Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Raw Success  (Прочетена 75124 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Raw Success
« Отговор #80 -: 29-05-2010, 00:16:40 »

Сега ми разказаха за един магазин в Пловдив, който се държи от семейство. Основно магазина продава месо и месни продукти, но също така и на място готвени храни. Доколкото разбрах цикъла при тях е затворен и държали изключително на качеството. Та за тази фирма работели към 100 човека. Когато собствениците искат да въведат някакъв нов продукт, правят проучване сред работниците си и какво установили: че на младите работници на нито един не му допадал натуралния вкус, за разлика от на възрастните. Дали младите хора имат въобще някакъв вкус към натуралната храна, след като от ранна възраст не ядат такава.....
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Raw Success
« Отговор #81 -: 22-06-2010, 16:12:08 »

?Мисълта ми е,има ли смисъл да си суровоядец ако живееш в центъра на София например,а не сред чисти ливади и поточета.Няма ли това да е пагубно за тялото?Просто си задавам тези въпроси четейки.Ще се радвам на вашето мнение

Дори може да ти навреди повече (в дългосрочен план)...затова непълно суровоядство- 80%:))

Angie, много интересно наблюдение :-\
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Raw Success
« Отговор #82 -: 24-06-2010, 08:54:28 »

И аз стигам до подобни заключения въз основа на информацията, която имам до момента. Все пак не се притеснявам много за това как се чисти организма. Той си е с такава самопочистваща се даденост. И дори и да се поемат неполезни вещества, било чрез храна или въздух, тялото разполага с лимфата, за да се чисти. Важното, според мене, е да помагаме на тялото си да работи по най-лекия начин, а иначе то си знае как да работи.

Суровоядство, но не пълно е и за мене вярното решение. Аз си се наричам "социализиран суровоядец"    :D

хубави емоции    :peperudi:
Активен
за всичко имам време   :-)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Raw Success
« Отговор #83 -: 30-09-2010, 17:56:16 »

Плодове срещу мазнини

Предпочитам да видя някой да прекалява с мазнините, а не с плодове. Това не означава, че подкрепям яденето на големи количества мазнини. Въпреки, че е по-малко увреждащо от преяждането с плодове,  за да имате дългосрочен успех, най - добре е да намерите идеалните пропорции за  всички видове храни.
Ако наистина се превърнете в 100% суровоядец, с течение на годините сами ще почнете да приемате по-малко храна.

Преди 7 години, аз се гмурнах в 100%-вото суроядство  изведнъж. След като цял живот  бях на типичната американска диета, не можех да свикна с празното ( но не гладно) усещане в стомаха. Изпитвах ужасната нужда да се чувствам пълен. Така всяка вечер изяждах огромна салата, състояща се от 1 голяма маруля, 10 нарязани домата, 30 гр. Морски  водорасли, шепа семена, маслини и 3 големи авокадота. Изяждах тази гигантска салта всяка нощ в продължение  на 3 години. Така оцелях по време на прехода. Тази голяма салата беше един от начините ми да бъда успешен суровоядец.  Постепенно аз привикнах и към 5-та, 6-та година, аз не изяждах повече от 1 авокадо на ден , и салатите ми бяха миниатюрни в сравнение с тази.

В предишната си книга споделих  историята на един мъж, който  станал 100%-в  суровоядец, загубил 22 кг и се излекувал  от дегенеративни заболявания. По време на сбирките ни, той сподели, че  изяжда по едно бурканче бадемово масло всеки ден. Въпреки  този си навик, този мъж е загубил значително количество тегло и  излекувал тялото си.  Аз изтръпнах като чух неговия съвет: „ Вие се справяте добре!! Продължавайте! Кой го интересува , че ядете по едно бурканче бадемово масло  всяка вечер и заспивате? Най-вероятно този импулс сам ще отмине. А сега изяждайте всяко всичкото бадемово масло, което ви се прииска”. Както аз вече  не изяждам по 3 авокадота на ден , така гарантирам, че и този мъж вече не изяжда  дневния си буркан бадемово масло.

Чувал съм, че Дейвид Уолф  веднъж заявил, че е ял по 9 авокадота на ден, когато станал суровоядец. Сега съм сигурен, че той не би се справил  с това количество.

За  най- добър дългосрочен успех, ние не се нуждаем от големи количества мазнини всеки ден. Ако в момента ядете големи количества мазнини и искате да ги намалите, внимавайте да не увеличите за тяхна сметка приема  на плодове, което  неизбежно ще доведе до усложнения.  Д-р Уолкър е поемал малки количества плодове и мазнини  на всяко свое хранене. Оптималната диета е балансът между тях. Бъдете чувствителни, доверявайте се на себе си и  се учете от успехите и неуспехите на околните


Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Raw Success
« Отговор #84 -: 01-10-2010, 06:34:55 »

И аз от известно време изпитвам глад за мазнини. Пия сутрин една лъжица тиквено масло на гладно, и после към салатите поне  още 5-6 лъжици...но чак такова преяждане с авокадо или нещо друго не ми се е случвало
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Raw Success
« Отговор #85 -: 05-10-2010, 20:31:59 »

В следващите 2 глави, се говори за ензимите  (неща, които знаем)…пак преповтаря нещата от книгата…говори за важността за емоционалното здраве…за медитацията….за водата


Приложение 1 (със съкращения)

Не е нужно да бъдете 100% суровоядец, за да сте здрави. Много диети подобряват здравето, тъй като изключват определени храни- рафинираната захар и обработените храни . Дори и да изключите само тях, здравето ви ще се подобри. Много по-важно е какво НЕ ядеш, отколкото какво ядеш. Аз препоръчвам освен двете най- вредни храни (рафинираната захар и обработените храни ) да изключите и червеното месо и млечните пастьоризирани продукти. 

Много хора, които са посещавали моите лекции са казвали, че са 70, 80, 90% суровоядци…но на мен това не ми говори нищо. Те могат да са 70% суровоядци , а останалите 30% да са  пица, сода, сладки, торти. Не ме разбирайте погрешно. Колкото повече сурова храна приемаме, толкова повече нашето здраве се подобрява. Но няма да постигнете максималното, докато не оставите  определени завинаги храни без изключение. Чак когато оставите определени храни вашето тяло  ще започне да се преобразява, да става по-чувствително  към духовната енергия.  Това няма нищо общо с религията, а с физиката.

Да поговорим за втората фраза „БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ”. Ако продължавате да ядете тези храни, дори и  рядко, вие не давате възможността на вашето тяло да се излекува и да отиде на следващото ниво.  Представете си някой , който е пристрастен към кокаина и го взема всеки ден. Да кажем, че той го отказва, но  продължава да взема веднъж на 2 седмици. Той никога няма да се прочисти на клетъчно ниво. Защо?

Следващото обяснение важи за всички прочиствания-  от наркотици, кофеин, никотин , преработена захар,  бяло брашно  и млечни продукти.  Нашите клетки са пълни с отпадък, събиран с годините неправилно хранене и те (клетките) са се увеличили и пораснали, за да го поберат . Част от детоксикацията протича незабавно, веднага щом намалим определена дрога или храна.  Обаче тялото запазва  токсините на дълбоко клетъчно нивото, докато източникът  на интоксикация не спре напълно.  За да достигнем следващото  ниво на здраве, тези „заровени” отрови трябва да бъдат отстранени. Когато наистина премахнете опиатите или вредните храните напълно, тогава токсините ще напуснат клетките ви и вашето тяло ще има свободата и силата да отиде на следващото ниво.

Промяната на всеки навик може да бъде предизвикателство-  физически, емоционален или социален.  Аз препоръчвам  да се справяте с една група храна една по една. Целта ви е да се освободите  от рафинираните храни, консервите, червените меса, млечните продукти.  Най- добре е да не прекалявате с животинските продукти  и преработената храна.  Недейте бърза. Можете да елиминирате една по една хранителните групи , като може да ви отнеме месеци или години за всяка от тях.  Правете го толкова бавно, колкото се чувствате добре. Важното е да не се връщате назад.

Приложение 2
Въпроси и отговори:
1.   Моят съпруг  не яде месни продукти 13 години. Когато започна отново да яде месо, той се почувства страхотно. Защо не му се случи ужасния шок, за който говорихте?  Защо дори даже се почувства по-добре от  времето, когато е бил вегетарианец?

Има хиляди процеси, които се случват в човешкото тяло по едно време. Ако се налага да  предполагам какво се е случило, бих казал, че негово черва не са били прочистени. Вегетарианската диета обикновено включва преработени храни, които добавят допълнителен боклук, към вече съществуващия в дебелото черво. Задръстеното черво пречи на тялото да премина на следващото ниво.  В тази замърсена среда, дори внезапни промени не биха шокирали тялото. Месото най-вероятно го стимулира и спира всеки прочистващ симптом, който той бил могъл да получи, ако е на по-чиста храна.

Имайте предвид, че тялото придобива друга чувствителност на 100% веганска сурова храна, много различна от тази на хранещия се с готвена храна.  Моето предупреждение за шока при драстична промяна на храната с отнася преди всичко на дългосрочните суровоядци. Ако сте  суровоядец от 1 месец, дори и да  се върнете към готвената храна  4 пъти седмично,  няма да имате пагубни последствия. Но ако 10- години сте на сурова веганска храна, дори и едно готвено ядене може да има непоправими последици.

Премахването на месото е подобрение в храненето, но е едно от  многото. Ако бях на типичната американска диета, месото е последното нещо, което бих премахвал. Вредата от рафинираната захар и преработеното нишесте е 10 пъти по- голяма  от тази от месото.  Не ме разбирайте погрешно- всяка стъпка напред е стъпка напред. Относно връщането назад на вашия съпруг, бих казал, че по-малките промени, носят по- малък риск, а по-големите промени в диетата се нуждаят от по-голямо внимание.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Raw Success
« Отговор #86 -: 05-10-2010, 20:48:36 »

Много, много е прав и в двата постинга, които си превела и пуснала, Радости. Макар че той не ми е от фаворитите суровоядци, особено като почне да говори, но съм съгласна тук с него.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Raw Success
« Отговор #87 -: 06-03-2011, 05:03:43 »

Дали младите хора имат въобще някакъв вкус към натуралната храна, след като от ранна възраст не ядат такава.....

Моите наблюдения са същите. Черпила съм деца с вкусни сурови бонбони и сладкиши и се мръщят, не им харесват. Все пак друго си е вафлата, шоколадовия бонбон и сметановата торта. А смея да твърдя, че се справям сносно с кулинарията. Същите тези деца с мъка можеш да ги накараш да ядат пресни плодове и зеленчуци.
Много са малко децата и младежите, предпочитащи естествени храни. И не само младежите, за жалост.
Естествено форумът прави изключение. :peperudi:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Raw Success
« Отговор #88 -: 24-03-2011, 10:56:52 »

И аз имам подобен опит - като черпих с домашни бонбони за един РД, мой колега ми отказа, защото имал 'капризен стомах', а вечерта ядеше крекери и сладки и пиеше спирт с газирано, за$б#...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Raw Success
« Отговор #89 -: 24-03-2011, 12:30:32 »

Ха ха ха,на моя мъж като му дам да опита нещо сурово,приготвено от мен,го гледа все едно искам да го отровя.Странна работа?! Колко съм му чела лекции за готвената и пакетирана храна,съгласен е теоретично,но само толкова. А за децата няма какво да говорим,мисля,че имат шанс най-малките като се започне от бебе със подходящо хранене и разбира се личният  пример е най-резултатен. Малката ми дъщеря е на три години и прилагам следния трик:вземам я от ясли смъртно гладна в 5 часа и каквото и сложа го омита без да пита,така смятам,че ще свикне със "странните" вкусове.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Raw Success
« Отговор #90 -: 24-03-2011, 13:20:25 »

Класическото извинение на отказ от сурова салата е: " Подувам се от салати". А от месо не се подуват, а? И не търсят обяснение, защо аджеба ще се подуват от нещо толкова натурално?
Впрочем този дискомфорт при някои си е съвсем реално явлениее и се обяснява със стеснености и деформации на червото, причинено от какво? Именно от храната, която уж не ги подува! ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Raw Success
« Отговор #91 -: 29-03-2011, 12:30:20 »

 :kisss:Всичко е въпрос на възпитание на организма.Нашият организъм е нашият инструмент ,както го настроим така ще ни свири! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Raw Success
« Отговор #92 -: 29-03-2011, 13:50:31 »

по повод първите ми кълнове.., ме питаха..., ама така сурови ли ще ги ядеш, няма ли да ги кипнеш, даже е хубаво да ги завариш(сваряване).., щото иначе няма ли да поникнат в корема?
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Raw Success
« Отговор #93 -: 29-03-2011, 14:05:46 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Е, това ме уби...да ти поникнат в корема  :surpris_23:...Е, па що не  tooth
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Raw Success
« Отговор #94 -: 29-03-2011, 14:39:05 »

и мен този въпрос ме остави без дъх.., толкова неочаквано ми дойде..

в тази връзка(сори, без връзка с темата) правите ли опити да защитавате каузата в такива случаи.., или разговаряте в повечето случаи само с хора, които вече се интересуват от темата.., да речем ЗА или ПРОТИВ вегетарианството (знам, че повечето сте суровоядци..)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Raw Success
« Отговор #95 -: 29-03-2011, 15:11:04 »

Мии, аз за себе си мога да кажа, че много зависи от ситуацията. Понякога се обяснявам, когато виждам, че хората не са някакви много промити мозъци и отбират от нещо, друг път ми е ясно, че е загубена кауза! Е, понякога и си по-инатливите и отричащи съм се захващала да споря, ама по-скоро за спорта, то е като онова с Аристотел дето излязъл запотен и изнервен от някакъв диспут и го питали що е такъв и той казал, че е спорил с глураци  tooth...празна работа!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Raw Success
« Отговор #96 -: 03-10-2011, 15:51:02 »

 :flowers2:   По-здрави!

Аз също открих преди около година, че изпитвам глад за мазнини. Тогава обсъдих това със свекър ми и той ми намери инфо по въпроса - Dr. Udo Erasmus. Изясних си, че това, че съм гладна за мазнини е ОК. Нашето тяло се нуждае от тях. Важното е обаче да си набавяме сурови мазнини, защото топлинно обработените имат променена структура, но това го знаете    :)

Та сега в салатата ми винаги има и маслини и авокадо и студено пресовано олио. То иначе яденето само на зеленчуци е доста трудоемко, нали    tooth
Активен
за всичко имам време   :-)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Raw Success
« Отговор #97 -: 03-10-2011, 16:57:31 »

Oх, добре че е този форум за да се успокоявам на моменти... От доста време насам си слагам на салатата мнооого зехтин, така че всичко да лъсне  tooth Последния път щяха да ме изядат жива направо, как съм можела да слагам толкова много... За ядките не знам колко е добре да прекалявам, но на ден често надминавам 100 гр. Повече от 1 авокадо обаче не мога да изям...става ми лошо.
Активен
Psychonaut

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Raw Success
« Отговор #98 -: 03-10-2011, 22:41:12 »

И аз ръгам доста мазничко. И зехтин и шарлан (много обичам). Особено сега с тия карфиоли...
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Jackie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Raw Success
« Отговор #99 -: 12-03-2013, 18:44:31 »

Здравейте на всички!  :Content_22:
Аз като начинаещ веган се лутам от тема в тема...информацията е толкова много и идва един момент за начинаещите суровоядци и вегани, в който от много четене и търсене направо се загубват! Поне така е с мен! За последните няколко месеца прочетох толкова много неща, взаимноизключваща се информация, че направо се плаша! Кои кълнове са добри и кои вредни, дали да се ядат повече зеленчуци или повече плодове, колко мазнини да се взимат на ден - някои казват повече, други малко..суровоядство vs. веганство - кое е по-добре за човека, да пасираш или да изцеждаш?!?! всеки ден слагам в речника си по няколко нови думи и по няколко въпросителни към тях...не знам при вас как е било, но според мен идва момент, в който многото четене повече вреди, отколкото да помага. Например тази тема: намирам я за изключително интересна, мойте адмирации към др. Уокър (надявам се да му пиша името правилно), но той е намерил неговия начин за "справяне" с живота. Казвам справяне, понеже с живота направо си се справяш, за да го живееш. от една страна замисляли ли сте се, като автора на тази книга - "да надминте 100 години", някой от вас иска ли наистина да надмине 100 години? Когато вече нямате живи приятели, когато не се разбирате с модерния свят, който напредва все повече и повече и вие някак си не се вписвате в него? Едни 80-85 години няма ли да Ви стигнат?
Друго, което се замислих като четях тази тема, която прочетох на един дъх, понеже не можах да спра  :)
и която е наистина интересна и кара човек да се замисли ...на едно място стана дума за това как на хората им се определя режима самостоятелно, защото всеки индивид е различен - това го правят обикновено многопочитаемите диетолози и спортисти - да ти определят менюно, защото те, които са те виждали само два пъти, вече знаят кое е по-добре за тебе да ядеш ...една веганска или суровоядна храна е добра за ВСЕКИ, защото човекът е един вид, той има по един и същ начин устроени и изглеждащи органи...но човек има мозък да мисли и сърце да чувства ..отчасти бих се съгласила с тези диетолози и те са прави, защо?! ами защото наистина всеки е индивидуален - помислете си какво сте обичали да ядете като деца? Децата имат най-неопетнен инстинкт и това проличава и в начина им на хранене, още са необременени от индустиалната храна и вредни навици - например аз като малка ненавиждах картофи под каквато и да е форма, нито яйца, нито леща, да не говоим за лук, паниран карфиол и пр. Има даже храни, които са типични и всички деца не ги обичат. Може би е време да си припомним какво сме харесвали и каво не като малки - някои обичат плодове, други повече зеленчуци...имала съм примери с приятелче като малка, той не сваляше ябълките от устата си, мяйка ми например нон стоп хрупа зеле и зелении, въпреки че не е суровоядка...така че в този смисъл май наистина всички сме индивидуални и е добре тази индивидуалност да не ни се отменя и да не я слагаме в граници и рамки, италианците имат една поговорка (може и да е на някой друг народ, но аз я знам от италиански) - "светът е хубав, защото е шарен"! Нека остане такъв! Cheers !  :flower:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 23 запитвания.