Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: последователност на пречистванията  (Прочетена 5703 пъти)

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте!
Моля по-запознатите в този форум, да ми кажат в какво последователност се правят пречистванията на тялото?
1. дебело черво
2. черен дроб
3......... и т.н.

И също така, за да премине човек към пречистване №3 и нататък, трябва да е изчистил тотално черния дроб? Т.е. поне четири цикъла.
Активен

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #1 -: 22-05-2010, 10:16:34 »

Ехооооооооооо!
      Продължавам да чакам отговор. За втори път поставям въпроса във форума и за втори път никой не ме отразява. Все едно съм си сложила шапка-невидимка. :bleh
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #2 -: 22-05-2010, 10:32:29 »

Явно никой незнае. Аз съм си оставила чернодробното пречистване за по нататък. Но през някой месец правя шанк пракшалана и от време на време клизми. Сега чакам зелени орехи  да събера за противопаразитната отвара. Всеки си преценя.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #3 -: 22-05-2010, 10:54:43 »

Малахов  описва пречистванията като започва  задължително с пречистване на дебелото черво, следва Шанка Пракшалана, чернодробно прочистване. Това е при първичното пречистване на организма. При последващо или вторично пречистване се включват това на бъбреците, лимфата, шлаките, солите, прочисване от паразити и т. н.
Аз започнах с дебелото черво, продължих с прочистване от паразити, скоро направих Шанка и сега се каня за чернодробно.. Ама ще видим кога ще бъде  :-\
 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #4 -: 22-05-2010, 12:59:59 »

Всъщнст пречистване на дебелото черво не е ли Шанка Прахшалана? Или аз нещо съм в заблуждение? ::)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #5 -: 22-05-2010, 14:26:51 »

и аз в началото мислех за какво става дума...ама това за дебелото май са клизмите. А шанката е на цялата храносмилателна система.
последната като я правих се случи да ми е първият ден от цикъла и направо не се понася, шанката стана нормално, но не знам дали защото се пренатоварих или от общото неразположение но ми прилоша и лежах два три часа прежълтяла и студена като удавник... отлагайте в тия дни.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #6 -: 22-05-2010, 14:38:32 »

Аз шанката за първи път я правих края на април и ми понесе отлично. Въобще нямах прилошаване или гадене. Но като я правих си мислех че съм си пречистила и дебелото черво.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #7 -: 22-05-2010, 14:44:49 »

И при мен друг път е ставала без проблем, и след това веднага ми е наред всичко и даже ми е леко и имам енергия. Само този път се получи прилошаването. И да, чисти ти и дебелото, цялата система.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #8 -: 22-05-2010, 17:16:32 »

Когато се говори за пречистване на дебелото черво, се има пред вид клизмите. Дебелото черво не може да се изчисти така добре с Шанка Пракшалана, както с клизми, особено пък ако говорим за уринови клизми. Но пък Шанката изчиства целия тракт- стомах, тънки черва, а аз като я правих имам чувството, че и слузта в синусите намалява. Толкова е силна осмозата, че имаш чувството, че целия те изсмуква.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #9 -: 24-05-2010, 14:50:36 »

Аз съвсем се обърках. Сега коя процедура е по-пречистваща-клизмата или шанката?Някъде бях чела че шанката се равнявала на 10клизми но май не съм прочела правилно.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #10 -: 24-05-2010, 16:51:27 »

Първо се правят клизми, за да изчистят добре дебелото черво. В дебелото черво се образуват фекални камъни, налепи, нарушава се структурата му. Трябва да функционира правилно. Това е първата ни работа - клизмите. Особено уринови. Остъргват като шкурка ;D След това се прави Шанка Пракшалана. Ако направим първо шанката, тя няма да изчисти добре дебелото черво, а само ще го умие повърхностно.
Като говорим за клизми, имаме предвид такива за прочистване, а не тези дето ги правят по болниците на бременните! Това е много важно! :pensif_29: Целта е да накиснем предния дял на червото, областта около апендикса дори. Всичко се накисва така за 10-на минути и след това се изхвърля течността.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #11 -: 25-05-2010, 01:28:58 »

Аз пък си мисля че идеално се изчистих с Шанката без преди това да съм правила клизми.
Активен

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #12 -: 25-05-2010, 08:42:18 »

Яяяяяяяяя, тук се забелязва раздвижване. ;)
     Аз съм сигурна, че някъде из сайта беше описана последователността /мисля, че от Мер/, но не мога да я намеря. А за Шанкхата - на курса "Здрави очи без очила" на "Дар" ни беше споменато, че може вместо клизми да се прави тя. Просто всеки си преценява сам за себе си. Не знам доколко "Дар" е капацитет тук.
Активен

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #13 -: 25-05-2010, 08:45:02 »

Но все пак уриновите клизми са несравними с каквото и да било.
Активен

biofreak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #14 -: 25-09-2010, 14:30:23 »

има си последователност, пише в книгата на х кларк

първо се прави прочистване на бъбреците, което за мен остана пълна мъгла, защото мисля, че описаните в книгата билки не се намират тук. бяха някакви цветя и хризантеми май

след това се прави прочистване на дебелото черво, като според мен нищо не може да се сравни с хидроколон терапията, единственият недостатък е, че се плаща

едва тогава е ред на черния дроб
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:последователност на пречистванията
« Отговор #15 -: 01-10-2010, 06:59:35 »

Който не иска да плаща за хидроколоника, прави клизми.
Общо взето съм забелязала, че Изтока казва клизми, а Запада- хидроколоника.Мъжът ми си направи второто преди година и половина. Тук не е скъпо, ходи само веднъж.
Всеки сам си преценява какво, как и кога.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.