Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сатурнова дупка?  (Прочетена 8433 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Сатурнова дупка?
« -: 16-05-2010, 16:55:26 »

Предварително се извинявам, ако темата не е за тук, но не ми хрумна къде другаде да я поместя  :-[.
Та, въпросът ми е за така наречените "Сатурнови дупки" (на английски май е "Saturn return") - според астрологията, това е периодът около 30-40 дни преди рождения ден на всеки човек. Смята се, че тогава звездите оттеглят подкрепата си, или попадаме под влиянието на Сатурн, или нещо от този род и човек става депресиран, раздразнителен, апатичен и податлив на всякакви болести и злополуки. По принцип не се интересувам от астрология и не съм много склонна да вярвам на подобни "бабини деветини", но не мога и да не забележа, че при мен описаното важи с пълна сила - всяка година от средата на май насетне ту ме обземат едни депресии, ту ме хващат бесните, ту ми се случват разни неприятни неща (около втората половина на юни всичко си идва на мястото)  :-\. Не, не е заради наближаването на рождения ден и, следователно, някаква екзистенциална меланхолия, "страх от смъртта" или нещо подобно - ако е въпросът обикновено дори не се сещам за наближаващата дата, докато някой не ме попита "Ще празнуваш ли?"  :D. Разбира се, настоящата тема беше провокирана именно от стартирането на поредния такъв неблагоприятен период, който известно време асоциирах със смяната на сезоните, но в един момент ми хрумна "абе това не беше ли Сатурновата дупка ???tooth.
Интересно ми е има ли някой друг тук с подобни наблюдения? :) Избиват ли ви бушоните известно време преди рождението? И изобщо, смятате ли подобни теории за достоверни, или за поредната измислица на псевдо-експерти, в опит да си напълнят джобовете? :love_028:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #1 -: 16-05-2010, 18:00:54 »

Да, преди няколко години и аз бях чела някъде, че 40 дни преди рождената дата на човек не му върви и изпада в някаква криза, но при мен няма такова нещо. Имала съм някакви кризи, но те не са били обвързани с рождения ми ден. Честно казано, поне досега аз се радвам на рождените си дни - някой път повече, друг път не толкова, но за депресии и дума да не става. Може би защото на тези години (39 към момента) се чувствам много по-добре, отколкото на 25 или на 30. В мир със себе си съм и ми е интересно да се опознавам. Тъй че в тези сатурнови дупки или сатурнови кризи не вярвам.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #2 -: 16-05-2010, 20:07:26 »

Има и още една сатурнова дупка - около 30 дни след рожденния ден.
В сатурнова дупка бях ухапан от куче когато бях на 10 години (10 дни преди рождения ден)
Пак в сатурнова дупка имам две порязвания на ръката от които все още имам белези (почти са изчезнали благодарение на йогата). Първото беше като бях на 17-18 около седмица преди рожденния ми ден ударих шише и се срязах, а второто - бях на 20  в навечерието на рожденния ми ден счупих абажура в стаята си и едното от парчетата ми направи двусантиметров разрез. Тогава не си направих труда да ида да го зашият и имаше ръбци (вече ги няма).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #3 -: 16-05-2010, 20:24:07 »

  аз не вярвам :) може би всеки е имал сатурнови дупки преди някой от рожденните си дни.. и то 30-40 дни преди него, което си е доста като период :))
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #4 -: 16-05-2010, 21:34:06 »

Забелязала съм подобно явление, но по-скоро е от самовнушение. Всяка година в месеца преди рождения ми ден съм болна.
Като се замисля, имам и други тежки периоди без да съм в каквато и да е "дупка" tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #5 -: 16-05-2010, 21:43:16 »

Да не си мислиш, че като ученик съм се интересувал от астрология - просто приведох статистиката с порязванията от които имам белези. Не трябва да се подценява влиянието на небесните тела  :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #6 -: 16-05-2010, 22:09:15 »

Да не си мислиш, че като ученик съм се интересувал от астрология - просто приведох статистиката с порязванията от които имам белези. Не трябва да се подценява влиянието на небесните тела  :pensif_29:
Мен майка ми ме "светна" относно сатурновите дупки още в прогимназията. Преди това винаги съм се чудела, защо март хич не ми върви, но то си има и други причини - по принцип тогава плъзват вируси, а в училище е по-натоварено (смяна на сроковете). Не подценявам влиянието на небесните тела, самата аз се интересувам от астрология, но не винаги всичко става "по небето". Иначе, твоят опит с порязвания звучи интересно. Има ли и някакви други проявления?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #7 -: 17-05-2010, 00:19:03 »

При всеки е различно, при мен доста дни преди и доста след рожденния ден ми е много много приятно ( по приятно от нормалното ).
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #8 -: 17-05-2010, 00:20:01 »

При всеки е различно, при мен доста дни преди и доста след рожденния ден ми е много много приятно ( по приятно от нормалното ).

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #9 -: 17-05-2010, 01:25:51 »

при мен това явление също е налице.доста преди да стане дума с познати за него,винаги около рождения ми ден ми става едно тъжно,не искам да виждам никой,почти не ми се излиза,и никак не обичам да си празнувам рождения ден на самия ден-от години го празнувам няколко дни след това...
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #10 -: 17-05-2010, 02:34:42 »

Каква интересна тема си засегала Вики! Никога не съм чувала за Сатурновите дупки но винаги съм била депресирана на рожденния ми ден. Много ме е яд че съм се родила през най-студения месец от годината/16-ти януари/ и винаги съм искала да е лятото. Може би единственото решение на проблема е да започна да го празнувам през топлите месеци.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #11 -: 17-05-2010, 06:48:13 »

Аз празнуванията тип рожденни дни никога не съм ги празнувала. Трябва ли да си щастлив, защото си се родил на определена дата? Има толкова много други поводи за радост, които и сами можем да си създадем. Аз на моя РД винаги плача, защото винаги някой близък ме ядосва. Просто чудесен повод към пожеланията да вметнат и едно-две подмятания.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #12 -: 17-05-2010, 07:10:37 »

 :kisss:Дупка ли е...не ми говори...ама дупка или не , май много си го имат де...Това  е нещо, което не ни е дадено за вечно...понякога го има , друг път пък не...Хубаво е всеки сам да се самонаблюдава, самоанализира през този период и ще забележите че си има някаква зависимост...някакви причини...еееееееее при всички разбира се са  различни...Аз все си мился, че това прилича на някакъв изчистващ период ...от стари неща, които трялва да оставим в старата година и да не вземаме в новата си... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #13 -: 17-05-2010, 10:15:22 »

И аз не вярвах в тия работи и си обичам рождения ден, но тая година точно на датата взех колелото на един познат за 1 кръгче и направих предно салто с приземяване на чело :surpris_22:
Моята приятелка пък, деня преди нейния РД я ограбиха - взели от магазина, където работи стока на стойност около 10 000 + всички пари от касата.
Нямам спомени друга година да са се случвали чак такива несгоди...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Сатурнова дупка?
« Отговор #14 -: 21-05-2010, 06:36:09 »

 :Content_4 - emotloader:
Деси,голяма си скица! Много ме разсмя:)  tooth
добро решение си взела да си празнуваш вече рд през лятото-ако си търсим повод за аху-иху-ето го,винаги готови на старта...
Като малка и мен ме занимаваше същия въпрос:\"защо аджеба е трябвало да се родя зимата,след като ми е винаги студено!\"...защото сам родена за любов,винаги да ме гушкат като плюшено мече-с претехта че ми е студено ахам  tooth
Просто това е \"друг вид хубаво време\",излизам сега в дъжда на студено(в южното полукълбо е късна студена есен)да му се нарадвам,след като сам била в жегите посл. 2мес.
6te si peia \"I'm only happy when it rains\"...и да хапна в 1 raw bar... :essen:  :bleh
« Последна редакция: 29-05-2011, 22:04:16 от Mep »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 22 запитвания.