Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: E250 = рак + диабет + сърдечно-съдови заболявания  (Прочетена 5083 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Това го пуснах снощи в сурат тефтеря, но викам да го линкна и тук. Става дума за оцветителя натриев нитрит, още известен като E250 в Европа. Слага се по разни преработени меса (шунки, бекони, колбаси), за да им докара червения цвят - иначе естественият цвят е бял или... сив.

Статията не го споменава, но предполагам, че ефектите от калиевия нитрит (E249) ще са подобни. Искрено ме забавлява, че това е поредната "добавка" в хранителни продукти, която доказано причинява тумори на лабораторни животни, но "не е свързана" с тумори у хората. :whistling2 - emotloader:

Та на хората, които още ядат такива боклуци - честито. :surpris_22:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Това ме не засяга;)
Няма как да установят лабораторно дали причинява рак при хора.
Отдавна се опитвам да убедя хората, че месото изглежда гадно - сиво и черно и дори и суровото такова се боядисва за да придобие този хубав розов или червен оттенък, но никой не ти вярва.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Отдавна се опитвам да убедя хората, че месото изглежда гадно - сиво и черно и дори и суровото такова се боядисва за да придобие този хубав розов или червен оттенък, но никой не ти вярва.
Откъде знаеш пък ти? Да не ходиш да убиваш животните в гората?! Аз все такова червено месо съм виждал и все ми потичат лигите като видя...  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Отдавна се опитвам да убедя хората, че месото изглежда гадно - сиво и черно и дори и суровото такова се боядисва за да придобие този хубав розов или червен оттенък, но никой не ти вярва.
Откъде знаеш пък ти? Да не ходиш да убиваш животните в гората?! Аз все такова червено месо съм виждал и все ми потичат лигите като видя...  :surpris_23:
Сгазените котки по улиците ми стигат. Те не са нещо кой знае колко по-различно от това, което слагаме в чинията.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Абе за колбасите отдавна се знае, че им слагат оцветители (плюс още бая други Е-та), ама за пръв път чувам, че трябвало месото да е сивкаво  :surpris_22:. Мен и така ми изглежда достатъчно непривлекателно, пък ако е в "натурален" вид, какво ли ще е... :surpris_23:
А впрочем, слагат ли им аромати? То май по-добре да им слагаха, поне да не смърдят така гадно  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Абе, не съм сигурен аз в тая работа къде Томирис ми я разправя. Сигурно го прави, за да ме уплаши. И верно, че донякъде успява. Ама ако беше така както казва... че нали хората от село си колят там прасета, кокошки, агнета да ядат. Това със сивото месо е по-скоро, защото се разлага на улицата, а ако се измие добре на момента и съхрани на студено, вероятно месото си изглежда както си изглежда в магазина. Иначе ако слагат консерванти е друг въпрос, ама за оцветители не знам  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

А впрочем, слагат ли им аромати? То май по-добре да им слагаха, поне да не смърдят така гадно  tooth.
Онзи ден влязох в един квартален магазин и така смърдеше на мърша,че едвам дочаках ред.Пълна вуня.Толкова гадна миризма не съм душил до сега.Убеден съм че идваше от месото....останалятя стока беше пакетиран боклук.Тогава си казах....леле някой ще яде това месо.Ужас.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Месото като престои 3 дни и става сивозелено , без отровни консерванти и замразяване  няма да издържи и 5-6 дни ...
А да не говорим за оцветители, овкусители , разни други "хитрини" ,водата , която джаскат?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

А впрочем, слагат ли им аромати? То май по-добре да им слагаха, поне да не смърдят така гадно  tooth.
Онзи ден влязох в един квартален магазин и така смърдеше на мърша,че едвам дочаках ред.Пълна вуня.Толкова гадна миризма не съм душил до сега.Убеден съм че идваше от месото....останалятя стока беше пакетиран боклук.Тогава си казах....леле някой ще яде това месо.Ужас.
Винаги около месарниците смърди гадно. Особено около кварталните, защото нито вентилацията, нито охладителната система им е на ниво. По големите вериги миризма няма, дори при труповете, защото температурата е доста ниска.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Тя сигурно има предвид,че като си направиш домашна луканка или колбас,със седенето става сивкав на цвят,а не седи така червен като тези в магазините.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Тя сигурно има предвид,че като си направиш домашна луканка или колбас,със седенето става сивкав на цвят,а не седи така червен като тези в магазините.
Черен направо, не сив.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Ох, това с миризмата на мърша ми е толкова познато. Не знам дали моето обоняние се е обострило или продават месо с изтекъл срок, но трудно се издържа.  :surpris_23:
Сега като се замисля това се отнася и за млечните продукти - миришат ми ужасно силно на вскиснало и мръсно.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Ох, това с миризмата на мърша ми е толкова познато. Не знам дали моето обоняние се е обострило или продават месо с изтекъл срок, но трудно се издържа.  :surpris_23:
Сега като се замисля това се отнася и за млечните продукти - миришат ми ужасно силно на вскиснало и мръсно.

И аз съм така. Подозирам, че хем се обостря обонянието, хем и ти почваш да обръщаш повече внимание.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Сиренцето с фантаастичната си миризма на чорапки се конкурира доста успешно с разлагащо месо.
Цвета на месото може и да е бял, все пак има доста видове животни. Червеният цвят е присъщ за телешкото или по скоро за месо от бозайници. Може би се дължи на остатъчната кръв, логично е с червен цвят.
Имам чувството, че люцерновите ми кълнове в момента лъхтят по гадно от разлагащо месо. Бактериите си вършат работата при благоприятна за тях температура. Пролетта нямаше грам миризма, всичко е от въздуха.

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Ами съхранявай кълновете от люцерна в хладилника след като са готови. Няма да се появи неприятна миризма.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Всичко се изостря...качествена  сензитивност!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.