Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ернс Мулдашев в България  (Прочетена 4989 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Ернс Мулдашев в България
« -: 10-05-2010, 14:18:28 »

 :kisss:http://bnt.bg/bg/productions/86/edition/7701/noshtni_ptici_9_maj_2010_prof_ernst_muldashev
Приятно слушане!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #1 -: 21-05-2010, 16:32:25 »

Интересно интервю. Ретината Бог я е "сложил". Уникално! Трябва и ние да надникнем в пещерите на Тибет :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #2 -: 28-05-2010, 08:21:27 »

 :kisss:Ееееееееее, че кой друг го може това... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #3 -: 28-05-2010, 13:44:40 »

Гледах интервюто с проф.Мулдашев.Искам да благодаря на Мария за предоставения линк,досега не бях го виждал освен на снимки.В книгите си той признава ,че често пие водка,предполагам не по малко от средностатистическия руснак.Т.е. пийва си добре .Нито е вегетариянец ,нито  спазва разни хранителни правила и режими.Но след като гледах интервюто мога да кажа със увереност,че струва 10 пъти повече като човек от всички нас в тоя форум ,взети заедно.Ние тука палячовците,  се плюнчим кой какво ял и къде го намерил това ядене....смешки....Този човек е много по Човек от нас.И си спомних ненадейно една фраза ,която казал Исус Христос някъде.Дали я е казал или не точно той, не съм сигурен,но беше такава горе долу,бил я дал в отговор на някъкъв си въпрос:"човека го мърси не това ,което му влиза в устата ,а което излиза от нея."И така ,аз сериозно се замислих,ние смотаните форумци тука ,къде сме ,спрямо този учен,който си пийва водка и хапва месо.Доста сме назад от него ,струва ми се.... :Confus_3: :Confus_3: :surpris_25: :surpris_25: :Confus_3:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #4 -: 28-05-2010, 21:26:35 »

Уважавам Мулдашев и въпреки че изглежда на човек, който си "живее живота" е стигнал висоти, които много "светци" никога няма да видят. Имаше една реклама "Не става само с ядене...".
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #5 -: 28-05-2010, 22:44:59 »

Миоджералвомбо, Томирис,
     Мулдашев е толкова човек, колкото и всеки един от нас. Еволюирал е и черпи енергия директно от космоса. Превъзмогнал е телесното. Но ние не сме все още. Целта е една, механизмите са различни ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #6 -: 28-05-2010, 23:22:41 »

Еми Петко,затова иде реч!Какъв е нашия мотив да вегетариянстваме и да се храним природосъобразно?...За мен отговора е такъв ,най напред  за да нарушаваме колкото е възможно природните закони по малко,като култивираме правилни мисли и правилни действия ,в унисон с тези закони.И после да се грижим добре за тялото,в което живеем,нали така?...така.И като резултат от нашето правилно хранене ,правилно дишане и правилни действия ние се надяваме да бъдем по осъзнати и по осъзнати, напред във времето.Ей това ми е мотива поне на мен,а мисля и на мнозина приятели тука.Еми да ти кажа по цял ден да се занимавам с рецепти и да концентрирам прекалено много върху храната чак пък в такива детайли,както виждам в дневниците,нещо не ми се връзва.Не че е лошо,но се измества според мен съзнанието от други също така важни неща като храната.Идеите имам пред вид.Според мен от света на идеите идва дори повече енергия ,отколкото от храната.Схванеш една идея и имаш сили,планини да вдигнеш.мисля ,че частните идеи за кой каква храна ял са добри ,но има и далеч по добри за обсъждане.А яденето е добре както го правим ,но защо тоя пресилен акцент?...Нека да обсъждаме и по крилати идеи,каквито и да са ,нали храната е за физическото тяло,но и идеите хранят другите тела.И нали силата идва най напред на по финно ниво на съществуването ,а после се прехвърля на физическо.Мулдашев засяга именно тези нива с идеите си,какво като не е вегетариянец.По ня :sorcerer - emotloader:кога вегетарянците сме доста по тъпи от нормалните ,затова  мисля че е добре да се ослушваме какво казват хората,особено като Мулдашев!
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #7 -: 29-05-2010, 08:01:56 »

Хм, малко ме съмнява някой тук да се занимава по цял ден само с рецепти и да мисли само за храна. Освен това не мисля, че  вегетарианците са ненормални, даже напротив. А това дали човек се вманиачава в храната и забравя за всички останали аспекти на духовното израстване, зависи само от него.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #8 -: 01-06-2010, 07:09:52 »

 :kisss:Винаги има опасност от залитания, от фанатизирането на една идея!!!Точно от това са си изпатили всички религии и идеии за организацията на общественни живот!!! Превръщането и в буквоядство и забравяне на основната идея, посока на развитие!!!Искате примери...колкото искате...но вие си ги откриите!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #9 -: 02-06-2010, 20:25:35 »

Бух искал да попитам ,някои знае ли да има електронен вариант на последните книги на проф.Мулдашев?Чета на руски,но на някои изречения бъркам смисъла,понеже не знам дадени изрази какво значат.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #10 -: 04-06-2010, 08:56:22 »

 :kisss:
Мулдашев, Ернст От кого сме произлезли? 
Мулдашев, Ернст Трагичното послание на древните 
Мулдашев, Ернст Златните плочи на Харати 
Мулдашев, Ернст В обятията на Шамбала
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=60&LangID=0&Letter=%CC
приятно четене...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ернс Мулдашев в България
« Отговор #11 -: 04-06-2010, 14:12:18 »

Тези ги прочетох на един дъх,много ми харесаха.Този човек е уникален.Но другите ги няма в ел. вариант,ще си ги купя.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.248 секунди с 23 запитвания.