Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос относно прословутите смутита  (Прочетена 8289 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees

Както споменах в темата за запознаството, вече от два месеца го карам на суровоядство . Досега се чувствах страхотно . Проблема ми е от вчера . Прочетох тук някои неща за така наречените смутита и реших да си направя нещо подобно . Набрах си пресен лапад  и го пасирах заедно с един портокал . По принцип всяка сутрин  закуската ми се състои от пасирани портокал , морков и кълнове киноа . Досега всичко беше наред , но след тоя лапад от два дни имам зверско разтройство . Не знам - грешка ли е , че пасирам и кълновете киноа заедно с плодовете и зеленчуците , но иначе въобще не ги усвоявам . На вас как ви понасят пресните пасирани треви . Може би аз нещо бъркам . Пък и сега с тия проблеми пак го карам само на плодове , зеленчуци и кълнове . Не знам да го продължавам ли суровоядството докато корема ми е разтроен ?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #1 -: 11-04-2010, 20:09:25 »

 Здрасти,
Не всеки организъм реагира по един и същи начин на дадена храна. Наивно е да се смята, че това е така!
Щом като не ти понася - просто го избягваш и така ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #2 -: 12-04-2010, 07:10:17 »

Явно наистина не ти понасят тези зелени смутита. Аз лично не мога да ги възприема и ваобще не се мъча да ги пия. Зелениите ги предпочитам в салата. Обаче ядковите смутита са нещо съвсем друго.
Тази комбинация от киноа, морков и портокал не ми се струва много удачна. Портокала по-добре го яж отделно и след 20 мин. си изяж киноата.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #3 -: 12-04-2010, 07:17:25 »

Е, от един опит не може да се правят генерални изводи, че нещо не ти понася. На мен много добре ми понасят зелениите - и като салата, и като зелена напитка или крем супа например. Но всъщност досега не съм комбинирала плод със зелено - смутитата ми са били 2-3 вида зелении, морков, може малко семена и толкова. Дори кълнове не съм слагала, тях ги ям отделно. Може пак да опиташ след известно време, но с друг плод (ябълка, банан примерно) и друго зелено и ако се получи отново така, явно комбинацията плод-зелено не е сполучлива за твоя организъм.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #4 -: 12-04-2010, 08:50:44 »

Деси , разбирам те , че не трябва да се мешат зърнени храни с плодове и зеленчуци , защото си затормозяваме организма - предполагам това имаш впредвид като казваш да ям отделно киноата от протрокала , обаче сутрин като нямам време предпочитам така , отколкото въобще да не я ям .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #5 -: 12-04-2010, 10:12:09 »

Явно наистина не ти понасят тези зелени смутита. Аз лично не мога да ги възприема и ваобще не се мъча да ги пия.
...

Мислех си, че само на мен са ми гадни и не мога да ги пия! Виж тези с ядки ги харесвам :)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #6 -: 12-04-2010, 10:37:04 »

и на мен нещо не ми харесват смутитата. досега съм си направила общо 5 като ги комбинирам- малко магданоз, киселец, спанак и банан/грейпфрут. Като последното беше много спанак и малко киселец с банан. никак не ми хареса, насила го глътнах и на следващия ден  половината ми език беше на мехури  :surpris_22:
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #7 -: 12-04-2010, 10:47:45 »

Веско, може да не ти понасят. Опитай още 1-2 пъти преди да се откажеш.
С портокал не съм вкусвала. Фаворит за зелените нектари ми е бананът заради по-сладкия вкус и обикновено го комбинирам с магданоз, лапад, спанак, коприва. Опитах и маруля - не съм свикнала  :(. Вкусно ми е още с по-сладка ябълка или праскова. С пъпеш - категорично не. Това е моят синтезиран опит. Банани вече не ям, само пия.  :D
В началото добавях 1 с.л. мед да убива тръпчивия вкус, сега вече не.

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #8 -: 12-04-2010, 16:17:33 »

В спанака има бая нитрати. Ако не си го отгледал ти, ами е от пазара, възможно е това да е причината.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #9 -: 12-04-2010, 16:28:54 »

лично мой си е спанака, не е торен и не е пръскан с нищо, но все пак не ми подейства добре. Ще пробвам пак като имам повече киселец да си направя едно смути само от него и ябълка
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #10 -: 12-04-2010, 16:32:04 »

Кате добре ли го блендираш, на мен не ми харесва когато не е добре смляно. А с магданоз на мен ми е любим, и задължително с кисел плод, със сладък и аз не ги харесвам смутитата. ..
« Последна редакция: 12-04-2010, 16:33:35 от Даниела »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #11 -: 12-04-2010, 18:56:46 »

Явно наистина не ти понасят тези зелени смутита. Аз лично не мога да ги възприема и ваобще не се мъча да ги пия.
...

Мислех си, че само на мен са ми гадни и не мога да ги пия! Виж тези с ядки ги харесвам :)

Ръжените поници имат приятен тревен вкус. Спрях ги поради липса на брониран миксер. След като взема kenwood HB716  с металния нож ще продължа.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #12 -: 12-04-2010, 22:38:34 »

Искам да споделя нещо с вас , надявам се , че не отивам твърде далеч . В някои от предишните броеве на National Geographic имаше много интересен материал за полудивите коне в Централен балкан , така наречените хегелета . Та там пишеше , че част от тях буквално умират от глад рано напролет , въпреки че не спират да пасат прясна трева . Тази първата тревичка буквално им промивала стомасите и те не усвоявали нищо от нея и храносмилателната им система силно се разтройвала . Помислих си - щом не понася на едно истинско тревопасно животно аз къде съм тръгнал ?  :Content_4 - emotloader:   На всичкото отгоре брах лапада отстрани на моя блок , където почвата кой знае с какво е  "обогатена " .
 Както и да е , от днес сутринта се чувствам по-добре . Пак ми се върнаха силите и настроението . Засега зелено само на салата и естествено на таблетки , но това се отнася за хлорелата и спирулината tooth
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #13 -: 13-04-2010, 08:58:25 »

Врвате ли ,че има нещо полезно в тия таблетки? ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #14 -: 13-04-2010, 09:49:20 »

 :kisss:Няма да е лошо да прочетете това тука
http://biozemedelie.com/?p=27
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #15 -: 13-04-2010, 10:21:22 »

Врвате ли ,че има нещо полезно в тия таблетки? ;)

В хлорелата спирулината и тази троичка ( дулсе, вакаме, комбу ) има скрита ядрена сила.
Виж за таблетките не знам, там просто не се знае какво има, царевично нишесте със зелена боя или друго.
Като се купува на прах от фермите производители получааваме това което поръчаме.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #16 -: 13-04-2010, 12:38:29 »

Дани, аз пробвах и с грейпфрут. Мисля 4е добре ги блендирам. ще събера киселец колкото имам и дове4ера ще опитам пак
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #17 -: 13-04-2010, 13:50:08 »

Benato , не знам дали има нещо полезно в таблетките , но като чета какво съдържат тези водорасли - би трябвало да са доста полезни . Все пак те наистина са в основата на хранителната пирамида на планетата ни . Това е абсолютен факт . Друг въпрос е , това което ни пробутват как е обработено и какво съдържа . Знам , че повечето тук сте доста подозрителни по отношение на така наречените "биосертифицирани "  продукти , но съм решил да си поръчам биоспирулина на прах , да видим как ще ми се отрази. Намерих я на доста приемлива цена - 250 грама за 29 лева . Това ще ми стигне за повече от месец  :) . Пък ако досега не ми е помогнала , поне не ми е навредила  :) .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #18 -: 13-04-2010, 15:46:21 »

Да,против таблетките съм,не се знае какво и колко има,а и къде са подмятани.
Иначе не отричам водораслите.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re: Въпрос относно прословутите смутита
« Отговор #19 -: 14-04-2010, 15:49:14 »

vesselin777, има едно златно правило, което се отнася в най-голяма спетен за лапада. То е да се измива много добре. Всяко листо се търка, без да се наранява, естествено. Казвам, че това се отнася най-вече за лапада, поради естеството на самото растение.
Аз вече 3 смутита изядох(нали знаете - да дъвчем водата и да пием храната ;) ) последните дни и нямам подобни проблеми :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.