Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на vladi - открих го!  (Прочетена 50227 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #160 -: 17-02-2010, 13:03:31 »

Вери, с подобно впечатление останах заради негова шеговита забележка 'Добре, че имам голяма шепа'  :) Може да е бил индивидуален съвет.

В неделя до обед бях на зелен нектар, по-късно хапнах богата салата от ряпа, цвекло, моркови, люцерна и слънчоглед. Следобед ми се ядеше сладичко и забърках тахомед с рожково брашно. Вечерях у наши близки задушени зеленчуци. :)

В понеделник нямах апетит за твърди храни и изкарах на зелен нектар, 1 л сусамово мляко и малко зеленчуков сок.

Вчера обрах останалите пшеничните кълнове, елдени с мед и орехи; хапнах още плодова салата от портокал, киви и ябълка, както и алабаш с моркови.

Днес отново нямам голям апетит, но пък каква жажда! И то за кисело! 3-ти неподсладен сок от лимон пия. Като огладнея ще импровизирам с кълновете от хладилника. Какво й обърках на елдата този път не знам, обаче препълни съдинката сега имам поне за още 2 пъти! :)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #161 -: 23-02-2010, 11:21:49 »

Привет! Пристигам 100% сурова и се отчитам с 1 ден на сокове и 4 дни на плодово-чаен режим. Причината - конюктивит. Не исках да правя дълго гладуване и минах на еднодневно пречистване със сокове. Веднага се повлия. Реших, че на следващия ден ще се върна към обичайното си хранене, но очите  ми отново се замъглиха и реших да се огранича само до плодове. В момента няма и следа от секрецията, което особено ме радва.   :Content_22:

С тези плодови истории ми застояха 3 реколти кълнове и сега се чудя как да наваксвам.  :) Апетитът още не се е възвърнал и май ще я карам по-леко.

Усмихнат ден на всички!

Ето още красота от моя прозорец:





Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #162 -: 23-02-2010, 11:41:01 »

 :Content_14: прекрасни цветя Влади  :Content_22:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #163 -: 23-02-2010, 13:44:18 »

Влади,правиш ли челна стойка и свещ? Съмнява ме да е заразен конюктювит. При мен от челната стойка,понеже не съм пречистен съвсем,или ми се подува горния клепач или се образува много ушна кал и ушите ми заглъхват.Това са токсините които са били складирани в краката и по долната част на тялото.
Затова казват ,че трябва да си 10 години вегетариянец,за да правиш челна стойка безопасно :surpris_23: :Confus_3: :laugh:
Цветята са много хубави,поздравления! :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #164 -: 23-02-2010, 14:30:11 »

Бенато дай съвет за челната стойка, аз преди години правех и нея и стойка на ръце, ама сега ме е страх  ::) ...или да чакам да стана още по-лека  tooth
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #165 -: 23-02-2010, 14:53:45 »

А,то не е до лек,а до прочистен,аз съм на няколко месеца в йога,Злояд или Петко да се изкажат. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #166 -: 23-02-2010, 15:23:38 »

Преди години една позната дебеланка си правеше челна стойка без проблем,а не беше и вегетарианка. Пък аз и тогава, и сега не смея..все имам чуството че ще ми се скърши вратлето :))) Според мен е до баланс...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #167 -: 23-02-2010, 18:22:16 »

При мен такова замъгляне се получаваше, в началото на зимата, когато започвам киселото зеле преди да е втасало напълно и съдържа много сол - даже ми оттичаха клепачите за доста дълъг период (до месец).

Бенато, в началото не съм наблягал на обърнатите асани, защото стаята ми е тясна и ако падна ще си изритам компютъра. Преди да стане злополуката с коляното правех випарита-карани(подобна е на свещ, но гръбнака е извит наобратно).  Като напреднеш в пранаямата и изчистиш основните нади тези ефекти със замъглянето и ушната кал ще спрат. Тези отпадни продукти обикновено се натрупват в главата и гръбнака, а не в краката.

Анджи, основната тежест не трябва да се носи от главата и врата, а от ръцете да се предава към раменете - просто допираш горната част на челото до земята. Вратните прешлени са по-малки от останалите и не е добре да носят такива тежести.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #168 -: 23-02-2010, 18:27:00 »

Анджик де, а на мен ръцете ми все още не могат да издържат тежестта на четирибуквието ми  :-[
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #169 -: 23-02-2010, 18:37:35 »

Аз се справям добре , нямам странични ефекти, но не мога дълго време да стоя
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #170 -: 23-02-2010, 20:38:23 »

Анджик де, а на мен ръцете ми все още не могат да издържат тежестта на четирибуквието ми  :-[
Ти да не се подпираш на длани - това е доста труден вариант. По-лесния е да се подпираш на цялата предмишница със сплетени зад тила пръсти. На първо време не изправяй краката за да не те повлекат на някъде(в началото човек се огъва насам-натам и може да загуби равновесие).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #171 -: 23-02-2010, 22:04:16 »

Мерси Злояде  :Content_22: ще пробвам без да вдигам краката , че ми  тежи дупето   tooth
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #172 -: 23-02-2010, 23:29:58 »

Влади,правиш ли челна стойка и свещ? Съмнява ме да е заразен конюктювит. При мен от челната стойка,понеже не съм пречистен съвсем,или ми се подува горния клепач или се образува много ушна кал и ушите ми заглъхват.Това са токсините които са били складирани в краката и по долната част на тялото.
Затова казват ,че трябва да си 10 години вегетариянец,за да правиш челна стойка безопасно :surpris_23: :Confus_3: :laugh:
Цветята са много хубави,поздравления! :Content_22:
Бенато, пак ме вкара във филм :laugh: Аз свещ правя редовно, но челна стойка ме е страх и то защото мисля, че ще залитна или ще ми се завие свят. Но и това ще стане. Как да разбера аз имам ли токсини складирани в краката? Питам сериозно, защото напоследък много ме боли лявото коляно. Мислех, че ще ми мине, но даже се усили болката. Може ли да е от това?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #173 -: 24-02-2010, 01:46:28 »

Токсини се складирват или на болно място или на място, което често го държиш по-хладно от останалите части на тялото. Когато в такъв учатък се усещат болки обикновено означава, че токсините си тръгват (дотогава не се усеща).
Причината за болката може да има и друго естество - да те върти от разваляне на времето или блокиран енергиен канал. Когато се съмнявам за блокирана енергия използвам една торбичка с кестени - слагам я на болното място и много бързо ми минава.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #174 -: 25-02-2010, 01:41:31 »

Благодаря, Злояд! Това с кестените задължително ще го пробвам :love_006 - emotloader:
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #175 -: 12-04-2010, 08:55:32 »

Хееей! Здравейте!

Отдавна не съм наминавала, но задачите, хубавото време и руснаците ме отвяха далеч от форума.  :)
Да започна с благодарностите, пък разказа после.

Дани,   :love_026: че оцени цветята ми. Не ми остава време за тях, множат се супер бързо по моя вина, а и основно отглеждам деца.  ;)

Бенато:love_026: успях да направя смученето на олио ежедневен ритуал. При мен разковничето беше по-малкото количество и не интензивното му движение из устната кухина.

Злояд:love_026: "Портата" така ме грабна! Благодаря, че ми я изпрати.

Изгубих броя на 100% суровите ми дни. Не ме влече към готвеното. Не забърквам сложни манджи, хапвам проста храна (кълнове, плодове, салати, ядкови млека).

Преди Възкресение си правих житния режим. Извадих екадаши + двете тръби до края на годината и или съм на зелени нектари, или сокове; 1 път си позволих и еднодневно водно гладуване. Имам желание да включа клизми.

Хубав ден!  :love_028:

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #176 -: 13-05-2010, 10:35:27 »

Отново съм тук!  :)

Продължавам както преди: предимно салатки, плодове и кълнове. Опитвам се да откажа отново солта - дълго време не бях консумирала и когато започнах да приготвям сурови специалитети, постепенно въведох морска сол. Май ми е по-добре без нея.  :)

Ето няколко снимки на това какво хапвах напоследък.


Кълнове от леща с домат и магданоз.


Салата от тиквички с моркови, магданоз и слънчоглед


Сладки топки по модифицирана рецепта на гранола бар от Деси.

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #177 -: 13-05-2010, 16:01:21 »

Страхотно изглеждат салатките! Как се чувстваш като не ядеш сол въобще? И аз не почти ям (майка ми отдавна се пази от солено), но идва един момент, когато започвам като че ли да се депресирам. Но за моето ниско кръвно солта май не е толкова пагубна.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #178 -: 13-05-2010, 16:47:55 »

Солта е необходима на организма заради химичните процеси,които се извършват непрекъснато у него. Но мисля, че дневната доза беше смешна.  Все пак поръсвам малко морска сол върху салатата :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #179 -: 13-05-2010, 16:52:29 »

Солта е необходима на организма заради химичните процеси,които се извършват непрекъснато у него. Но мисля, че дневната доза беше смешна.  Все пак поръсвам малко морска сол върху салатата :)
По принцип се съдържа в почти всички хранителни продукти. Дневната доза е 3-5 грама. Смятай колко сол поема с храната си един човек, който се храни средностатистически, пък отгоре на всичко си соли и допълнително.
В този ред на мисли ми се ще да ви питам за т.н. Хималайска сол. Как е на вкус и за какво се ползва?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.