Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!  (Прочетена 68743 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #20 -: 03-08-2010, 08:37:32 »

Рецептата от първия постинг мога да я изям цялата без да се затрудня, има ли причина да се занимавам 2 месеца с чаени лъжички :) ?


Това ми звучи все едно да изядеш 3кг. лимони наведнъж и после да не мислиш за витмин С половин година  :Content_4 - emotloader:
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #21 -: 04-08-2010, 00:31:08 »

 MSM- Най разпространения търговски вариант на органична сяра.По принцип не е лошо да се пие.Приема се предимно за кожни проблеми и костно-ставни заболявания.Както и при изявен недостиг ,което е доста рядко.Относно детоксикация САМО С MSM - не го намирам за правилно.По принцип сярата участва в процеса на детоксикация от организма ,но влизайки в различни съединения.Така най важния детоксикатор и антиоксидант на организма -глутатиона е серно съединение.Таурина -аминокиселина с многобройни функции също е сяросъдържаща, каквито са цистеина(цистина и N-ацетилситеина) и метионина(S-аденозил метионина).Така че при интоксикация -един камион със сяра да се изпие ефекта няма да е пълен и ефективен,самата сяра не може да се свърже със токсините и да ги изведе.
 Другото нещо кеото трябва да се знае за сярата е че тя е силно оксидираща и окисляваща.Т.е при прием измества нивата на алкално-киселиния баланс в полза на киселиния и може да се получи ацидоза ,ако не се приемат голямо количество алкални храни с нея.В Индия(Аюрведа,Сидха и Унани медицинските системи) ползват пречистена ,,неоксидираща сяра,, която е напълно безопасна ,абсорбира се лесно от всички клетки и наистина има свойство на антидот срещу много отрови.Препаратите в които влиза този вид ,,мека,,сяра се наричат bhasmas.Но това няма нищо общо с комерсиалното съединени MSM,която не бива да се приема дълго време.Обявяват я за напълно безопасна,защото всеки гледа да продава, но това е невярно.По принцип никой микро и макроелемент не трябва да се приема самостоятелно,колкото и да е полезен, тъй като се нарушава естествения минерален баланс на организма.Аз съм за принципа минералите да си ги набавяме от храните с изключение на случаите когато има заболяване което изисква повишен прием на минерала или остър недоимък.Така е с витамините.Изключение правя за тези от групата B -няколко пъти в годината взимам ударни дози -имат антистресов и енергетизиращ ефект.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #22 -: 30-10-2010, 18:23:11 »

а в Русе дали се намира пресен кориандър?  ??? и аз много се вълнувам от тази тема, тъй като гладуването го понасям трудно. Не мога да работя пълноценно, когато гладувам-имам си нужда от енергия-повече от 40 часа не съм издържала. Но ще опитам да приложа горепосочената рецепта.
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #23 -: 30-10-2010, 19:54:57 »

Откъде предлагате да си закупя мумио? Чела съм много за мумиото в книгите на академик Востоков, но как да си набавя "истинско" мумио? Ако някой от Вас има идея, нека я сподели. :love_006 - emotloader:
Активен

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #24 -: 30-10-2010, 22:14:16 »

Днес взех подправката кориандър и ще сея в саксия. Трябва да отслабна по някакъв начин. Не искам да посягам към метформина скоро.  От хоспи рецептата, това мумийо от къде се купува и сок от бреза как се прави. В парка пред блока има две брези. Чупя клони и варя в тенджерата?
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #25 -: 02-11-2010, 18:45:03 »

 Мумийо си купувам от магазин за здравсловно хранене до хотел Хемус в София.То е натурално пречистено и 10гр са 11лв.Разтварям го в мед цялото и после го пия с топла вода 2 чаени лъжички от сместа.
 Сок от бреза се точи само през пролета от човек който знае как става това и няма да нарани дървото.И се прави в гората или. планината където почвата и въздуха са чисти.В you tube е показано как става това!
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #26 -: 02-11-2010, 20:12:57 »

Мумийо видях на един пазар в Узбекистан, струваше по-малко от 50 доларови цента 10те грама. И аз моля ви се не купих!!!!!  :Confus_3: Не знам защо, наистина :(((
Сока от бреза се добива така: февруари-март месец си набелязваш бреза, на 20-40 см от корена пробиваш малка дупчица 4-6 мм, слагаш сламка/и, и съд в който да се събере сока. Аз не съм го правила, така ми казаха хора, които са го правили.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #27 -: 05-11-2010, 09:06:59 »

Мумио от рускоговорящите страни да ви донесат. Тук го продават много скъпо.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #28 -: 01-01-2011, 09:17:36 »

Тaзи тема е много интересна. Моля само, който е правил процедурата да даде инфо кое как точно, за колко време се приема и от къде се взима?
10X  :flowers2:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #29 -: 02-01-2011, 21:16:03 »

Взех си всички съставки и тези дни започвам упражнението. Сега ми е най интересно как ще се усеща ефекта :)
Пресен кориандър открих в Метро   :Content_22:                                           
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #30 -: 09-01-2011, 11:05:22 »

Оказа се, че тази рецепта, дори да е добра, няма начин да разбера колко, тъй като изобщо не е помислено за вкусовите и качества. Натрапчив вкус, който от първия ден ми стана един от най нелюбимите - тези дето се загнездват в главата и после само като го помириша ми идва никога да не го опитам повече...жалко!
Може би ще пробвам сок от кориандър с някакъв плод, като смути, а другото отделно...може да е по-приемливо  tooth
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #31 -: 09-01-2011, 20:50:00 »

 Aз ти казах че  е гадно....на мене не ми дреме -спазвам оригиналната рецепта.Все пак не случайно е ,,песто,,.По принцип най добре е без лимон и чесън а вместо тях слънчогледово семе -източник на цистеин.Но без омега 3 мастните киселини(лененто масло) и селена който го има в бразилския орех е безмислен фреша от кориандър самостоятелно.
 Иначе за фреш топ 1 за мен за прочистване е -цвекло-моркови-кориандър(cilantro).При хора обаче с проблемни стомаси може цвеклото и морковите да се варят -така остава целулозата и варени не дразнят стомаха толкова.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #32 -: 10-01-2011, 00:26:06 »

Радвам се, че отговори :)
В какво съотношение и за какво пречистване е този фреш, и за колко време. Пила съм много моркови с цвекло и краставица, но беше за друго
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #33 -: 10-01-2011, 01:32:50 »

 Ох...що не ме питаш някое друго въпросче :Content_22:че сега съм си пръснал черепа.....я замени краставичката с кориандър и това е
  :Content_22:
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #34 -: 10-01-2011, 07:40:26 »

"Пресният сок от кориандъра е силно токсичен и може да предизвика асфиксия."
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #35 -: 11-01-2011, 08:23:23 »

Токсичен е сокът от плодовете на кориандъра, а не от листата които се ползват от хилядолетелия в кухнята и медицината на Изтока и Средиземноморието, всичко е въпрос на внимателно четене!
« Последна редакция: 18-03-2011, 00:51:30 от marulka »
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #36 -: 06-04-2011, 11:38:33 »

Този метод изглежда много надежден, затова се порових малко и намерих това научно изследване, което дава доста подробна информация по въпроса. http://naturalpathsilverwings.com/research_hmd.html
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #37 -: 06-04-2011, 12:43:17 »

Голяма простотия.... намерих кориандър... ама не бях прочел, че трябва 3 чаши... и взех колкото за една, ако не и по-малко, щото не си играх да ги отделя листата... и викам ще чакам да си взема още кориандър, ама взеха, че не докараха.... и тоя къде имах се развали  tooth Иначе всичко друго имам добавено, включително хлорела на хапчета.... обаче искам да питам за това трифала дали го продават някъде наоколо по магазините, Метро, здравни магазини.. ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

da_ra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #38 -: 11-01-2013, 16:06:09 »

Темичката е стара, но се надявам автора и всички запознати да се включат отново, защото искам да попитам има ли някакви изменения в дозите, ако се приема от 6 годишно дете. Правихме неинвазивен днк тест за тежки метали по изследване на малко коса, който показа високи нива на някои метали (Antimony, Arsenic, Beryllium, Palladium, Strontium, Tin, Lead, Manganese, Mercury, Nickel, Zinc). В момента търся най-подходящата схема за прочиствае, съобразена с възрастта на детето. Какво бихте ме посъветвали в тази връзка? Благодаря предварително!  :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 11-01-2013, 16:09:28 от da_ra »
Активен

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #39 -: 20-03-2013, 12:00:17 »

Da_ra а къде правихте този тест на детето и колко струва? А измерването дали е надеждно? И аз търся начин за детоксикация на дъщеря си (5 год.) Толкова много методи прочетох, но още не съм избрала нашия.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.058 секунди с 21 запитвания.