Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Подготовка за пътуване  (Прочетена 2209 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Подготовка за пътуване
« -: 11-05-2010, 23:02:45 »

Деси спомена, че се подготвя солидно за времето, което ще прекарва в Слънчев Бряг и това ме наведе на мисълта, че след 2 седмици заминаваме за Гърция и може би е добра идея да се подготвя с нещо, което да спасява положението като дойде време за ядене. Аз и в България съм сложен и почти не мога да ям в ресторант, а като ида в държава, където не знам езика, ще стане пълен цирк :surpris_22:

Засега си мисля да си взема ядки и да наблягам на плодовете. Предполагам, ще мога да се разбера оле-мале и за някоя салата по заведенията. Всякакви идеи са добре дошли. :Appetit_4: :essen:


И сега малко смях... Търсейки как е "веган" на гръцки попаднах на следната страница - забележете от какъв сайт: http://www.gayworld.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1578&Itemid=145. Хмм - съдбата да не ми дава някакви знаци  :whistling2 - emotloader: Иначе намерих: Αυστηρή χορτοφαγία. Австири хортофагия, ако съм нацелил произношението - стриктно вегетарианство? Като бонус научих английското austere откъде идва.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Подготовка за пътуване
« Отговор #1 -: 11-05-2010, 23:18:38 »

Да, това е произношението и значи строго вегетарианство.
Иначе да кажеш аз съм веган (строг вегетарианец) е: его име австиро хортофаго.
Ако имаш питанки на гръцки, мога да помогна.

Иначе бих си носила крекери, но ти не си им фен. Също някой друг кълн.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Подготовка за пътуване
« Отговор #2 -: 11-05-2010, 23:45:53 »

Дешев,какво те притеснява толкова?Ти и сега ядеш гръцки зеленчук.Вземи си само нож,виличка и лъжичка,една купа и се радвай,че където и да идеш е по-добро място за живеене от България.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Подготовка за пътуване
« Отговор #3 -: 12-05-2010, 09:25:32 »

Вери, благодаря за информацията.

...
Иначе бих си носила крекери, но ти не си им фен. Също някой друг кълн.

Напротив, фен съм им - стига някой друг да ми ги направи ;D. Е, мога да направя като за един път. Сигурно мога да подготвя по-голяма партида. Готови кълнове се притеснявам да нося. Колкото правя вкъщи, ако пропусна точния момент да ги изям, ми мухлясват. Една от причините да спра да се занимавам с покълване на пшеница...
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Подготовка за пътуване
« Отговор #4 -: 12-05-2010, 09:31:00 »

Дешев,какво те притеснява толкова?Ти и сега ядеш гръцки зеленчук.Вземи си само нож,виличка и лъжичка,една купа и се радвай,че където и да идеш е по-добро място за живеене от България.

Притеснява ме най-вече поредната манджа в заведение за хранене, която, като я гледаш в менюто, изглежда отвсякъде нормална (вегетарианска) и като ти я донесат откриваш някое коварно сиренце или даже парче месо. Имал съм подобни "сблъсъци" с чужди култури вече. Ама то от това няма как да се избяга - с повече питане и досаждане на сервитьора поне намаляваме шанса да се случи. И после разказваме за питанки от рода на "Не ядеш месо, ли? Ами, яж луканка."  tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Подготовка за пътуване
« Отговор #5 -: 12-05-2010, 11:49:41 »

Хубава темичка си отворил, Ицо! :)Аз мога да ти препоръчам някакви плодове, които не се развалят бързо като ябълки и банани, а също така миксове от сурови ядки със стафиди. Много са вкусни и засищащи. Аз предполагам, че няма да имаш проблеми с ресторантите, защото няма начин да не предлагат салати от сурови зеленчуци. Хубава ваканция ти пожелавам! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.