Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Един линк с различна гледна точка  (Прочетена 5198 пъти)

Perseus

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Една приятелка ми прати този линк и изгледах всички видеа в него. Естествено всеки има право на гледна точка, но все пак на моменти някои от нещата са направо абсурдни. Човекът заклеймява зеленчуците, защото имат много захар и препоръчва наситени мазнини и меса. Ето вижте и споделете какво мислите по върпоса. (вижте и 5-те клипчета)

http://lichentrenior.com/category/zdravoslovno-hranene/
Активен

Perseus

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #1 -: 03-05-2010, 15:45:06 »

Не открих как да редактирам темата си, за да добавя нещо (ако изобщо може), просто исках да спомена, че този човек освен всичко твърди в блога си, че яденето на моркови води до рак -
http://lichentrenior.com/morkovite-hraniat-raka/
, както и че фибрите са вредни
http://lichentrenior.com/hliabat-nezdrava-tradicia/

"А пълнозърнест хляб?

Пълнозърнестият хляб съдържа голямо количество фибри, които хранят отговорната за редица заболявания, патогенна флора на дебелото черво, увеличават обема на изпражненията и дразнят чревната лигавица. Всичко това води до болест на Крон, синдром на дразнимото черво, дивертикулит, рак и др. Също така в зърното има фитична киселина и ензимни инхибитори, които сериозно натоварват панкреаса и предотвратяват абсорбцията на важни минерали като цинк, калций, магнезий и желязо. Единственият начин да се деактивират тези вредни съставки е чрез ферментация или накисване на зърната, което е твърде времеемък процес за днешния ритъм на живот. "
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #2 -: 03-05-2010, 16:35:17 »

Това е мотото на спайдер спорт. Аз преди три години го пробвах това с месо и мазнини. Не е за мен.
Но Милко е доволен и така си живе и препоръчва. Всеки да си прави избора.
Само където месото е главния дразнител и неприятел на червото,загнива и развъжда споменатите животинки.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #3 -: 03-05-2010, 21:28:53 »

Не е за мен такава диета, но който си е решил нека я ползва. Пък на някои може и добре да влияе.
Глупаво е да се пропагандира един начин на хранене като се оплюва друг.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #4 -: 04-05-2010, 11:58:39 »

Именно!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #5 -: 04-05-2010, 22:22:53 »

Малко ми е смешно , доколкото разбирам този е някакъв спортист :) а както знаем добре умни спортисти няма :)  да ме извинят присъстващите  tooth  tooth  tooth. Аз пък бях чел ,че именно морковите борят рака, както и червеното цвекло .. кое  е вярно и кое не ? Освен това няколко пъти тук във форума , поставях въпроса как да сме сигурни в това, което ни пропагнадират ? къде какво има , колко е , как се усвоява .Въобще смятате ли ,че някой ще сподели истината с нас ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #6 -: 05-05-2010, 07:28:41 »

 :kisss:Даааааааааа, как да откриваме истината....нека попитаме самата Природа, да попитаме Историята, да попитаме мъдрите ,живяли и пробвали преди нас... кое, как защо...как мислите- ще ни дадат ли правилния отговор??? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #7 -: 05-05-2010, 10:00:05 »

Яжте само хамбургери и дюнери... и по-често в макдоналдс... така ще убиете всички паразити и вредни неща в тялото, може и полезните да убиете... ама това е друг въпрос :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #8 -: 10-05-2010, 15:02:06 »

И аз съм се хранила по тази система в продължение на 2 години. Не е за мен...но е факт, че пред очите ми хората се стопяваха и се чувстваха (и все още се чувстват) прекрасно на този режим. Другото което е, Милко не е спортист, а инженер и има невероятно тяло. В момента се занимава с кондиционно трениране на спортисти и те стават шампиони, факт. Човек се мотивира, като вижда личния им пример.
По отношение на действието на различните естествени храни про- или анти-рак, според мен е индивидуално. Вярно е, че раковите клетки се хранят с въглехидрати, също така е вярно, че с прочиствания човек може да се освободи от раковините. Всеки е свободен да избира за себе си...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #9 -: 13-05-2010, 09:30:34 »

  Милко говори за правилно хранене, а спорет мен това е спортно хранене валидно за опр. спортове за опр. период. Има го във списаниата за бодибилдинг и се учи в НСА . Но това не е цялата истина и някои примери не са подходящи.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #10 -: 13-05-2010, 13:00:16 »

Tова казах и аз - режимът не е за всеки, за спортисти е оптимален :) Под правилно хранене, той има предвид хранене, максимално близо до природата, без junk, което припокрива донякъде идеите и на този форум. Разликата е мръвките - там 60 и нагоре %, тук 0 и надолу  :Content_4 - emotloader:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #11 -: 13-05-2010, 23:00:08 »

А какво ще кажете за/Хранене съобразно особеностите на човешката индивидуална конструкция/,което е строго индивидуално за всеки човек,като то се променя със сезона, възрастта и здравословното състояние  .
Всички сме различни и аз мисля,че трябва,всеки да си избере най-правилния режим на хранене за себе си.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #12 -: 14-05-2010, 08:31:10 »

Абсолютно индивидуално е. Мога да кажа за себе си - аз продължавам да се храня високомазнинно, защото вече съм адаптирана към този режим и много ме тонизира. Хапвам доволно зехтин и ядки, а маслото и яйцата са от малкото животински храни, които не съм изключила (за справка, рибата и хайвера са останалите)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #13 -: 15-05-2010, 11:43:14 »

Преди години пробвах една диета само на месо и зеленчуци и действително се отслабва, но затова пък се чувствах отвратително. Не бих си го причинила втори път  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #14 -: 15-05-2010, 18:05:16 »

На мен от по-честа консумация на месни продукти (повече от веднъж седмично) са ми се появявали гнойни пъпки. Косата ми започна да пада, получих аменорея - все неща, които се предизвикват уж от липса на животински продукти. Вярно, отслабва се от животински протеини и то много, но заслужава ли си страничните ефекти?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Един линк с различна гледна точка
« Отговор #15 -: 17-05-2010, 10:25:10 »

При мен бяха само пъпките. В един момент спрях да свалям, но пак казвам, там се говори за хранене на животински мазнини, а не протеиново (Дюкан)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.