Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: подкожни мастни образования  (Прочетена 64731 пъти)

ivo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #20 -: 15-02-2011, 12:49:31 »

здравей те момичета и момчета аз съм нов в тоя форум и искам да сподела и аз моя проблем с вас-незнам вие какви топчета имате и по колко-но аз имах едно преди 15-20 години и го махнах с операция сега съм на 33 години и имам няколко стотин по цялото тяло-най вече по ръцете краката и гърба,кадето и да отида на преглед всеки казва небой се не ги пипай от това не се умира,незнам някой дали има толкова като мене или ако някой си е махал да сподели  ще сме благодарни-0879-401771 ако иска някой да си говориме по темата да чукне
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #21 -: 15-02-2011, 13:55:27 »

Прочети повече за видовете гладувания, аз лично ти препоръчвам да започнеш постепенно, и да увеличаваш продължителността - като за начало - 24 часа на плодове, после пробвай 24 часа на вода, след това увеличавай, и така докато стигнеш сериозните срокове от над 7 дена.
Аз лично в момента съм 4-ти ден без никаква храна и никаква вода, и мога да се похваля, че се чувствам много по-здрав, гнойта спря да ми тече от раната, болката също намаля драстично.
Едновременно с това  можеш и да прочетеш повече за храните, които ти помагат,и храните, които ти вредят, информация има предостатъчно в този, а и в други форуми, избягвай "лекарските" форуми, там имат за цел само да ти продадат поредното безумно скъпо и "ефективно" лекарство, докато тук никой не печели от това, че споделя с теб вярна и полезна информация :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #22 -: 15-02-2011, 13:56:44 »

Защо не пробвате с парче клей залепено на пластер, сменяте на ден,през ден.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

ivo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #23 -: 15-02-2011, 15:07:20 »

как става с клей
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #24 -: 15-02-2011, 15:21:09 »

Взимаш едно парче, голямо колкото топчето,слагаш на един пластер ,залепваш и готово.Сменяш и така няколко дни.Успех
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

ivo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #25 -: 15-02-2011, 20:38:17 »

мерси утре ще си купя и ще пробвам
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #26 -: 23-02-2011, 08:26:39 »

Какво стана, ivo, успя ли да ти помогне клея? И аз имам 2-3 малки образУвания на главата и едно на рамото и се чудя какво да ги правя ::)
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #27 -: 23-02-2011, 11:18:56 »

Става също и със суров картоф върху образуванието,държите го докато спадне.Тва го прочетох в една книга за Ванга и съм го пробвала,действа.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #28 -: 26-02-2011, 23:44:44 »

Аз имах топче на гърдата - поуплаши ме като за начало , после се оказа мастно топче и мина от самосебе си, спадаше постепенно и накрая установих че липсва.
Активен

ivo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #29 -: 27-02-2011, 15:33:24 »

питах в две аптеки за клей но нямаше и ми казаха да търся на пазара кирков,но тая седмица имах много ангажименти и тая седмица ще си взема и ще видя ,ако има ефект ще пиша но за сега ще пробвам с картоф както каза- NEA
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #30 -: 27-02-2011, 21:49:41 »

На бул. Христо Ботев и ул. Солунска , на ъгъла има магазин за пчелни продукти и там продават клей и пчелен прашец , който се съхранява в хладилник :)
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #31 -: 12-04-2012, 13:48:25 »

Преди години и аз имах топче на ръката. Пробвах с прополис залепен директно върху него. Доста време го носих - няколко седмици, но не ми помогна. Накрая ми го махнаха оперативно.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #32 -: 12-04-2012, 21:20:03 »

а защо реши да го махнеш... за повече красота ли само, или и по по-съществени някакви причини? ама аз сигурно поне 10 ще трябва да махна.... и още един въпрос... изникна ли ти някъде другаде, защото съм чувал, че можело да изникне на ново място... пък ме е страх да не ми се появят по лицето, то си е добре поне  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #33 -: 27-04-2012, 15:40:56 »

Явно съм от суетните жени.  :D Всъщност не толкова, но съображението наистина беше такова, а и ме дразнеше. хирургът, който го махна ми каза, че може пак да израстне някъде другаде. Минаха много години, но нямам повече друго такова по тялото. Дано и в бъдеще всичко да бъде наред!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #34 -: 27-04-2012, 18:59:48 »

Топчето което са ти махнали преди години какво се оказа? За мастна тъкан ли се касае или за фибром?
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #35 -: 29-04-2012, 06:55:23 »

Мастна тъкан. В началото си беше обикновена пъпка, която мина в подкожна и така.
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #36 -: 29-04-2012, 19:06:01 »

Дъщеря ми имаше мастно образувание на меката част на ухото, накапвахме по няколко капки етерично масло от босилек сутрин и вечер за една седмица, и се махна.  В Н И М А Н И Е !!! Преди да използвате този метод направете тест на вътрешната част на китката, със една капка, защото по принцип етеричните масла се  ползват само разредени в базисни масла. Съпруга ми има от време на време /зимата/, такива образувания, при него действа пчелният клей. Затопля се количество колкото да "обгърне" мастното образувание, прави се превръзка, и така се спи.Тъй като клея много цапа, аз намерих решение, като слагам парче найлон, отгоре една марля, и клея, слагам ги във фурната на 50 градуса, и като омекне го разстилам на равномерен слой върху марлята, като достигне температура при която като пипнем клея се търпи , налагаме върху мастните образувания, превързваме и си лягаме. При моят съпруг за 3 дни мастните образувания изчезват. След употреба клея не го изхвърлям, както си е със найлончето и марлята, го слагам във един буркан затварям и го държа в хладилника до следващата процедура. И двата метода са помогнали на доста хора, дано помогнат и на вас!
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #37 -: 23-05-2012, 12:23:17 »

Имах такъв проблем преди години. Непрекъснато ми излизаха и то основно по лицето подобни мастни образования. Изчезваха сами, но до следващия път. Едно обаче се оказа по-упорито от останалите, и след като си го отглеждах близо година се наложи чичо доктор да го клъцне tooth
Оттогава нямам такива проблеми, а това го отдавам най-вече на начина на хранене...гладувания, хранене основно със зеленчуци и плодове. Чистото тяло не е добра почва за подобни нашественици tooth
Активен

пророк Даниил

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #38 -: 23-05-2012, 16:24:48 »

Има много голямо значение от какъв характер е това образувание. Според вида на тъканта, която го образува може да бъде липом, фибром и пр. И аз съм чувал, че операцията не е най-доброто решение(освен, ако образуванието не застрашава живота), защото предизвиква появата на по-голям брой.
Най-логично ми се струва да се предизвикват от някаква метаболитна реакция на организма – недостатъчно синтезиране на определени ензими, (които иначе биха разградили тези съединения, вместо да ги натрупват на различни места от тялото) или пък някой хормон. Нищо друго не мога да кажа по въпроса, а ми се иска много...

Ако някой знае някакво хомеопатично средство, с което би могло да се повлияе върху технито образуване нека пише. Иначе редовните упражнения, здравословното хранене, отбягването на някои групи храни – тестени и др., както и гладуванията ми се струват добър вариант, но май не са съвсем ефикасни, защото, като цяло, повлияват само мастната тъкан и мастните образувания, но не и другите.
« Последна редакция: 23-05-2012, 16:27:23 от пророк Даниил »
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #39 -: 27-05-2012, 14:01:09 »

Не че искам да влизам в спор с цял пророк :surpris_22:, но в моя случай специално, хирургичната намеса беше необходима. Обикновено тези образования при мен бяха по лицето, като след известно време изчезваха. Но както писах по-горе едно, по-упорито от останалите не щеше да се маха tooth и хоп при чичко хирург да го клъцне. Не бих казала, че са се увеличили след това. А изчезването им отдавам на сравнително правилното си хранене...Но пък всичко е индивидуално. И все пак малко глад няма да навреди ::)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.