Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хоп!  (Прочетена 2993 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Хоп!
« -: 27-03-2010, 09:43:55 »

Здравейте, първо искам да ви поздравя за полезния сайт. Това може би е едно от малкото места из родната мрежа, на което можеш да получиш наистина полезна информация относно хранене и природосъобразен живот. :flowers2:
Сега за моя милост. Понякога давам разни акъли из сайта и най-накрая реших да се регистрирам. Малка съм (на 23), но пък за сметка на това дългогодишни боледувания ме докараха до диети и алтернативна медицина още от крехка пуберска възраст (13-14). Къде с грешки, къде без грешки, но човек се учи докато е жив. :pensif_29: Що боклуци съм изяла през първата половина от живота ми представа си нямате. Хубавото е, че поне се наядох за цял живот, та сега не ми е хич мъчно за разни "храни". tooth
Не съм 100% суровоядка, нито пък веган. Не ми е и цел да ставам веган, консумирам по малко яйцеклетки от Gallus gallus domesticus и секрет от Bos primigenius (а ако е от Ovis aries или Capra aegagrus hircus още по-добре). Не ям всеки ден подобни продукти, но когато ми се дояде си хапвам/пийвам без да изпитвам особени угризения или някакъв телесен дискомфорт след това. Явно никога няма да се извися духовно;) Имам и дрехи от естествена кожа. Успокоявам се с факта, че са само от свине или телета, демек животни които не са убити точно за моя чифт обувки. Знам че не е редно, но изкуствени материи не понасям, пък за зимни обувки, колани и якета по-добра алтернатива не съм намерила. Още повече, че съм зиморничава. Ще ме простят животинките, че продължавам традицията на моите предци да им ползвам кожите. Хубаво е, че купувам чифт обувки (нося кубинки) на 2-3 години, якета пък още по-рядко.
Напоследък съблюдавам количеството на сурова и непреработена храна да е над 50-60%, имам дни когато се храня на 100% сурово. Все пак живея в домакинство, където хората се хранят "нормално", достъпът до кухнята ми е забранен и се налага да ям готвено, най-вече бобови, супи или някакви каши. По принцип никога не съм обичала разни манджи, за което винаги съм получавала упреци. Сега разбирам, че съм се ориентирала доста правилно още от ранна детска възраст, но за съжаление са ме захранили с боклуци. Месо и производни никога не съм обичала, яла съм го по веднъж или два пъти седмично и то максимум по 100 грама, защото ми беше натяквано, че ще получа анемия. Накрая почнах да повръщам след консумацията на всякакви месни продукти, изчетох доста информация по въпроса и го спрях въобще. Не ми липсва, даже напротив - ужасно съм щастлива, че никой вече не ме кара да ям мъртви тъкани.
По принцип съм човек, които е толерантен към възгледите на другите, стига те да са една идея по-различни от това, което виждаме всеки ден по телевизията и улиците. Уважавам хората със собствено мнение, дори то да се различава коренно от моя начин на мислене. Не обичам да принадлежа към каквито и да е било групи, винаги имам разни собствени идеи. Не обичам стадното чувство, нито пък приемането на 100% на всичко, което четем. Всичко при мен се поставя под съмнение до доказване на противното;) Всеки сам трябва да реши по какъв път да поеме и да намери Истината за себе си, без да се оставя другите да му влияят или самият той да се опитва да налага. За това, моля да ме извините ако случайно взема да "проповядвам" нещо, което ви се струва странно :angel:
Не съм от оня тип кротки тревопасни и тревопушни, нито пък радикални растителноядни, които ще тръгнат да замерят с камъни жените с кожени палта из улиците. Обичам да съм наблюдател, а оттам да си вадя изводите за обществото, за дадена група и проблемите. Знаете ли, способи за решаване има много, но за съжаление никой не ги вижда, нито пък иска да ги намери. Чувстват се добре под тоновете грим и парабени, силикон, чувстват се добре в скъпите коли, от чийто уредби са чува най-долнопробната циганска чалга, чувстват се добре след поредния епизод за Инджи и Мехмед, чувстват се добре когато разопаковат поредната ГМО вафла...И въпреки всичко не са добре...Или пък аз не съм добре. Кой знае?

Хайде, стига съм ви занимавала с моя личност в този хубав, слънчев ден. Ако има нещо - питайте, критикувайте, хвалете. Нали за това са форумите;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Хоп!
« Отговор #1 -: 27-03-2010, 22:38:36 »

Добре дошла! :flowers2:
Откъде си?(Постоянно задавам този въпрос, защото явно доста хора не обичат да записват това в профилите си, но е важно)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хоп!
« Отговор #2 -: 27-03-2010, 23:06:40 »

Добре дошла! :flowers2:
Откъде си?(Постоянно задавам този въпрос, защото явно доста хора не обичат да записват това в профилите си, но е важно)
София. Забравила съм да го спомена, съжалявам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Хоп!
« Отговор #3 -: 28-03-2010, 15:40:41 »

Няма проблем, нали сега си го каза ;D ;) Добре е да се знае, защото често различни хора питат за магазини или суровоядски срещи и като погледнеш профила да се ориентираш :)
Томирис, публикувай някое твое меню, нищо че от скоро си тук. Интересно ми е :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хоп!
« Отговор #4 -: 28-03-2010, 21:10:32 »

Няма проблем, нали сега си го каза ;D ;) Добре е да се знае, защото често различни хора питат за магазини или суровоядски срещи и като погледнеш профила да се ориентираш :)
Томирис, публикувай някое твое меню, нищо че от скоро си тук. Интересно ми е :)
Ами, има тук-таме по нещо готвено или млечно-яйчено в менютата ми (не всеки ден), та някои могат и да възразят;) Главно съм на плодове, салати, кълнове, ядки, както и повечето потребители тук. Може и да публикувам някой дневник, ще видим.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Хоп!
« Отговор #5 -: 29-03-2010, 07:28:09 »

 :kisss:Добря дошла, добря дошла, дете!И виж само кой първи те поздравява- най - личния ергенин у маалата! :surpris_22:На добър час и от мане-баба ти Марийка -вегетарийка.Да знаш , дете не мож да да се храниш с месо, защото си започнала отдава,отдавна, още от минали животи, и затова, сега го вращаш.
    За да не ти тежи това ,че носиш животински дрешки- купувай от втората употреба- то там и качеството е по-добро.Така ще помогнем за рециклирането , поне.Знам, мнам, че не е дорбе да се носят чужди, дрежки- НО КОГАТО ЧОВЕК Е ЗАПОЧНАЛ ДА ВЛИЯЕ, А НЕ ДА СЕ ВЛИЯЕ, ТОГАВА НEЩАТА ИМАТ ДРУГИ ИЗМЕРЕНИЯ!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Хоп!
« Отговор #6 -: 29-03-2010, 13:16:39 »

Добре дошла! Аз съм от три месеца без никакви животински производни,чувствам се перфектно.Мястото е чудесно,ще се чувстваш добре.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хоп!
« Отговор #7 -: 29-03-2010, 16:01:58 »

Мерси за посрещането. катеринка, не съм си поставила за цел да махам изцяло животинските - и с тях се чувствам добре, след като увеличих процента на суровото. Мога да не ям нищо такова с дни - не ми пречи.
Бабо, адашки сме:)
Що се отнася до месото, дори според теорията на кръвните груп ине трябва да го ям. Не знам доколко гените се определят от минали животи, тази доста абсрактна връзка между физическо тяло и душа винаги ми е била интересна. Отдавна съм клиент на втората употреба по две причини - не ми се дават пари за дрехи, пък и не ми харесват предлаганите по магазините, които са съобразени с модните тенденции. Не е добре да се носят вещи на непознат човек, но като се замислиш навсякъде около нас сме заливани от всякакви енергии. Например, седнеш ли в автобуса, то преди теб някой друг е седял и неизменно е оставил някаква енергийна следа. Единственото хубаво нещо е, че повечето са внос, а в чужбина (Западна Европа) не знам да имат традиция да си "изхвърлят" болестите с вещи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Хоп!
« Отговор #8 -: 31-03-2010, 10:33:57 »

Zdrasti :)  :flowers2:
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Хоп!
« Отговор #9 -: 31-03-2010, 12:42:11 »

Здравей!
Аз също пазарувам в магазини втора употреба от време на време и не виждам лошо, особено като имам предвид, че няколко пъти съм пътувала из Европа и видях, че тук всичко е с огромна надценка и често се случва да пише, че нещо е нова колекция, а да е стара... :Confus_3: Пазарът е такъв, защото има хора, които ги взимат тези парцали
Ти от кой квартал си? Трябва скоро да направим някоя среща в София
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.