Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника на Щурчето :)  (Прочетена 15064 пъти)

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Дневника на Щурчето :)
« -: 19-04-2010, 17:01:24 »

Така..да започна и аз с моят дневник!
Имам един апел към всички вас...ако мислите, че някъде греша, приемам съвети с отворени обятия.
Идеята ми да стана част от сайта е да обменям опит, защото още не вярват хората около мен как така успявам с 'такава храна' и понякога психологическият натиск е твърде голям.
От друга страна- така се чуствам добре.
Имам моменти,к в които съм много изморена, но го отдавам на това, че спя малко, и че пия кафе доста.
Опитвам се да ям българска, сезонна храна.
Храня се 2 пъти на ден, по обед и към 5-6
на обед ям плодове, предимно ябълки, български, мнооого :)
цяла зима, и не са ми омръзнали
на вечеря ям различни неща.
гледам винаги да има зеленчуци, пак сезонни и български

днес например: салатка от репички, моркови, пресен лук и магданоз
и
основно- бях си накиснала вчера булгур с малко сушена коприва и сушени гъбки. днес прибавих един домат, малко магданоз и лук и си похапвах и маслинки.

не пия вода 2 часа поне след хранене.
мн ми беше трудно да свикна да не ям вечер,  но сега  съм много доволна.
ям сол, и гледам да не издребнявам, в смисъл искам да слушам тялото си , а не да ставам фанатичка...но от страни не знам дали изглежда точно така, а и самата аз не знам до колко не е така
ох
объркано стана
та това за днес:)
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #1 -: 19-04-2010, 17:08:57 »

Здравей, честито дневниче  :) 
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #2 -: 19-04-2010, 17:19:44 »

Здравей, честит дневник.
Къде ги намираш тия български плодове и зеленчуци? Правиш ли някаква обработка срещу нитратите в репичките, лука и салатите? Например, накисване във вода? Аз напоследък ям бая салати всякакви видове и репички, защото обичам, но навсякъде около мен за нитрати се говори...

Цитат
мам моменти,к в които съм много изморена, но го отдавам на това, че спя малко, и че пия кафе доста.
Намали кафето до едно на ден или въобще го спри. При мен имаше огромен ефект.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #3 -: 19-04-2010, 17:41:29 »

Честито дневниче Щурчо, да пишеш редовно  :love_026:
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #4 -: 19-04-2010, 20:23:02 »

 :Content_4 - emotloader: ::)
Хм..ще се опитам да пиша редовно, защото ми е интересно, както ви казах, да споделям опита си и да научавам за вашия.
За кафето- опитвам се да пия само сутрин, но истината е, че аз толкова си попивах кафенца, че сега вечер ме боли главата, а аз имам много дълги дни, и се налага да се наливам със зелен чай (черен не обичам)
проблема за спиране на кафето е, че сега уча много интензивно, и когато го бях спряла за 2 седмици, спах тоооолкова много, и както казва Дани, бях раздразнителна и доста намусена...и някак си с този график и с тези задачи просто не ми стиска да го спра сега.
А Томирис за зеленчуците- намирам си български по пазарите, познават се по външният вид според мен, имам си даже приятели вече по сергийките и те редовно ми правят отстъпки.
за нитратите- не се задълбочавам толкова, защото ако се замислям за всичко, което влиза в мен (и като въздух), ще полудея просто..то не е вода от ръждясали тръби, то не са дъвки с Е-та, и т.н.
никога нищо не се знае.
Не ям всеки ден еднакви заленчуци и наистина много се опитвам да са сезонни нещата. Според мен тук има все още сравнително чиста продукция.
Марули примерно и краставици изобщо не ям , защото те направо си имат вкус на нитрати, и понеже нямам домашни тази година, съм се насочила към други неща.
и това за сега :)
хайде пак да се връщам към четенето.
А Дани, хубаво е много, че се прочистваш за здраве..аз познавам хора, при които дава прекрасни ефекти , в смисъл хора, които са се излекували от различни неща така... и ми е много тъжно като наблюдавам тук около мен как младите хора, учениците и студентите ядат само боклуци..просто не знаят какво пропускат
вчера говорих с един приятел как на мен всяка ябълка 'ми пее'..толкова са вкусни нещата от природата..ама...:)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #5 -: 20-04-2010, 12:23:04 »

Здравей и честито дневниче! И аз все още си пийвам по едно кафенце на ден.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #6 -: 20-04-2010, 14:34:21 »

Здравей Деси :)
мисля, че и аз ще си пийвам по едно кафенце (поне) :)
иначе за днес менюто ми е:

обед- ябълки
вечеря - смесени ядки в мюсли, без плодове, накиснати с малко тахан, мед и орехи от сутринта, малко натурални фурми и кълнове от пшеница, ръж и слънчоглед- това смесено.
ще видим дали ще си направя салатка с моркови

след вечеря обикновено пия по-късничко зелен чай .

това е :))
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #7 -: 21-04-2010, 13:59:13 »

 :Content_22:
привет!!!
днес е прекрасен ден и си го започнах прекрасно..:)
манюто е:
любимите ябълки за обед...сега де
а после- салатка от кълнове от слънчоглед, моркови, репички, магданоз, оцет, и житни кълнове, че днес за последно мога да ги хапна.

после- концерт и чай от бъз, който си купих днес от един мноооого симпатичен дядо :)
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #8 -: 22-04-2010, 15:40:39 »

алоха!
днес-
чай с бъз
кафе
ябълки-обед
и вечеря0салатка с мнооого магданоз, репички, моркови, кълнове от слънчоглед и жито, краставица, къри, моркса сол, оцет и маслинки
и после- чайче
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #9 -: 22-04-2010, 15:57:18 »

Оцета какъв е?Ако е купешки е кофти,не се лъжи че е ябълков.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #10 -: 22-04-2010, 19:03:29 »

 tooth
ами Бенато даже ябълков не е... :) ами съвсем обикновен
ама какво да ти кажа, аз съм на периоди..много ми се яде киселко сега...имам чуството (и наблюдението), че се движа по айурведичните закони..и сега като се затопля и ми се похапва кислеко..ами добре, че най-после си намерих мелничка за морска сол..а знам също, че лимона замества оцета, но просто понякога си угаждам  :Content_4 - emotloader:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #11 -: 22-04-2010, 19:22:18 »

Що не пробваш с киселец? Ужасно е кисел, като лимон.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #12 -: 23-04-2010, 00:18:37 »

Оцета какъв е?Ако е купешки е кофти,не се лъжи че е ябълков.
Всъщност толкова ли е зле, ако ползваме оцет от магазина? Аз намерих един италиански в Пикадили пише че е от сто процента чисти ябълки. Наистина има различен вкус, приятен е. Но цената му е като за милионери и вече не го купувам, защото аз пък оцет слагам по много в салаатите. Просто винаги съм обичала кисело, а не обичам сладко. А какво  представлява балсамовия оцет? В смисъл като качество?
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #13 -: 23-04-2010, 07:34:52 »

 ;D
Вал, сигурно въпроса ти е бил отправен към Бенато, но аз ще си изразя мнението  :Confus_3:
...значи според мен нашият оцет си е наш, ползва се по тези ширини от векове, балсамико е италиански, ето ти в гугъл:
http://en.wikipedia.org/wiki/Balsamic_vinegar
но аз познавам също така хора, които си правят домашен оцет от ябълки или пък от грозде..
но процесите на ферментация са естествени и ако не се прекалява дори прочиства някой неприятни бактерий в чревния тракт
аз знам едно пречистване с мед и ябълков оцет и вода сутрин на гладно, от което не съм се чуствала зле, но сега просто нямам нужда
тъй че...не мисля , че малко оцет понякога наврежда..това ми е мисълта.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #14 -: 23-04-2010, 07:38:59 »

И аз в някои салати си капвам по малко балсамико. Много е ароматен, но като цяло ползвам лимонов сок или ако си намеря мътен натурален ябълков оцет.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #15 -: 23-04-2010, 09:05:56 »

Именно домашния ябълков оцет е полезен,ние си направихме тази година и съм много доволен. Дори тъпите турски домати зимата ставаха на хубава салата с оцета и хубав зехтин.
Зехтин ползвам нефилтриран,сол-хималайска.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #16 -: 23-04-2010, 14:03:06 »

днес
вода с лимон
кафе
киви и ябълки- късен обед
за вечеря съм си приготвила ядково мюсли с много кокос, малко орехи, тахан и мед и сушени смокини, и ще си хапна и фурми :peperudi:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #17 -: 23-04-2010, 16:47:40 »

Оцет никакъв не ползвам - не обичам. Ако искам да ми е кисело слагам лимонов сок.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #18 -: 23-04-2010, 19:47:17 »

Здрасти Щурчо, честит дневник на патерица  :love_006 - emotloader: :fluretaa:.
Мисля, че менюто ти си е много добре, само че защо ядеш през деня и вечер, а сутрин не? ???. То си е до организъм де, но мен обратното ми действа много по-добре - сутрин менюто ми е най-богато, на обяд - умерено, а вечерята (не по-късно от 6) ми е съвсем лека, а мога даже и да не вечерям.
Това с кафето е голяма краста наистина... Аз що кафета съм изпила в гимназията и 3 години в уни-то - като си помисля, чак ми става жал за нервната ми система  :(. Затова пък в момента от половин година не пия и хич, ама въобще не ми липсва, чувствам се с пъти по-добре  :Content_22:-
Виждам, че май и ти си фен на мюслито (като мене  ::)). Какво ползваш и с какво ги накисваш?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #19 -: 23-04-2010, 20:16:00 »

 :Content_4 - emotloader:
здравей Вики и мерси...намирам дневничетата за много полезни, и с оглед на това, че мога да си проследявам после как съм се хранила и как се чувсвам.

за мюслито- обичам, да, а и е лесно и вкусно. Купувам си някакво българско, има 2-3 марки, пише мюсли с ядки, защото в него има различни видове ядки(житни, овесени и т.н.), семена, пшеничен зародиш, че даже и понякога кокосови стърготини.
накисвам си ги с вода, мед, орехи, тахан, и приемрно някакъв сушен плод (днес накълцах смокини).
и прибавям някакви кълнове.
и забелязах, че напоследък не ми се смесват много нещата-например в дните, когато ям мюсли и житни, не ми се яде салата.
гледам да ям мюсли 2-3 пъти в седмицата, не повече.

а иначе аз не ям късно вечер, обикновено от 4 до 6 ми е вечерята.
но просто не мога да обърна режима, сутрин не ми се яде, опитвала съм хиляди пъти, не се чуствам добре
гледам да ям след 12, така си давам време на тялото да се изчисти, и за мен този начин работи прекрасно...минала съм през доста неща.
много трудно ми беше да свикна да вечерям рано и да въведа ред в часовете, но с опита и грешката стана.

а за кафето- сега ми е много натоварено и мисля, че няма да издържа без него, признавам си, ПРИСТРАСТЕНА съм..пия само веднъж на ден (за разлика от преди, по 4-5 пъти), но си кипвам голяма и силна доза..но засега ми трябва, пробвах да го спра зимата, в период с интензивна умствена дейност..разбирай сесия tooth, обаче 2 седмици не можех да стана от леглото..а аз по принцип спя толкова малко..тъй че ще го спирам бавно и някога... :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 24 запитвания.