Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: още един ентусиаст  (Прочетена 5356 пъти)

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
още един ентусиаст
« -: 21-04-2010, 15:10:40 »

Здравейте!
    Аз съм Гери и съм от София. При мен желанието за промяна на начина ми на живот дойде с посещаването ми на курса "Здрави очи без очила" на "Дар". Търсейки информация за Шанкх Пракшалана, попаднах на този прекрасен сайт. Под вещото ръководство /индиректно/ на Мер, я направих успешно. Така се почна.
Информацията, предоставена тук, е супер интересна. Чета всяка свободна минута и имам желание да попивам все повече и повече информация. Опита на хората, пишещи и споделящи тук, е заразителен. Вече близо 3 седмици не пуша, отгледах си първите житни кълнове и с дъщеря ми направихме сок от житни поници. Жабуря се със зехтин. В момента тече подговката ми за първото ми пречистване на черния дроб /стискайте ми палци/. Месо не ям. /просто не обичам/. Трудно ми е да изключа сиренето и кашкавала от менюто , но поне съм ги намалила до минимум - 10-15гр. кашкавал не се броят предполагам? От 10май съм решила да направя и житния режим. Друго не се сещам.
Желая на всички прекрасен ден!
 :Content_22:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:още един ентусиаст
« Отговор #1 -: 21-04-2010, 16:25:38 »

Здравей Гери ! Подобно на теб и аз търсейки определена информация попаднах тук и много се ентусиазирах . "Проблемът" е , че оттогава не ме е пускало  tooth . Успех с новите начинания !
« Последна редакция: 21-04-2010, 16:28:28 от vesselin777 »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:още един ентусиаст
« Отговор #2 -: 21-04-2010, 16:29:10 »

Здравей!
Сподели как го направи тоя сок от пониците? Аз отдавна им се чудя.
Кашкавал и на мен много ми се ядеше по едно време, но от самосебе си тоя блян мина. Като млечни приемам по малко (100-200 мл и то не всеки ден) кефир, мляко или извара, а по-концентрирани производни хич не ми се ядат. И при теб ще е така, не се притеснявай, всичко с времето си.
« Последна редакция: 21-04-2010, 16:32:37 от Томирис »
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:още един ентусиаст
« Отговор #3 -: 22-04-2010, 09:25:21 »

Kъм млечните се пристрастяваш,както към кафето. А кашкавала е най-кофти от всички млечни. Запича яко. Е, и разните топени сирена са пълен боклук,аз тях не ги броя,те са към преработените до неузнаваемост продукти. Е-та ,М-ета са просто екстри към тях.
Вери все ми казваше ,че мърморя за този кашкавал :laugh:
Ама веро е кофти храна.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:още един ентусиаст
« Отговор #4 -: 22-04-2010, 10:51:14 »

Добър ден на всички!
Сока от поници го направих като първо в блендера на комбайна сложих пониците и 1 чаша вода. След това получената смес я минах през сокоизстисквачката на комбайна. Получи се леко сладникав сок със силен аромат на трева. На мен не ми допадна много, но на дъщеря ми й хареса. Сега съм си отгледала още една реколта от която си слагам в салатата. Купавам си и най-различни кълнове от "Била" и пак в салатата. Сутрин закусвам един бъркоч дето аз си го измислих. /Дано не е голяма глупост откъм комбинация на храни/. Овесени трици+ръжени+лимец- по 1суп. лъжица смесени с десетина лешника и един банан на каша. На мен много ми допада, направо съм пристрастена към тази храна. Понякога си слагам и ленено семе.
А за кашкавалчето - много ми се хапва, ама се сдържам. Много ми станаха ограниченията, нооооо - няма начин. Без кашкавал, сирене, шоколад, кафе,без цигари.  ;)
Всичко най!
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:още един ентусиаст
« Отговор #5 -: 22-04-2010, 11:53:35 »

Здравей и добре дошла! Много готино, че и детето си вкарала във "филма"  8)

Исках да кажа за пшеничните поници, че миналия уикенд на нивата до селото ми, кучето опаса цифра житни стъбла, а хората дори не ги разглеждат като храна  :essen:

Желая ви успех!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:още един ентусиаст
« Отговор #6 -: 22-04-2010, 12:46:54 »

 :thankyou:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:още един ентусиаст
« Отговор #7 -: 22-04-2010, 13:21:39 »

От време-навреме  кафе,шоколад или сирене може,важно е какво е ежедневието,а не изключението. ;)
С времето ще усещаш кое те задръства и как ти влияе.Не ги приемай като ограничения,а като разширения :laugh:
Все пак толкова нови неща и храни има  :Appetit_17:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:още един ентусиаст
« Отговор #8 -: 22-04-2010, 14:33:32 »

Оооооооо, да! Страшно си прав. Направо бях изумена, за съществуването на колко много храни, даже не подозирах. Скоро опитах мед със сусамов тахан /смесено/ и спокойно мога заместя шоколада с него. Ммммммм, много вкусно.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:още един ентусиаст
« Отговор #9 -: 22-04-2010, 17:10:04 »

А кашкавала е най-кофти от всички млечни.
Вери все ми казваше ,че мърморя за този кашкавал :laugh:
Ама веро е кофти храна.
Аз откакто преди близо 10 години си изпатих яко от прекомерна консумация на кашкавал повече от няколко парченца на седмица не съм си позволявала, въпреки че много обичам, особено вносните.  Не се задръстих буквално със слуз, нито се изприщих, просто напълнях и се скъсах да боледувам. Сега сигурно от няколко месеца не съм яла нищо кашкавалено и хич не ми липсва. Нормално е да прекаляваш с млечните, когато си в средностатистическо семейство и обикновено на масата има салам и кашкавал. Който не обича месо съвсем естествено ще избере кашкавала.
Цитат
Направо бях изумена, за съществуването на колко много храни, даже не подозирах.
Любимият ми въпрос е "Е, какво ядеш, то нищо не остана" :Content_4 - emotloader:
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:още един ентусиаст
« Отговор #10 -: 22-04-2010, 17:37:12 »

Вери все ми казваше ,че мърморя за този кашкавал :laugh:
:Content_4 - emotloader:
Стана година откакто не го ядем.
Нищо млечно не ме влече вече. Яйца също.
« Последна редакция: 22-04-2010, 17:40:00 от Вери »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:още един ентусиаст
« Отговор #11 -: 23-04-2010, 20:44:32 »


Любимият ми въпрос е "Е, какво ядеш, то нищо не остана" :Content_4 - emotloader:

Нали? tooth
А иначе - добре дошла и от мен, Гери! :love_006 - emotloader:
Поздравявам те за успеха ти, продължавай все така!
На курса "Здрави очи без очила" и аз ходих преди няколко години и оттам се ентусиазирах за пречистванията, ама... Бях още малка и ентусиазмът ми трая кратко. А след като опитах и Шанк пракшалана, и чернодробното пречистване и нищо не излезе (естествено, щото нямах необходимата подготовка, нито имах някакъв хранителен режим, камо ли здравословен  ;)) - разбира се, сдух голем и "Това не става, глупости!". Едва след като узрях достатъчно, попромених това-онова и направих нещата вече както трябва, можеше да става дума за някакви значителни успехи :). Дето се казва, всяко нещо с времето си ;).
Млечните и на мен са ми голям проблем. В момента почти не ям, ама ми се ядат - и мляко, и сирена, и кашкавали. Туй е положението, Минке  :D. Явно просто трябва да ги ограничаваш малко по малко и накрая вече съвсем няма да ти се искат...
На колко години е дъщеря ти? Стискам палци, успехи на всички фронтове и да пишеш, когато можеш  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:още един ентусиаст
« Отговор #12 -: 25-04-2010, 13:38:42 »

Здравейте!
   При мен желанието за промяна на начина ми на живот дойде с посещаването ми на курса "Здрави очи без очила" на "Дар".  :Content_22:

Какви са ти впечатленията? Аз правех очната гимнастика на Нореков и наистина започна да намалява късогледството, но установих, че увеличавам далекогледството и ги спрях. Два диоптра късогледство не ми създават проблеми, предпочитам бонуса да нямам далекогледство.  tooth
Активен

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:още един ентусиаст
« Отговор #13 -: 26-04-2010, 10:47:37 »

Здравейте!
Вики, дъщеря ми е на 10години и почна на чете по опаковките на продуктите какво съдържат. Направо ще ме скъса от смях. И на мен ми се хапва кашкавалче, обаче. Млякото го спрях, сиренето почти. В събота си правих пречистване на черния дроб и, макар че бях спазила подготовката сравнително стриктно, нещо не ми се получиха много-много нещата. Изкарах някаква жълтеникава каша и малко на брой светлозелени камъни. Бях изпила 120гр.сусамово олио + 180гр. лимонов сок. Въобще не ми прилоша през нощта. Мисля след месец да опитам пак.
Amazonian, още не съм видяла резултат от упражненията /правя ги 2месеца/, но продължавам да действам. Сутрин ставаме по-рано с щерката и ги правим заедно, че и тя е тръгнала по моя път. Аз съм със сравнително малък диоптър /около 2/ и не знам защо си мисля, че при мен нещата ще станат по-бавно.  Една съкурсистка е свалила 2.5 диоптъра за 40дни само с упражнения и релаксация.
Друго не се сещам.
 :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:още един ентусиаст
« Отговор #14 -: 26-04-2010, 17:25:10 »

Чочи, адмирации! Много се радвам в днешно време да видя съзнателна майка! :love_006 - emotloader:
Жалко, че моята майка не беше така, когато бях на тази възраст ами ме влачеше по доктори и си ме оставяше да ям боклуците...Само за разделното хранене успя да ми повлияе на по-късен етап и дотам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:още един ентусиаст
« Отговор #15 -: 27-04-2010, 02:30:06 »

Само за разделното хранене успя да ми повлияе на по-късен етап и дотам.
Пак е нещо.  ;) Дала е тласък някакъв.
Аз също имам за какво да съм и благодарна по отношение на храненето.
Активен

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:още един ентусиаст
« Отговор #16 -: 27-04-2010, 09:51:19 »

Чочи, адмирации! Много се радвам в днешно време да видя съзнателна майка! :love_006 - emotloader:
Жалко, че моята майка не беше така, когато бях на тази възраст ами ме влачеше по доктори и си ме оставяше да ям боклуците...Само за разделното хранене успя да ми повлияе на по-късен етап и дотам.
Много ти благодаря!
Боклуците отдавна ги сведохме до минимум. Дъщеря ми знае, че са такива и купуваме изключително рядко. Не мога да я лиша тотално, че е дете все пак. Телевизията и компютъра също доста съм й намалила. Някои приятели си мислят, че тормозя детето.  :laugh:
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:още един ентусиаст
« Отговор #17 -: 28-04-2010, 22:33:09 »

Здравейте! Аз съм със сравнително малък диоптър /около 2/ и не знам защо си мисля, че при мен нещата ще станат по-бавно.  Една съкурсистка е свалила 2.5 диоптъра за 40дни само с упражнения и релаксация.
 :Content_22:

Да, и аз имам същите впечатления - тези с 4 и повече диоптъра ги свалят по-бързо - възможно е да са и по-упорити.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.