Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Жен шен и пчелно млечице  (Прочетена 34431 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Жен шен и пчелно млечице
« -: 15-04-2010, 17:59:00 »

Здравейте, исках да ви питам какво мислите за това. Взимам го от вчера и като че ли се чувствам по-жизнена. Незнам, може и да си внушавам. Това са флакончета от по 10мл от сместа.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #1 -: 15-04-2010, 18:16:45 »

Здравей, това определено е една от добавките, които ми действат. Наистина, повишава тонуса, чувала съм го и от други хора. Но не е хубаво да се взима повече от 10 дни без почивка, както и ако имаш склонност към вдигане на кръвното. Не е подходящо и за горещите летни месеци. Китайците не го използват при всеки като цяло.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #2 -: 15-04-2010, 18:28:29 »

Да Томи,права си. И аз чух,че имало някаква схема на прием tooth
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #3 -: 17-04-2010, 09:58:15 »

И аз съм го вземала. Пет лева за 10 дни не е кой знае каква непосилна цена, а пък от магазините на Лечител го има и по-евтино даже. Струва ми се, че е добро  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #4 -: 17-04-2010, 21:23:53 »

И при мен действа.  Повишава жизнения тонус и издръжливостта.  За  любителите на женшен, да знаете витамин Ц анулира напълно активността му.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #5 -: 19-05-2010, 02:46:06 »

 Жен шена е скъпоструваща суровина макар че има мега производство.Няма как едно флаконче в което са добавени мед и пчелно млечице да е качествена добавка при положение че струва 5 лв крайна потребилска цена.Вносител е фирма ТНТ.Значи имаме транспорт от Китай - България който се плаща.Имаме и надценка.....е добре 2.5 евро крайна цена да речем че ТНТ го взимат за 1.5 евро в което влиза транспорта и цената на самия продукт.Е тогава самия производител на какви цени продава една кутия жен шен -там имат разходи за шишенца опаковки суровина заплати данъци....А света има около 5000 фирми поне (вярвайте ми толкова са само в Русия са над 2 600) за хранителни добавки.Около 3000 имат жен шен в продуктите си.И едва ли този производител от който взима ТНТ е най големия износител в света че да може да си позволи такива ниски цени.Даже вече в световен мащаб китайските производители се ползват с лоша репутация.
 Мисля че най добре е да се вземе качествен жен шен от фирми които предлагат био сертифицирани продукти и то като чиста суровина и после да си проготвите настойка от самия жен шен -било то спиртна или водна.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #6 -: 19-05-2010, 09:43:07 »

Напълно съм съгласна с горното твърдение и колкото и да ми е неприятно да го призная - понякога цената Е определяща качеството. Хубавото при подобен тип добавки и алтернативна медицина е придържането към принципа "Ако не можеш да помогнеш, не вреди". Дори и това нещо да не е качествено, поне при всички случаи няма да направи един куп бели, както е с лекарствата.
От друга страна, една алтернатива на жен шена (и то качествена) е Родиола розеа - българският жен шен. Самоковският билкар-фармацевт Никола Мангалджиев прави настойки от него, които са 100% естествени и носят само положителни резултати. Цените са относително достъпни (е, не е 5 лева, но поне си струва - въпрос на приоритети), цялата работа е достоверна и подлежи на проверка и анализ, за да се увери човек, че няма шашми... и не на последно място, суровината е местна, което я прави още по-подходяща за нас  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #7 -: 19-05-2010, 14:50:34 »

Аз пия вече 3-ти ден пчелно млечице и жен шен, по отделно. По съвет на хора занимаващи се с китайска медицина и след минато интервю.
Другото е, че не трябва да спазвам схема. Пия ги сутрин на гладно.
« Последна редакция: 19-05-2010, 14:52:12 от Вери »
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #8 -: 31-05-2010, 14:11:43 »

Като разправяте за жен-шен,искам да ви поднеса малко финансови факти от тоя остров.В същата верига "Карфур",която разбрах, че е отворила магазин и в Бг,се продават ,няколко вида от корените.под формата на капсули.за 6-7 евра ,може да се вземат 30 капсули по 0,5 грама едногодишен сибирски,бял жен шен,така е дадено на опаковката.За около 12 евра може да се вземе вече корейски,който е и по добрия,но вече 2 годишен корен и са 40 капсулите.А за 48 евра купувате 100 каспули 6-годишен корейски червен корен.Това е най-доброто качество което тука съм виждал.Пробвал съм ги всичките.Изобщо не може да се сравни едно с друго.6-годишния ти вкарва такъв тунинг в кръвта ,че се излита.може да е странно ,но като взема преди старт на по дълга дистанция направо не мога да се накефя на резулата.Вдига неимоверно издържливостта на физ. натоварване.Но говоря само за 6 -годишния червен корейски!Другите са далеч по слаби,каквито вие ги описвате.Тук съм приказвал с китайци,отглеждащи в Китай тази билка.казаха ,че това което се продава на запада е много слаба ракия в сравнение с каквото има там.Но потвърдиха ,че корейския е по добър от техния и силата зависи от престоя на корена в земята.Ако си намерите такъв ,купете и взимайте,не само че няма да съжалявате за парите,ами ще знаете какво е истинско качество.Изобщо не ми препоръчаха разни примеси с други билки или продукти на пчели.Казаха ,че силата му намалява.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #9 -: 31-05-2010, 17:43:32 »

 Кажи коя е фирмата производител на въпросния  6 годишен червен корейски жен шен?Все пак съм крайно резервиран към капсулите освен ако не е сериозен производител с голямо реноме и продуктите има имат фармацевтично качество.Такъв жен шен имаше в България навремето под името Ginsana на швейцарска фирма но това си беше лекарствен препарат а не хранителна добавка т.е. разликата е там че контрола в производството е като на лекарствата иначе си 100% натурален просто е регистриран по закона за лекарствените средства.Но тъй като у нас хората имат ниска потребителска култура си купуваха хранителни добавки с жен шен които в по голямата си част са менте.И следователно изтеглиха Гинзана от аптечната мрежа.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #10 -: 31-05-2010, 17:51:09 »

В китайския магазин в една от преките на "Пиротска" има сушен жен-шен, пресен жен-шен и жен-шен на прах. Цената беше около 10 лв за 50 грама. Има същински, сибирски и американски жен-шен в различни форми. Може да не е много пресен, но пак е по-добре от таблетки според мен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #11 -: 03-06-2010, 20:25:02 »

Китайците са работливи и дисциплинирани. Ниските цени не са задължително критерий за лошо качество.
Женшен бих купил цял корен, от който да сдъвквам малко парченце. Против капсулите съм.
Пчелното млечице се съхранява в хладилник и не е добра идея  да излиза от него и да се смесва.
Китайците казват: "Ако вземате женшен на младини, какво ще правите в стгаростта" ?
Спрял съм всички добавки по не маловажна причина. За да траят дълго и да са навряни в пластмасов буркан ги дехидратират а съм склонен да мисля, че без водата полезността им пада в пъти. В тази връзка течни алкохолни  тинктури са за предпочитане.
 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #12 -: 03-06-2010, 22:39:10 »

една позната от групичката йога ми настърга едно парче направо от корен... 2 денонощия бях като навита на пружина  :)...и не можех да спя.
не е за мен това, уморявам света ми и ще вземат да ме обяват за луднала.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Жен шен и пчелно млечице
« Отговор #13 -: 03-06-2010, 22:54:00 »

Hospitalier,сега не мога да ти кажа,защото в момента нямам в нас.Това ,което разправяш за  тази фирма ,вероятно е точно така.Повечето българи са хора с ниска потребителска култура,затова за фирмата не е рентабилно да има продажби там.За справка ще ти кажа следното>купих си преди 2 месеца ,като бях в Плевен,течен жен шен -спиртна настойка,цената към 6 лв,10 бр.малки ампулки.Дневната доза пише ,че е 1 ,максимум 2 на ден.пробвах вече тука,като се върнах ,за една тренировка.ефект ,близък до 0.аз знам как трябва да се чувствам за да мога да изплувам сутринта  7  км и после да бачкам 6-7 часа на градините и вечерта да съм уморен нормално,за да продължа на другия ден със същото натоварване.еми тоя жен шен не е за никъде,менте е .Тук от тоя 6 годишния взимам 2 капсули дневно.Храната ми е като другите дни и карам нормално на ритъма дето ти казах.Сега,ти ако искаш да се сдобиеш с качество кореиско,потърси в интернет,мисля че се казваше IBEY.магазин за всичко е това,плаща се с кредитна карта,аз не купувам от там ,но може.една позната си купи например 49 семена от корейски жен шен и и ги пратиха от Кореа директно,Цените са здрави,но и качеството е такова.ако пък държиш да имаш,мога да ти пратя или донеса като идвам
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.