чепка грозде

- тахомед, приготвен с пулп от вчерашното бадемово мляко
- салата от домати, краставици, лук; пълнени чушки с пюре от тиквички

- 2 чаши сок от портокал

- салата и кълнове от нахут

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Влади, тахомеда с ''пулпа'' от бадемките как стана? Аз си представям, че ако е изсушен и се добави ще е доста вкусно.
Иначе те поздравявам за постоянството в спорта и въобще:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Влади, тахомеда с ''пулпа'' от бадемките как стана? Аз си представям, че ако е изсушен и се добави ще е доста вкусно.
Иначе те поздравявам за постоянството в спорта и въобще:)
Лейла, благодаря! Вкусно е, правих го още няколко пъти, но само за мен. Семейството категорично предпочита петковия оригинал с добавено рожково брашно, за да е шоколадов.

Записах се да правя 7 дневното есенно пречистване на Фредерик Патенод. Понеделник - гладуване, останалите 6 дни - плодове и зеленчуци; забранени са мазнини, подправки, ядки, семена, авокадо, сушени плодове.

Гладуването ми протече изключително леко, но във вторник обърках режима. Бях на гости и ядох единствено салата, обилно подправена с оцет, зехтин и готварска сол.  :( Хубавото е, че не подпухнах от солта. Сряда и четвъртък ги направих 100% сурови, днес смятам да гладувам и да си завърша пречистването, т.е. да си направя пълни 7 дни, макар и след като групата приключи.

Запалих се по цигун и започнах да го изучавам. Вече цяла седмица нямам пропусната хммм... тренировка? Чувствам се отлично и засега поне смятам да му се отдам (за сметка на йога и кардио тренировките ми), а когато напредна, мога да ги редувам според нуждите си.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Днес, както писах, е ден за гладуване. Започнах с 1 с.л. ябълков оцет в чаша топла вода + 40 мин. цигун.

Изпълнена съм с енергия! Не мога да се нарадвам и аз не знам на какво!  :)
Имам предвидени разходки и доста важни задачи, а в късния следобед ще чета как суровоядците се справят със студа. Мисля си, че все има някакви хитринки за това време от годината, когато крем-супите и зеленчуците на пара са тоооолкова привлекателни.


mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Днес, както писах, е ден за гладуване. Започнах с 1 с.л. ябълков оцет в чаша топла вода + 40 мин. цигун.

Изпълнена съм с енергия! Не мога да се нарадвам и аз не знам на какво!  :)
Имам предвидени разходки и доста важни задачи, а в късния следобед ще чета как суровоядците се справят със студа. Мисля си, че все има някакви хитринки за това време от годината, когато крем-супите и зеленчуците на пара са тоооолкова привлекателни.
 :kisss:Тва дете дет му се радваш е Майката Природа, ама и тя мооооого ти се радва...та това е то хармонията -отвътре- отвън, равновесие...хай все така дръж ...и напред и нагоре..беж... :heart_2:


Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Бабо Марийке, благодаря ти за подкрепата! Зажадняла съм за глад  :D
Мисля лека-полека да се връщам към него, че си ми е по-добре. Ама нали и друга душичка храня! Играе що играе и доприпка да тършува в пазвата ми.  :D Та си правя сметка, ако до 5-6 мес. се откажеее...

Намръзнах се навън и пийнах 500 мл чай от коприва. Имам и от джинджифил, ще му се насладя след малко. Спад в енергията -не, настроение - отлично, чувство на глад - никакво не се забелязва.

Купих една тиква и утре ще правя сурова супа; за себе си само зеленчуците, за 'бонбончето' - както е по рецептата с авокадо, зехтин, кардамон и семки.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Еднодневното гладуване мина нормално, най-трудно понасям лекото замайване. Правих разходки, цигун, леки упражнения.

Ден 2
Захраних се с парче сладка ябълка. След 2-3 часа направих салата от парче ябълка, 1/2 морков, 1/4 малка глава цвекло, 2-3 стръка магданоз.

Ден 3
2 ябълки
чепка грозде
1 л зелен нектар, приготвен от голяма връзка магданов и банан
салата от целина, моркови, зеле
супа от тиква (позволих си да сложа авокадо)

Физическата активност бе предимно разходки, 15 мин. цигун.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Хайде сега всичко накуп! Завърших си нормално пречистването със зелении. Лекото замайване продължи до края и само то ми създаваше дискомфорт. Вършех си без проблем домакинските задължения и припках след децата, само дето вечер по-рано ми се доспиваше и се будех около 4 ч. сутрин. Запазих почти всичките си 43 кг.  :)

В началото на ноември дадох своя дан за обединяване на сурови сили по предложението на benato. Същата вечер неочаквани гости допринесоха за по-ранното ми захранване с ябълка и зеле, но не е фатално.

През последните седмици бях си поставила за цел да не минава ден без пресни пшенични кълнове - нещо като подготовка за житния режим. Добре ми се отразява мисля.  :Content_22:

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #112 -: 19-11-2009, 09:28:39 »

Започвам деня със усмивка, рецепта за палачинки в другия раздел и хъс за дебюта на житния режим! :Content_22: Пожелайте ми попътен вятър и много разчитам да ме подкрепяте, ако ме напуснат силите.  :flowers2:

Пийнах чаша гореща вода, след около час хапнах една ябълка. Мисля да хапвам от житото 3 пъти на ден, а леките закуски да бъдат ябълките и орехите. Ще видим докъде ще я докарам.  ;)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Дръж се за баба ти...и язе от понеделник съм на плодовочаената на Л.Ковачева...Да са чуем накрая по-весели, и по-красиви и ощ по-щастливи!!! :heart_2: :flower: :Appetit_4:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - намерих го!
« Отговор #115 -: 19-11-2009, 14:18:17 »

:kisss:Дръж се за баба ти...и язе от понеделник съм на плодовочаената на Л.Ковачева...Да са чуем накрая по-весели, и по-красиви и ощ по-щастливи!!! :heart_2: :flower: :Appetit_4:
  :love_026: Определено смятам да го правя! Много ми допадат коментарите ти, както и споделените възгледи!

Кате, благодаря и на теб за подкрепата!  :flower:

Хапнах си 1/3 от житцето, 2 ореха, 1/2 с.л. мед към 11.30. Не чувствам глад или замайване, само леко главоболие, но може да е от безсънната нощ покрай децата.

Отивам да пия чай с лимон и да замеся хляба на домочадието.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #116 -: 20-11-2009, 08:40:12 »

Ден 1 - продължение

15.30-16.00 - 2 ябълки
17.00 - 2 билкови чая с лимон
18.00 - 3 ореха
19.00 - жито, 3 ореха, 1 с.л. мед
билков чай

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #117 -: 20-11-2009, 16:31:14 »

Ден 2

Събудих се в 3 сутринта, но не съм идвала във форума, а си почивах на топло и се нахъсвах с мъдри мисли :)

Около 8 ч. изпих чаша гореща вода, а малко по-късно и втора с 2-3 капки лимон.

10 ч. - ябълка, а по някое време пих чай

11.30 ч. - 1/3 от житото, малко орехи (преброени, изчистени и приготвени в чашка, за да не ми се налага да броя всеки път)

Докато се разхождахме - 1/2 л вода

14.30 - 2 ябълки

16 ч. - останалите орехи

За вечеря умишлено оставих житото, защото докато хапвам от него, изчезва замайването, което усещам най-много в късните часове на деня.

Извървях 5-6 км, но без да забързвам ход. Глад не изпитвам никакъв. Вчера ужасно се притеснявах да не огладнея като ми замирише на хляб с подправки или докато готвя, но май съм претръпнала.  :) Което е добре  :whistling2 - emotloader:

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #118 -: 24-11-2009, 13:27:30 »

Ден 3
На няколко пъти бях силно изкушена да се откажа, но не заради глад или физическа слабост, а поради неустоимия аромат на пресни моркови и примамливия зелен цвят на огромна купа спанак!  :)

Сутринта хапнах 1 ябълка. До 14.30 ч. бях навън и се препичах на слънце. Почувствах слабост и леко замайване в следобедните часове, приех порция жито.

16.30 – нова порция жито с 2-3 ореха, 1 с.л. мед
18.00 – последното жито с други 2-3 ореха, 1 с.л. мед

Не успях да изям останалите 2 ябълки и орехи.  В рамките на деня изпих около 2 л вода и 2 чаши билков чай.


Ден 4
Събудих се около 4 ч. с лека болка и скованост в китките. Направих гимнастика и се почувствах по-добре. Забелязах, че огладнявам около 4 сутрин и 4 следобед. През останалото време да деня нямам проблеми с глада. Слаб дискомфорт ми създава замайването няколко пъти дневно.

На 5 порции хапнах почти цялото количество храна. Вечерта се наложи да изляза и наруших режима, стараейки се да минимизирам вредите  :( Изядох 5-6 печени бадема, ½ домат и няколко парчета краставица на салата, 5-10 парчета печен картоф с подправки.

Ден 5
Колебаех се да ли да не прекъсна режима заради това, че ядох храна, различна от указаната. Но така или иначе до обед не огладнях, не почувствах болки в стомаха или друго, реших да си довърша започнатото. Дори да не е перфектното пречистване, полза ще има.

Около 14 ч. – ябълка
16 ч. – 1/3 жито
18 ч. – 1/3 жито, 1 с.л мед, 2 ореха

Ден 6
Чувствам се добре, с изключение на лека болка в китките, енергична съм и в настроение. Започнах деня с чаша гореща вода в 8 ч. Последва ябълка в 10 и 2-3 с.л. жито в 11.30.

Довършвам бутилката с вода. :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #119 -: 24-11-2009, 13:41:22 »

Няма нищо,не се обвинявай,другия път ще си по подготвена и ще го искаш силно,тогава ще изкараш целия режим. :) Явно,си се колебала дали да го правиш.Аз ако се колебая,обикновенно прекратявам гладуванията на втория ден.Всичко е до нагласа. Но и не трябва да сядаш на маса,щом се изкушаваш ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.