Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Флуор  (Прочетена 3934 пъти)

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Флуор
« -: 06-07-2010, 18:14:41 »

Днес ми дадоха от детската градина на дъщеря ми да подпиша Декларация за съгласие за участието на детето в Програма за кариес-профилактика.Участието се състои във всекидневно приемане на мляко с добавка на флуор.Не съм запозната до какво води липсата или предозирането с флуор,но съм останала с впечетление,че флуорът тук не е на почит.А и щом изрично искат писмено съгласие на родител,значи има нещо нередно.Все пак не ми искат съгласие за консумацията на кус-кус или пиле с ориз примерно,да не говорим за ваксините...                                                                                                                  Моля за съвет и вещо мнение по въпроса!Благодаря ,предварително!
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Флуор
« Отговор #1 -: 06-07-2010, 19:03:14 »

Искат съгласие, защото преди 2-3 години мисля се вдигна голяма патардия благодарение на група майки за флуорираното мляко в детските заведения.

Ето виж тази тема за флуорозата. Получава се в следствие на превишен прием на флуор.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=281541.0
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Флуор
« Отговор #2 -: 06-07-2010, 21:44:21 »

Първо, обогатеното мляко е отрова!
Второ, от стоматологичен работник знам, че флуоридът е вреден за зъбите и не само (линка по-горе го доказва). Добавки на флуорид по принцип не се дават, тъй като се съдържа достатъчно в чешмяната вода. Това е поредният гнусен експеримент над малки деца!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Флуор
« Отговор #3 -: 06-07-2010, 22:25:45 »

За извличането на тази, силно токсична отрова от тялото, Стюарт Свердлов препоръчва Тамаринд!
Не знам обаче, от къде може да се закупи.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Флуор
« Отговор #4 -: 06-07-2010, 22:40:14 »

И аз не бих давал на детето си флуор...
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Флуор
« Отговор #5 -: 07-07-2010, 00:00:20 »

 Абсолютно престъпление!Това е подсъдно според мен.Приемането на флуор или продукти обогатени с флуорни съединения става САМО И ЕДИНСТВЕНОако квалифициран стоматолог прецени че липсата на този елемент е довел до проблеми със зъбите.Никоя фармацевтична фирма не включва флуора в мултивитамините си добавки.Флуора се набавя много лесно от флуорирана питейна вода,морски деликатеси,водорасли и чай.Храната се обогатява с флуор и при готвене в съдове с тефлоново покритие.
 Мисля си че това е някакъв експеримент...доста гнусно....
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Флуор
« Отговор #6 -: 07-07-2010, 04:30:32 »

Много ви благодаря!Взех категорично решение-твърдо НЕ!Жалко,че повечето родители ще подпишат въпросната Декларация,несамо незнаейки каква вреда нанасят,а твърдо убедени,че правят най-доброто за своето дете.
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Флуор
« Отговор #7 -: 07-07-2010, 22:53:07 »

Ще подпишат ,защото не знаят. А защо не знаят?  Защото не искат да знаят. Защото когато отвориш тема за здравето , те си имат дежурен отговор  " Няма да живеем с орлите".   Като не харесват орлите , да си гълтат флуора. По 6 часа всеки ден ще отделят за зяпане на телевизия, но една книжка по въпроса няма да прочетат.

Малък цитат от "Световната конспирация.."  ( там е писано по темата  - 30 страници)

"Малки дози флуориди ,добавяни редовно, с течение на времето намаляват индивидуалните съпротивителни сили срещу тиранията, като бавно отравят и наркотизират определена част от мозъка и по този начин правят човек покорен на волята на тези, които искат да го управляват.И в нацистка Германия, и в Съветския Съюз по времето на Сталин са добавяли натриев флуорид към водата в концлагерите, за да направят военнопленниците глупави, послушни и стерилни" 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Флуор
« Отговор #8 -: 07-07-2010, 23:32:30 »

С хлора е същото.
Не малко са мили и мият с белина по детски и учебни завдения.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.