Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Акне/колоидно сребро  (Прочетена 9100 пъти)

Iriada

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Акне/колоидно сребро
« -: 26-05-2010, 22:19:30 »

Здравейте,  :)

от скоро чета съвсем редовно статиите в сайта на Мер, както и тук във форума. Много се интересувам от здравословното хранене и всичко свързано с добрата кондиция и здраве.

В моето семейство от доста време се лекуваме главно с хомеопатични средства, но напоследък използваме много колоидно сребро за лечение и предотвратяване на настинките, хрема, разни възпаления и т.н.

За да не описвам аз неговото действие, ето линкът с подробна информация за това средство.
http://www.arcol.hit.bg/

Въпреки това, искам да попитам дали някой от вас е ползвал сребро за прочистване на организма и храносмилателната система и най-вече за справяне с акне?

При все че от доста време хапвам предимно само био-храни, без мляко и месо, все по-рядко готвени ястия, не мога да се справя с излизащите ми пъпки на двете бузи, само в долната част. От няколко месеца ползвам и само натурална козметика, но докато старите пъпки изчезнат, веднага се появяват няколко нови, които са доста болезнени при допир.

Ползвам среброто и външно върху кожата, но явно проблемът идва от вътре. Никога не съм имала проблеми с кожата и акне, даже и в пубертета, но от около половин година не мога да се избавя от този неприятен феномен :) 

Сега съм решила да пробвам вътрешно приемане на колоидно сребро, по схемата описана в сайта. Някой може ли да сподели евтл. опит или да ми даде някой друг съвет.

Мерси предварително за информацията!  :flower:




Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #1 -: 26-05-2010, 23:12:14 »

 Специално за акнето вътрешния прием на колоидно сребро не го намирам поне аз за добър избор.Ако си решила да го ползваш само него самостоятелно де...Просто детоксикация със сокове,може и бирена мая да добавиш,куркума(детоксикация на кръвта).Прости наблегни на храни богати на цинк- например морски деликатеси и тиквени семки (сурови),пшеничен зародиш.Също и сяра!Съдържа се в зелето броколите фасула.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #2 -: 27-05-2010, 09:30:00 »

Здравей,

колоидното сребро, приемано вътрешно (3 пъти на ден по 1 супена лъжица) наистина въздейства върху акнето, в случай че причинителите му са някакъв вид коки. За съжаление разбрах за това след като вече ми го излекуваха, така че не мога да говоря от опит. Горе колегата е изчерпал другите аспекти на храненето за изчистване на слузта. Мога да добавя само любимия хрян с лимон :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Iriada

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #3 -: 12-06-2010, 00:30:32 »

Благодаря ви много за отговорите! Много сте мили всички.

Исках само да споделя, че все пак започнах терапията със среброто - вътрешно и външно - и след близо две седмици мога само да се похваля с положителни резултати. Моят хранителен режим беше порядъчен и преди, и си набавях от всичките елементи, които са нужни при подобен проблем, но нямах напредък. Вероятно е, акнето да се е дължало на някаква бактерия или подобно, както пише beelee...Факт е, че старите ми пъпки изчезнаха и нови не са се появявали. Ще видим като спра да го пия след няколко дни какво ще стане..

А иначе детоксикацията със сокове ми една от любимите мерки:)) Hospitalier може ли да ми обясниш за куркумата - как и колко? Не знаех за пречистващото й действие. Мерси:)

Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #4 -: 13-06-2010, 00:19:43 »

 По принцип стандартната подържаща терапия с куркума е следната:
 5-гр смляна куркума на прах в загрято масло-зехтин или сусамово което е около 20гр.Добавя се малко черен пипер(млян).Цялото се взима по три пъти на ден половин час след ядене.Постепено дозата на куркумата може да се увеличи на 10гр в 40гр маслен разтвор.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #5 -: 13-06-2010, 18:27:21 »

Куркумата е една от малкото подправки, които биха отказали гостите ни да ядат от гозбите наръсени с нея.
Акнето не е ли запазена марка за подрастващи 14-18 г.?
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Iriada

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #6 -: 14-06-2010, 23:40:31 »

Hospitalier, мерси за инфото. Ще пробвам, как ще ми подейства.

Ortodoksalen_Anorektik, за съжаление разпространеното и правоверно схващане, че акнето краси само тийнеджъри, не е много вярно на практика.... ;) А и аз успешно се сбогувах с пубертета без акне...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #7 -: 15-06-2010, 08:33:12 »

като гледам пъпчивите пубери и имам възможност да ги поразпитам за хранителният им режим установявам, че ядат абсолютни боклуци , а на някои и хигиената им куца.  Така че всичко е много относително  :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #8 -: 15-06-2010, 09:07:30 »

Аз след гладуването този април имах известен период с доста акне. То не бяха пъпки по лицето и чак по цялата глава. Направо се бях уплашил. Сега изчезнаха. Още се чудя как си го докарах и защо точно тогава. Засега теорията ми е, че съм сбъркал с яденето на някакви боклуци след прочистването.

Титане, прав си за тийнейджърите. Онзи ден в магазина пред мен на касата имаше едно, иначе много хубаво, момиче, на което лицето беше цялото в пъпки. Загледах се какво си купува - два пакета чипс...
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #9 -: 15-06-2010, 09:22:02 »

Ето откъс от книгата "Болестта като път" от  Рюдигер Далке,Торвалд Детлефсен

"Кожни обриви
При кожен обрив нещо пробива границата, нещо с стреми да излезе навън. Най-просто тази мисъл може да се проследи с примера на така нареченото „пубертетско акне". През пубертета сексуалността на човека избива, излиза на показ, но същевременно най-често това й право страхливо се потиска. Пубертетът изобщо е добър пример за конфликтна ситуация. Във фаза на привидно спокойствие ненадейно от несъзнаваните дълбини избликва нова претенция и се опитва с всички сили да си извоюва място в съзнанието и живота на човека. Но новото, което се опитва да се наложи, е непознато, необичайно и навява страх. На човек му се иска да го унищожи и да се върне към първичното си състояние. Това обаче вече е невъзможно. Едно движение не може да бъде заличено, сякаш не е било.
Така човек попада в конфликтна ситуация. Привлекателността на новото и страхът от него го теглят почти с еднаква сила. Всеки конфликт протича по този модел, само темата се изменя. През пубертета темата е сексуалност, любов, партньорство. Събужда се копнежът по срещуположното ти. На човек му се иска да влезе в досег с това, което му липсва, а не се решава. Изплуват сексуални фантазии - а човек се срамува от тях. Съвсем ясно става, че такъв конфликт избива по кожата като възпаление. Та нали кожата е границата на аз-а, която трябва да се преодолее, за да се намери ти-то. Същевременно кожата е органът, с който може да се потърси контакт, да се докосне и погали нещо или някой друг. В собствената си кожа човек трябва да се хареса и на другия, за да бъде обичан.
При тази гореща тема кожата на навлезлия в пубертета се възпламенява и това показва, че нещо иска да взриви досегашните граници, че една нова енергия напира, но също така дава израз и на опита да се попречи на новото да си проправи път, на страха от новосъбудения нагон. С акнето човек сам се защитава, защото то създава пречки за всяка желана среща и възпрепятства сексуалността. Създава се омагьосан кръг: неизживяната сексуалност се проявява като акне върху кожата - акнето възпира секса. Потисканото желание да възбужда се превръща във възбудена кожа. Колко тясна е връзката между секс и акне, става ясно по местата на неговото появяване. Акнето напада изключително лицето, а у момичетата и деколтето (понякога се появява също и по гърба). Останалите части от кожата остава незасегната от акнето, тъй като там не би имало никакво предназначение. Срамът от собствената сексуалност се превръща в срам от пъпките.
За лечение на акнето много лекари с успех предписват хапчета против забременяване. Символичната скрита причина за постигнатия ефект е очевидна. Хапчето симулира в тялото бременност и същевременно като че ли „онова" вече се е случило -акнето изчезва, защото вече няма какво да възпрепятства. От слънчеви бани и престой на море акнето обикновено се повлиява благоприятно, докато колкото повече се забулва тялото с дрехи, толкова повече се усилва. Облеклото, като втора кожа, подчертава разграничаването и неприкосновеността, докато разсъбличането вече е първата крачка към себеотварянето и слънцето по безопасен начин замества топлината на друго човешко тяло, очаквана с толкова копнеж и с толкова боязън. На всеки е известно, че в края на краищата изживяната сексуалност е най-доброто лечебно средство против акне."

"Кожни заболявания
При кожни проблеми и обриви човек трябва да си постави следните въпроси:
1.  Прекалено много ли се ограничавам?
2.  Как стои въпросът с моята способност за установяване на контакти?
3. Зад резервираното ми поведение крие ли се потиснато желание за близост?
4.  Кое е това, което се стреми да пробие границата,  за  да  излезе  наяве?   (Сексуалност,  нагон, страст, агресия, въодушевление)
5.  Какво ме сърби в действителност?
6.  Към изолация ли се стремя?"


 
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #10 -: 15-06-2010, 12:02:27 »

Много интересно!

Аз в пубертета не съм имала такова акне, каквото излекувах сега. Общо взето имаше и по малко от всички точки по-горе, но вече е зад гърба ми :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #11 -: 15-06-2010, 17:05:39 »

Ице , всички пубери яко сгъват чипс с МНГ и всякакви оцветители, консерванти , дехидратирани мазнини и няма спирка. Бях на гости в едно село гледам едно хлапе нагъва чипс и му чета какво пише отзад , а то явно не разбира нищо и е пита : е какво от това ? а аз го питам : Абе ти селския идиот ли искаш да станеш от тая химия тук ? И хлапето 10 мин си ми зъбите и плюва и от тогава не съм го виждал чипс да яде :)))))
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #12 -: 15-06-2010, 20:24:30 »

Дани този откъс е много интересен! Но акнето може да се причини и от хормонални проблеми а също така има и генетична предопределеност. И не е задължително като се тъпчеш с боклуци да имаш акне. А познавам много хора които се хранят супер вредно а имат гладка кожа. И обратни варианти също има. Дори съм забелязала че дебелите хора имат гладка кожа без пъпки. Решението на проблема не е толкова просто - спираш да ядеш боклуци и акнето изчезва.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #13 -: 15-06-2010, 20:57:01 »

Аз в пубертета ядях боклуци като за световно, не ползвах никакви козметични продукти и нямах нито една пъпка. После започнаха да излизат разни гадости, въпреки че се хранех доста правилно, но с редовна хигиена и спиране на месо и производни се махнаха. Не съм имала и от гореописаните проблеми. При всеки причината за кожни проблеми е строго индивидуална - непоносимост към храни, козметика, замърсяване на организма, психологични проблеми...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #14 -: 15-06-2010, 20:58:15 »

...
Решението на проблема не е толкова просто - спираш да ядеш боклуци и акнето изчезва.

Хем не е, хем е.  :o. Аз си мисля друго - имам основание да мисля, че проблемите с кожата (акне, пърхот, гъбички и т.н.) са симптом на някакъв проблем на организма. Просто кожата е най-големият орган и е най-вероятно някой проблем да "избие" там. Ако спрем да ядем боклуци имаме добър шанс да излекуваме организма и симптомът да изчезне.

Все пак, не всичко е хранене и може проблемът да е другаде - може пък коренът на проблема да е в ума ни.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #15 -: 15-06-2010, 21:08:15 »

Има напълно здрави хора с бая пърхот. Явно при някои си е "нормално" явление.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #16 -: 15-06-2010, 22:24:33 »

Има напълно здрави хора с бая пърхот. Явно при някои си е "нормално" явление.

Тук не съм съгласен. Не виждам как може да си здрав, а имунната ти система да не може да пребори някакви гъбички. Особено при положение, че на други хора се справя. По-скоро такива "напълно здрави" хора бих ги причислил към хората с проблеми, които са заровени надълбоко и не се знае кога и как ще изскочат.

Аз съм с дълъг стаж в борбата с пърхота (имам си го от тийнейджър... има няма 15-16 години) и мисля, че виждам светлина в тунела. В дневника писах, че, като гладувах на вода, пърхота изведнъж се усили адски много, а после изчезна. Сега имам съвсем малко и нарочно не го третирам с химия, за да видя дали ще се усили както преди. Вече втори месец задържам на същото положение, а преди "пламваше" максимум две седмици след спирането на шампоана с химията. Планирам наесен по-дълго гладуване и се надявам да го ликвидирам окончателно.  :weight_lift:

Ако ти трябват още доводи за връзката между пърхота и общото състояние на тялото, пробвай или питай някой с пърхот, какво става, като се напие човек с алкохол. Доколкото съм виждал при мен, а и при "колеги", на другия ден освен, че си махмурлия (натровен), пърхота направо избухва. :surpris_22:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #17 -: 16-06-2010, 18:53:50 »

Все пак, не всичко е хранене и може проблемът да е другаде - може пък коренът на проблема да е в ума ни.
Именно!
И за акнето е така.
Линкове съм давала по въпроса. Да не се повтарям. Сигурно е досадно за повечето вече...
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #18 -: 16-06-2010, 20:09:26 »

...
Решението на проблема не е толкова просто - спираш да ядеш боклуци и акнето изчезва.

Хем не е, хем е.  :o. Аз си мисля друго - имам основание да мисля, че проблемите с кожата (акне, пърхот, гъбички и т.н.) са симптом на някакъв проблем на организма. Просто кожата е най-големият орган и е най-вероятно някой проблем да "избие" там. Ако спрем да ядем боклуци имаме добър шанс да излекуваме организма и симптомът да изчезне.

Все пак, не всичко е хранене и може проблемът да е другаде - може пък коренът на проблема да е в ума ни.

Аз имам точно това в предвид-че храненето не е единственото решение на проблема. И има много хора които привидно имат хубава кожа но храненето с вредни храни не им влияе на най-големия външен орган и това пак не означава че всичко при тях е наред.

А това че всичко е в главата е много вярно!
Активен

Iriada

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Акне/колоидно сребро
« Отговор #19 -: 27-06-2010, 11:05:34 »

Вчера попаднах на информация за един продукт на фирма Хималая Козметикс - таблетки Нийм. Според описанието помагат при кожни проблеми, за пречистване на организма и кожата. От съшата фирма има и хапчета Пурим, които повечето май пият тези при проблеми с кожата. Нийм или пурим е по-добрият вариант?

Някой от вас ползвал ли ги е? И ако не точно на тази фирма, имате ли представа, от къде може да се намерят други на основата на екстракти от нийм?

Мерси! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.