Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: подкожни мастни образования  (Прочетена 64721 пъти)

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #40 -: 27-05-2012, 22:29:10 »

Само като идея: теоретично би могло да се очаква, че намазването с пречистена газ или тодикамп също може да реши проблема, ако мястото позволява това да се направи - не е близо до очи или други деликатни и нежни места. Далеч не съм сигурен, че това би свършило работа, просто разсъждавам - щом тумори могат да се разграждат с такъв метод, защо и подобна бучка да не може?
Пак казвам, че това са само теоретични разсъждения, ако някой има по-конкретен опит, нека сподели.
Активен

awers

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #41 -: 28-12-2014, 18:26:07 »

От години имам такова отстрани на тялото, на една педя под мишницата. Около сантиметър и половина в диаметър. Нито се променя, нито се размножава. Като си ровех спомените в търсене откъде може да се е появило, подозренията ми паднаха върху доста неудобния ми матрак, от онези с широките пружини,  които с времето започват да се усещат и да се забиват в ребрата нощем, докато човек спи. По онова време имах навика да лежа точно на страната, на която излезе липомчето, но не подозирах, че изръбването може да ми докара проблем. И възприех работната хипотеза, че мастните топчета се появяват като реакция на организма срещу притискане на съответното място, най-вече в неудобно легло. Все пак в леглото прекарваме 1/3 от живота си.  Вследствие на това си смених матрака с нов. Възможно ли е и при някой от вас това да е причината?
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #42 -: 29-12-2014, 18:21:34 »

Не ми се вярва от матрака да излизат топчета по тялото.
А относно този клей, който се лепва на мастното топче - как се прави по - мек или пластичен? Имам такъв клей, но е доста твърд, не би могъл да се моделира в никаква форма.
Гарван, намери ли панацея?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #43 -: 29-12-2014, 18:39:07 »

 И на мен не ми се вярва да е от това. Добре е да провериш. Отиди на лекар най-добре.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #44 -: 31-03-2015, 06:39:17 »

Любопитно ми е как разбирате дали е мастна тъкан или неврофибром например? Аз имах подобни топчета преди години. Едното го махнаха оперативно, а другото изчезна, но едва след три години някъде. За най-сигурно си мисля, че е добре да се направи консултация с лекар.
« Последна редакция: 31-03-2015, 06:44:27 от DeNiro »
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:подкожни мастни образования
« Отговор #45 -: 02-04-2015, 10:28:05 »

ДеНиро, докторите казват "Ако не ти пречи, не го закачай!", което много ме дразни лично мен. Защо да си държа нещо, което не е част от моето тяло?! Консултирах се с хирург в частна клиника и той ми каза, че за около 300 лв се маха оперативно. Бързо ставало.
Моето е твърдо, не се мести, не расте, не боли, но ме дразни. Искам да го махна. Ще пробвам това с клея, че го бях забравила.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 22 запитвания.