Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво е ТЕС?  (Прочетена 11167 пъти)

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #1 -: 28-07-2010, 09:55:54 »

От няколко години насам светът е луднал по нова, безплатна и много проста терапия, която всеки сам може да си приложи като потупва за минутка-две на ден няколко от точките за акупунктура по тялото си. Създателят на техниката - американецът Гари Крейг казва, че тя подобрява емоционалното, психическото и физическото здраве (виж клипа по-долу). Техниката за емоционална свобода (ТЕС) е най-ефективна за отслабване, подобряване на мотивацията, лекуване на емоционални травми, стрес, тревожност, страх, депресия, пристрастяване към храна, алкохол, никотин и наркотици, детски проблеми и много други. Медикаменти не се използват. Човек сам потупва някои точки на тялото си и изрича гласно проблема, който иска да реши. В началото и в края се казва: „Въпреки че имам този проблем (примерно главоболие), аз напълно и безрезервно приемам себе си“ (виж по-долу едноминутно клипче, в което диетологът Огнян Симеонов показва как протича цялата процедура).

Огнян Симеонов провежда безплатни семинари по ТЕС, на които учи хората как сами да се лекуват и да решават проблемите си с техниката за емоционална свобода. В интервюто той обяснява как работи ТЕС и на какъв принцип лекува.

- Какво е ТЕС?

- Техника за емоционална свобода или EFT (Emotional freedom techniques), която се базира на акукунктурните точки на нашето тяло. Те са над 2000, но ТЕС използва от 12 до 14 точки, които са по-важни за хората. Тези точки се третират с потупвания или с барабанене с пръстите на ръцете (между 7 и 10 пъти на меридиан). През това време се изговаря на глас проблемът, който човек има и се казват ключовите „вълшебни“ думички: „Въпреки че имам този проблем, аз напълно и безрезервно приемам себе си“. С този метод човек може в рамките на 1 минута да си оправи сериозен проблем. В книгата „Техника за емоционална свобода“, която Иван Петърнишки е превел и издал на български, е описано как една 20 годишна фобия може да се излекува за 30 секунди. Над 5000 лекари и психолози по света вече работят с този метод, защото виждат, че той дава невероятни резултати.



- Какво ви мотивира да провеждате безплатни семинари за ТЕС?

- Изпитвам удоволствие да уча хората на нещо, което ще ги предпази от ходене по доктори, от лекарства и от болести. Приятно ми е да им покажа онова чекмедже в тяхното тяло, което е пълно с неизчерпаема енергия. Иска ми се всички да научат как тази енергия може да се съсредоточи върху проблемите им и да направи така, че те да изчезнат. Имаше един хубав филм: „Предай нататък“. Идеята там беше следната - ако научиш нещо хубаво в живота си, покажи го поне на трима човека и ги помоли да го покажат на поне още трима. Ако това нещо се случи с ТЕС, терапията за 33 дена ще обиколи целия свят. Затова и методът, и семинарите, които провеждам, са безплатни – иска ми се колкото може повече хора да научат за ТЕС.

- Защо техниката е точно „за емоционална свобода“? Какво общо имат емоциите с физическите страдания, които казвате, че се лекуват с ТЕС?

- ТЕС разделя емоцията от проблема. А емоциите са главната причина за проблемите. Един от американските лекари, който използва ТЕС в практиката си - д-р Ерик Робъртс - казва: „Един ден медицината ще се събуди и ще осъзнае, че нерешените емоционални проблеми са главната причина за 85% от всички болести. Когато това стане, техниката за емоционална свобода ще бъде една от основните техники за лечение“.

Огнян Симеонов показва как се лекува главоболие с ТЕС. По същия начин се процедира с всички други проблеми, само се сменя ключовата фраза:

http://www.youtube.com/watch?v=KKbmQOrFaoc


- Може ли с ТЕС да се решават психични проблеми?

- Много добре се решават психични проблеми. За да не изброяваме поред, казвам накратко – ТЕС действа за всичко.

- Дори и за проблеми в личния живот?

- Да, стига да дефинираш добре какво ти е чувството към това, че имаш проблеми в личния си живот. Ето например последната ми пациентка. Тя е 34-годишна и тежи 130 килограма. Обвинява се, че не е успяла да отслабне и да създаде пълноценна връзка. Когато направихме терапия по първия проблем, ключовата фраза, която трябваше да повтаря, беше: „Въпреки че не се харесвам с тези килограми, аз напълно и безрезервно приемам себе си“. След това работихме по втория проблем. Там ключовата фраза беше: „Въпреки че се чувствам виновна заради това, че съм провалила целия си живот, аз напълно и безрезервно приемам себе си“. Тези акупунктурни точки изтриват информацията за дадения проблем от подсъзнанието. Целта е да достигнем емоцията. Всеки спомен върви заедно с емоцията. Когато отделим емоцията, споменът се забравя. „Въпреки че преживях този стрес, аз напълно и безрезервно приемам себе си“. Необяснимо е как, но това наистина работи.

- Може ли да ти мине главоболието от ТЕС?

- Да, една от пациентките ми днес имаше главоболие. Направихме една сесия и веднага й мина. Понеже не можа да си даде разумно обяснение, каза: „Абе, мина ми, но сигурно си внушавам“. Но аз не съм й внушавал нищо. Нито съм й казал, че ще й мине, нито съм й обещавал, че след това ще се почувства по-добре. Разказах й набързо за ТЕС и й предложих: „Дайте да опитаме с това и да докажем на създателя на този метод, че терапията му не работи“. Обикновено хората се съгласяват да докажем, че методът не работи и тогава идва изненадата.

- Как се отслабва с ТЕС? Какво си казваш: „Въпреки че имам наднормено тегло…”

- ….и не се харесвам, когато се видя в огледалото, и не си харесвам паласките, и не си харесвам дупето, аз напълно и безрезервно приемам себе си“.

- Това ли е в основата на всички болести и проблеми – че хората не приемат себе си?

- Знаете ли как работи законът на привличането? Ако не знаете, на вас и на всички хора препоръчвам да гледат филма „Тайната“. Много е важно, защото ще разберат какви грешки правят. Самокритиката е най-лошото нещо. Законът на привличането действа така - всичко лошо, което мислим за себе си и заради което се критикуваме, го материализираме. Все едно го искаме. Ако се гледаш в огледалото и си казваш: „Какъв голям задник съм отпрала“, това е като да отправиш силна молба към вселената да имаш още по-грамаден задник. Критиката е като пожеланието. Когато човек си казва: „Дебел съм, не се харесвам“, той все едно си казва: „Дано и в бъдеще да не се харесвам и да стана още по-дебел“. Това е основната грешка, която хората правят. По-добре е да си кажеш: „Аз се харесвам такъв, какъвто съм“, „Напълно и безрезервно приемам себе си“. С това започва истинската трансформация.
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #2 -: 29-07-2010, 07:00:55 »

Изгледах в ютюб няколко клипчета и ми се струва доста интересна тази техника. Направи ми впечатление ,че българите веднага искат да изкарат кинти от това, веднага се организират платени семинари , курсове :) Ей гадно племе сме ние.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #3 -: 29-07-2010, 09:35:41 »

За първи път чувам, звучи интересно. Мерси за  инфото. :flowers2:
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #4 -: 29-07-2010, 11:33:55 »

Преди време в шоуто на Иван и Андрей гостува един тип, който също обесняваше за ТЕС, но там си е шоу и малко несериозно излезна..... Някой и на слънцеядите не вярват, но е факт, че Манек 411 дни не е ял изобщо - само на вода :) ;D А за парите....... то е ясно....
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #5 -: 29-07-2010, 14:09:40 »

Преди време в шоуто на Иван и Андрей гостува един тип, който също обесняваше за ТЕС, но там си е шоу и малко несериозно излезна..... Някой и на слънцеядите не вярват, но е факт, че Манек 411 дни не е ял изобщо - само на вода :) ;D А за парите....... то е ясно....

През няколко години циклично се въртят разни идеологии с общ корен. ТЕС и подобни могат да бъдат описани с 2 изречения. Въобразваш си нещо и наум си го повтаряш толкова на брой пъти докато се самозаблудиш и си повярваш. Нещо като да искаш да си пребоядисаш колата, слагаш каталога с авто боя отгоре на капака и започваш да барабаниш с пръсти по таблото и така 2-3 -5 години докато се пребоядиса сама, в цвят който си мечтаеш.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #6 -: 29-07-2010, 17:14:37 »

Има цял форум за ТЕС. Администратор е Иван, който се опита и тук да пише. А и инициатор на ТЕС в България.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #7 -: 29-07-2010, 23:42:47 »

И те ядат сурово,но мръвка и яйца.ТЕС-ваш и няма глисти,вярват си и са щастливи.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #8 -: 29-07-2010, 23:55:19 »

С две думи вие отричате ли ТЕС? Кажете ми честно, наистина ме интересува живо мнението ви за ТЕС. Аз четох книгата. Изпълнявах акуратно описаните техники и движени. Но няма да кажа какво почуствах, за да ми отговорите наистина безпристрастно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #9 -: 30-07-2010, 00:24:21 »

Аз не отричам нищо. Всякакви методи и техники намирам за логични. В нищо, обаче, не съм задълбала, нито изучавам и практикувам. Не усещам да имам силна нужда от това. А и нямам време на този етап.
Всеки е свободен да прилага и прави каквото пожелае, щом се чувства в хармония със себе си.
Така че, Вал, ако имаш нужда и ти се струва близко и подходящо до твоите разбирания, дерзай. Изборът е единствено и само твой.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #10 -: 30-07-2010, 08:31:19 »

Моето мнение за ТЕС, съм го изказвал и друг път.Според мен ТЕС работи.Коригирал съм някои неща с него,само за да си докажа, че действа, иначе мога и по-други начини.Скоро мисля даже,пак да поработя с него.
Тези които отхвърлят ТЕС,няма как да докажат,че работата с меридианите,не дава резултат(ако работят правилно) O0
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #11 -: 30-07-2010, 18:04:03 »

Във спора се ражда истината! Красотата в живота  е в най простичките неща..................  Кактото казваше някога покойната ми баба " Трябва да упатиш, за да се научиш" . Както и да е щом действа, не трябвада се правим на Тома неверни и да отричаме всичко! Според мен всеки има глава на раменете си , и може да я ползва по свое "усмотрение"! :love_028:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #12 -: 15-06-2012, 13:30:52 »

Книгата на Иван е два пъти по-скъпа от тази на Гари Крейг и не мога да кажа, че ме впечатли дотолкова, че да пробвам...
 В момента чета оригиналната версия и ефекта е съвсем различен. Всичко е описано много добре. А на въпроса, дали действа - май е по-трудно да се докаже обратното!
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #13 -: 17-06-2012, 08:58:28 »

Книгата на Иван е два пъти по-скъпа от тази на Гари Крейг и не мога да кажа, че ме впечатли дотолкова, че да пробвам...
 В момента чета оригиналната версия и ефекта е съвсем различен. Всичко е описано много добре. А на въпроса, дали действа - май е по-трудно да се докаже обратното!

Представи си красива порцеланова чиния , ръчно гравирана от някой фен шуй талант.  В нея токущо откъснати още с росата малини, боровинки, диви ягоди, касис.   Сега бавно се присегни в чинията и си хапвай докато свършат.    Вкусни ли бяха?   накефи ли се ?   
Съдейки по наличието на милиони религиозни фенове готови да правят камикадзе и жертвопринушения на въображаемата си фантазия, ТЕС-а е цвете за мирисане !  В съвременния свят всичко е електронно, роботизирано,  автоматизирано, и човек особено в града отделен от нормалното си съществуване по дърветата изпада в скука и шок от безсмислицата на всичко. Точно тогава се намърдват разните ТЕС, Кришни, Йоги , Рейки и придават някакъв смисъл на нещата за да не прибегне индивида до THC, C2H5OH, или друго.    Въпроса е колко дълго може да продължи самовнушението и заблудата?     Статистиката би ли показала човек занимаващ се с това 50 години или цял живот?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #14 -: 29-06-2012, 09:42:21 »

когато хората се върнат към "нормалното си съществуване по дърветата"  tooth няма да им трябва ТЕС, защото ръцете им ще бъдат заети с други работи. А и главите им, също  :Content_4 - emotloader:
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Какво е ТЕС?
« Отговор #15 -: 14-12-2014, 23:34:36 »

ТЕС РАБОТИ ... Искам да кажа на хората които побързаха да НАХЕЙТЯТ практиката очевидно без да са я пробвали да не се изказват неподготвени.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.