Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сурови ли са овесените, житните и ръжените ядки, пшеничния зародиш?  (Прочетена 5365 пъти)

kivti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

      Знаете ли дали са сурови овесените, житните и ръжените ядки, които се продават по магазините? Днес се обдих в Биосет и ми казаха, че ги обработвали с пара (и финните и едрите). Но за повече информация трябвало да се обадя след средата на другата седмица. Ви какво знаете по въпроса? А дали е суров пшеничния зародиш?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Има два типа приготовление на овесените ядки. Едните са т.н. rolled, които са валцувани, попарени и леко печени, а steel-cut са само нарязани, без да са валцувани (съжалявам че използвам термин за обработка на стомана tooth), но за тях не знам дали са топлинно обработени, пък и въобще не се намират в България май (приличат леко на ориз).
Пшеничените, ръжените, ечемичените и т.н. ядки предполагам се обработват по същата технология. Нормално е зърнен продукт да омеква за няколко минути във вода само ако преди това е бил термично обработен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

kivti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

              Има ли някой във форума, който смята себе си за суровоядец и яде овесени, пшенични, ръжени ядки, пшеничен зародиш. Ако има, на коя фирма използва и проверил ли е дали са сурови. Доколкото разбрах ядките се внасят от Германия, а българските фирми само ги пакетират. Вие какво знаете по въпроса... 
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161

 Продават ли се вече в България сурови овесени ядки?Коя фирма и къде ги предлага?
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Аз ползвам фини овесени ядки на фирма "Слънчо" АД гр.Свищов.Доволна съм от тях и имат вкус на сурови.Продават се в някои магазини за хранителни стоки.Струват около 0,80лв. за 0,250кг..

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

офтопик:

Винаги съм се чудил, защо се казва "овесени ядки" а не "овесени семена" ...  ???
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

търговски трик , ядките се възприемат положително от обществото , докато семената леко със съмнение :)) някои гадове нямат спирка в измислянето на глупости само и само да подлъжат и без това изключително глупавите купувачи  tooth
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Овесените ядки и пшеничния зародиш не са никак жива храна (ценното им е само фибрите), ако някой иска да консумира зърнени, най-добре е да си ги покълва, след това в хаванче да ги намачка и тогава да ги ползва в мюсли, което сам си е сътворил, като си добави сусам, лен и сушени или пресни плодове, орехи и залее с ядково мляко или сок - изчака половин час и да хапва.
Активен
Духът владее материята!

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Мер, благодаря ти за информацията  :love_026:
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.