Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Съвместим ли е чаят с идеята за суровоядство?  (Прочетена 4120 пъти)

Simeon

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Как се  понасят различните видове чай на организма на суровоядеца,вреден ли е черният чай,както кафето, или не е?Убива ли добрата ни микрофлора.Изобщо има ли минуси пиенето на чай от суровоядна гледна точка?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Как се  понасят различните видове чай на организма на суровоядеца,вреден ли е черният чай,както кафето, или не е?Убива ли добрата ни микрофлора.Изобщо има ли минуси пиенето на чай от суровоядна гледна точка?

Човешката анатомия и физиология  е една и съща при хомо сапиенс. Кафето и чаят се понасят еднакво зле от суровоядец, печеноядец, нищоядец или психоядец.  Няма нищо по добро от чиста изворна вода. Другото е стимуланти грабители на калций. Танини, фитати, оксалати, кофеин, фито естрогени и букет известни или неизвестни на науката вещества със съмнителна полезност или безполезност.
Пиенето на чай може да има емоционална  гледна точка, когато е в красива чаша, и приятна обстановка. Да не забравяме приятна компания и приятен аромат на въпросния чай или кафе.
Ако ти се допие боядисана "полезна вода", може да заливаш сушени шипки с топла вода и на сутринта да имаш студен суровояден и полезен чай.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Зависи колко, какъв чай, как е приготвен и как ти се отразява на теб самия. Camellia Sinensis съдържа танини, кофеин и други не толкова приятни вещества, но в зависимост от вида на чая и начина на запарката някои от тях могат да се избегнат в голяма степен. Ако ще пиеш нещо вместо вода препоръчвам разни плодови смеси (най-добре без каркаде), шипки и т.н. Роойбос и Хънибуш ги хвалят, че нямали нито една от вредните съставки на Camellia Sinensis.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Аз много обичам билков чай с мед. Правя го като кипвам вода и после запарвам билката за около 30 минути. Само че напоследък пробвам така - накисвам във вода със стайна температура билката и след няколко часа чаят е готов.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Аз не бих отхвърлила народната традиция в билколечението.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ели, много добре правиш. Добре е билките да ги накисваме във вода със стайна температура за една нощ. С вряла вода полезността е под въпрос ::)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

За чаят знам, че в зависимост от степеннта на обработка на  листата на Chamellia ,бива...зелен( най-малко обработван), жълт, червен  и черен( най-силно обработван).Едва през 17 в. става модерен в Европа (Англия, Русия и тогава започва тяхната традиция). Чай не трябвало да се пие на гладно сутрин, не трябвало да е горещ, нито студен, и не трябвало да престоява.
   Аз пия билкова отвара от цвят лайка, запарен в много топла вода. Ще пробвам метода на Ели, но дали е хубаво да престоява една нощ? Преди купувах билки до Лъвов мост и там са ми казвали, че трябва да сменяме билките и да не пием една и съща продължително време. Също така може течността да се ползва като лосион за почистване на кожата.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Дори безвредните билки като лайка могат да имат негативни ефекти при продължителен прием. Например при бременни жени хич не се препоръчва, заради свойството й да отпуска гладката мускулатура.

За категоризацията на чая има значение и зрелостта, в която са брани листата. Белият чай са най-младите връхчета на листата и поради тази причина обикновено този вид е най-скъп. Но съответно и с най-малко кофеин. Запарва се за около 2-3 минути с 70-80°C вода. Зеленият чай също е "по-суров" и се запарва по сходен начин. Кофеиновото му съдържание обикновено е ниско, но има видове които са по-силни от кафето. Улонг и жълт чай са някъде по средата "по суровост" между зеления и черния чай. Пу-ер или червен чай е отлежал чай.
Но, какъвто и да е чая, колкото и вкусен да ви се струва, факт е че в България наистина качествени чаеве не се намират.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Тази пролет си брах билките за чая от гората до моето село, в Странджа планина се намира. Имаше по много от билките, които се срещат там - жълт кантарион, бял равнец, мащерка, риган и сигурно още сто, които не познавам  :), баба ми каза, че е от дъждовете. Купувам си и от разни хора, които продават билки. А за чая, един ден бях оставила чаша с вода на терасата и тя така се беше стоплила от слънцето, че реших да сложа малко жълт кантарион вътре и ми хареса.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.