Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: аз съм  (Прочетена 10883 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:аз съм
« Отговор #20 -: 13-04-2010, 16:51:52 »

Родителите ми отдавна ме смятат за луда и болна. Да не ти пука, пълнолетен си и можеш да се храниш както сам пожелаеш.
Поразрови се из нета за храни, рецепти и т.н., както и в този сайт. Ще намериш огромна информация и всъщност ще разбереш, че подобен вид диета е много по-разнообразна от стандартната. Нормално е да не се засищаш в началото, слагай някакви мазнини към салатите - зехтин, тахан, маслини. Почни да си правиш кълнове, наистина много разнообразяват вкуса на салатите, да не говорим за полезността им.
Това да се чувстваш и излглеждаш добре е най-голямото възнаграждение
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #21 -: 13-04-2010, 17:34:54 »

Родителите ми отдавна ме смятат за луда и болна. Да не ти пука, пълнолетен си и можеш да се храниш както сам пожелаеш.
Поразрови се из нета за храни, рецепти и т.н., както и в този сайт. Ще намериш огромна информация и всъщност ще разбереш, че подобен вид диета е много по-разнообразна от стандартната. Нормално е да не се засищаш в началото, слагай някакви мазнини към салатите - зехтин, тахан, маслини. Почни да си правиш кълнове, наистина много разнообразяват вкуса на салатите, да не говорим за полезността им.
Това да се чувстваш и излглеждаш добре е най-голямото възнаграждение
Интересно... с този ник ми се струваше, че си мъж. Извинявай, ако в предните съобщения съм се обърнал неправилно към теб. Но както и да е..  :surpris_22:
Да, знам, така е... но това изисква определени усилия, особено в началото. Аз съм малко мързеливичък по принцип, признавам си... това е едно от нещата, които също искам да променя. Но някакси ми липсва енергията, което може да е от неправилното хранене и т.н.  ...и нали знаеш как понякога човек се завърта в такъв порочен кръг и няма излизане. Иска се воля, а пък аз нещо...... затова ми харесваше Радулка как ме тормози, щото малко имам нужда от побутване сякаш аз... което не е много добре то е ясно, ама какво да направя  tooth
Благодаря ти за съветите, точно това и мисля да направя... ще се поразровя да ги видя тези рецепти, дано не са ми много сложни. Ама ще видя де. Пък не се бях сетил за олиото, зехтина и тия мазни неща дето ми казваш. Ще слагам по половин литър олио да видя дали ще съм пак гладен :) :) :) :)
Абе, аз си изглеждам добре горе-долу си мисля.... по-скоро не се чувствам, а ми се ще това да се промени и да видим дали ще стане  :peperudi:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:аз съм
« Отговор #22 -: 13-04-2010, 17:42:41 »

По-добре студенопресовани мазнини, най-достъпната от които е т.н. "Екстра Върджин" зехтин. Не е много евтин, но е безценен, пък и стига за дълго.
Цитат
Но някакси ми липсва енергията, което може да е от неправилното хранене и т.н.  ..
Енергия може да липсва от много фактори - неусвояемост на хранителни вещества, прекомерна употреба на тонизиращи напитки, алкохол или пък депресия. На всеки се случва понякога, важното е да не е хронично.

Цитат
Интересно... с този ник ми се струваше, че си мъж. Извинявай, ако в предните съобщения съм се обърнал неправилно към теб. Но както и да е.
Хех, няма проблем. ;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:аз съм
« Отговор #23 -: 13-04-2010, 19:41:41 »

Привет, привет!  :) С десен крак напред!
Хич да не ти пука, приятел, като не си веган или суровоядец, да не си гърбав, я?! Никой няма да ти придиря за това, сайтът е свободно пространство, всеки може да влиза тук... Ние не ядем хора, очевидно  :angel: (само понякога  :whistling2 - emotloader:). А Радулка си я знаем  :D.
В Търново ли учиш? Аз съм оттам, но уча в София, `наеш кво ми е гадно  :surpris_25:.
Ако имаш желание да попромениш това-онова от режима си, тук ще намериш добри съвети. Разнообразие му е майката, а просто е шашващо колко разнообразно може да се храни човек, ако реши, при това без месо, мляко, готвени храни, захар и тестени (поразрови рецептите и ще се убедиш)!
Приятно прекарване тук и не се колебай да питаш за всичко, което те интересува ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #24 -: 13-04-2010, 23:17:10 »

По-добре студенопресовани мазнини, най-достъпната от които е т.н. "Екстра Върджин" зехтин. Не е много евтин, но е безценен, пък и стига за дълго.
Цитат
Но някакси ми липсва енергията, което може да е от неправилното хранене и т.н.  ..
Енергия може да липсва от много фактори - неусвояемост на хранителни вещества, прекомерна употреба на тонизиращи напитки, алкохол или пък депресия. На всеки се случва понякога, важното е да не е хронично.

Цитат
Интересно... с този ник ми се струваше, че си мъж. Извинявай, ако в предните съобщения съм се обърнал неправилно към теб. Но както и да е.
Хех, няма проблем. ;)
Защо си мислиш, че е безценен тоя зехтин екстра върджин ? Чак пък безценен... звучи малко странно. Що пък не от това олио Шарлан студенокръвното примерно ?  :angel:

Не знам и аз защо ми липсва.... или може и да не ми липсва, а да ми се струва така. Но така или иначе явно има нещо, което не разбирам в цялата работа, но ме измъчва отвътре... дано да се оправи някакси  :Content_22:

Разсъждаваш като АЛФ понякога... няма проблеми  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #25 -: 13-04-2010, 23:39:50 »

Привет, привет!  :) С десен крак напред!
Хич да не ти пука, приятел, като не си веган или суровоядец, да не си гърбав, я?! Никой няма да ти придиря за това, сайтът е свободно пространство, всеки може да влиза тук... Ние не ядем хора, очевидно  :angel: (само понякога  :whistling2 - emotloader:). А Радулка си я знаем  :D.
В Търново ли учиш? Аз съм оттам, но уча в София, `наеш кво ми е гадно  :surpris_25:.
Ако имаш желание да попромениш това-онова от режима си, тук ще намериш добри съвети. Разнообразие му е майката, а просто е шашващо колко разнообразно може да се храни човек, ако реши, при това без месо, мляко, готвени храни, захар и тестени (поразрови рецептите и ще се убедиш)!
Приятно прекарване тук и не се колебай да питаш за всичко, което те интересува ;).
Никога не съм се замислял с кой крак правя първата си крачка... лошото е, че пък като се замисля... имам чувството, че тръгвам с един от двата само понеже съм се замислил ....ама да речем, че не си го написала просто, за да ме объркаш  tooth
Хаха, Радулка си я знаем ми вика.... като си я знаеш, защо тогава ми викаш, че не ядели хора... опасна е Радулка, да знаеш... жив ще го изяде човек, ако се храни с животни, казвам ти  tooth tooth
Ами, гадно ти е то... кой те караше да ходиш в София. Можеше в Търново да си учиш и ти... иначе да, там уча, но съм задочно... от моменти на моменти ходя към момента поне  :bleh
Ще променя режима си и ще питам.... но просто много неща ми се насъбраха в момента на главата и се чудя кое по-напред да правя... така че ще видим как точно ще се случат нещата и кога  :peperudi:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:аз съм
« Отговор #26 -: 14-04-2010, 07:00:24 »

За да се засищаш, яж ядки, вместо да слагаш по литър мазнина на салатата.  ;) А и щом не си готов за кълнове.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #27 -: 14-04-2010, 08:43:20 »

За да се засищаш, яж ядки, вместо да слагаш по литър мазнина на салатата.  ;) А и щом не си готов за кълнове.
Ядките понякога ми дразнят на гърлото, май по-добре по 1 чаша от тоя вълшебния зехтин да изпивам, но ще видим. Иначе, защо реши ти, че не съм готов за кълнове... какво им е на кълновете ?  :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:аз съм
« Отговор #28 -: 14-04-2010, 08:46:59 »

Каза, че си мързелив.  ;)

"Почни да си правиш кълнове, наистина много разнообразяват вкуса на салатите, да не говорим за полезността им."

"Да, знам, така е... но това изисква определени усилия, особено в началото. Аз съм малко мързеливичък по принцип, признавам си..."
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #29 -: 14-04-2010, 08:54:10 »

Каза, че си мързелив.  ;)

"Почни да си правиш кълнове, наистина много разнообразяват вкуса на салатите, да не говорим за полезността им."

"Да, знам, така е... но това изисква определени усилия, особено в началото. Аз съм малко мързеливичък по принцип, признавам си..."

Ами да, истината съм ти казал... не съм те излъгал. А ти веднага реши да ме разубеждаваш, че не са били за мен  tooth
Изобщо не се знае то как ще се развият нещата.... представи си, че единия ден от всичките дето следват не ме домързи толкова и го направя ? Тогава друго ще ми говориш ти  :pensif_29:
Работата е там, че ....като не знам нещо точно как става, не съм го правил никога... не съм убеден дали ще се получи нещо и разни такива.... и някакси се разколебавам и си стоя на едно място без да правя нищо и чакам по-добри времена, когато ще бъда по-убеден и сигурен, че всичко ще е наред  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:аз съм
« Отговор #30 -: 14-04-2010, 08:55:45 »

Никога не съм се замислял с кой крак правя първата си крачка... лошото е, че пък като се замисля... имам чувството, че тръгвам с един от двата само понеже съм се замислил ....ама да речем, че не си го написала просто, за да ме объркаш  tooth
Хаха, Радулка си я знаем ми вика.... като си я знаеш, защо тогава ми викаш, че не ядели хора... опасна е Радулка, да знаеш... жив ще го изяде човек, ако се храни с животни, казвам ти  tooth tooth
Ами, гадно ти е то... кой те караше да ходиш в София. Можеше в Търново да си учиш и ти... иначе да, там уча, но съм задочно... от моменти на моменти ходя към момента поне  :bleh
Ще променя режима си и ще питам.... но просто много неща ми се насъбраха в момента на главата и се чудя кое по-напред да правя... така че ще видим как точно ще се случат нещата и кога  :peperudi:

Затова ти казвам, че си я знаем. Опасна е, но няма да те изяде - нали е веган  :whistling2 - emotloader:.

А кой ме караше... Родителите кой - за да им се махам от главата - са се чудят как да ме приберат  :Content_4 - emotloader:.
Стискам палци, а ти пиши какво се случва около теб - ние ще следим и ще аплодираме  :Content_14:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:аз съм
« Отговор #31 -: 14-04-2010, 08:59:23 »

Не те разубеждавам, а ти давам алтернатива.  ;)
Ето сега ти друго оправдание си намери.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #32 -: 14-04-2010, 09:02:20 »

Затова ти казвам, че си я знаем. Опасна е, но няма да те изяде - нали е веган  :whistling2 - emotloader:.

А кой ме караше... Родителите кой - за да им се махам от главата - са се чудят как да ме приберат  :Content_4 - emotloader:.
Стискам палци, а ти пиши какво се случва около теб - ние ще следим и ще аплодираме  :Content_14:.
Да, така е..... просто понякога забравям, че е веган честно казано и повече на канибалка ми изглежда, но си права.. трябва да се успокоя, веган си е ужким  :whistling2 - emotloader:

Ами, защо не искаш да помислиш на теб къде и как ти харесва.... недей да слушаш родителите си, те нищо не разбират. Аз откакто се убедих в това, изобщо вече не ги слушам нашите ...ако ми беше дошъл акъла от по-рано да не ги слушам, сега щях да съм доста различен... но все пак няма лошо де, всичко ти дава някакъв опит... ама сега съм много лош - изобщо не слушам, и мен май ще ме пратят в София накрая  :bleh

Абе, какво си мислиш, че ще се е случило от вчера.... засега силите ми отиват да пиша из форума, даже сайта не мога да разгледам от много писане  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #33 -: 14-04-2010, 09:07:14 »

Не те разубеждавам, а ти давам алтернатива.  ;)
Ето сега ти друго оправдание си намери.
Да, ама ти ми даваш алтернатива на мазнината - ядките. И ми викаш - не били кълновете за тебе... това никаква алтернатива на кълновете не е ако ме питаш  tooth
Иначе си права, че съм специалиста по оправданията, но съм си така... но иначе ти говоря сериозно. Малко трудно свиквам с новите неща... ама ако почна да правя кълнове, после може и специалист по тях да стана, както съм вече специалист по оправданията... няма да ме разбереш ти, и аз трудно се разбирам ...ама гледай да не те чуе Радулка дето така ми говориш, че сигурно ще ти се скара ..тя нали все такива неща ме кара да ям  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:аз съм
« Отговор #34 -: 14-04-2010, 09:26:16 »

Давам ти алтернатива да се засищаш. И ти писах, че можеш да ги замениш с другата мазнина, дето смяташе да я ливнеш почти цялата в салатата.  :D
Не четеш внимателно и явно си уплътняваш времето във форума. Мислех все пак, че се води конструктивен разговор.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #35 -: 14-04-2010, 09:56:02 »

Давам ти алтернатива да се засищаш. И ти писах, че можеш да ги замениш с другата мазнина, дето смяташе да я ливнеш почти цялата в салатата.  :D
Не четеш внимателно и явно си уплътняваш времето във форума. Мислех все пак, че се води конструктивен разговор.
Ами.... казах ти, че не ме разбираш аз... и че аз не се разбирам понякога. Какво сега те притеснява теб ? Само си губя времето из форума ...и така да е, няма лошо  :bleh
В случая ме караш да се върна назад да видя какво си ми писала ...и сега като чета това ти мнение се обърквам и не мога да те разбера. Каза ми да ям ядки вместо мазнината - това е алтернативата дето ми даде за засищане и да не слагам толкоз мазнина. Това ли не съм разбрал, или кое ? Все пак продължавам да си мисля, че не си ми дала алтернатива на кълновете, защото те са супер полезни и незаменими или поне така ми се стори като четох насам-натам  :Content_22:
Не се ядосвай толкова, ако искаш не се занимавай с мен да не се тормозиш  :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:аз съм
« Отговор #36 -: 14-04-2010, 12:16:27 »

Привет и от мен :) Добре дошъл, мързеливко  tooth
Според мен, Вери ти е казала доста добра алтернатива, аз лично поръсвам в салатите си или слънчогледово семе или използвам дресинг от сусамов тахан, някои използват смлян сусам, варианти много. Просто трябва да експериментираш и да избереш най-подходящото за себе си :) В началото може да се почувстваш изгубен, все пак има 4-5 вида месо и толкова много зеленчуци, ядки и плодове :essen:

Относно това, че ядките ти дразнят гърлото, може би не ги дъвчеш достатъчно. Правилно е храната да се дъвче докато се втечни и преглъщането да е неволен процес, да става естествено. Аз лично ям много бързо и сега съм си наложила да дъвча всичко докато наистина стане течно, а не да преглъщам целенасочено. Ако все пак ти е кофти, накисвай ги :) стават по-вкусни и млечни. Може да погледнеш менютата и рецептите на колегите, има добри идеи и ще ти спестят време и усилия :)

За мазнините, какво да ти кажа, студено пресованите мазнини са хубави от каквито и да било източници - зехтин, шарлан, ленено масло, конопено и моето любимо - орехово. Шарланчето е бюджетно решение, 3 лева литъра  :bleh а в зехтина, мисля, има най-голямо съдържание от така необходимите Омега мастни киселини. Аз се храня високо-мазнинно, тоест ниско-въглехидратно. Ако смяташ да използваш толкова мазнина, просто трябва да забравяш за хляб, картофи и сладки плодове в рамките на 2-3 часа преди и след приема на мазното. Така няма да си натовариш храносмилането и ще гориш по-ефективно, вместо да качваш (ако това ти е цел). Имай предвид, че високо-мазнинното хранене изисква период на адаптация от няколко месеца (2-3) през които трябва да си стриктен.

Има ресурси с информация в нета колкото искаш, само на човек да му се чете :)

Желая ти успех, и не се колебай да експериментираш - идва сезона на марулките :heart_2:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #37 -: 20-05-2010, 16:23:43 »

Това ми е темата... гледам даже, че ти последна си писала вътре  :whistling2 - emotloader:
За водата... ще пия по 3 литра, или поне ще се опитам. Ама взех да се замислям дали да не си взема минерална, че от тази чешмяната 10 литра уж за пречистване да става, не знам дали е подходящо. Абе, 23 години съм си карал на чешмяна, едва ли пък ще ми стане нещо щом досега не ми е. Както и да е.... ама това с картофите нещо не ми стана ясно. Какви са тия слънца и луни, това сортове картофи ли са , или нещо друго? Това не е добре, че вода свалям.... предпочитам мазнините от корема  tooth риба тон, сьомга и яйца значи трябва да си добавя ...ама не ми каза как трябва да са приготвени тия трите, че разбирам повече от ядене, отколкото готвене  :angel:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 22 запитвания.