Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: пастет от ...много неща :)  (Прочетена 3025 пъти)

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
пастет от ...много неща :)
« -: 16-08-2010, 12:08:45 »

Здравейте, искам да споделя и аз един мой любим пастет, за който ми дойде идеята покрай опитите за ядкови млека и сирена. Всеки път слагам все повече неща  и става все по-вкусен:
 Смесват се и се смилат в блендер (аз нямам и ползвам пасатор) :
 по 1/2 шепа орехи, слънчогледови семки, сусам, тиквени семки и каквито ядки имате под ръка (може накиснати, може не), чесън, самардала. пресен копър, чубрица, черен пипер, къри,индийско орехче,  соев сос, капвате малко зехтин, 3-4 маслини, малко парче соево сирене или кашкавал, сушена коприва на прах(който има прясна още по-добре) и малко вода. Общо взето всичко слагам на око и всяка от съставките може да се пропусне или добави друга. Става много вкусен пастет.  МОже да се маже или направо да се яде с лъжицата, аз го хапвам със салата, всеки ще прецени как му харесва. Да ви е сладко  :essen:
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:пастет от ...много неща :)
« Отговор #1 -: 31-08-2010, 15:44:29 »

Супер е!
Аз си правя "хомус" но не е толкова богат - адаптирах за себе си оригиналната рецепта, защото тя е с леблебия от консерва.
Смилам с кафемелачка известно количество (4-5 шепи) леблебия, добавям 2-3 глави чесън, чаена лъжичка кимион, доста зехтин и лимонов сок, 1-2 лъжъчки сусамов тахан и доливам с гореща вода до желаната гъстота и после действам с пасатора ... Също се получава пастет, но понеже отдавна го правя, не ми е толкова вкусен като твоя :-)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.