Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет!  (Прочетена 3849 пъти)

biofreak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Привет!
« -: 16-08-2010, 21:03:58 »

Не мога да ви опиша колко съм доволна, че попаднах на вас - сайтът Земя на заем е страхотен, и го следя отдавна, но не знаех, че има и форум.

Накратко, аз се занимавам от повече от 15 години което е половината ми живот с всевъзможни диети, гладувания и експерименти, дълги години съм била и "вегетарианка". Слагам го в кавички, защото това беше възможно най-нездравословния начин на живот, който от днешна гледна точка мога да си представя - сладкиши, хляб, мляко и сирене .... но най-вече шоколад. Преди 6 месеца чух за пореден път за суровоядството, но останах в дълбок скепсис докато не опитах. Сигурно за повечето от вас е познато това чувство - прилива на ведрина, радост, живот, енергия и едновременно с това пълното емоционално доволство от храната, всичко това ме потресе. Най-много ме впечатли зеленото смуути - с портокал банан и зеленилки. Абсолютно отговорно мога да заявя, че никога през всичките ми години в какви ли не монодиети и схеми не съм се чувствала по-добре.

Но, имам и един проблем със суровоядството - ремисиите. при мен траят 1-2 седмици, но точно тази в момента ми е много мъчителна, и не знам как ще се измъкна, защото всички плодове и зеленчуци ми се струват ужасно безвкусни

Сигурно има нещо, което пропускам и което предизвиква това връщане назад, а сигурно има и изпитани начини да се справи човек с тях. Ще се радвам много чуя!

Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Привет!
« Отговор #1 -: 16-08-2010, 22:31:30 »

Здравей biofreak .
Но, имам и един проблем със суровоядството - ремисиите. при мен траят 1-2 седмици, но точно тази в момента ми е много мъчителна, и не знам как ще се измъкна, защото всички плодове и зеленчуци ми се струват ужасно безвкусни
От една страна тялото най-добре знае от какво има нужда в момента - рязък преход не е най-доброто решение.
От друга страна на прегладнял човек всичко му е вкусно - колко време минава между две твои хранения (някой ще кажат, че зависи и от дошата и ще са прави, но ме интересува дали наистина си гладна, когато седнеш на масата)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

biofreak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет!
« Отговор #2 -: 17-08-2010, 17:15:29 »

Да, при всички случаи съм гладна, много гладна като седна на масата. А точното време между две хранения зависи от вида на храната.. ако съм обядвала само банани след 3-4 часа при всяко положение стомахът ми е празен.

Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Привет!
« Отговор #3 -: 17-08-2010, 18:20:20 »

Едната вероятност е тялото ти да се чисти от токсини - сутрин си погледни езика дали е с бял или жълтеникав налеп и ако е така трябва да жабуриш с олио.
Другата вероятност - организма ти се нуждае от някакви витамини или минерали. Каква е храната, която определено ти се яде и ти се струва вкусна?(Ако има такава)
За бананите - може да си попаднала на фуражни или зелени банани. Аз обикновено много пробирам преди да си взема.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

biofreak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет!
« Отговор #4 -: 17-08-2010, 21:53:38 »

Здравей!

много ти благодаря, че така любезно ми отговаряш! Мен малко ме е срам да си призная точно какво надробих.. След няколкото месеца 95% суровоядство ме тръшна ужасен вирус, и аз не се справих като хората с него. В смисъл, че на децата си в подобен случай не съм давала антибиотик обаче аз пих. Болестта мога да я свържа само с много дълбоко изхвърляне и очистване, след като предишните седмици бях наблегнала на листа от целина. Но аз така го затапих целия процес. Като приключих с антибиотика и горе долу се пооправих физически, получих емоционални и психо отклонения направо в посока депресия. Едновременно с това ми се яде месо, въпреки че не обичам и не ми е чак най-вкусното нещо на света. в момента депресията още ме държи, едно такова ми е отчаяно, правя опити да се върна към нормалното си хранене, от което знам че ще се почувствам моментално много по-добре, обаче не ми се получава. Купих например моркови с мисълта да ги правя на сок, направо 10ина кила, и това е нещо, от което знам как ти светва крушката, но морковите имаха толкова противен вкус, а за сока да не говорим

шоколад ми се яде, въпреки че веднага му усещам ужасното въздействие

и така понеже нищо не ми се яде, или ям неща които са ми противни, редувам ядене с навеждане над оо, и гледам да пия повече вода

сигурно трябва да почакам повече време да мине

сори, че така затрупах с подробности приветствената тема..
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Привет!
« Отговор #5 -: 17-08-2010, 23:41:22 »

шоколад ми се яде, въпреки че веднага му усещам ужасното въздействие
При подобни случаи изваждам продукта за доста дълъг период от менюто си.

Аз още не съм правил чернодробно очистване и не знам дали е подходящата процедура за в момента, но във форума има доста за това. Освен това трябва да си оправиш микрофлората - есента си направи солена туршия (зелени домати или кисело зеле) защото в такива туршии ферментите са живи, за разлика от тези, които са правени с оцет или стрерилизирани като царската туршия.

Ако някой знае да каже може ли с бирена мая да се оправят тези неща.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Привет!
« Отговор #6 -: 22-08-2010, 05:49:13 »

Позволявам си да се намеся, защото тези проблеми са ми познати. Мисля, че прекаленото внимание към храната и храненето, както впрочем и към здравето, не са полезни, защото човек попада в капана на самовнушението. От опит знам, че не бива да се насилваме за каквото и да е, както и че е много важно да следим реакциите си /не само физиологичните!/ и да се съобразяваме със сигналите на тялото и душата си. Прост пример - каквито и промени да правим с храненето си, ако живеем в стрес и притеснение или страх от нещо, то ползата ще е малка. Още един пример - с подходяща нагласа и тренираност човек може да приеме и отрова без да пострада и това е доказано отдавна... Друг въпрос е доколко чисти и полезни са ВЕЧЕ плодовете и зеленчуците, които се хранят от замърсената ни майка земя. :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Привет!
« Отговор #7 -: 22-08-2010, 06:50:28 »

Пиеш ли кафе?
Харесваш ли се, когато се погледнеш в огледалото?
Какъв ти е двигателния режим?
Хапвай по-малко и не сурова храна,някой ден в седмицата.
Тъпкане и повръщане,не  е пътя към здравето. Правилно е казано по горе-не може само храната да ни е в мислите.Намери си нещо което да те радва и да правиш с желание и любов.
Това с антибиотика не ми звучи добре.
Имаш липса на минерали и витамини 100%,а и повръщането утежнява много нещата.
Знам ,че добавките не са тук на почит,но в твоя случай бих ти препоръчал маглезий+В6- вегански,органичен,малко е скъпо,но действа,купи си голямата разфасовка. Английски са,на Viridian.
Пие се месец, два, и повлиява депресията.
Крайно време е да спреш да се луташ и да намериш полезната и приятна храна за себе си. Приготвяй си я и я хапвай с любов.
Не може да обядваш само банани,вдигат захарта,на хора с проблеми и после рязко пада и ти се яде много.
Проблема ти е в психиката,
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Привет!
« Отговор #8 -: 22-08-2010, 09:08:00 »

Здравей!

много ти благодаря, че така любезно ми отговаряш! Мен малко ме е срам да си призная точно какво надробих.. След няколкото месеца 95% суровоядство ме тръшна ужасен вирус, и аз не се справих като хората с него. В смисъл, че на децата си в подобен случай не съм давала антибиотик обаче аз пих. Болестта мога да я свържа само с много дълбоко изхвърляне и очистване, след като предишните седмици бях наблегнала на листа от целина. Но аз така го затапих целия процес. Като приключих с антибиотика и горе долу се пооправих физически, получих емоционални и психо отклонения направо в посока депресия. Едновременно с това ми се яде месо, въпреки че не обичам и не ми е чак най-вкусното нещо на света. в момента депресията още ме държи, едно такова ми е отчаяно, правя опити да се върна към нормалното си хранене, от което знам че ще се почувствам моментално много по-добре, обаче не ми се получава. Купих например моркови с мисълта да ги правя на сок, направо 10ина кила, и това е нещо, от което знам как ти светва крушката, но морковите имаха толкова противен вкус, а за сока да не говорим

шоколад ми се яде, въпреки че веднага му усещам ужасното въздействие

и така понеже нищо не ми се яде, или ям неща които са ми противни, редувам ядене с навеждане над оо, и гледам да пия повече вода

сигурно трябва да почакам повече време да мине

сори, че така затрупах с подробности приветствената тема..

Недей да се самоизмъчваш толкова заради антибиотика. Вярно, не е бил нужен, но един хубав режим на хранене ще оправи бързо последствията от него. Възможно е да си ядяла много еднообразна храна без да си подготвена, която да е отслабила имунната ти система. Не вярвам толкова да е от прочистване. Има ли някакви причини за депресията? Щом са ти противни някои храни не се насилвай да ги ядеш. Това ще те измъчи още повече, както и повръщането. Не се самосъжалявай и не се чувствай виновна, недей да си поставяш за цел как ще ядеш ако нямаш желание за това! Ако ти се яде много месо - хапни ако това ще те успокои. Приготвяй си зеленчуците на пара и с подправки, каквито ти харесват. Храната трябва да доставя и удоволствие, особено в началото! НО моментално зарязвай шоколада, захарта и сладките плодове и почни да пиеш какао ако много ти се яде шоколад. Добавки и аз бих препоръчала - силен B complex. Има едни на NOW (B-50 и B-100), които са добри и на сравнително приемлива цена. Вегански са и в доста по-висока концентрация от бирената мая. Магнезият също е добър вариант, както по-горе са те посъветвали. Цинкът също е важен минерал, който лесно се изчерпва, особено при вегетарианци. Първо трябва да излезеш от депресията, после ще мислиш за хранителния режим.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

biofreak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет!
« Отговор #9 -: 22-08-2010, 19:15:42 »

Благодаря ви за ценните отговори!!

мисля че си локализирах проблема - особено след като прочетох мненията ви и се замислих по-подробно за шоколада и захарта, че всъщност са храна за гъбички... и след антибиотика някакси логично ми се вижда...
през последните дни не съм яла нищо неприятно и мисля да приключа с този период на крайност. Пих вит Б комплекс, селен и утре ще взема магнезии. И преумората от последно време ме хвърли през борда така че и това ще го закова

Бенато, не пия кафе, нямам наднормено тегло, поне не толкова, че да не се харесвам в огледалото, а двигателния ми режим е такъв, че не се спирам по цял ден и вечер съм капнала от умора - когато не съм на суровоядски режим, най-сериозно. Вярно че не спортувам целенасочено, но се надявам да го вместя и това в един момент. Много сериозно се замислих върху това да спра да се лутам.
Как ги делиш все пак проблемите на физически и психически, за мен е малко като въпроса за кокошката и яйцето..
Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 22 запитвания.