Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: дехидратор от опасна пластмаса  (Прочетена 3397 пъти)

olive19

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Ще си позволя да пусна отделна тема по въпроса, въпреки, че писах и в съседната, но ми е важно да зная и мнението на други. Имам дехидратора от Кауфланд, на цена 60лв., купен от промоцията преди около седмица-две. За съжаление се оказа, че тавите са с код 06 пластмаса PS, за която открих инфо, че може да е канцерогенна, а мислех да правя в него храна за детето. Много ме е страх, какво ще ме посъветвате. Иначе фирмата доколкото виждам има сертификат ТЮВ, а как са допуснали продукт, който може да е опасен за здравето! Вашите дехидратори с каква пластмаса са и давате ли храна приготвена в тях на децата си?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:дехидратор от опасна пластмаса
« Отговор #1 -: 22-07-2010, 21:03:51 »

Въпросът е с много повишена трудност. Едва ли ще намериш някой , който да е компетентен да каже  при какви условия точно  тази пластмаса би могла да е
 ( еди колко си )  вредна.
 В подобни случаи добър вариант е да питаш радиестезист или поне някой , който да е добър с махалото. Задайте въпрос и вярвайте на отговора.  :Dormir_13 - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:дехидратор от опасна пластмаса
« Отговор #2 -: 22-07-2010, 21:06:11 »

Кой знае още къде е влагана тая пластмаса. Измисли някаква подложка за тавите или слагай всичко в чинии, а не директно върху плочите.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:дехидратор от опасна пластмаса
« Отговор #3 -: 23-07-2010, 13:58:14 »

Изобщо пластмасата не е подходяща за нищо което се загрява, излага на слънце или надрасква. Всеки един материал старее. Когато старее пластмасата изпуска вредни съединения. Температурата и слънцето засилват процеса на стареене на пластмасата и съответно изпусканите вредни съединения (наскоро разбрах, че в някои страни не препоръчват (не съм сигурен дали и не забраняват) ПВЦ дограма в училища и детски градини).
Това е и причината порафи която не ползвам дехидратор - всички които гледах бяха много пластмасови. И минах на варянта с дървени тави и на слънце :)
По принцип мисля, че трябва да се избягват пластмасови прибори, бутилки и т.н.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:дехидратор от опасна пластмаса
« Отговор #4 -: 23-07-2010, 19:12:38 »

Блейд и аз съм на абсолютно същото мнение  :pensif_29:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:дехидратор от опасна пластмаса
« Отговор #5 -: 23-07-2010, 23:40:55 »

Именно. За съжаление е доста трудно да избегнем полимерите в днешно време.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:дехидратор от опасна пластмаса
« Отговор #6 -: 24-07-2010, 10:00:40 »

Но пък може да се постараем да ги избегнем максимално
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.