Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу  (Прочетена 17892 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #20 -: 01-05-2010, 19:11:28 »

 :laugh: Вики съгласен съм,но това не променя нещата.Аз имах много високо мнение за Кехоу,но когато видях тази манипулация в книгата "Успехът и парите",мнението ми се промени.Вероятно на семинара не е споменал за Сорос,тъй като няма как да ти отговори с разумни доводи защо лъже,ако му зададеш директен въпрос.
Аз също гледам да се фокусирам само върху позитивните неща,но не мога,а и не искам да си затварям очите за откровенните лъжи!
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #21 -: 01-05-2010, 19:13:28 »

И покрай безспорните истини които проповядва,известни от хилядолетия

Същото важи и за Норбеков - и в неговите курсове проповядват истини, известни от хилядолетия и използват заемки от бойни изкуства, йога и какво ли не. Въпросът е дали системата работи и ако работи, не е необходимо да се доказва "нов принос", както в дисертациите. И въобще ми се струва много ограничено един като харесва Дънов, да смята, че освен него друго няма, друг харесва Норбеков и отрича всичко останало и го причислява към великия "световен заговор"  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Но какво да се прави - човещина  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #22 -: 01-05-2010, 19:20:15 »

Не съм казал,че това което преподава Кехоу не работи,напротив,но при Норбеков никой не ми е казвал,колко много е направил за мен медийният манипулатор Тед Търнър и какъв прекрасин човек е!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #23 -: 01-05-2010, 19:27:48 »

Не съм казал,че това което преподава Кехоу не работи,напротив,но при Норбеков никой не ми е казвал,колко много е направил за мен медийният манипулатор Тед Търнър и какъв прекрасин човек е!

Всъщност, Светльо, в една своя книга ("Как да ви дойде успех до главата и как да го избегнете" - съвместна с Генадий Волоков) и Норбеков споменава поименно един свой голям приятел - "Александър Крестников"... сега генерален директор на PR агенция "Четвърта власт" ;). Не ме разбирай погрешно, нищо не казвам за този човек, но утре някой и за нещо ще рече, че е измамник/лъжец/мошеник. Ето колко относително е всичко  ::).
Томи, "комерсиални пророци" ми звучи доста пресилено... Никой не е с претенции да е пророк; а пък кое всъщност не е комерсиално в днешно време? :-\
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #24 -: 02-05-2010, 16:50:13 »

Светльо , относно личностите които цитира Кехоу в книгите и семинара си си прав братле . Определено не го имам за велик пророк или нещо такова. Просто много ми харесва как поднася тъй наречения mind power . Звучи доста достъпно , логично и лесно приложимо в ежедневието ни. Много ми хареса края на семинара му , където той специално обърна внимание на морала , който трябва да спазват хората , прилагащи неговата система .  Досега не бях чел нищо от Норбеков , но благодарение на някои твои линкове тук започнах да се информирам за него и мисля да вляза в час относно неговото учение . Благодаря ти !
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #25 -: 02-05-2010, 16:58:43 »

Моля!Радвам се,че съм полезен с нещо :D
Мен също ме грабна как поднася информацията Кехоу,за това си купих негова книга,но пък леко ме разочарова с примерите си.Но,какво пък,да гледаме полезното в тях.
По достъпен и приятен за мен обаче е Джоузеф Мърфи.Много образно пише и четенето е удоволствие.Макарче,неговите книги пък ги направиха по 15 лева,което ме дразни и втора не съм си купил!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #26 -: 03-05-2010, 07:29:08 »

 :kisss:Мдааааааааааа, тема е от интересно , че най- интересна.....хайде да се опитаме да отрием комерсиални ...от не-комерсиалните...както искате ги наречете...пророци, учители, езотерици...Започвам с некомерсиалните...П.Дънов, Петър Димков, Слава  Севрюкова...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #27 -: 10-05-2010, 12:15:53 »

 :kisss:Чук, чук... нема нииииииииииииикой тук...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #28 -: 14-05-2010, 02:41:30 »

Не съм казал,че това което преподава Кехоу не работи,напротив,но при Норбеков никой не ми е казвал,колко много е направил за мен медийният манипулатор Тед Търнър и какъв прекрасин човек е!

С една дума - видял си някакъв недостатък. И какво от това? Няма съвършени. Навсякъде ще се намерят кусури.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #29 -: 14-05-2010, 07:02:31 »

С една дума - видял си някакъв недостатък. И какво от това? Няма съвършени. Навсякъде ще се намерят кусури.

Не съвсем.Недостатък би било, ако да речем, е написана твърде сложно или пък е съвсем повърхностна, или нещо подобно.Това което видях се нарича манипулация.При това съвсем користно!За мен има съществена разлика!
Хора като него,в различни сфери на живота се наричат програмиращи икони.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #30 -: 15-05-2010, 11:33:48 »

Не съвсем.Недостатък би било, ако да речем, е написана твърде сложно или пък е съвсем повърхностна, или нещо подобно.Това което видях се нарича манипулация.При това съвсем користно!За мен има съществена разлика!
Хора като него,в различни сфери на живота се наричат програмиращи икони.

Разбирам, какво искаш да кажеш - и аз бях дълго време на подобни мнения. Искам да кажа, че смятах, че добрите системи могат да бъдат представяни само от благородни хора. От хора, които са честни във всичко. И това ме е карало да обърна гръб на много неща. В един момент започнах да гледам по друг начин - не знам дали няма да е много подробно, ако започна да го обяснявам. Но даже и един човек да се спаси или да си подори положението, прилагайки това, на което учи Кехоу (независимо доколко е "негово" или "изкопирано") е по-важно, отколкото това, дали е комерсиален. Така си мисля.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #31 -: 15-05-2010, 14:39:28 »

Трябва да призная, че съм абсолютно съгласна с amazonian  :).
И също така мога да направя аналогия с моето отношение към системата на Норбеков. Самият той ми е антипатичен по всички показатели - не ми харесва стилът му на изразяване (все говори някак неясно, загадъчно като някаква врачка, сякаш само той знае нещо, но умишлено не ти го казва, само и само да те изнерви, но да те държи въвлечен в процеса; пример - книгата "Къде на майната си..."), не ми харесва надменното му отношение ("Аз ще бъда откровен - ти си прост!", "Аз ще бъда циничен - ти си прост!"... пример - в "Опитът на един глупак" мисля, че това е достатъчно очевидно), не ми харесва отношението му към жените - сега да не кажете, че съм неква феминистка, но определено си имам някаква самооценка и, естествено, самоуважение, и не ме кефи да ми лепват етикети от сорта "жена => не човек/няма мозък" (жените не са хора, нямат мозък и не могат да мислят  ???), разбирам че човекът е от доста патриархално общество, но това не е оправдание за мен... Така, дотук със забележките (не че бяха малко  :D). Системата обаче - независимо дали е негова, или скалъпена от прастари техники и учения - има хиляди достойнства, ефективна е (стига да се използва както трябва) и е помогнала на много хора, в това число и на мен, още използвам някои от нещата, които съм научила на курсовете и винаги действат безотказно. Така че за това му свалям шапка и си затварям очите за забележките, а просто си вземам само това, което ми трябва и ми е от полза, другото не ме интересува  :). Наистина, може би е най-добре да приложим този принцип за всяка система - независимо за какво става дума - защото недостатъци винаги ще има... Ако няма (както каза баба Мария за Дънов, Динков, и пр.) - още по-добре  :). Но все пак да си знаем предварително, че е трудно да се намери нещо идеално и винаги има шанс да се разочароваме, в макар и малка степен  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #32 -: 17-05-2010, 17:22:30 »

Трябва да призная, че съм абсолютно съгласна с amazonian  :).
И също така мога да направя аналогия с моето отношение към системата на Норбеков. Самият той ми е антипатичен по всички показатели - не ми харесва стилът му на изразяване ... не ми харесва отношението му към жените - сега да не кажете, че съм неква феминистка, но определено си имам някаква самооценка и, естествено, самоуважение, и не ме кефи да ми лепват етикети от сорта "жена => не човек/няма мозък" (жените не са хора, нямат мозък и не могат да мислят  ???), разбирам че човекът е от доста патриархално общество, но това не е оправдание за мен... Така, дотук със забележките

Освен това - аз съм била на курс първо ниво и не ми хареса едно чисто съветско, наследено отпреди и непреодоляно вменяване на вина, което при западняците със свещ да търсиш, не можеш да откриеш. Имам предвид, че всяко занятие започваше с "разнищване" дали сме си направили "домашното" - упражненията, дадени за вкъщи. "Хайде да вдигнат ръка тези, които са направили първото упражнение. Да вдигнат, които са направили второто..." и пр. И след това - триене на сол защо има хора "без домашно" и пр. Нещо повече - на третото или четвъртото занятие трябваше всички да стоим дълго време прави, с вдигнати ръце, извити в една доста неудобна поза, за наказание, че измежду нас има такива, които не са си направили упражненията в къщи.  ??? Това се повтори един или два пъти. Смисълът бил "възпитаване на волята". Имаше и доста възрастни хора, и такива, които съвсем не бяха добре - криеха се отзад без да вдигат ръце, а организаторите оглеждаха хората, дали ще намерят някой, който е отпуснал ръцете....

Независимо от това, аз се чувствах позитивно заредена от семинара и предпочитам да не обръщам внимание на отделни - не просто "недостатъци", а дивотии, бих казала. Ако търся място, където всичко да е идеално, всеки да е идеален, значи търся секта и гуру, без да го осъзнавам.  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

instinct23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #33 -: 11-08-2010, 14:33:49 »

Ето една книга, в която са обяснени предполагам същите неща, за които говорят Кехаоу, Норбеков, но на мен ми харесва начина, по който са поднесени.

Линк за директно четене, на български език: ЖИВОТ БЕЗ ГРАНИЦИ д-р Робърт Стоун

По коментарите за въпросните семинари си правя извода, че е по-добре да се запозная с книгите първо, за да преценя дали ми харесва стила и мисленето на автора. След това бих инвестирал време и пари да го слушам на живо. А и където се събират много хора нивото на поднасяне на информацията пада. Нещо като принципа "веригата е толкова здрава, колкото е най-слабата и брънка" или "скоростта на групата се определя от най-бавния".
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #34 -: 11-08-2010, 17:37:20 »

Е, нямаше какво да правя една вечер и прочетох прословутата книга на нашумелия Кехоу. НИЩО НОВО! Освен изтъкнатия материализъм. Сега разбирам защо толкова го харесват хората. Именно защото е прекалено материален.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #35 -: 13-08-2010, 21:34:17 »

Аз съм много доволна от семинара по системата на Норбеков и критиките ми са именно за да покажа, че наличието на нещо отрицателно съвсем не определя еднозначно ползата от мероприятието. За това да се прочетат книгите първо... няма как да се получи същия ефект от книгите. Предполагам, че това важи и за Кехоу. По-скоро докато се колебаех, четох отзиви "за" и "против" във фоумите и така взех решение.

Веднъж ми казаха за следния пример - отново представен на семинар, наистина - преподавателят рисува черна точка върху голям бял лист и пита "какво виждате?". Естествено, всички казват "черна точка". Той отговаря: "този пример е показателен, защото и в живота човек е устроен така, че даже и да го заобикалят хубави и светли неща, той вижда преди всичко черното, отрицателното..." Та така със семинарите.

Освен това - не съм кой знае колко "опаричена" в момента, но съм против скъперническите сметки - а, това струва толкова, по-добре да си купя книга. Естествено, че не може да си надхвърлиш ресурсите. Но не се знае, дали този cost/benefit анализ е въобще приложим към подобни неща. Според мен - не! Колко струва здравето? Колко струва да се чувстваш зареден с енергия така, че да можеш да работиш 12 часа без умора, след като преди си оклюмвал/а на 6-7-я? Е, тук идва място на съмнението - ами те лъжат, печалбари са, а тези, които са си подобрили положението, сигурно си въобразяват, и пр., и пр.

Но идеята "да не се минаш" не е добра тактика, нито стратегия. Уф, май се увлякох  :Content_22: Все пак: ако нещо те привлича, пробвай го - или избери от няколко неща  кое да пробваш, нищо ако "се минеш", това не е болка за умиране. В крайна сметка ако не пробваш, се минаваш повече.

Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #36 -: 21-01-2011, 10:36:20 »

С една дума - видял си някакъв недостатък. И какво от това? Няма съвършени. Навсякъде ще се намерят кусури.

Не съвсем.Недостатък би било, ако да речем, е написана твърде сложно или пък е съвсем повърхностна, или нещо подобно.Това което видях се нарича манипулация.При това съвсем користно!За мен има съществена разлика!
Хора като него,в различни сфери на живота се наричат програмиращи икони.
Абсолютно съм съгласна, най-опасни са тези, които покрай истината вкарват по някоя мащабна лъжа. За съжаление дори много интелигентни хора могат лесно да подведат. И то не само защото да речем вярват или харесват конкретния "месия", а защото човек не може да бъде добре информиран във всички области и по всички въпроси. Съгласна съм, че тряба да се гледа позитивно и да се извлича максимално доброто от всичко, но в същото време човек трябва да си отваря очите на 4 за някой подводен камък.

Има и нещо друго, аз съм склонна да вярвам или по-точно да симпатизирам повече на близките до нас учени или "пророци", не само от патриотизъм, а защото те са по-близко до нашата източна душевност.


Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #37 -: 21-01-2011, 20:15:01 »

Вероятно си искала да кажеш "славянска " душевност , Месечка . :)
Защото "Изток" е включително  и Япония.. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:"Подсъзнанието може всичко" Джон Кехоу
« Отговор #38 -: 21-01-2011, 23:22:25 »

Вероятно си искала да кажеш "славянска " душевност , Месечка . :)
Защото "Изток" е включително  и Япония.. 

Е, и талибаните са от изтока ;D, но нямах това предвид. Освен славянска имаме и доста друга кръв, но пак ще стигнем до темата за произхода, съотношението на различните гени в кръвта ни и направо отиде първоначалната тема  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 21 запитвания.