Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Нели-Животът,здравето и щастието,заслужава само този,който се бори  (Прочетена 10037 пъти)

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Започвам моят виртуален дневник днес с ясното съзнание,че моят стрмеж не е към пълно суровоядство,а към това поне 70%-80% от храната ми да е сурова.
Останалото количество храна да е качествена и възможно най-близко да първичната си цялост, като пълнозърнест-качествен хляб,понякога млечни продукти,който сами си произвеждат от сурово мляко или яйца,от кокошките на баба.
Хубав домашен ябълков оцет с мед, билкови чайове,фрешове и сушени плодове и зеленчуци   
както и сурови ядки. 

Като всичко това е придрожено с прилични физическо натоварване.

Това са вдата главни компонента в следването ми на природосъобразно хранене и живот.
« Последна редакция: 17-05-2009, 11:03:14 от Nel »
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Все още съм в началото на тази моя нова страница в живота и все още се уча,от моите и грешките на други решили да следват такъв начин на живот.
Изненадващо леко преминах към този режим
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Nel, и в твоето дневниче ще надничам честичко! След като съпругът ти така лесно се е присъединил към отбора, вероятно си чародейка  ;) На мен ми предстои доста работа в тази насока - така, че няма да са ми излишни съвети 'само за мъже'.

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Благодаря много за милите думи.Мъжа преобърна начинат си ха хранене,когато поисках да ми принтира едни суровоядски рецепти и по-погрешка принтира друга страница  ;D и се зачете,мисля че камъчето,което пробърна колата в правилната посока беше един факт,че в средновековието(забравих в коя част на света)усъдените на смърт са ги хранили в продължение на 30-40дни само с варено месо и в последствие те са умирали.
Та дотук беше с месото :D.А също така и с сладкишите,безалкохолното и неща от сорта на баници и т.н.т.

Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Днес 15.05.2009 е един прекрасен ден на закуска изпих чаша топла вода и по-кусно зелен чай.След 1-2 часа и плод.Обяда ми се състоеше от салата от тиквичка със сурови слинчогледови семки и домат.За вечеря, съм замислила хрупкава зелена салата.

Днес се чувствам много добре,от около седмица забелязвам нещо,което много ме изненада,от години крайниците ми са постоянно студени и посинели.А напоследък са топли и кожата е приятно розова.Това ми дава увереността,че съм на прав път.
Също така доста доста по добре си почивам вечер,нощният ми сън е спокоен.

Физическата ми активност и вчера и днес се измерва в 3 часови разходки +вчеращното 30 мин.кардио.Днес ако остане време и силова тренировка ще има.
« Последна редакция: 15-05-2009, 13:29:25 от Nel »
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Здравей,мило мое дневниче,не съм те забравила въпреки,че не споделям много често с теб.
Днес е 17.05.2009 и от чвера бях решила да направя Шанка-пракшалана.
Та днес сутринта се захванах с тая дейност и успеха беше невероятен,всичко си мина както беше описано в указанията.На последната завършваща фаза се случи нещо доста неприятно,но и доста добре повлия на организма ми.При повръщането чиято цел е да изчисти стомаха и хранопровода първо излезе доста чиста водичка,след това някаква пяна и накрая доста гадна горчива жълта течност.Много се радвам,че тази гадост е вън от организма ми.
След пречистването честно казано ми е малко отпаднало,но се чувствам иначе много добре.Сигурна съм,че пак ще повторя този метод на пречистване.
Благодаря на Mer,блягодарение,на която аз разбрах за това пречистване.
Доскоро.
« Последна редакция: 17-05-2009, 11:02:05 от Nel »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Здравей, Нели! Поздравявам те за добрия ефект от процедурата. Понеже аз още не съм я правил ми е интересно да споделиш накрая как си се захранила, и как се чувстваш след като си хапнала. Интересно ми е как ще реагират стомаха и червата след чистенето, понеже аз в миналото имах гастрит и лек колит. Благодаря предварително! :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

В  статиятапише,че е най добре да се захрани с варен бял ориз,но понеже аз бял ориз не консумирам,се захраних с леко разварена леща с малко краве масло.
Нящо особенно не почувствах след захранването освен,че ми беше по-вкусно,от преди.
Успех с прочистването,много е ефикасно и най-важното е да не пропуснеш последната фаза. 
« Последна редакция: 17-05-2009, 14:26:59 от Nel »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Здравейте,

аз съм правила прочистването няколко пъти. Следвала съм указанията на други източници, при които позите са 6, а захранването е с ориз, леща и масло. По време на ритуала не съм повръщала; имах леко неприятно усещане и тежест в стомаха заради количеството изпита вода, но изчезваха след позивите за тоалетна. След приключването се чувствах добре. Захраних се с пасирана ябълка, леща + ориз + масло ми се стори прекалено.

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

vladi тая опция с повръщането накрая беше задължителна,пък при мен се получи естествено.Но определено след това освен,че се чуствах отпаднала,се чуствах и пречистена и ми беше леко.

Днеска малко разтоварващо много много  :-[ от любимите ми черешки и малко ягоди за сега.Плюс 2-3 чайчета от липов цвят.

Физическата ми активност се измерва в 2 часа разходка и като допълнение 30 мин.кардио упражнения.
« Последна редакция: 18-05-2009, 16:02:15 от Nel »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Нел, поздравления! Когато съм на разтоварващ режим или гладувам, обикновено нямам сили за 30 мин. кардио! Ограничавам се с разходки и леки упражнения.

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Аз пък точно в тези периоди имам най-много сили.И свършвам най-много задачи. Явно всеки е различен.

Та разтоварването ми довечера ще завърши с една апетитна салатка. ;D
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Днес доста се поразходих около 3 часа времето  е страхотно хем е топло и пече слънце,хем има лек ветрец,който разхлажда,направо приказка.
С детето в парка направихме една много ободряваща дърво терапия.Чудех се на сестра ми когато отиваше в парка да прегръща дърветата,а те наистина дават една сила и спокойствие,пак ще повторим.
Хранителният план за днес се състой в череши(отново,не мога да им се наситя,цяла зима ги чаках) и една шепа орехи,плюс няколко чая.
За довечера отново съм си намислила една салатка,но този път ще е шопска,че много ми се е дояло сиренце.А пък и баба ми прати домашно вече узряло.

Иначе забелязвам,че ставам все по-спокойна някакси все едно летя на моменти.Всички около мен са много доволни от тоя факт.
« Последна редакция: 19-05-2009, 13:54:12 от Nel »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Nel,наистина човек става по-спокоен и аз съм на това мнение ;D
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Мммм,да определено  vasilena ,в къщи са много щастливи от тоя факт. ;D
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

И аз от суровоядството най-вече усетих спокойствието, което все повече ме обземаше. Преди това много лесно се палех и постоянно се въвличах в спорове, в които много бързо ми се вдигаше адреналина и температурата :). Но от тогава гледам по-филосовски на живота и всичко е толкова по-прекрасно и спокойно и изпълнено с мир..... А това стана от самосебе си. Храната определено участва в изграждането на някои части от характера ни.
Активен
Духът владее материята!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Мило дневниче,нищо не съм ти писала напоследък,но нямам много време
Режимна съм и се наслаждавам на благата от здравословният начин на живот и хранене,които са наистина прекрасни.
Ноктите ми вече не са чупливи,като преди,кожата на лицето ми вече не е суха,а нормална.

За хранителният си план няма много за споделчне,защото в тоя мой любим сезон на черешите,през деня само тях ям,а вечер салатки,понякога добавям малко дом.сирене.Този пат баба ми прати домашно козе сирене,така че не го считам за голям грях.

Физическата ми активност се състои в дълги разходки и понякога йога упражнения за релакс.Честно казано ми е много натоварено напоследък и нямам време за типичните ми физ. упражнения като кардио и пилатес,а и нямам много желание  :-\.

Това е за сега

Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

За ноктите - тях ги забелязах най-напред като ефект от суровоядството - станах много здрави и спряха да се цепят. Вече година са все здрави, твърди и цели (преди това постоянно се цепиха на слоеве).
Активен
Духът владее материята!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Закуската днес беше 2 зелени чая с мента и 5-6 лешника,че ми беше много гладно
За обяд черешки  ;D,отново,но така ги обичам,че гледам максимално да им се насладя докато не са преминали.

За вечеря една хубава сочна салата.

Днес понеже съм пълна с енергия физ. ми активност се измерва в около 2 часа разходка и едно 30мин.кардио.
мер аз първо забелязах,че ръцете ми не посиняват вече като преди и не са сухи (като бях бременна кутрето ми направо беше изсъхнало) и лекарите ме наплашиха,че била няква страшна болест и трябвало в софия на специалист.А то как лесно и просто се оправиха нещата  ;D ,не ми трябва на мене лекарска диплома да се лекувам.

Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Здравей отново,дневниче.
Малко бях на почивка и за това не съм ти писала.

Храненето ми е същото като преди,нямам отклонения.

За закуска имах голяма чаша зелен чай,после с детето срупахме някоя друга ягодка.

Обяда отново череши не ми втръсват,но вече много по-трудно мога да ги намеря добре узрели не презрели, и една голяма шепа бадеми.

За вечеря отново салатка с прясно домашно сирене.

Физическата ми активност се състои в 4 часова разгодка,нямам сили за друго в тази горещина.

Искам само да попитам наминаващите през моето дневниче съфорумци,които са правили  Шанка-пракшалана ,след колко време от първото правене може да се повтори.
Или по-точно има ли някакви противопоказания да се прави 1-2 пъти месечно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.