Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За козметиката  (Прочетена 6922 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
За козметиката
« -: 24-07-2010, 00:20:56 »

http://ecovege.org/bg/blog/442-istoriyata-na-kozmetikata
Здравейте,
намерих това линкче, не е лошо  :)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:За козметиката
« Отговор #1 -: 24-07-2010, 10:44:09 »

Много ми хареса-ненатрапчиво,лесно смилаемо,обективно...подходящо за широка публика.
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:За козметиката
« Отговор #2 -: 24-07-2010, 23:17:36 »

Ето по повод темата с козметиката...линк, където можете да проверите козметиката си. Има ги повечето марки..като се почне от най-разпространените ( Нивеа, Пантен ...до Шанел и Диор). Ако ви интересува конкретен продукт, можете да прочетете всичките му съставки.

 http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?maincat=makeup
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:За козметиката
« Отговор #3 -: 25-07-2010, 14:54:58 »

Точно тия дни като гледах розовите панделки на Avon, свързани с някакви кампании против рака на гърдата си мислех, че това е най-голямата гавра. Хем блъскаш съставки доказано причиняващи рак, хем участваш в кампании против рака на гърдата. Това е все едно Булгартабак да се загрижи за рака на белия дроб.
По-голямата част от козметиката, която ползваме е напълно излишна. Ако ви пада косата най-вероятно имате нужда от определени хранителни вещества, а не от най-новия шампоан. Същото се отнася до козметиката против акне, суха/проблемна/мазна кожа, пърхот...Сенките под очите, лошия цвят на кожата, бледите устни вероятно ще се скрият под фон дю тен-а и хилядите други мазила, но това оправя ли проблема, че ги имаме? Това е все едно да използваш болкоуспокояващо - замазваш симптома.
Нормално е да се потим, да ни побеляват косите, да имаме тук-там окосмение. Няма нищо срамно в това да остаряваме, да имаме по-малки гърди и устни от тези на момичетата от корицата на "Playboy". Ходи, обаче, го обясни на повечето жени (пък и на мъжете).
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:За козметиката
« Отговор #4 -: 26-07-2010, 22:41:52 »

хмм...да...преди мислех,  че скъпата козметика е скъпа, защото е безопасна. В началото на годината свърши крема ми за бръчки и мисля повече да не си купувам. Наистина, няма нищо срамно в старостта...но живеем  в доста объркан свят. Скоро у Фейсбука коментираха, че жена без силикон била Био-жена....  tooth tooth toothИнтересно ми е обаче, каква козметика ползвате вие?  Аз лично си купих някакви масла за тяло, студено пресовани. Чувала съм, че някои хора ползват зехтин. Мер има няколко много интересни предложения за кремчета, но все още не съм ги направила. Вие гримирате ли се?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За козметиката
« Отговор #5 -: 27-07-2010, 01:29:58 »

Нито козметика ползвам, нито се гримирам. Не ме влече нещо.
Парфюми и дезодоранти също спрях да ползвам. Не ми понасят миризмите.
Харесвам се такава, каквато съм.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:За козметиката
« Отговор #6 -: 27-07-2010, 07:55:01 »

И аз не ползвам козметика. Преди най-много слагах балсам за устни и дезодорант и туй то, но от близо две години и това не правя. Но наскоро срещнах мои бивши съученици, направени като Барби-та и понеже нещо се вълнувах по темата....  ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:За козметиката
« Отговор #7 -: 27-07-2010, 08:54:23 »

Почти не ползвам козметика. Само шампоан и някакъв крем ако ми се появят кожни проблеми. Ползвах медицинска козметика в последно време, въпреки че и тя съдържа боклуци. Био не съм купувала още, но като цяло нямам нужда. Никога не съм се гримирала - изглежда ми неестествено и нехигиенично.

Зехтинът е страшен за маски. Аз си разбърквам хумата с него. Трябва да е екстра върджин, обаче;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:За козметиката
« Отговор #8 -: 27-07-2010, 14:57:34 »

Моята козметика е изцяло органична. Използвам био шампоан и био кокосово масло за тялото.
Ползвам и био спирала и глос на Санте. Лесно я изчиствам с памуче напоено в био розова вода и био масло от жожоба.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За козметиката
« Отговор #9 -: 27-07-2010, 19:04:27 »

Е, шампоан и сапун ползвам.  tooth Гледам да са еко.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:За козметиката
« Отговор #10 -: 27-07-2010, 22:55:14 »

Първо купувах козметика, за  която знаех, че производителя не прави експерименти с животни а сега купувам био. Ползвам спирала, молив и парфюм, а кожата ми е много суха и постоянно се нуждае от грижи. Аз също харесвам себе си такава каквато съм. Дано не досадя с въпросите, но ми е интересно дали ползате парфюми, какви  и ако  не, защо? За боята за коса, вече намерих отделната тема и прочетох. Благодаря  на всички, че сте толкова мили и винаги намирате време да обърнете внимание на "новобранците" и хилядите им въпроси. :heart_2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За козметиката
« Отговор #11 -: 28-07-2010, 07:03:27 »

За парфюма писах по-горе. Не ми понасят миризмите. Изсъхва ми кожата на устните само като ги помириша, все едно нещо полепва по тях.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За козметиката
« Отговор #12 -: 28-07-2010, 08:27:48 »

Аз пък не ползвам никаква козметика   :surpris_22:  и представяте ли си как смърдя и каква воня се носи около мен  tooth  tooth  tooth
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За козметиката
« Отговор #13 -: 28-07-2010, 08:30:22 »

Абе,много натурални сме се събрали тука :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:За козметиката
« Отговор #14 -: 28-07-2010, 08:53:51 »

Цитат
Дано не досадя с въпросите, но ми е интересно дали ползате парфюми, какви  и ако  не, защо?
Да, от дъжд на вятър, от тези на майка ми, най-вече евтините, защото по-силните и скъпи миризми не ги понасям. Понякога ми харесва миризмата. Обмислям да си правя сама парфюми от етерични масла.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:За козметиката
« Отговор #15 -: 28-07-2010, 13:37:28 »

Томирис, ще споделиш ли после рецептата...идеята е страхотна. И аз бих пробвала.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За козметиката
« Отговор #16 -: 28-07-2010, 14:44:33 »

Титан, защо ще вониш? Нали си суровоядец? :)
« Последна редакция: 29-07-2010, 00:06:51 от Вери »
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:За козметиката
« Отговор #17 -: 28-07-2010, 15:29:56 »

Томирис, ще споделиш ли после рецептата...идеята е страхотна. И аз бих пробвала.
В сайта видях подобни.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За козметиката
« Отговор #18 -: 29-07-2010, 07:10:13 »

Титан, защо ще вониш? Нали си суровоядец? :)

Не можах да задържа суровоядството , но се старая , ако трябва да бъда честен , от суровоядството доста добре се чувствах. Иначе миризмата ми е на плът :) аз лично не я усещам , ама щом и жените не отблъсквам значи всичко е наред. Направи ми впечатление , аз съм го споделял тук, че ако ям ананас , това което отделям като секрет също мирише на ананас  tooth
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:За козметиката
« Отговор #19 -: 29-07-2010, 16:39:19 »

Аз ползвам един парфюм на Версаче вече 3 години. Пръскам се инцидентно само при поводи. Но напоследък нещо няма поводи. ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.