Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253207 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Натурална козметика
« Отговор #20 -: 28-04-2009, 23:44:38 »

олелееее гадост! Радула и Валя,благодаря ви за просветлението!!
как ще си пробудя кундалинито със свинска мас?! хахахаха уфф
разби ми се сърцето,вярвах в него.... :'(
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #21 -: 29-04-2009, 02:14:41 »

Скъпа Валя, за мен е критично, че има изобщо животинска съставка, независимо от кое точно животинче... Много гадно ми стана като разбрах, признавам си. Ако ще и панацея да е, няма да се докосна до него. Просто такива са моите разбирания  :)

И да, много си права Жаки, от духовна гледна точка, най-добре да сме настрана от всички животински продукти.

На тази тема съм доста чувствителна между другото...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Натурална козметика
« Отговор #22 -: 29-04-2009, 11:37:31 »

Големи сладурки сте....!!! В някои случаи не е важен метода,а да достигнем до крайната цел,поне аз така мисля.Аз например не бих използвала крема за всекидневна употреба,доста е мазен ...,но бих го използвала когато имам рана-за по-бързо зарастване например,за херпис и др..А сега ще напиша една идея за лекуване на акне и белези от него,но това е само за тези които не са гнусливи...!Суровоядство плюс мазане на лицето с прясна сутрешна урина-средна порция или изпарена урина ,което е по-ефикасно за белези от акне,а и за всякакви белези!!! На тема уринотерапия мога да пиша много....!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #23 -: 29-04-2009, 16:40:24 »

Хехе, Вале, от крема ме е гнус, но от урината не!  ;D Не знаех, че има такъв ефект и върху акне и белези от акне... Ще взема да пробвам и ще споделям после!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #24 -: 29-04-2009, 18:12:18 »

Валя, правилно ли съм разбрала! Сутришната урина я нанасям с памуче на лицето и след това колко минути трябва да престои на лицето? :o
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Натурална козметика
« Отговор #25 -: 29-04-2009, 20:23:55 »

Отивам да правя свръх доза чай,че на сутринта да има... ::) трябва да сме красиви,няма да излагаме майка България я! хехе
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Натурална козметика
« Отговор #26 -: 29-04-2009, 20:27:17 »

И Валенце,включвай повече инфо за "ароматерапи" с урина(шегувам се разбира се);наистина ми е интересно,тъй като нямам достъп до такава.За 1 път от Мер четох в ЗНЗ.И направих някой неща(без потробности).Но колкото повече,толкова повече ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #27 -: 29-04-2009, 21:01:30 »

Хахахахахаахахахахахахахахаахахахахахахаахаха.........!!!!
Много ме развеселявате!!  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Натурална козметика
« Отговор #28 -: 29-04-2009, 21:21:54 »

Радула,Деси,Джаки-привет!!! Направо ме изумихте-мислех,че "ароматерапията" няма да ви допадне....хе-хе! Може да използвате някакъв съд или чаша за да държете в нея средна порция сутрешна урина и с нея да си масажирате лицето/ако имате възможност и по няколко пъти на ден/най-добре с ръце,не с памук.След 2 минутен масаж ,не си миите ръцете,а ги намажете и тях,както размазвате крем.Измийте лице и ръце след няколко минути/след изсъхване на арома крема/ или няколко пъти повторете масажа с урина и след това измийте с вода. Изпарената урина е ,когато от 1литър урина,след варене останат 250 грама-една четвърт.Тя е за предпочитане,особено за гнойни пъпки и да заличаване на белези.Не е казано да изварявате непременно 1 л.,колкото сте събрали след 2 часа през нощта до сутринта,измервате я /аз имам разграфена чаша -еднолитрова-има ги навсякъде/ и делите на 4-получавате колко милилитра трябва да ви остане след изваряването.Например имам 600милилитра урина,след изпаряване трябва да ми останат 150мl.Не изпарявайте повече от една четвърт,защото се губят полезните съставки.След като изстине до температура на тялото,нанесете с ръка или с памуче,масажирайте и след като изсъхне -измийте с вода.Успех ви желая в ароматерапията.....! По възможност изварявайте на тераса...
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #29 -: 29-04-2009, 21:45:21 »

Благодаря ти, Вале, за полезната информация.
А защо е толкова важно да се преварява?? Каква е разликата между варената и неварената урина?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Натурална козметика
« Отговор #30 -: 29-04-2009, 22:42:14 »

Радулка,ще ми се да ти напиша с няколко изречения,точно каква е разликата м/у изварена и сутрешна урина,но от книгата/ не ми е в къщи/.Това ще го направя утре. Сега с две думи ще ти отговоря.След изваряването в течността остават най-устойчивите молекули,които погледнати през микроскоп са шестоъгълници и подредени ,а не хаутично разположени ,както е в прясната урина.С изваряването се получава структурирана течност,каквато е и живата вода.Изпарената урина има способността да изтръгва гнойта от рани и е с многократно по-силно действие от прясната. Има различни видове урина-сутрешна,дневна,нощна и т.н.Урината се променя,както на вкус така и на мирис и цвят,в зависимост от храната която ядем.Показател за това дали бъбреците ни функционират нормално е изпиването на сок от червено цвекло или салата в която има цвекло.Ако това сме го направили вечерта,гледаме каква ще ни е урината на сутринта.Оцветена в розово до червено показва ,че бъбреците ни не функционират нормално.Ако няма промяна в цвета,значи имаме здрави бъбреци.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #31 -: 29-04-2009, 23:23:04 »

Преварената урина придобива суперструктура (на водата) и концентрацията й на соли се увеличава до 600 пъти. Заради това тя има невероятни смукващи способности (много силна обратна осмоза например се получава) и такава урина е способна да убие всякакви паразити и микроби (например когато си правим клизми с нея). Освен това се образуват неорганични вещества, които са много по-силни от хормони, витамини и т.н.

Урината като цяло е много полезна за какво ли не (но когато тялото ни е чисто). Лечебната й сила се дължи най-вече на това, че тя е течност събрана от цялото ни тяло, преминала през всяка една клетка и запечатала в себе си енергия и ценна информация. Затова доста хора (духовно насочени, но и не само) имат практика винаги да изпиват собствената си урина (това го казвам информативно).
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #32 -: 30-04-2009, 08:36:54 »

Много благодаря за полезната информация! А на каква температура трябва да се изварява?
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #33 -: 30-04-2009, 08:48:14 »

Стандартно, както се вари вода. Оставяш я да ври, докато се намали количеството до 1/4 - приблизително (по-добре малко повече, за да не премине критичната граница).
Активен
Духът владее материята!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Натурална козметика
« Отговор #34 -: 14-05-2009, 13:42:16 »

Маска за лице-лимон с малко мед.
Маска за коса-отново лимон и мед,но допълвам с зехтин,понякога и жълтък.
Масло за тяло-каквото имам в момента,обичам често да ги сменям.Използвам главно на икаров.
Ексфолиант за тяло и лице-мед,утайка от кафе и розова вода.
Балсам за коса вече не ползвам,че почти от всички се обривам.
Ексфолиант за ръце-малко загрят до телесна t зехтин с лъжица кафява захар разтърква се няколко мин. все едно си миеш ръцете.Същото прилагам и за ходилата,само че тама масажирам.

Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #35 -: 18-05-2009, 07:42:19 »

Момичета, ще се възползвам от предложенията ви!

В 1 с.л. кайсиево масло слагам 4-5 капки масло от лавандула и масажирам лицето и шията. Освежава, подобрява външния вид, против бръчки.

Понеже тук обсъждахте акнето - ако някой има интерес, разполагам с книжка на английски език 'Блестяща кожа без акне' с домашни рецепти.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #36 -: 18-05-2009, 10:43:53 »

Влади би ли споделила някоя рецепта? Моята кожа се подобри на 90% след като си промених режима, но някое и друго съветче няма да е излишно!
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Натурална козметика
« Отговор #37 -: 18-05-2009, 18:53:04 »

Вие какви неща ползвате за защита от изгаряне от слънцето ? . . . аз не бих искала да позвам, но когато съм на планина много бързо изгарям и трябва да имам задължително слънцезащитен крем с висок фактор иначе изгарям  ::)
Активен

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Натурална козметика
« Отговор #38 -: 18-05-2009, 19:53:29 »

"Ооо, супер, откога си търся нещо такова!!!!! Бях си купувала на Авен и на Виши, уж и те безвредни, не знам какви, нямаха много ефект, особено това на Виши.
Но тези дни ще посетя Локситана"

Здравей Радула,
с риск да звуча глуповато  :-\ би ли споделила къде се намира Локситана оставам с впечатление,че това е магазан  ??? ???
самия камък как се казва?
Благодаря предварително
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Натурална козметика
« Отговор #39 -: 19-05-2009, 06:13:23 »

Момичета,някой да каже с какво се махат малки пигментационни петна-тези,който остават след бременност ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 23 запитвания.