Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ето ме и мен...  (Прочетена 5789 пъти)

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Ето ме и мен...
« -: 22-08-2010, 06:22:35 »

Здравейте всички тук суровци и суровки! Едва сега ви се представям и се извинявам за закъснението. От малък боледувам и по неволя трябваше да търся начини да бъда по-здрав. Минах /и минавам/ през какви ли не експерименти и натрупах опит, понякога горчив, но мой, собствен и затова мисля полезен. От пет години преодолявам левкемия и разбрах, че подценяваме влиянието на електромагнитния смог, който в същност обърква жизнените процеси на хората, животните и растенията. Години наред съм бил вегетарианец, после инстинктивно почнах да хапвам и месо, а сиренето винаги съм харесвал. Правил съм си гладувания, дълги и къси, убеден съм, че разумното и правилно гладуване е изключително полезно и буквално подмладява. Убедих се твърдо и в голямата опасност за здравето от официалната медицина и горещо препоръчвам на всички мои близки и приятели да избягват ако може лекарска намеса и лекарства. Моя приятелка с МС в момента провежда поредното пълно продължително гладуване и това се оказа единственото средство, което помага. Под влияние на вашия форум реших постепенно да стана и аз суровоядец и съм ви благодарен от сърце.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #1 -: 22-08-2010, 08:51:56 »

Какво значи да ядеш нещо инстиктивно? Един момент просто не си издържал без месо или? Левкимията е тежка болест и предполагам изчерпва повечето запаси от вещества на организма. Това е била причината да ти се дояде по-концентриран източник на желязо, аминокиселини, белтъчини и мазнини. И все пак - как се справяш? Какво показват изследванията? Как помагат суровоядството и гладуването в състояние на такива неприятни диагнози?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #2 -: 22-08-2010, 15:04:06 »

Да, вероятно е както казваш, защото като ям например по-често риба, се чувствам добре. Обратното - въглехидратната храна и особено захарта ми влошава състоянието. Левкемията ми се дължи на мутирала хромозома в ДНК и живота ми го спаси лекарството Гливек, което беше революционно постижение във фармацията. През последните две-три години се поддържам с чесновия екстракт Натанал /българско изобретение/ и екстракт от маслинови листа /Антипрес, финландско производство, в същност т.н.Олеуропеин/, както и с някои хранителни добавки, минерали, витамини и пр. Спя отдавна под контурна пирамида и си правя процедури с нещо подобно на руското "лечебно одеяло", което представлява отражател на собственото ми микровълново излъчване и ми помага да се отпускам. Правя също някои йогистки упражнения и т.н. алтернативно дишане. Когато мога карам колело и потичвам в парка. Правя си от време на време и клизми, както и къси гладувания. Усещам как бавно организма ми се освобождава от токсините на химиотерапията. :)
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #3 -: 26-08-2010, 09:58:41 »

Привет и от мен!   :love_026: Препоръчвам ти книгите на Луиз Хей // понеже за себе си съм се убедила, че заболяванията ги развивам в следствие на погрешни мисловни модели. Та за левкемия пише: Силно подтиснато вдъхновение. "На кого е нужно това?"

http://tinyurl.com/2664bds

http://tinyurl.com/275q3qy

Успех!  ;)

Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #4 -: 26-08-2010, 10:44:19 »

Благодаря ти, Гал. Освен мисловните модели в живота ни обаче се набъркват и чисто физически фактори. От малък съм се занимавал със самоусъвършенстване заради неврологично заболяване, тренирах се и с йога, владеех автохипнозата, гладувах лечебно, бях вегетарианец, добронамерен съм, умерено егоистичен, доста общителен, с богато въображение и вдъхновенията ми не са били потискани хич.  Когато ми откриха случайно левкемията някои близки се очудиха и възмутиха / :)/ - че как така, та нали живееш здравословно!? Обаче после разбрах голата истина, че работещи като мен дълги години с токове и дишали химикали, се разболянват от левкемии десетки пъти повече. Имам за пример и мои колеги, някои от тях за съжаление вече си отидоха от този свят. Затова напоследък искрено се опитвам да обърна внимание на всички мои близки и приятели колко опасен е т.н. електромагнитен смог, коварен с това, че не се усеща.
  Много ми допадна книгата на Клеменс Куби "По пътя към следващото измерение", препоръчвам ти я защото е поучителна и мисля, че ще се хареса на всички тук. :)
  Искрено. :)
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #5 -: 26-08-2010, 15:51:42 »

Браво, човече!!! Обърни внимание и на духовната страна на нещата - освен резултат от неправилен начин на живот от чисто физическа гледна точка, казват, че болестта носи и някакъв урок - това се отнася особено за тежките болести. Помисли си, какъв може да бъде твоя.

При мен също така се получи с месото - след 6 месеца вегетарианство. Започна да ми прилошава и го включих в менюто. Предполагам, че нещата не трябва да стават насила, а постепенно и "когато е дошло времето".

Успех!!! :Content_22: :peperudi: :love_006 - emotloader:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #6 -: 31-08-2010, 09:33:19 »

 :kisss:Здрасти..., хайде сега и баба да ти побае...ееееееееее не се дърпай, трй малко...шъ ти мине, де ше оди???Да си чувал, че на силните ученици не се дават леки задачки...не си???...Чуй, чуй тогава...и дръж се здраво!!!Кой трябва да е победител в ученето с препятствия???Ха ,сега дествай...кът научиш правилата...давай в практиката!!!!
   Бай,бай, перушинка...в д-то една гълъбушинка!!!! tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #7 -: 01-09-2010, 03:05:03 »

Здрасти бабо Марли и благодаря за подкрепата...!  :) Тъй си е, всекиму според възможностите. Или още - "Ела зло, че без теб по-лошо."
  Един си удрял главата с паве и като го попитали дали не боли, рекъл, че боли, но знаете ли колко е хубаво като спра да се удрям?!  :) :) :)
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #8 -: 02-09-2010, 21:05:46 »


При мен също така се получи с месото - след 6 месеца вегетарианство. Започна да ми прилошава и го включих в менюто. Предполагам, че нещата не трябва да стават насила, а постепенно и "когато е дошло времето".

Успех!!! :Content_22: :peperudi: :love_006 - emotloader:

Дааааа, правилно си постъпила като си включила месото отново.
Моя съвет е да се храниш по принцип без месо, но дояде ли ти се - да не се ограничаваш, за да не си натоварваш психиката.
Ако ти се дояде без да гледаш как някой нагъва и го чувстваш като жизнена необходимост, значи имаш нужда.
Създай си правилен усет и ще се чувстваш превъзходно
Поздрави
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #9 -: 02-09-2010, 21:41:15 »

Защо пък сте сигурни, че на човек му "прилошава" точно от липсата на месо? Все пак в него няма нищо уникално, което да не може да бъде набавено по друг начин.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Ето ме и мен...
« Отговор #10 -: 04-09-2010, 09:39:00 »

Освен мисловните модели в живота ни обаче се набъркват и чисто физически фактори.

..после разбрах голата истина, че работещи като мен дълги години с токове и дишали химикали, се разболянват от левкемии десетки пъти повече.

Да, това са физически фактори, но решението да работиш години наред, при тези условия е било твое, т.е пак са набъркани мисловни модели. Може би заплатата ти е била по-висока или нещо подобно, ти си знаеш. Това, което се опитвам да кажа, е че човек трябва да може да носи отговорност за взетите решения, а не да се чувства жертва на обстоятелствата.

И това не е някакво наказание, а опитност! И тази опитност те обогатява, а не ощетява! Променя гледната ти точка за всичко около теб - когато тялото страда, духа се извисява .. ;)


 
Цитат
Много ми допадна книгата на Клеменс Куби "По пътя към следващото измерение", препоръчвам ти я защото е поучителна и мисля, че ще се хареса на всички тук. :)
  Искрено. :)

Благодаря, изтеглих си я и ще я прегледам!  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 21 запитвания.