Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вегетариански велопоход 2010  (Прочетена 1572 пъти)

Margaritka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Тази година ще се проведе вегетариански велопоход. Който иска да заповяда!

Начало: 16 август 2010г. в гр.Казанлък
Продължителност: 10 дена
Нощуване: на палатка
Маршрут (по дни):

1-ви и 2-ри: град Казанлък и околностите му (тракийски могили, град Шипка (стопанството Permaship http://www.permaship.org/ ), Музея на маслодайната роза (единствен в света), Палатата на физиката (единствена на Балканския полуостров), с. Скобелево (Етнографски комплекс „Дамасцена" ), и други забележителности при желание;

3-ти: Казанлък - язовир "Копринка"- Павел Баня - с.Турия (родната къща на Чудомир, има и постоянна експозиция от негови творби)- изкачване на Сърнена Средна гора;

4-ти: Розовец - Свежен - Домлян;

5-ти: Домлян - Баня - Климент;

6-ти: Климент - Московец - Сопот -  Карлово - Калоферски манастир;

7-ми: Калоферски манастир- с. Тъжа - Тъжанското ждрело;

8-ми и 9-ти: разглеждане на Тъжанското ждрело, ако можем (който иска) ще се качим до билото на Стара планина - много е живописно;

10-ти: Тъжанското ждрело - Казанлък - отпътуване.

Забележка: Ако имате 1-2 дни в повече за резерв няма да е лошо - предполагам, че ще има места, от които няма да ни се тръгва  :peperudi:.


Маршрутът не е тежък, даже някои биха го определили като лесен. Освен това е ориентировъчен, според обстоятелствата може да се променя в някакви рамки. Изкачванията не са много. Единственото по-голямо изкачване е в Тъжанското ждрело, но не мисля, че ще е голям проблем  :).  По пътя ни ще има много културни, исторически и природни забележителности, така че ще бъде интересно.

Който иска да се запише може да го направи на е-mail: vegevelopohod@abv.bg.

Изисквания за участие:
-технически изправен велосипед с работещи светлини, желателно е да имате и каска;
-палатка, постелка и спален чувал;
-добро здравословно състояние.

Ако невегетарианец иска да участва, нека е добре дошъл, но условието е по време на похода да употребява само вегетарианска храна!  

Който иска да се запише, може да го направи на е-mail: vegevelopohod@abv.bg.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 22 запитвания.