Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен! ;-))  (Прочетена 3372 пъти)

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Здравейте и от мен! ;-))
« -: 21-05-2010, 16:34:11 »

Нека се представя и аз (най-накрая)! ;D Казвам се Ива, на 27 г. живея в София от 10 г., но съм родом от Бургас. По образование съм филолог, но работя в областта на IT. Преди около два месеца за първи път попаднах на сайта и оттогава няма ден, в който да пропусна да проверя какво се случва в него ;D Допреди началото на тази година живеех адски нездравосложно, пуших по кутия на ден, нямах установен режим на хранене, а храната която консумирах беше всичко друго, но не и здравословна. В един момент започнах все повече да се замислям какво причинявам на тялото си и дали този начин на живот ми се отразява добре и постепенно започнах да се отучвам от вредните навици. Промяната в моя живот настъпи с отказване на цигарите (не пуша от няколко месеца!!!). Паралелно с цигарите отказах и кафето, тъй като при мен двете винаги са вървели ръка за ръка. Именно в този период попаднах на този прекрасен сайт, който ми помогна изключително много да закаля волята си и да поема по един нов път за мен - този на здравословния начин на живот. В момента съм суровоядка, не консумирам месо и млечни продукти. Възхитена съм от резултатите досега - за близо два месеца успях да сваля 5 килограма, в момента съм 50 кг/170, кожата на лицето ми вече не е мазна и лъщяща, а чиста и здрава, и още куп други положителни промени. Създадох си изцяло нов режим на хранене, благодарение на темите/статиите на сайта и форума. В свободното си време се занимавам с йога и графичен дизайн (фрактали - http://aerphis.deviantart.com/gallery/). Радвам се че ви има и че ви намерих!!! Love, Light & Peace! ;)
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #1 -: 21-05-2010, 16:58:23 »

 :P
здравей :)
много се зареждам, че виждам все повече хора с интереснии истории :)
кое те вдъхнови за тази промяна, защото изглежда 'драстична', поне при това, което разказваш с цигарите и храната ??
иначе- поздравления, и не се и съмнявам, че се чустваш прекрасно, и не спирай да изследваш
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #2 -: 21-05-2010, 17:08:13 »

 Добре дошла! :flowers2:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #3 -: 21-05-2010, 17:23:54 »

Здравей!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #4 -: 21-05-2010, 17:31:01 »

Здравей Ива :) добре дошла при нас :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #5 -: 21-05-2010, 17:50:34 »

Зравей Ива :love_026: много красиви неща твориш  :Content_14:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #6 -: 21-05-2010, 17:52:21 »

Здравей Ива! :Content_22: Брей колко си хубава,пък чак в София.Ама така е,тук в Бургас е скука.
Добре дошла! :fluretaa:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #7 -: 21-05-2010, 19:59:01 »

Я, колежка  :Content_22:
Поздравления за промяната  :)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #8 -: 21-05-2010, 20:03:17 »

Браво, Ива!  :peperudi:  :Content_22:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #9 -: 21-05-2010, 21:21:02 »

Здравей, Ива, радвам се да те видя сред нас! :flowers2:
Поздравления за страхотните резултати - за пример си на всекиго! А щом си и филолог - още по-добре, значи не съм единствената  ;D :sorcerer - emotloader:. Каква филология си, ако не е тайна? :)
Продължавай в този дух, продължавай и да пишеш тук, ще се радваме  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #10 -: 21-05-2010, 22:23:56 »

 Ивче здравей,
  Радвам се че младите хора все повече се обръщаме към основата на древния светоглед:,,Живей в хармония с природата,,.
 Пожелавам ти приятни мигове тук и да бъдеш все така красива амбициозна и постоянна. :flowers2:
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #11 -: 22-05-2010, 09:26:28 »

Здравей и от мен :) Много добре,че си успяла така бързо да промениш навиците си.Как успя със суровоядството.Аз се опитвам,но все още не мога да ям 100% сурово.  :-\
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #12 -: 22-05-2010, 10:57:21 »

Здравей  :flowers2:

а фракталите са голяма и красива мистерия...и аз се интересувам, любителски, от тях
точно сега ще чета една книга за синхронията в природата  :)
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Здравейте и от мен! ;-))
« Отговор #13 -: 22-05-2010, 17:21:01 »

Здравейте отново! ;) Много ви благодаря за топлото посрещане, наистина сте страхотни и ме мотивирате страшно много  :flowers2:

Ще се опитам да отговоря на въпросите по горе:

@Sturcho: Да, промяната наистина е драстична за мен, тъй като бях свикнала с предишния си начин на живот, но винаги вътрешно съм усещала, че нещо не е както трябва, че нещо трябва да се промени... Преди винаги съм потискала това чувство, не съм му обръщала внимание и не съм му давала път да се прояви. Ето че в момента то ме владее с пълна сила :) Промяната при мен не беше рязка, опитвах се да преборя вредните навици един по един - първо спрях цигарите, после кафето, после промених хранителните си навици. Всичко това се случи за период от около 6 месеца. Голямо вдъхновение за мен беше и е този прекрасен сайт. Покрай него и форума изчетох доста статии и книги, изгледах доста филми... Преминаването ми към суровоядство също е благодарение на сайта. Откакто съм на raw режим се чувствам много по-енергична, по-активна, добре ми е така и не мисля да променям сегашния си начин на живот! ;)

@Svetlio: Много благодаря за комплимента! :) Бургас е наистина страхотен град, ако имах възможността да работя това, което тук в София със сигурност бих се върнала. :)

@Buku: Благодаря за хубавите думи :) Завърших английска филология преди няколко години. Ти каква филология си завършила? Практикуваш ли? :)

@veselah: Отскоро съм суровоядка, но мога да кажа че всичко е въпрос на воля. Ако наистина имаш силно желание да преминеш към такъв хранителен режим, то всичко е въпрос на време :) При мен голяма заслуга има сайта и форума. Пожелавам ти успех и стискам палци. :)

@ribkata: Фракталите са наистина невероятни и са навсякъде около нас! Те възпроизвеждат първообраза и всяко нещо, което е видимо за нас се базира на този модел. За мен са още едно доказателство, че Вселената ни е една гигантска холограма. Как се казва книжката, която четеш?

Благодаря ви отново за топлото посрещане и ще се засичаме по другите теми!  :Content_22:

Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.