Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: аз съм  (Прочетена 10884 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
аз съм
« -: 12-04-2010, 18:36:34 »

Петко  :bleh
На 23 години съм, 178 см - 88 кг, все още съм си всичкоядец и сигурно така ще си остана до края на живота. Нямам си ферма, но засега ми е хрумвало да си гледам кокошки на терасата и зеленчуци в саксии в стаята, щото ако ги засадя в училищния двор, или в морската градина, хлапетиите ще ми окрадат продукцията. Сега като казах морската градина и се сетих, че съм всъщност от Варна. Имам здравословен магазин някъде наблизо до вкъщи, ходих да си взема от онова олио Шарлан оттам. Ама мисля някой път да ида да погледна повече, щото може пък да почна кълнове да ям, опитвам се да намаля месото и да ям повече плодове и зеленчуци и дето викате разнообразна храна. Но някакси много неща ми се струпаха, а това на мен ми пречи на организацията. Затова реших просто да почна като намаля месото и ям повече разнообразна храна суровичка, пък след това ще си покаже накъде ще задухат ветровете и дали ще ме отнесат нанякъде и къде. Благодарен съм на Мер, че е направила такъв интересен сайт. Има една Радулка тук дето много ме ядоса, защото щях да я разпитвам някои суровоядски неща.... и тя изведнъж взе, че се изтри от фейсбук. Както и да е... аз гледам да не пиша много-много във форума, щото определено мога много повече да пиша отколкото досега, ама не искам да досаждам. Пък и моите въпроси са си малко от глупав по-глупав.... все пак реших да се представя, щото се наложи да напиша няколко мнения и така. Надявам се, че няма да ви дразня много и че вие няма да ме дразните много да ставам суровоядец, благодаря за разбирането и вниманието  :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #1 -: 13-04-2010, 00:00:04 »

И на мен също ми е приятно да се запознаем, ако има някой изобщо наоколо де  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:аз съм
« Отговор #2 -: 13-04-2010, 00:36:26 »

Ах, Петко, душко златна!  :D :D :D
Няма да се притесняваш, Радулка е навсякъде!  ;D

Ха, добре дошъл!  :Content_22: Колко радващо, че се опитваш да намалиш месото!!  :Content_14:

И на вас здравейте, сурова банда, от бая време не съм се мяркала... Топли поздрави на всички!  :kisss:
« Последна редакция: 13-04-2010, 01:12:52 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:аз съм
« Отговор #3 -: 13-04-2010, 06:58:20 »

Здравей Петко  ;D
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:аз съм
« Отговор #4 -: 13-04-2010, 07:26:46 »

 :kisss:Ха, здрасти и добре дошел.Що си тука ,бре сине бабин, ами то тука си е заразно...да не вземе да съ заразиш ???
 Пък и моите въпроси са си малко от глупав по-глупав.... Тъй, тъй, значи само ние да съ излагаме, пък ти - не...че къде става тъй...Ил всички ще се излагами, ил никой...Един за всички...всички за един!!!Еееееееее, това е засега от баба ти...пък като съ поизложиш йощ мааалко - може и по-вече... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #5 -: 13-04-2010, 10:29:53 »

Ах, Петко, душко златна!  :D :D :D
Няма да се притесняваш, Радулка е навсякъде!  ;D

Ха, добре дошъл!  :Content_22: Колко радващо, че се опитваш да намалиш месото!!  :Content_14:

И на вас здравейте, сурова банда, от бая време не съм се мяркала... Топли поздрави на всички!  :kisss:
Няма как да не се притеснявам, защото много обичам да те дразня. Чаках чаках да ми отговориш на съобщението, накрая преди да съм умрял от чакане, реших да те проверя... и гледам си се изтрила. После си викам аз ли пък я ядосах нещо :surpris_23: ...и ето ме тук да те търся и да те връщам обратно  :police:

Разбира се, че се опитвам да намаля месото. Как няма като ти ме наплаши вече с тия видеота и приказки.... не оставяш на човека избор сам да реши  tooth

Абе, това сурова банда малко опасничко звучи да ти кажа... трябва да се уточниш, че за суровоядна тревопадна банда говориш.... щото мен поне тръпки ме полазват, че може да са канибали и да ми изядат ушите  :essen:

 :flowers2:

Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #6 -: 13-04-2010, 10:32:54 »

Здравей Петко  ;D
Здравей, Даниела. Много хубаво се зъбиш, като се запознаваш с някого tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:аз съм
« Отговор #7 -: 13-04-2010, 10:37:19 »

 :Content_4 - emotloader: това е широка усмивка, радвам ти се на представянето tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #8 -: 13-04-2010, 10:45:02 »

:kisss:Ха, здрасти и добре дошел.Що си тука ,бре сине бабин, ами то тука си е заразно...да не вземе да съ заразиш ???
 Пък и моите въпроси са си малко от глупав по-глупав.... Тъй, тъй, значи само ние да съ излагаме, пък ти - не...че къде става тъй...Ил всички ще се излагами, ил никой...Един за всички...всички за един!!!Еееееееее, това е засега от баба ти...пък като съ поизложиш йощ мааалко - може и по-вече... :surpris_23:
Благодаря ти, благодаря ...ето ме, тук съм  :thankyou:
Хахах, ще те оставя да се надяваш аз да се заразя.... ами да не се заразите вие, че тогава вече лошо  :surpris_25:
Да, ама разликата е там.... че докато другите са тревосуровоядци или нещо такова.... демек, някаква обща група на подкрепата..... аз си ям всичко. Ето, снощи ядох сирене и кашкавал ...пък някой тук като разбере, че ям животни..... знам ли какво ще реши да ме направи  :Confus_34:
Ето, виж я Радулката... постоянно ми набиваше в главата разни работи и имам чувството, че почна да ми се уврежда мозъка вече  :Confus_3:
Не трябваше да разваляш магията с тия бабешки бръщолевения... баба ти, че баба ти... пък като гледам на снимката как се барнала, човек ще каже - тая девойка ще да е на 18  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #9 -: 13-04-2010, 10:50:30 »

:Content_4 - emotloader: това е широка усмивка, радвам ти се на представянето tooth
Виждам аз..... опадаха ти зъбите от радост. Пък знам ли... може да си прегрешила със шоколад и от него така да е станало  :Content_14:
Одеве хубави, бели, подредени зъбки.... сега едно зъбче само останало там да се клатушка, че и то ще падне.... какви са тия магии дето правиш не знам  :sorcerer - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:аз съм
« Отговор #10 -: 13-04-2010, 10:56:27 »

здрасти и от мен  :flowers2:

браво на Радулка че те е зарибила доста  ;D

а това с кокошките само на хрумване си остана?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #11 -: 13-04-2010, 11:02:38 »

здрасти и от мен  :flowers2:

браво на Радулка че те е зарибила доста  ;D

а това с кокошките само на хрумване си остана?
Здравей и на теб по-конкретно. Ще изям цветята, които ми поднасяш пред устата... ако не възразяваш, но още нищо не съм закусил и изгладнях вече ...ето, виж как гледам към тези вкусни и сочни цветя  :surpris_22:

Да бе, как си ги измисляш само...... а браво на Петко, че още не се е пречупил под натиска на Радулка... или ти веднага реши от страната на Радулка да минеш  :peperudi:

Не си е останало само хрумване, имам цял живот пред себе си да си взема кокошки за терасата. Ама нали първо трябва да се информирам, че аз още не знам с какво се хранят... пък ми се иска да си хапна по-тръста кокошчица, не да ми умре на втория ден, щото не иска да яде свински пържоли да речем  O0
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:аз съм
« Отговор #12 -: 13-04-2010, 11:11:42 »

ако знаех че си гладен щях с букет глухарчета и рукола са станат салатка  :)

а това за кокошките е сигурно защото си градско дете и нямаш представа как цапат и мирише...и ще им трябва и петел  ;D, за какво ти е да те буди като му се припее. Да не говорим че нормална мацка никога не би стояла в апартамент с кокошки ставаш отшелник май; Изобщо не върви това като начинание
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #13 -: 13-04-2010, 11:19:50 »

ако знаех че си гладен щях с букет глухарчета и рукола са станат салатка  :)

а това за кокошките е сигурно защото си градско дете и нямаш представа как цапат и мирише...и ще им трябва и петел  ;D, за какво ти е да те буди като му се припее. Да не говорим че нормална мацка никога не би стояла в апартамент с кокошки ставаш отшелник май; Изобщо не върви това като начинание
Хаха, ами аз си мислех, че ти това ми даде и го изядох вече..... но явно не е.... да не се отровя сега, какви цветя ми даде ти  ::)

Да, така е ...много бързо позна какво дете съм... за какво им е петел на кокошките ??? Те не си ли снасят сами яйцата... или поне така съм си мислел  :surpris_23:
Споко, и без това нормална мацка с мен ще й е трудно.... трябва да има нещо ненормално в нея, иначе ще я побъркам  tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:аз съм
« Отговор #14 -: 13-04-2010, 11:31:28 »

не разбрах само какво точно търсиш във форума, явно не е твоя начин на живот нито веганството, нито суровоядството...май Радулка ти липсваше само  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #15 -: 13-04-2010, 11:38:40 »

не разбрах само какво точно търсиш във форума, явно не е твоя начин на живот нито веганството, нито суровоядството...май Радулка ти липсваше само  tooth
....че Радулка да не е малка причина, хич не е смешно  :bleh

А и аз съм поел по пътя..... даже съм направил и половин малка крачка - ограничавам малко месото, така че..... съм почти веган суровоядец  :Appetit_4: :Cherries :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:аз съм
« Отговор #16 -: 13-04-2010, 15:31:28 »

Цитат
Разбира се, че се опитвам да намаля месото. Как няма като ти ме наплаши вече с тия видеота и приказки.... не оставяш на човека избор сам да реши
Ако е само заради тия видеота няма смисъл, особено ако не си готов. Да го намалиш казваш...Ами ти колко месо ядеш? По три пъти на ден?

Цитат
не разбрах само какво точно търсиш във форума, явно не е твоя начин на живот нито веганството, нито суровоядството...май Радулка ти липсваше само
Е, и аз не съм веган...Не всички сме идеални tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #17 -: 13-04-2010, 16:03:57 »

Цитат
Разбира се, че се опитвам да намаля месото. Как няма като ти ме наплаши вече с тия видеота и приказки.... не оставяш на човека избор сам да реши
Ако е само заради тия видеота няма смисъл, особено ако не си готов. Да го намалиш казваш...Ами ти колко месо ядеш? По три пъти на ден?
Не е само заради видеотата разбира се... по-скоро като шега го писах, но все пак и те влияят в някаква степен. То се насъбира оттук-оттам... поне при мен де, сондирам различни мнения от различни места и тогава вземам решение, не е само от видеотата. Пък и Радулка все ми надуваше главата и аз взех да се поддавам по някое си време  :Confus_3: Но пък и аз по принцип никога не съм се хранил правилно, ама никога.... знам, че плодовете и зеленчуците са полезни, ама нещо не ми харесваха много. От доматите ми се гадеше даже, от тая по-воднистата част със семките и затова не ги ядях. И така си свикнах... харесваше ми да се храня с тестени храни - джобове, хамбургери, сандвичи... филии с нещо си... то и още съм така в някаква степен де. Месото пък е просто най-лесно. Вземаш 2-3 кремвирша, изяждаш ги набързо и готово. Или пък като съм в Търново, че там уча.. и ми е най-удобно да си взема 3-4 кебабчета с пържени картофи, хем са евтини, хем заминават набързо и нямам проблем... което е особено благоприятно ако съм бил цял ден на лекции и съм супер изгладнял и уморен... но пък от друга страна месото наистина някакси те натоварва... докато ядеш ти е готино и защита глада ти, ама после пък ти става тежко на корема и нищо не ти се прави. И понеже все с боклуци съм се тъпчил и се тъпча, не се чувствам кой знае колко добре и нямам енергия и т.н., лесно ме хващат болести... то затова не е случайно, че попаднах на сайта на Мер ...и понеже има много неща казани и обяснени и се зарибих... сега някакси си нагласям психиката да променя нещата, но още не съм както ми се иска, много съм далеч даже. Чета колко по-добре се чувстват хората и т.н. и това ме вдъхновява, но пък някакси ми е много странно и особено чувството да ям сурова храна и зеленчуци и кълнове и такива работи, като се има предвид какво съм ял над 20 години... но ще успея надявам се  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:аз съм
« Отговор #18 -: 13-04-2010, 16:16:42 »

То пък едно месо това, което го ядеш... tooth
И аз като набивах тестено, пакетирано и рафинирано навремето не обичах особено плодове и зеленчуци. В сравнение с химиите, които приемах, природната храна ми се струваше безвкусна. Сега не мога да си представя да ям пак същите неща - сигурно ще пукна...Всичко е до навик.
Естествено, че ще успееш с необходимата дисциплина. В началото ще ти е трудно, но това не трябва да те отказва. Естествено, лишения има, особено когато сме навън, но пък възнаграждението после е голямо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аз съм
« Отговор #19 -: 13-04-2010, 16:45:40 »

То пък едно месо това, което го ядеш... tooth
И аз като набивах тестено, пакетирано и рафинирано навремето не обичах особено плодове и зеленчуци. В сравнение с химиите, които приемах, природната храна ми се струваше безвкусна. Сега не мога да си представя да ям пак същите неща - сигурно ще пукна...Всичко е до навик.
Естествено, че ще успееш с необходимата дисциплина. В началото ще ти е трудно, но това не трябва да те отказва. Естествено, лишения има, особено когато сме навън, но пък възнаграждението после е голямо.
Хаха.... да, то май само на име се води месо, пък иначе боклуци  tooth Значи и месо почти не ям... може да се каже, че се храня с боклуци за каквито се сетиш  :thankyou:
Да, така е.... наистина и на мен безвкусна ми се струва природната храна. Ама те кой знае с какво ги тъпчат другите неща, за да са вкусни, но преди не се бях замислял толкова и си тъпчех организма с тях. Пък откакто намерих сайта и взех да се замислям и дори да се тормозя над въпроса какво ям... примерно вкъщи сега, баща ми взема някакви работи дето си мисли, че ще ям.... и аз ги гледам и почвам - това няма да ям, онова няма да ям.... викам му - то това пълно с боклуци само, онова има не знам си какви консерванти, направо ужас, сигурно доста ги стресирам нашите последните дни, от една седмица може би  tooth
лошото е, че като не съм свикнал да ям такава храна и почти нищо не ми е ясно... 2-3 работи знам само... салати зелени, домати, краставици, репички, лук и с това се изчерпва разнообразието ми от храна.... ама лошото е, че някакси .... храня се, обаче не се чувствам заситен и съм още гладен и се налагам пак някоя препечена филия с нещо да намажа, че иначе се чувствам все едно умирам... що така не знам  :surpris_23:
За кое възнаграждение имаш главно предвид ти ? Че за мен са важни възнагражденията нещо  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.