Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ако сте тръгнали на ехограф..( поне да знаете ,какво ви дебне там )  (Прочетена 10566 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Абсолютно! Всеки път като ходя на ежегодните прегледи от работата трябва да ги моля да не ме натискат толкова и да им припомням, че съм живо същество. Единия лекар даже не разбра какво искам първия път, изгледа ме супер странно, но като повторих о'лаби малко хватката, де  :Confus_3:

Титански, асансьора в моята работа си е баш фарадеев кафез, не могат да пробият GSM и радио вълни.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Абе нещо не ме уведомява , че има развитие по темата , не че се спотайвам.Както знаете , не съм такъв човек :)
Ще копна информацията , която изпратих и на нашия уважаван Титан днес.
Доста съм се ровил в нета  по нашенските електричарски форуми ,дето са разни ,дето се опитват да минат за осведомени по въпроса. Те предлагат изцяло изолиране на помещенията с оловни листи с дебелина 2мм.  Има такова понятие -"Фарадеев кафез" както отбелязахте- да се постигне пълна изолация от към такъв род въздействие. Това на практика не че не може да стане, но просто цифрата е такава , че по-добре да го оставим..
 От както се запознах обаче (есента) с един гений в Киев , за когото съм разказвал често тук, съм преценил, че този човек е далеч напред в материята физика, биофизика,електроника, енергинформационна медицина, компютърна диагностика и т.н. ,  го приемам като абсолютен авторитет за мен и затова смело се изказвам по някои от въпросите. Човек ,създал прибори за измерване на въздействието на иконите, светената вода, биополето на растенията, биорезонансни стимулатори, аеронизатори ( не тези от 100лв ,дето не вършат никаква работа , а такива ,работещи на 35000 волта- напрежението необходимо за целта) и куп други ( това прави по цял ден)  не би трябвало да се затрудни с едно пикливо излъчване от антени ..
 ТА той каза - решението е рабицова мрежа ( обикновената, която се  слага  под мазилката например, за заздравяване ) . И то не на всяка от стените , а само от към страната на антените.  Кофти е ако на съответната стена има прозорец , но няма как,  все спира донякъде. ПРи желание може тази мрежа ( или по-фина ) да се сложи върху комарник и да пази и джама.   Няма значение дали мрежата е отвън или отвътре в апартамента.  Ако се касае за  нов строеж е по-добре - погребва се в мазилката и си стои там и пази.
( По принцип полагането на мрежа е винаги препоръчително - на пода в замазката, на стената в мазилката, пластмасова мрежа в шпакловката дори . Това предотвратява нацепването и прави възможно конкретният слой да бъде по-тънък .  Ако имате питания, строителните ремонти са ми друга "силна тръпка" , мога да ви открехвам :)   )
 Ако обаче е направен вече ремонт, остава да се постави  и да се направи тънка допълнителна мазилка максимум 1 см дебелина. ( тази допълнителната мазилка се прави в съотношение мазилка/цим.лепило - 1:1 за да може да прилепне по-добре към стената.  По-удобно е ако тази мрежа се постави от вън.страна  на блока или къщата , но трябва да се извика алпинист, който да я прихване.  Вместо изолация , ще слага рабицова мрежа. Това е.   Надявам се да съм бил полезен.

Мамографията също е ракообразуваща. Има цяла глава в книжката "Какво не ви казват докторите"  Проблемът е точно в това притискане. Но без него не действа методът, затова няма как да се намали .( Както и няма как да се намали радиацията в рентгеновия апарат- все някаква доза е нужна , иначе не става снимката.)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Е стига бе  :surpris_22:. И това ли вече? :o
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

Бате Бино,винаги даваш много полезна информация.Благодаря.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Ще падна :surpris_22: Това за мамографите и ехографите за първи път го чувам,обаче нито руски знам,нито линка който посочи Вери намирам информация...Някой ще се жертва ли да ми обясни  :angel:
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63

Има едни бои, които ползват в Швеция, например. Но те са много скъпи и се плащат от държавата, ако си доказано електрочувствителен.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.