Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 5147 пъти)

teditka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Здравейте
« -: 14-05-2010, 19:51:12 »

 слънце Здравейте,
Аз също съм нова в сайта. Казвам се Теодора и съм на 34г. Не съм вегетарианка, но мога без месо дълго време Smiley Храня се здравословно (като изключа това, че похапвам месо и млечни продукти). Права си редовно клизми, в момента се подготвям за пречистването на дроба  Afro Права житния режим, гладолечение, и обичам да катеря планини. Smiley
Активен
Жената винаги трябва да има последната дума в един спор. Всяка казана дума след нея е начало на нов спор!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Здравейте
« Отговор #1 -: 14-05-2010, 21:12:13 »

Добре дошла в сектата, Тедитке tooth
И аз здравословно тъпча хамбургери и дюнери също като теб :bleh
Но сега искам да убия всичко полезно натрупано от тях в организма си, чрез ядене само на зеленчуци и плодове и такива работи :weight_lift:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте
« Отговор #2 -: 15-05-2010, 09:53:48 »

Добре дошла Теди  :Content_22: :flowers2:
Активен

mills

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Здравейте
« Отговор #3 -: 15-05-2010, 10:02:14 »

Здравейте на всички!
Не знам къде точно трябва да пиша по темата, дано да съм на правилното място :)
Аз съм Мила, на 26г. От десетина дена започнах да се интересувам от суровоядство,
след като ми попадна книгата на Атерхов. Имам здравословни проблеми (високо кръвно, гуша, хормонален дисбаланс и затлъстяване) След стотиците часове, прекарани в лекарските кабинети, реших, че
стандартната медицина разболява повече, отколкото да помага и реших да се "върна към природата". Съвсем
нова съм и затова може някои от въпросите ми да са ви познати. Бихте ли ми споделили, защо млечните продукти не се приемат за здравословни - в частност прясното и киселото мляко? Прясното мляко и за мен си е отрова, но като пишеш "сурова храна", "сурова диета" на английски в гугъл - голяма част от сайтовете, посветени на суровоядството, употребяват сурово прясно мляко. Даже в книгата на Атерхов има рецепти с кисело мляко. Това ми се вижда чудно. И друго: какво мислите за чайовете? Запарка например? Как влияе горещата вода върху сушените билки? А замразените пловоде и зеленчуци?
Предполагам има някъде разяснения по въпросите, може би сте ги обсъждали вече ...ако не ви се обяснява, ще се радвам да ми отговорите под формата на някоя препратка с линк с информация по въпросите :) блягодаря предварително! поздравявам всички!
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Здравейте
« Отговор #4 -: 15-05-2010, 11:36:43 »

Mills прочети и книгите на Луиз Хей. Според мен пътят към преодоляване на проблемите ти трябва да е и физически (правилно хранене, двигателен режим и пр.) и на психическо и духовно ниво, колкото и убягващо да е това.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте
« Отговор #5 -: 15-05-2010, 20:46:52 »

МИлс , със сигурност гладуването само на вода много ще ти помогне, гушата се оправя, мазнините се стопяват, кръвното се нормализира. Виж за хормоните не зная , мен все още продължават да ме бият :)
Въпреки гладуванията :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте
« Отговор #6 -: 15-05-2010, 21:44:36 »

По принцип суровоядството ме изключва суровите месо, яйца и прясно мляко.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Здравейте
« Отговор #7 -: 15-05-2010, 21:53:14 »

Здравей, Мила, и добре дошла тъдява.

...
Бихте ли ми споделили, защо млечните продукти не се приемат за здравословни - в частност прясното и киселото мляко? Прясното мляко и за мен си е отрова, но като пишеш "сурова храна", "сурова диета" на английски в гугъл - голяма част от сайтовете, посветени на суровоядството, употребяват сурово прясно мляко.
...

Сигурно, ако си имаш сама кравичка и я гледаш на свобода на чисто място в планината, млякото би минало за здравословно (въпреки че и за тогава не съм сигурен). Но пастьоризираните бъркочи от странни хормони, антибиотици, гной и консерванти, които продават за мляко, едва ли могат да минат за здравословни.

Проучи въпроса с лечебния глад, към който те насочи титана. Можеш да започнеш с книгата на Лидия Ковачева: Гладът - приятел и лекарство. Има я още по книжарниците - аз съм купувал и подарявал сигурно 4-5 копия вече от книжарници Ciela. Тук я има безплатно за теглене.

amazonian е много права, че често такива тежки и коварни физически проблеми искат правилна умствена и духовна нагласа - изобщо пълна промяна в начина, по който възприемаш света. Може да звучи странно, но само можеш да спечелиш, ако се огледаш за първи стъпки в посока на духовно развитие. Дали ще е Луиз Хей, дали йога, християнство, будизъм или нещо друго - няма значение. Важното е да си намериш мястото под слънцето.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Здравейте
« Отговор #8 -: 16-05-2010, 15:12:15 »

Здравей Милс! Към полезните съвети от съфорумците мога да добавя и прием на водорасли. Те биха били благоприятни за твоя хормонален проблем с гушата. А млечните продукти са много вредни за щитовидната жлеза. Така че по-добре ги изключи или ги намали постепенно до минимум.
Активен

mills

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Здравейте
« Отговор #9 -: 17-05-2010, 10:08:25 »

Ейй колко готини хора имало!  :peperudi: Благодаря ви!  :fluretaa: Прави сте, че, за да започне промяна,
тя трябва най-напред да стане в главата. Имам и книга на Луиз Хей и може би всичките на Ковачева (но не съм ги изпълнявала). Именно затруднението да изпълня съветите на големите Лечители, било то поради недоверие или друга причина (не мога да си поставя диагнозата), реших, че преминаването към здравословно суровоядно хранене ще ми помогне да отворя и съзнанието си към лекуването и на душата (да го кажа най-общо). Тоест  да тръгна по обратния път, който се надявам също е възможен: не от душевната промяна към здравословно хранене, а обратното - от здравословно хранене към душевна промяна. Още веднъж благодаря за отговорите!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Здравейте
« Отговор #10 -: 17-05-2010, 11:34:49 »

Абе, малко е кофти, че открадна така темата на тедитката.... ама какво да те правя  :surpris_23:

Иначе, ти за какви душевни промени разправяш, ако не е тайна ?  :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

mills

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Здравейте
« Отговор #11 -: 17-05-2010, 13:08:34 »

Извинявам се, ако съм "откраднала" темата на някого!  :love_006 - emotloader: още първото ми изречение беше,
че не знам къде да пиша точно...видях тема "да се запознаем" и се представих. Който се чувства
ограбен, моля да ме извини...а за духовната промяна най-общо имах предвид "здрав дух в здраво тяло" - болестите се появяват при нарушения в собствения ти душевен баланс и понякога, за да си помогнем да го сложим в ред - трябва да изчистим тялото. и се чудех, дали вие имате такива наблюдения...
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Здравейте
« Отговор #12 -: 17-05-2010, 13:43:30 »

...
а за духовната промяна най-общо имах предвид "здрав дух в здраво тяло" - болестите се появяват при нарушения в собствения ти душевен баланс и понякога, за да си помогнем да го сложим в ред - трябва да изчистим тялото. и се чудех, дали вие имате такива наблюдения...

О, да. От първа ръка даже. :)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

teditka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Здравейте
« Отговор #13 -: 17-05-2010, 20:59:44 »

 :peperudi:
Привет хора! mils, нищо не си откраднала защото форума е за всички. Радвам се че ви открих. Интересни теми и въпроси се обсъждат тук. Човек може да научи доста от нашисаното.  :Content_22: Здраве за всички ;)
Активен
Жената винаги трябва да има последната дума в един спор. Всяка казана дума след нея е начало на нов спор!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Здравейте
« Отговор #14 -: 18-05-2010, 00:04:34 »

Просто Теди няма оплаквания - по-добрия вариант и затова няма човек какво да поразсъждава :Content_4 - emotloader:. Успех, Теди!!!
Активен

teditka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Здравейте
« Отговор #15 -: 18-05-2010, 14:01:43 »

Ихаха,
amazonian, не че нямам оплаквания, ама на друго място си излях мъките :D  За тука оставих кратко представяне. :) :peperudi:
Активен
Жената винаги трябва да има последната дума в един спор. Всяка казана дума след нея е начало на нов спор!

mills

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Здравейте
« Отговор #16 -: 19-05-2010, 14:52:00 »

здравейте на всички!  :kisss: teditka благодаря за разбирането. И аз мисля, че форумът има за
цел да споделяме опит и да се учим един от друг. Обръщам се към по-знаещите :) В крайна сметка разбрах,
че суровоядството само по себе си е хранене в сурово състояние на храната, независимо от какъв произход е. (накои може да кажат "добро утро!") В часност, обаче, при нас се говори за суровоядство, което изключва животински продукти. Плодовете и зеленчуците не се обработват термично, за да не загубят полезността си. Какво мислите, обаче става с тях, ако ги замразим или ги рендосаме или смелим в сокоизтисквачка? Питам от чисто любопитство хората, които са възприели този начин на хранене. И още нещо...откъде си набавяте водорасли? Посещавам понякога един голям китайски магазин на една от пресечките на Пиротска - там има сушени водорасли, които се киснат във вода и се добавят към салати..не са лоши, но не пише от какъв произход са и от какви морета са. Поздрави на всички!  :Content_22:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Здравейте
« Отговор #17 -: 19-05-2010, 21:09:53 »

Добре дошли на двете нови дами! :flowers2:
Тедитка, успех в начинанието! Пиши каквото те интересува... вече сме ти дали някои съвети в съответната тема - и още ще има, ако имаш въпроси, сме винаги готови да помогнем  :kisss:.
Мила, бих ти препоръчала и "Чудото на гладуването" на Пол Брег :). Също и повечето книги на Норбеков биха ти свършили работа. Въобще, пиши по подробно какво се случва около теб и в движение ще научиш доста неща. Успех! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Здравейте
« Отговор #18 -: 20-05-2010, 11:54:00 »

Теди, добре, че си намерила, къде да си излееш мъките, винаги е полезно
Успех във всички начинания  :heart_2:

Милс, за водораслите погледни сайта - има тема. Тези от китайския магазин, честно казано не мога да ги консумирам, много са ми неприятни. Гълтам спирулина на хапчета и съм страшно доволна, има я във всички аптеки, в магазините на лечител, а аз я всемам от тук: http://www.tnt-21.com/bg/shop
Има магазини във Варна, мисля - и в Пловдив.  :Content_22: След време мисля да започна и с хлорела.

Бих ти препоръчала и това http://www.vselena.com/jiva_voda.html - алкализирана вода.

Мисля, че си права за духовното  по-доре е да се тръгне по обиколен път, прекият е по-бавен  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.