Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253092 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #160 -: 05-02-2010, 12:35:14 »

Да и аз ползвам този камък. Иначе понякога си правя сама парфюми. В малък пулверизатор сипвам водка и вода 1:1. Добавям етерични масла пожелание. Преди напръскване се разклаща добре. Любимите ми комбинации са от масла от цветя или цитрусовите масла. (мисля, че съм писала същото, извинявам се ако се повтарям).
Вместо стандартен молив ползвам въглен под формата на молив (както правят индийките). Той е напълно безвреден. Когато разбрах, че всичко намазано около очите ни се пропива директно в тях и достига до нервите, съвсем се отказах да се мажа с разпространената козметика, пълна с петролни съставки. Може да се гримирам, ако си намеря качествена натурална, напоследък zoya.bg предлага доста добра такава.
За розовата вода - знам, че качествена има само ако отидеш да си вземеш директно от розоварните в Карлово или ако имаш някой познат, който работи там. На моя позната й донасят от там и наистина има разлика.
« Последна редакция: 05-02-2010, 12:45:23 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Натурална козметика
« Отговор #161 -: 05-02-2010, 16:25:08 »

Аз - черен молив и червило. Рядко - спирала. Не ползвам кремове, балсами и т.н., но като чета колко хвалите кокосовото масло...за кожата, за аромата в стаята, за бонбони... направо не издържам, но ще почакам още няколко дни и ще си взема, че си представям как само като помириша и ще забъркам нещо с него и отиде житния режим....  tooth
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #162 -: 05-02-2010, 23:26:12 »

Ама Бенато, сега хората кой знае какво ще си помислят за мене. А аз всъщност мириша много хубаво (и имам ...определен брой свидетели  ::)) Имам няколко подарени парфюма и едва ли ще ги изразходвам някога..едно че нито един не е моя аромат, друго, че не ми трябва.
Активен

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Натурална козметика
« Отговор #163 -: 11-02-2010, 21:52:55 »

Здравейте,относно приемането на урина(амаролитерапия) четох че е  за предпочитане е да е бебешка а ако е от нас самите то не трябва да се приемат никакви лекарства,месо,кафе и т.н.Успех и пишете как сте се справили ;)
Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Натурална козметика
« Отговор #164 -: 12-02-2010, 12:24:11 »

Привет! Вчера си купих масло от грозде и си сложих в кремчето за лице.Какво мислите за маслата на икаров дали са наистина натурални? Не зная защо така ми се отрази този 10-дневен житен режим. Лицето си го чувствам ужасно сухо и обринато /досега не е било така/,чак се бели. Та реших да го посмажа с малко гроздово масълце.Дано има ефект.
За урината отдавна се каня и все не стигам до резултат.Но ще опитам и това.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Натурална козметика
« Отговор #165 -: 12-02-2010, 14:17:16 »

Здравейте дами, супер е темата!

не видях да се споменава бяла или тъмна глина, аз често правя маската от бяла, с 1/2 ч.л. зехтин и лимон, а и с портокал става оk, може и с мед. чисти и обогатява натурално, а са ме съветвали и да пия по чаша с уталожила се от глина вода, две лъжици глина (казват й проветрена, тоест глина на фин прах) оставена една нощ в чаша вода и сутрин на гладно за 21 дни, пиеш леко без да разбъркаш, става за обогатяване на минерали и пречистване, но за мен е затягащо и не го правя.
За основа на маски за кожа и коса е добър вариант.
« Последна редакция: 12-02-2010, 14:24:42 от ribkata »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #166 -: 16-02-2010, 12:29:45 »

Момичета и момчета, току-що ми попадна статия от Меркола за кристалния камък,които някои от вас знам използват вместо дезодорант. И за да не каже някой,че цитирам на посоки,отидох в Уикипедия , потърсих по ключова дума crystal deodorant...според Меркола не трябва да се употребява, аз просто ви давам линка пък който иска да си прочете и да си прецени : http://en.wikipedia.org/wiki/Alum  Имам един съученик фармацефт,ще се допитам до него..
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #167 -: 21-02-2010, 09:03:05 »

Анджи и аз попаднах на същата информация но на друг блог. Аз погледнах моя камък /на L`occtane/ и на него пише, че оставя филм от минерални соли върху кожата. Не пише нищо за алуминий. И аз не съм наясно с хим.процеси. Но във всеки случай е по-добро от комерсиалните дезодоранти. А пък и аз не го ползвам често.
Мер, този въглен, кайто използваш вместо молив за очи всъщност каял ли се казва? И откъде си го купуваш?
Активен

Светла

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Натурална козметика
« Отговор #168 -: 23-02-2010, 18:36:57 »

Анджи, съвсем ме хвърли в размисли относно химията с този коментар:) На моя камък пише No Aluminum Chlorydrate, а съдържанието е Ammonium alum. Което пък от своя страна съдържа алуминий във формулата си. Да бях внимавала в часовете по химия на времето  :Confus_3:, сега щеше да ми е ясно с какво се мажа от време на време - вече само пастата за зъби и сапуна, с който си мия ръцете са ми за ежедневна употреба.
Мер, и на мен ми е интересно за въглена - като бях малка една позната арабка ми разказваше как в Ирак дори и на децата слагат на очичките някакъв въглен, защото предпалзвал окото от вятъра и прахта, предполагам че става въпрос за същото нещо.
Активен
„И плътта на убитите животни в човешкото тяло ще стане негов собствен гроб. Защото истина ви казвам, който убива, убива себе си и който яде от плътта на убити животни, яде от плътта на смъртта."

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #169 -: 23-02-2010, 18:48:09 »

Светла, чувал съм,че освен флуора и другите гадости ,пастата за зъби съдържа алуминиев диоксид или хлорид или нещо подобно , това е в-вото, което я прави паста , а не течност. Каза ми го един човек , който е много напред с материала и той въобще не ползва никакв "козметика". А аз попаднах отделно на една книга "Не ми купувай това мамо" и след като я прочетох изхвърлих всички пасти за зъби, сапуни, шампоани, парфюми и прочее и няколко месеца след това тялото ми си възвърна нормалният мирис, според мен. Попитах доста жени дали им е неприятен , а те всички до една ми казаха,че не съм наред и мириша на чиста плът . Имал съм случай да ме душат в кола и ми казват ,че не ползвам парфюм :)) - 8 пъти, без негативни намеци :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Натурална козметика
« Отговор #170 -: 23-02-2010, 23:59:29 »

Добре, а като си ги изхвърлил всички пасти, шампоани, сапуни и козметиката изобщо, какво ползваш? Аз минах от комерсиалната козметика на природните продукти /е, сигурно не всички са такива/, но съвсем без нищо?!?!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #171 -: 24-02-2010, 00:45:30 »

Абе, хора, вие търкате ли се с изтривалка като се къпете? Може и сода да се ползва за тази работа, макар че не гарантирам същия ефект точно..
Във Велинград с минералната вода, плацикаш се, правиш любовна гимнастика в басейна и после кожата ти една такава гладка, мека, пухкава, розова...абсолютно натурална козметика си е това  :whistling2 - emotloader:

Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #172 -: 24-02-2010, 09:21:18 »

Аз съм свела козметичните си продукта до няколко. Търкам си тялото с копринена ръкавичка. Много добре ексфолира. Не ползвам никакви комерсиални козметични средства.
-за косата ползвам органичен шампоан на Веледа
-за лицето-почистващ органиен гел на Natural being
-за део-кристален камък на L`Occitane
-за тялото-органично кокосово масло
-за миене на зъбите-малко сода
И това е всичко!
« Последна редакция: 24-02-2010, 09:32:57 от desi82 »
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Натурална козметика
« Отговор #173 -: 24-02-2010, 09:28:54 »

Аз четкам с четка от естествен косъм  :-[ ама вече съм решила да не си купувам такава , иначе и с ръце хубаво се изтърквам или с хавлийка и после ак се изплаквам / винаги пада толкова атериал че все едно не съм сеч търкала с месеци  :Confus_3: /

Шапоаните си ми стоят мнооого време вече понякога само измивам с тях/ след маска със зехтин ако съм спала / - повечето пъти хума и зехтин си слагам ,а и оцета ...

а за потенето - найстина нямам почти никаква миризма вече - засега защото е зима ли и аз незнам ще видя лятото / аз се потя много малко почти никак - незнам дали е хубаво даже това / имам и доста оскъдно окосмяване за чернокоса
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #174 -: 24-02-2010, 10:44:54 »

Добре, а като си ги изхвърлил всички пасти, шампоани, сапуни и козметиката изобщо, какво ползваш? Аз минах от комерсиалната козметика на природните продукти /е, сигурно не всички са такива/, но съвсем без нищо?!?!
Косата ми е малко и я държа къса tooth и с ноктите на ръцете много лесно си изстъргвам кожата на главата ( прави се нежно , някой да не си свали скалпа ) след 2 минути косата почва да скърца. След това слагам една ръкавичка , която си купих от Мюнхен , в Тенгелманн ги има всякакви разновидности , и с нея хубаво изчиствам тялото. Зъбите с автоматична четка с гума в накрайника и масажирам задължително венците с пръсти или само с четката, няма значение, само пак да е внимателно , някой да не се разрани. Това сутрин и вечер. Нямам неприятна миризма , потенето ми намаля определено. Е лятото си го има , но не мириша както преди ...спомням си веднъж се бях назобил с ананас ама и сок си правих а преди това 2 дни не бях ял нищо, просто не ми се ядеше и потта ми миришеш на ананас , в работта ми бяха доста учудени, защото по принцип те си миришат на мъже с преобладаващ амоняк :)) нали са фенове на пържолите :)
« Последна редакция: 10-03-2010, 00:09:57 от titan »
Активен

Светла

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Натурална козметика
« Отговор #175 -: 24-02-2010, 11:37:14 »

titan, аз точно затова казах, че "се мажа от време на време  :) " - дълго време изобщо не ползвах стик против изпотяване (или по-точно против вмирисване  ;D ), защото установих, че нямам нужда. кристала си го купих преди месец ей така - за всеки случай да си имам, защото четох някъде колко бил натурален и безвреден (но дали  :pensif_29: ). а пастата ми за зъби... пише, че 99.8% от продуктите в нея са натурални, може и да има нещо вярно в тази информация, защото содата ги почиства по-добре от тази паста  :Content_4 - emotloader: .
за ексфолиране на тяло съм ползвала смляно ленено семе; пшенишени трици (не от, дето се продават за козметични цели, а такива за добавяне към храна); хума; кафява захар смесена със зехтин или друго масло - кожата става супер мека и гладка, само после почистването на банята е по-трудничко; сода - отлично почиства черни точки по лицето.
Активен
„И плътта на убитите животни в човешкото тяло ще стане негов собствен гроб. Защото истина ви казвам, който убива, убива себе си и който яде от плътта на убити животни, яде от плътта на смъртта."

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Натурална козметика
« Отговор #176 -: 09-03-2010, 23:50:38 »

Понеже и аз напоследък съм решила да мятам всичко купешко в коша,много се интересувам от натурална козметика и по специално ми е проблем шампоана.Накупих си всякакви етерични масла,но се оказа,че да си намеря органично чиста основа за шампоан към когото да прибавя етеричните масла е доста трудно да се намери.Открих няколко,но са в Америка и искат много пари за доставката.Поръчах един бебешки и ще видя какво ще се получи.
Прочетох,че за основа може да се ползва сапун от зехтин Castile soap,обаче така и не намерих рецептата,а само съставките.Та въпроса ми е,как да си направя този сапун от зехтин за да мога след това и да си направя шампоана ;D
...И още един въпрос.Продължавам да кърмя,а в указанието на всички етерични масла,които си накупих пише,че са противопоказани за кърмачки.Какъв е проблема да си ползвам етерично масло  :surpris_23:
Благодаря на всички,които ще ми отговорят :fluretaa:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #177 -: 10-03-2010, 00:25:06 »

Вместо шампоан опитай с жълтък от домашно яйце  tooth

Светла, аз като спрях животинските продукти и година след това тялото ми се почиства само с ръкавицата, иначе докато ядях се потях доста и кожата ми беше мазна, Сега не е, а черни точки вече нямам по лицето. Ролоните и деодорантите запушват порите и нарушават изхвърлянето на токсините през тях, увреждат лимфната система.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Натурална козметика
« Отговор #178 -: 10-03-2010, 23:04:57 »

Любимият ми дядо  имаше гъста светло сива коса на 90. Без никакво олесяване. Питал съм го с какво я мие - каза ,че само с яйце, хума и  подобни неща. Шампоан никога.
 Но съм длъжен да спомена и бащата на един приятел - чичо Кирчо. Той също има гъста ,макар и бяла коса на 78. Питах приятелчето с какво я мие. Той вика : "Много интересно ,баща ми от край време  си е мил косата с каквото има на мивката -или прах за пране  или веро , понякога може и сапун. "
Та интересна работа е това косата...   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Натурална козметика
« Отговор #179 -: 11-03-2010, 10:08:19 »

Интерсна е да,и зъбите също,отвътре идва работата според мен :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.