Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Маслините?  (Прочетена 15971 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Маслините?
« -: 09-04-2010, 08:17:11 »

Ядете ли маслини? Какъв вид? Според вас полезни ли са или съдържат прекалено много преработени боклуци за да си заслужава тяхната консумация. Аз маслини обичам и си хапвам ако има хубави (каламон, зелени, натурални). Черните безсолни се отказах да ги ям като прочетох с какво ги оцветяват. По принцип ям безсолно и няколко маслини ми поовкусяват храната.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Маслините?
« Отговор #1 -: 09-04-2010, 08:21:50 »

Аз си хапвам маслинки от време на време. Не се вманиачавам толкова. Предпочитам черните безсолни, но може би ще премина на каламата.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Маслините?
« Отговор #2 -: 09-04-2010, 09:41:03 »

Това ми е една то любимите храни- обичам всякакви- черни, зелени, с чушка, с бадем  :Appetit_17: когато са по-солени ги кисна във вода.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Маслините?
« Отговор #3 -: 09-04-2010, 10:13:54 »

Обожавам маслини. :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Маслините?
« Отговор #4 -: 09-04-2010, 10:16:02 »

Обожавам маслини. :)

И аз. Чак се чудя как има хора, които не обичат маслини (жена ми примерно). Мистика!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Маслините?
« Отговор #5 -: 09-04-2010, 10:17:13 »

Обожавам маслини. :)

И аз. Чак се чудя как има хора, които не обичат маслини (жена ми примерно). Мистика!
Аз късно ги проядох. Всъщност повечето деца май ги мразят, защото все си спомням как ги изхвърляхме от разни сандвичи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Маслините?
« Отговор #6 -: 09-04-2010, 10:18:22 »

Моите деца са луди по маслини. Могат да изядат големи количества без да им мигне окото.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Маслините?
« Отговор #7 -: 09-04-2010, 10:25:33 »

Моите деца са луди по маслини. Могат да изядат големи количества без да им мигне окото.
Защото са захранени като хората и организмите им не са отвикнали да се ориентират към полезната храна. На човек, захранен насила (да, насила точно е било при мен специално за тези храни) с месо и захар е необходимо време за възстановяването на тази жизненоважна функция.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:Маслините?
« Отговор #8 -: 09-04-2010, 12:21:25 »

Не мисля, че проблема е в захранването. Както съм казвал светът не е черно и бяло - има повече цветове и нюанси отколкото можем да си предствим ;)
Просто хората са различни и е нормално едни да харесват едни храни, а други - други!
Почти няма изследвания в тази област (освен за храната според кръвната група, която е много непълна...).
Твърде вероятно е да има определена причина поради която организма отхвърля дадени храни - просто трябва повече да се всушваме в него!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Маслините?
« Отговор #9 -: 09-04-2010, 15:31:26 »

Твърде вероятно е да има определена причина поради която организма отхвърля дадени храни - просто трябва повече да се всушваме в него!
Не е толкова просто! Ако ти запуша яко ушите, ти какво ще чуеш?!? :surpris_23: tooth
Мои познати се вслушват в телата си и набиват бабеци, саздърми и т.н.
За да чуваш, трябва да си отпушеш ушите. Тоест да се прочистим - дебело черво, шанка пракшалана, черен дроб, паразити и т.н.
Да вземем дебелото черво. По него има милиони власинки, които при повечето хора са слепнали и реално неработещи от затлачването, което се е формирало с годините на животински храни. И после чакаме организмът да усвоява разните полезни вещества. Гледаме състава на храните и си мислим, че всичко влиза в организма. Голям бъзик :Content_4 - emotloader: Усвояваме 4-5%, а другото го изхвърляме.
Минаваме на суровоядство и си мислим, че сега всичко е цъфнало и вързало и не е нужно да се чистим. Да, ама не, както казваше един мой адаш(Петко Бочаров). Изчистете щателно дебелото черво, направете и другите прочиствания и ще си говорим ;D ;) Милионите власинки по червата като се отблокират и като зафункционират нормално и ще ни светне. Ще намалим значително количествата храна, защото тя вече ще се усвоява.
Действайте ;)

П.П. Извинявам се за спама ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Маслините?
« Отговор #10 -: 09-04-2010, 16:34:26 »

Ако силно ни се яде дадена храна, значи нещо не е наред, естествено. Нямах предвид това, а чисто вкусовите предпочитания към дадени продукти. Обичат маслини, а не вафли. Разлика има.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Маслините?
« Отговор #11 -: 09-04-2010, 22:07:07 »

Надявам се в крайна сметка маслините да са полезни. Защото аз също ги обичам. Но пък напълно безсолни няма. Аз ги накисвам. Не знаех, обаче че и тях ги оцветяват. С какво?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Маслините?
« Отговор #12 -: 09-04-2010, 22:39:21 »

Аз пък взех одеве половин кило каламон :))
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Маслините?
« Отговор #13 -: 10-04-2010, 03:48:08 »

Оцветяват ги с железен глюконат.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Маслините?
« Отговор #14 -: 10-04-2010, 09:25:55 »

Вижте ,да си го кажем направо,в маринована и солена маслина ,седяла в консерва и консумирана след месеци,няма НИЩО полезно. :surpris_23: Да не говорим за консервантите.
Обаче,не може да сме педанти и затова си хапваме отвреме на време. ;)
Когато се хапва с любов,може да няма полза ,но не ни вреди. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Маслините?
« Отговор #15 -: 10-04-2010, 22:07:38 »

Цитат
Вижте ,да си го кажем направо,в маринована и солена маслина ,седяла в консерва и консумирана след месеци,няма НИЩО полезно.  Да не говорим за консервантите.
 
    :surpris_25:  :surpris_25:
Знаех си, знаех си....
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Маслините?
« Отговор #16 -: 10-04-2010, 22:08:32 »

Цитат
Обаче,не може да сме педанти и затова си хапваме отвреме на време.
Когато се хапва с любов,може да няма полза ,но не ни вреди.

 :Content_14: :Content_14:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Маслините?
« Отговор #17 -: 10-04-2010, 22:41:30 »

В България не съм виждал маслиново дърво с плод, дори не знам как изглежда натурална маслина.
Купувам каламата кафяви твърди ненабръчкани. Пасват ми на вкус и изглеждат добре в салатата !
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Маслините?
« Отговор #18 -: 11-04-2010, 07:25:52 »

Кафяви са или зелени, зависи от степента на зрялост. Поне по ТВ така съм виждала tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Маслините?
« Отговор #19 -: 21-06-2010, 14:00:15 »

Вижте ,да си го кажем направо,в маринована и солена маслина ,седяла в консерва и консумирана след месеци,няма НИЩО полезно. :surpris_23: Да не говорим за консервантите.
Обаче,не може да сме педанти и затова си хапваме отвреме на време. ;)
Когато се хапва с любов,може да няма полза ,но не ни вреди. :laugh:



Бенато, освен да хапваме с любпв, което е добре при всички случаи, то има ли нещо друго, което може да ни помогне да намерим добрите маслини, че и аз много ги обичам. И синът ми също     :essen:

хубави емоции    :peperudi:
Активен
за всичко имам време   :-)
 

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 23 запитвания.