Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника на Щурчето :)  (Прочетена 15075 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #40 -: 02-05-2010, 09:46:22 »

Щурчо, ядох няколко пъти ягоди тая година и не бяха чак толкова изкуствени, както тези миналата година, например. Ама от парникови плодове какво можеш да очакваш...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #41 -: 02-05-2010, 10:18:23 »

И резултата е този http://www.postimage.org/image.php?v=gxNYvw9
;D
само че вече не е смешно...
тази година и хуабви кайсии не можех да си намеря, едно безвкусни такива, и хуабви сини сливи- само ако са червиви..ако не се стегнем и не подкрепяме родното производство, и то с много ентусиазъм, ще го загубимммм :(
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #42 -: 02-05-2010, 17:02:44 »

То вече е загубено.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #43 -: 02-05-2010, 18:04:09 »

Ами Вери, аз се опитвам да си купувам от местни производители, и си имам вече няколко снабдителя, особено за ябълките..и обикновено, като видят колко много им харесвам продукцията, и постоянно ми правят намаления, от което мен направо ме е срам .. не стига, че и без това си продават нещата много по-евтино..та винаги се опитвам да остановя някаква връзка с производителите, да ги похваля
това имам предвид под ентусиазъм

менюто за днес:

кафе
ябълки
зелен чай
накиснати ядки с лъжица тахан, орехи, мед, смокини сушени и фурми натурални, настърган кокос и пшеничен зародиш

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #44 -: 02-05-2010, 20:14:01 »

Дано се възобнови българското селско стопанство след като умишлено се съсипа. От това по-хубаво няма.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #45 -: 05-05-2010, 19:21:43 »

 ;D
усилено си търся дружки за колело на гребната!!!!
вечер


иначе тези дни...започвам от

понеделник:

кафе
ябълки
салата с маслини, зелени и черни, шарлан (намерих един доста ароматен)м марула, репички, магданоз, оцет, морска сол и отделно моркови и цвекло
чай от бял равнец
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #46 -: 05-05-2010, 19:25:30 »

 ::)
вторник

ябълки

ябълки и малко по-късно-
купичка накиснати пшенично-ечемично овесени ядки, с няколко ореха, слънчогледови и тиквени семена, стафиди + накиснати бяло-черни фурми и мед

черен чай, зален чай.

познайте кога заспах после :Confus_3:
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #47 -: 05-05-2010, 19:30:38 »

 tooth

днес:

ябълки и киви

салата с маруля, няколко нарязани маслини, репички, малко кълнове от леща и люцерна, морска сол, къри и магданоз и 3 моркова, ама не бяха мн хубави


 :pensif_29:тази салата я рязах точно половин час и се измъчих, и щях да ходя на суровоядната среща в плд, ама много късно рабрах, че всъщност ще се състои, точно, когато бях започнала да се мъча с тая салата :whistling2 - emotloader:

и после, да на пропусна, :essen: изядох поне 10 мухи и 2-3 комара на гребната, защото ми влизаха в устата докато карах, ужас просто, вече не съм вегетарианка... tooth

и така
ако на някой му се кара да свирка
ааа..и два дни не пия кафе, ама това е защото нямам хубаво, но не съм усетила ефект, защото пия мн силен зелен чаййй


весели почивки на всички!!!!
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #48 -: 05-05-2010, 22:00:44 »

Абе аз защо не знам къде е това място,уж съм 35 години в Пловдив.Кажете ми за другия път,че две срещи изпускам вече.Питам в темата ,ама никой не казва.

За Гребната база - бях всяка вечер до днес,от днес обаче тръгнах с колелото на работа и много ще ми дойде май.Ама то било много приятно с колело из града,с колата само нерви.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #49 -: 06-05-2010, 20:31:28 »

Катеринка,
значи мястото е много лесно.
На малката главна свиваш в уличката, където са Найлона и Макалали и вървиш все направо (направо в посока Мария Луиза), по едно време се разклонява на три капана, но пак цепиш направо, тоест в средната уличка. както си вървиш почти накрая е Веда Хаус, от дясно се пада.
мини някой път да пийнеш едно чайче там, приятно е.

а за на работа с колелото-супер, и аз ходя с колелото на някой места, само трябва да СЕ ПАЗИШ...

днес пак ябълки
после си покълнало жито с житни зародиши, мед, тахан, малко орехи и семена. И си бях накиснала микс от сушени плодове: манго, папая, стафиди, банан, кокос, ананас, фурми...банана беше много хубав, станно изглеждаше, но ми хареса на вкус


а да попитам какво мислите за зеленият чай?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #50 -: 06-05-2010, 21:27:24 »

Цитат
а да попитам какво мислите за зеленият чай?
Наскоро го преоткрих. Преди повръщах от него, но се оказа че е от грешния начин на запарване. По-добра алтернатива е от черния, но все пак съдържа кофеин.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #51 -: 02-08-2010, 08:15:46 »

 :)
тук ще благодаря на Вери и Бенато за отговорите, за да не спамя темата там.
А за обърканото-пообъркана съм, затова искам мнения от хора с опит в тази насока.
За здравето- суровоядството може да е много различно, както всички знаем, и понякога е нужно много време, за да намериш правилния начин за теб.
За пост на вода мисля, че още не съм 'узряла', физически бих издържала, но прихически едва ли, точно поради стреса.
Но бих пробвала 2-3 дни към края на лятото.

Моето суровоядство не е било толкова рязко, защото от 9 години не ям месо, а от 2- млечни продукти, и пак си остават много питанки за храните, с котио се чуствам добре, но това си е въпрос на опит и грешка :)

иначе стига толкова съм говорила, исках да пост-на една статия, на английски е, мисля, че е интересна, пак потаря неща, които знаем, но е хубаво да си ги припомняме така синтезирани.

http://www.fredericpatenaude.com/blog/?p=1355

Хайде, успешен ден на всички :) :peperudi:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #52 -: 02-08-2010, 21:25:43 »

Радвам се да те видя, Щурче, чудех се къде се беше изгубила! :flowers2:

Разправи какво се случва около теб? :) Разните стресове, за които си писала да не са случайно породени от проблеми от "държавно-изпитно" естество? ;D Ако е така, имаш пълна подкрепа - няколко сме хората тук, които също минаха през този ужас преди броени седмици и дори след това си трябва известно време, докато психиката се успокои и организмът позабрави за стреса.
Ако е нещо по-сериозно, вече е кофти... Но пак всичко се оправя, само да има търпение човек (а и желание). Поздрави и до скоро!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #53 -: 03-08-2010, 09:01:09 »

 ;D
хаха
как ме развесели Вики!
ами да, точно държавно-изпитно, та и същото като твойто, само че в Плд...
но беше каквото беше...ти точно мисля, че най-добре ще ме разбереш...йу ноу,  :)
а сега пак така, няма много време за почивка, трябва да се случва нещо, да се правят планове, местения и т.н.

отгоре на всичко всичките ми мили хора се върнаха от държавите, в които са, и само посрещам и изпращам. :surpris_25:

и ми е малко странно
изобщо свърши един такъв период от живота ми, цяла епоха си е :) и краят не е 'рязък', и няма като по филмите малко черно с надписи, за да си починеш...
но сега съм по-добре де, след като мина държавно-изпитното :)
 :peperudi:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 22 запитвания.