Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: НОВО ЗА БЪЛГАРИЯ!! Обучение по електропунктурна диагностика !  (Прочетена 70387 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Енергия и информация са двете страни на една монета. Едното се преобразува в другото непрестанно. Казано по обобщено, на квантово ниво светът е енергиен, а на физическо/ осезаемо за нас/,  възприемаме всичко това като информация. Според мен е ненужно и разхищаващо енергия усилието, да си обясним всичко с нашия понятиен апарат.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

purelove, темата е моя и вероятно от мен се очаква отговор :)
С радост бих отговорил, стига да разбирах  какво точно питаш :)
Какъв кръг се затваря , какъв допир , какви искри и какво рестартиране - това не съм компетентен да коментирам. :)
 Това, което  си мисля , че съм разбрал от въпроса , ми изглежда така: " Защо нямаш симпатия към тази диагностика" ?
Тук също не съм компетентен да позная защо точно нямаш симпатия. :)
 Но СЪМ компетентен да отговоря, че тази диагностика си върши отлично работата , дори и да нямат симпатия към нея :)
 Тоест , върши това , което се очаква от една диагностика - да диагностира достоверно! :)
(  аз лично също нямам симпатия към рентгена, но това не ми пречи да разчитам на него за това , което той може)

Тихий, за теб е ясно - все гледаш  да  намериш повод за да напомниш за нихилизма си   tooth
Но,  и в тоя случай важи мотото : "Хората или обожествяват или  отричат нещата , които не могат да разберат "  :)
Не е необходимо да се мъчиш да си обясняваш нещо, след като можеш да се възползваш от някои негови предимства :)  
( това е според мен)
А и , това че ти лично не го разбираш, не значи че и други не го разбират, при това - разбират го от хилядолетия !  :)
 А знаеш ли кои са тези "другите" ?  ;)
Това е тъкмо ИЗТОЧНАТА МЕДИЦИНА , която ти толкова често даваш за пример! (   tooth )
И на която базираш голяма част от постовете си :)
( Значи , излиза , че  не си дори и бегло запознат  с  това , което постоянно цитираш ?  )
Меридиани , акупунктурни точки, чакри.. това не е ли все китайска и индийска (енергийна) Медицина?
Конкретната диагностика, която аз правя, води началото си от преди няколко хилядолетия!!  Принципите са едни и същи -  и древните китайци, както и аз, натискаме едни и същи точки, само че аз използвам апарат за регистриране на отклоненията в проводимостта между тях, докато древните китайци са разчитали на усещането за болка.

Но, като цяло , не е задължително да разбираме или да симпатизираме на определен диагностичен метод, стига той да ни дава информация, каквато другите методи не могат ! :)
Например - и в най-модерната лаборатория няма да успеят да тестват   работата на бъбрека  ти така, както тази или друг подобен вид диагностика  ще могат! По простата причина , че това е уникален орган, който до последно! компенсира и  държи фронта, без да дава каквито и да било отклонения в лабораторните анализи, болка също няма!  ФУНКЦИЯТА на органа може да се измери само енергийно-информационно, защото ОРГАНИЧНИ НАРУШЕНИЯ ( каквито се търсят в лабораторията) може и да няма ! ( подобно е с черния дроб, щитовидната и още мн. други органи)

А след като цитираш постоянно Източната Медицина, наясно ли си  за ролята , която имат бъбреците за ЦЯЛОСТНОТО ЕНЕРГИЙНО ОБЕЗПЕЧАВАНЕ  на организма?  ;)  
От 10  ФОРМАЛНО  и КЛИНИЧНО  ЗДРАВИ бъбреци - 9 ще са ИЗТОЩЕНИ !
Е, аз мога да кажа на кого какъв му е бъбрека   :) , ( а ти може и да не се възползваш, не е задължително :) )

  
« Последна редакция: 03-02-2016, 10:53:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

Най-малкото е икономически неизгодно понякога да оставиш нещата неизяснени Тихий. На мен като ми гърмят крушките щом пипна ключа и компютъра излиза от строя волю-неволю хабя енергия за несъвършения си понятиен апарат да трансформира енерго потока в оперативна информация. Ще ми бъде интересно ако има адекватни отговори на въпроса на purelove.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Сочи, след като моят отговор според теб е "неадекватен",   значи перфектно си разбрала въпроса на purelove, за да направиш  извода си.

Много моля тогава , разясни ми въпроса  й. Ще съм благодарен.
« Последна редакция: 03-02-2016, 11:14:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Оставете, не ми е важно. Вече !! Простете, че взех грешното решение да пиша тук! Не съм персонализирала думите си, просто не намерих друга тема.  Никъде не съм писала, че имам нещо отрицателно към диагностиката. Иначе нямаше да ходя и да задавам въпрос защо не сработва при мен.

Мен работата ми ме научи , че секунда закъснение може да струва един човешки живот !
Същото е пренесено и в човешките отношения - колко умират от закъсняла протегната ръка, от закъсняла добра дума, от закъсняла справедливост… Но мерси, че се влезна отново в нормата да се направи някой за резил!
В обратния случай - можеше просто да се приключи до изречението, където някой не разбира какво се пита или просто да не обърне внимание..

Поздрави от мен!
« Последна редакция: 03-02-2016, 11:54:22 от purelove »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Е , пак силни думи  и пак - излишни , purelove.
Пак "от нищо нещо"  правим :)
Ти писа , че нямаш симпатия към този метод, а аз съвсем СПОКОЙНО и НЕУТРАЛНО ти отговорих , че това не влияе на достоверността й.  А и да липсва симпатия, това никак не ми пречи - не Аз съм авторът на тази методика , аз просто я прилагам.
Къде видя "резил" , не знам.  :surpris_23:
( Най-малко пък теб ще правя на резил, знаеш ултрависоката ми оценка към теб!)
 
Нищо не пречи да разясниш какво те интересува, на мен ще ми е изключително драго да си говоря за диагностика, особено с човек като теб.  
(  А и ти не си от тези, дето бързат да се направят на разсърдени и с това да си хармонизират състоянието ) 
« Последна редакция: 03-02-2016, 12:31:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Митака

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Бате Бино би ли споделил как вървят нещата с черната кутийка със стрелката.Ходи ли за второ ниво?Не те питам от чисто любопитство, а от сериозна заинтересованост. За мое съжаление доста късно попаднах на тема.
« Последна редакция: 05-02-2016, 11:09:30 от Митака »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да, общо три нива съм покрил. Две остават някъде за в бъдещето :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.