Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: био ферма на 3 км от морето тьрси помощ  (Прочетена 4735 пъти)

ivan.t.po

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

захванал сам се трудната за сам човек задача да правя био ферма ,която да посрешне туристи още това лято виждам,че немога да се справя сам и предлагам бартер на желаещите да помогнат.Десет дни помощ в фермата сега от един човек срещу 10 дни почивка през лятото за двама.За повече информация тел.0887 283044
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #1 -: 06-05-2010, 08:59:58 »

Идеята ти за бартер е добра, но се съмнявам, че ще намериш желаещи във вегетариански форум.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #2 -: 06-05-2010, 09:47:37 »

Идеята ти за бартер е добра, но се съмнявам, че ще намериш желаещи във вегетариански форум.
Е, кой е казал, че става въпрос за отглеждане на прасета, например?
Иване, едва ли за един месец ще направиш ферма, колкото и желаещи да има.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #3 -: 06-05-2010, 10:24:09 »

И аз му казах в другата тема че късно се е сетил. Съмнявам се да намери желаещи тук. Може би е по- добре да пусне обява в Позвънете.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #4 -: 06-05-2010, 19:28:27 »

Томирис, авторът на темата ми е отговорил в лично съобщение, че всички животни отглеждани във фермата са за храна. Дали са прасета или дуги животни за мен няма никакво значение.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #5 -: 06-05-2010, 22:13:30 »

Томирис, авторът на темата ми е отговорил в лично съобщение, че всички животни отглеждани във фермата са за храна. Дали са прасета или дуги животни за мен няма никакво значение.
Винаги съм се питала дали има смисъл цяла година да полагаш грижи за животно само и само да го изядеш после за няколко месеца.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #6 -: 06-05-2010, 23:40:39 »

Естествено ,че няма ... само сбърканите ядат месо ..чудя се как ли съм се оправил ????
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #7 -: 07-05-2010, 06:39:12 »

Естествено ,че няма ... само сбърканите ядат месо ..чудя се как ли съм се оправил ????
Едно е да си обикновен потребител и си купиш обработено и пакетирано парче тъкан от магазина, друго е да си участвал в раждането, отглеждането и клането на самото животно и после пак да го ядеш. Навремето се е налагало, а сега?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #8 -: 07-05-2010, 07:24:10 »

Естествено ,че няма ... само сбърканите ядат месо ..чудя се как ли съм се оправил ????

Може пък да помогне, по един извратен начин, на някои да спрат месото. Малко хора биха устояли на пищенето на едно зайче при некадърно колене без да се разстроят.  :surpris_25:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #9 -: 07-05-2010, 08:20:10 »

Точно вчера минавах покрай една хижа, където правеха курбан байрям по случай Гергьовден. Групи пеят наживо, музика, танци, бира-мира... И, естествено, за всички присъстващи, безплатна почерпка - десет заклани агънца  :essen: :Appetit_17:. А за награда на победителите от състезанията, които ще бъдат проведени - бонус, две живи  :surpris_22:. Даже и те бяха там - прибрани прилежно зад мрежичка, но така че да се виждат. Чистички, спретнати малки агънца, с червени панделки, за разкош. Тълпи любопитни глупаци се бутат да ги снимат, деца се опитват да ги пипат и да им дърпат опашките, а те, милите, бяха толкова стресирани и шашнати, че не знам как не им става жал на ония  :surpris_25:. Мен ми стана кофти и си тръгнах веднага - без да остана нито за бирата, нито за агнешкото  :-X.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #10 -: 07-05-2010, 08:27:17 »

Вики, ако колехме животни само по Гергьовден (тоест като прастаро ритуално жертвоприношение) щяхме да сме една от най-развитите и щастливи нации. Курбани има всяка секунда, всеки ден трапезата е "празнична". Интересно ми е, дали родителите които са си завели децата да галят агънцата с панделнките са им обяснили какво е имало в чинийките им преди малко и какво им е било набутано насила в устата (обикновено децата се хранят насила с такива деликатеси). Ако си карнивор, поне бъди истински карнивор, а не някакъв чувствителен двуличник, който се умилява хем пред гледката на животинче с панделка, хем пред препечената му кожичка в чинията.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #11 -: 11-05-2010, 08:46:36 »

 :kisss:Какво е това бе, хора, биоферма...кво се праи, как се праи...аз пък мож да мога с нещо да помогна.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #12 -: 11-05-2010, 13:02:57 »

Ами гледаш пилета и зайци и ги колиш за гостите,но хуманно и по европейски. :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #13 -: 11-05-2010, 13:19:35 »

 :kisss:Аааааааааа, на тва дет му  думат ..щастливо пиле...проумех :Confus_3:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:био ферма на 3 км от морето тьрси помощ
« Отговор #14 -: 11-05-2010, 13:38:26 »

хахахаха Бенато, ужасен си  O0
А по повод на това, което Томирис каза - аз не мога сама да убия, камо ли да отглеждам бубенцето преди това. Покрай гергьовден имах кофти тръпки - бях тръгнала по пазара за разни зарзавати и ядки и точно пред мен спря един бус и почнаха да разтоварват прясно заклани агънца. Бяха по-малки от кучето ми...супер гадно ми стана. Не мога да си представя какво им е на хората, които работят в кланници  :surpris_25: Понякога и аз готвя месо (примерно за Робин или като сме с баща ми на вилата) и преди си хапвах, но сега вече почна да ми мирише ужасно. Само яйца и риба мога да ям...

Относно фермата, бих могла да помагам в градинката, нали и Робин вече плеви  :laugh: Сега сериозно, закъснял си, първо се обръща есента, заради корените на бурените. После се обръща и пролетта, след което се оформят лехите и се сади. Ако изчакаш до края на Май, почвата изсъхва и става непробиваема. Идеята не е лоша, аз мога да ти намеря доволно клиенти, но наистина ми се струва малко късно.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.