Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За важността на йода в храната  (Прочетена 4891 пъти)

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Сигурно сте чували, че японците са сред най-здравите нации. Интересен е например факта, че средният японец консумира с храната дневно около 40 пъти повече йод, в сравнение със средния американец. В Япония коварното заболяване множествена склероза е десет пъти по-рядко спрямо САЩ, най-малко рак на гърдата също имат японките. Йодът е важен не само за щитовидната жлеза, той е необходим в сложната система на ензимите а има и много други важни действия в организма. Добавям, че съдържанието на усвояем йод в таблетките келп е нищожно заради бюрократична причина - непроменяна "норма" още от 1930 г. Затова ако искате да си набавяте японската доза - около 12 мг дневно, трябва да си направите т.н. луголов разтвор. Той се състои от 5 гр чист йод, 10 гр калиев йодид и 80-90 мл дестилирана вода. Две-три капки от този разтвор в чаша вода се равнява приблизително на десетина милиграма йод дневно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #1 -: 04-08-2010, 16:30:56 »

Трудно е да се отдиференцира причината , поради която един ( цял) народ е по-здрав от друг .  Наивно е да се смята , че тя е само една..   Българите също сме били достатъчно здрави в миналото , възможно е даже да сме били по-здрави и от японците.
Жената , която гледа баба ми- казва се  Таня, е на 79г.(баба ми е на 89)  Имала е 6 вуйчовци. Единият е умрял на 118г, ( като до последно е бил активен!) другият на 105 , останалите също около стоте.  Аз я разпитах естествено , подробно. Чудил съм се , тези хора нито йод са вземали, нито паразити са чистили, нито са били вегетарианци дори, нито са гладували, пийвали са си разумно.. Логиката сочи , че явно  пинизът е в здравата семка , физическото натоварване и липсата на  вредни фактори.  А ние сега сме принудени да компенсираме вредното влияние на хилядите фактори с разни методики и  добавки. Дано да успеем.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #2 -: 04-08-2010, 16:59:45 »

Така е, много фактори определят здравето... Плодовете и зеленчуците, които ядем, вече не са така богати на витамини и микроелементи, електромагнитния смог влошава работата на важните регулиращи имунитета структури в мозъка, късното лягане пък след полунощ обърква пинеалната жлеза и води до смущения в хормоналния апарат и в сложната биохимия на мозъка. За важността на йода обаче вече не се спори - доказано е, че този елемент е особено необходим за жената и за профилактиката на рака на гърдата.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #3 -: 04-08-2010, 17:37:10 »

Това за електромагнитния смог е много лошо и май трябва да ходим с тенджери на главите  :pensif_29: :pensif_29:
Сетих се X-men  онзи Магнито каква каска си беше направил , да не му влияят на мозъка .
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #4 -: 04-08-2010, 18:31:27 »

Браво на теб, Титан! Шегата настрана, но наистина тенджера от мека стомана /желязо/ би помогнала. Канадска фирма произвежда специална синтетична тъкан с вградени много тънки стоманени нишки, с която се прикриват части от тялото за да се предпазят от електромагнитни вълни. Изобретението се нарича ФАРАБЛОК и намалява т.н. фантомни болки, както и тези при заболяването фибромиалгия. Нищо чудно след време да носим защитни облекла и да отмаряме в специални помещения, защитени от електромагнитния смог. :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #5 -: 05-08-2010, 06:33:33 »

Важно е да живеем пълноценен живот в любов и хармония,в здраве и без стрес, :love_028:а продължителноста,колкото ни е писано! :kisss:Няма спасение от излъчванията,дори да живееш без телефон и в балкана,не може да знаеш кой от къде и какво излъчва.  :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #6 -: 05-08-2010, 09:04:18 »

Да , но можеш да си направиш жилището като мен , с фолио и много ситна мрежа по всички стени и прозорци и се получава истински Фарадеев кафез , телефона ми у дома работи само при отворен прозорец , сега се чудя как да му направя външна антена :) не че няма готови , но не ми вършат работа , много са скапани.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #7 -: 05-08-2010, 23:46:46 »

Този мит за японците не е верен. Здрави са само на остров Окинава, защото дрънчат яко свинско със зеленчуци. Останалите японци така са опаразитени, че непрекъснато се тъпчат с водорасли за намаляване на страданията. Японците са рекордьори по рак на стомаха заради сушито. Всеки път, когато ме заболи главата си представям суши японеца на бате Бино.  Мер като папка сурови суши кори Нори е време да започне да изтръпва.  Рибния морски  червей вирее и там. Те затова продават и печени кори нори.
Страданията не започват веднага а след години.
Йодът от аптеката не е биологично идентичен и е вреден. В него няма нищо полезно, най много да доведе до щитовидни проблеми. Богати на органичен йод храни има. Червено цвекло, арония, келп ( прахообразен) плодове от някакво лимоноподобно растение ( забравих какво ) и тн
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #8 -: 06-08-2010, 13:38:06 »

По принцип всеки иска да живее повече, важното е как ще протече живота на човек, всичко е съвкупност от много неща. В нашият град преди време живееше един таксиметров  шофьор, та от неговия род всички бяха столетници.Самият  той  возеше хора до някаква гледачка, всички се хвалеха от нея. Един ден гледачката настояла да  "гледа"  и на него, със  започването на "сеанса"тя категорично му казва, че ще умре на еди коя си дата от автомобил, човека в началото не обръща внимание на всичко това, но като се прибрал в къщи го споделя със съпругата си, и решават да си вземе отпуск , да е вкъщи на въпросният ден. Пролетен ден, навън природата се събужда, птичките пеят, а той сам в къщи, решава да излезе на терасата на апартамента. На етажа над него живеят семейство с малко дете, което има колекция  от малки автомобили, които бащата донася от чужбина при пътуванията си. Таксиметровият шофьор се навежда на терасата, детето си играе с едно автомобилче, пада автомобилчето на врата на господина и салто мортале. То предсказанието се сбъднало, само не се уточнило какъв ще е автомобила. Та тук важи народната поговорка, че писаното на човек, на камък не ходи! Според мен колкото човек е по чувствителен, по лесно се стресира, и  не може да се адаптира към сегашната действителност, и живота му чувствително се скъсява. Колкото човек е по мъдър, ще взима правилни решения за важните неща в живота си. :love_028:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #9 -: 06-08-2010, 23:46:55 »

Сега , ти от кой град си , защото тази същата случка съм я слушал най-малко от 10 различни населени места ?
Според преживяното от мен смятам ,че всеки сам избира съдбата си и я направлява в някаква по широка "пътека". На един мой приятел една такава врачка му казала ,че ще умре еди кога си от вече забравих какво  и аз му казах ,че това са пълни глупости и грам да не и вярва, обясних му технологията на транссърфинга  и като гледам минаха вече 5 години от "смъртта" му , оная ритна бакърчето , а моят човек си е жив и здрав . Важно е да не вярвате на такива външни програми и те никога няма да заработят върху вас
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #10 -: 11-08-2010, 05:19:01 »

Важно е да не вярвате на такива външни програми и те никога няма да заработят върху вас
Затова винаги отказвам да ходя на врачки. Ако има нещо предопределено, трябва да има и вратички за измъкване - така си мисля аз  :laugh:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #11 -: 11-08-2010, 06:30:29 »

Не се притеснявай , няма :)) Целенасочени измислици на група гадове в миналото да подържат страх у населението , а защо страх - всички знаем.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:За важността на йода в храната
« Отговор #12 -: 11-08-2010, 09:50:35 »

Японците, които се хранели изключително с морска храна и водорасли масово са имали хипофункция на щитовидната жлеза. Този проблем се е наблюдавал най-вече в крайбрежните райони. Във вътрешността на страната най-консумирани са били ориза и туршиите и там хората са били по-здрави. Въобще, с йода много трябва да се внимава. Прекомерната консумация е вредна толкова, колкото и липсата му.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.