Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хлебарки  (Прочетена 20977 пъти)

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Хлебарки
« -: 30-08-2010, 17:00:21 »

След като прочетох, че веществото в лентичките против хлебарки, които купих, е силно отровно за всякакви водни животни, се разтревожих малко, макар и да не съм от водните животни  :Content_22:

Тогава започнах да търся в интернет за други средства, които да не съдържат синтетични отрови и стигнах до следното:

1. Дафинов лист. Води се repellent, сиреч не унищожава гадинките, а ги отблъсква. Най-добре да се използва живо растение - според някои две саксии лаврово дръвче (дафинов лист), са достатъчни да държат апартамент от 100 м2 непосещаван.

2. Така наречената "котешка мента" също репелент - намира се в магазините за домашни любимци, другото й име е коча трева - слага се в марлена торбичка или чорап в ъгъла на стаята.

3. Домашен любимец - в някои сайтове твърдят, че ако в дом с котка или куче (особено котка) също остава непосещаван.

Направих всичко това в жилището си във Варна (там ходим само през лятото) и имаше ефект, като накрая се оказа, че трябва вечер да запушваме и канала в банята, за да бъде ефектът пълен (явно гадинищата излизаха от там, от банята по-нататък не отиваха, след като използвах тези средства, но все пак и в банята не ми се искаше да ги виждам).

Пиша това в помощ на тези, които не искат да слагат отрови из къщата си.  :Content_22:
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Хлебарки
« Отговор #1 -: 30-08-2010, 17:04:16 »

Извинявайте, само да добавя - направих само първите две неща, без домашния любимец.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хлебарки
« Отговор #2 -: 30-08-2010, 17:38:12 »

Аз пък съм чувала за жаба. Хващаш една жаба и я пускаш нощно време. Уж всичко изяждала и прогонвала. Аз, обаче, не вярвам. С домашен любимец не действа.
Когато имахме ги морихме веднъж с тебешири, втори път с някакъв гел (Глобал май се казваше), който се оказа доста ефикасен. Отровен или не, не знам, но странични ефекти не забелязах. После не са се появявали. Има разни къщички с лепило, които ги привличат и май само ги залепват, а не ги тровят.
Хлебарките от банята обикновено си седят там и само със запушване на каналите/вентилационните отвори би трябвало да стане номера. Истинската напаст са кухненските или т.н. "руски" хлебарки. Тях много силни препарати не ги морят, пък какво остава за естествени средства?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хлебарки
« Отговор #3 -: 30-08-2010, 17:52:39 »

Хехехе , доста полезна информация , аз за сега нямам никакви , но е важно да знаеш :)
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Хлебарки
« Отговор #4 -: 30-08-2010, 18:33:53 »

Ох, нищо не помага срещу тази напаст!
В старата си квартира се борихме 5 години с променлив успех. Изчезваха за по месец два и после - отново се заселваха. Истински кошмар си беше, понеже когато идваха да пръскат от ХЕИ, не всички съседи бяха съгласни и така и не можахме да разрешим проблема глобално.
Ние сме с домашен любимец - котарак - не помага, даже по-скоро напротив, защото купичката му за храна беше основна мишена за хлебарките.
За най-дълго време успяхме да ги задържим настрана с гел и спрей Globul. Последният път, когато отидох да купя, обаче, ми казаха, че било доказано, че е токсичен и за хора и са го спрели от производство.
Ужасно е, наистина, не зная какво би могло да ги спре, без отрови, не помага дори блестящата чистота, те могат да се хранят дълго време от мазнините от пръстов отпечатък, а у дома в един период се бяха заселили под оплътнителния пръстен на хладилника, в контактите и някакви такива странни места ...
Сега сме в ново жилище, все още не са се завъдили тези гадини и онова, което отчитам е, че Котаруна се храни по-добре и наддаде на тегло, при това през лятото, явно и него са го притеснявали доста - в купичката му имаше неизменно присъствие.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Хлебарки
« Отговор #5 -: 30-08-2010, 20:08:30 »

Ох, нищо не помага срещу тази напаст!
В старата си квартира се борихме 5 години с променлив успех. Изчезваха за по месец два и после - отново се заселваха. Истински кошмар си беше, понеже когато идваха да пръскат от ХЕИ, не всички съседи бяха съгласни и така и не можахме да разрешим проблема глобално.
Ние сме с домашен любимец - котарак - не помага, даже по-скоро напротив, защото купичката му за храна беше основна мишена за хлебарките.
За най-дълго време успяхме да ги задържим настрана с гел и спрей Globul. Последният път, когато отидох да купя, обаче, ми казаха, че било доказано, че е токсичен и за хора и са го спрели от производство.
Ужасно е, наистина, не зная какво би могло да ги спре, без отрови, не помага дори блестящата чистота, те могат да се хранят дълго време от мазнините от пръстов отпечатък, а у дома в един период се бяха заселили под оплътнителния пръстен на хладилника, в контактите и някакви такива странни места ...
Сега сме в ново жилище, все още не са се завъдили тези гадини и онова, което отчитам е, че Котаруна се храни по-добре и наддаде на тегло, при това през лятото, явно и него са го притеснявали доста - в купичката му имаше неизменно присъствие.

Добре, значи хипотезата за домашния любимец се отхвърля. Но при мен другите две действаха - дафиновия лист и въпросната билка. Може би има и значение от кой вид са - при мен бяха от големите черни.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Хлебарки
« Отговор #6 -: 30-08-2010, 21:37:40 »

Кафявите хлебарки се придвижват по тръбите в които са вкарани кабелите из цялата кооперация или жилищен блок.Да се запушат тези тръби в конзолите на контактите и ключовете,също и при ел. таблото!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Хлебарки
« Отговор #7 -: 30-08-2010, 23:16:31 »

Хлебарките са се появили на земята много преди хората и ще изчезнат много след нас. Издържат на 200 пъти по-голяма доза радиация от смъртоносната за човека а също така и на доста токсини, така че за тоталната война срещу тях е фикс - идея.
В интерес на истината откакто миналата година наръсих някакъв прах против хлебарки само веднъж наскоро видях една в апартамента.
Домашен любимец - по добре да е котка, защото кучето постоянно ще донася бълхи отвън. Аз нямам домашен любимец и въпреки това лятно време се случва веднъж месечно някоя бълха да ми дойде на гости.
Като бях студент сестра ми ловеше хлебарките с кисело мляко - оставяше кофичка с полуизядено такова и на сутринта го намирахме пълно с удавени хлебарки.
Чел съм , че миризмата на оцет ги отблъсква, но не съм го проверявал.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Хлебарки
« Отговор #8 -: 31-08-2010, 08:18:49 »

Кучетата могат да се обезпаразитят против бълхи  :Content_22: мен ми се е случвало от влак да ми се закачи някаква...ужасна работа.
Хлебарки в квартирата съм виждала само 2 пъти и Робин така си беше поиграл с тях че не мърдаха  :whistling2 - emotloader:
А при нашите имам котка, която също ги ловеше, но вече одъртя и е над нещата. Баща ми беше взел Кобол-а и това е средството, с което най-дълго сме се преборвали с тях. Проблемът е, че отгоре живее една пиянка и нито чисти нито го интересува...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хлебарки
« Отговор #9 -: 31-08-2010, 08:27:50 »

При нас помогнаха само едни китайски тебешири - примамваха хлебарките да ги ядат. Но няколко дни не можеше да се живее спокойно в апартамента - гъмжеше. После нещо ги развалиха тия тебешири. Накрая пробвахме с тоя Глобул - гел и спрей. Махнаха се. Но сега виждам, че бил токсичен (то щом мори хлебарки - смятай)  tooth
В мазетата пръскаха, но ефект нямаше кой знае какъв. Съседите са огромен проблем. Някои си живеят с насекомите и не им пука.
Цитат
Като бях студент сестра ми ловеше хлебарките с кисело мляко - оставяше кофичка с полуизядено такова и на сутринта го намирахме пълно с удавени хлебарки.
Уф, не ми напомняй. Имам лоши спомени от това какво намерих веднъж в оставено извън хладилника кисело мляко...Още са ми пред очите tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Хлебарки
« Отговор #10 -: 31-08-2010, 09:48:12 »

 :kisss:А що идат хлебарките ,бе деца...какво търсят в домовете ни???Койти иска да узнае...да прочете първа книга от поредицата на Владимир Мегре...Звънтящите кедри на Русия- Анастасия!!!Аз тия дни я препрочетох за найсти път!!!! :pensif_29:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Хлебарки
« Отговор #11 -: 31-08-2010, 11:38:45 »

Една жабка да скача из къщата би свършило хубава работа.  ;)  :D
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Хлебарки
« Отговор #12 -: 31-08-2010, 14:30:54 »

:kisss:А що идат хлебарките ,бе деца...какво търсят в домовете ни???Койти иска да узнае...да прочете първа книга от поредицата на Владимир Мегре...Звънтящите кедри на Русия- Анастасия!!!Аз тия дни я препрочетох за найсти път!!!! :pensif_29:

Честно казано, не съм много склонна да търся "духовни причини" за хлебарките. За болестите, особено тежките, има такива причини, както и за много от нещата, които ни се случват. Струва ми се обаче, че трябва да се спазва някаквя мярка и в "духовността" - иначе човек може да се шашне. Аз знам, че си привърженичка на това да живеем в "мир и любов" с вирусите и бактериите си, но честно казано, предпочитам да не споделям дома си с хлебарки и много-много не вярвам, че ще ги очистя като си променя поведението или си изчистя личността/тялото  tooth

Иначе не ги избивам - гадно е и няма смисъл - като убиеш едни - други ще дойдат. Затова ми харесва метода на репелентите, както и чисто механичното запушване на разни дупки. Едно от предимствата да живееш в къща е, че можеш да почистиш цялата къща, докато в блоците ни е тъй, за съжаление. 
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хлебарки
« Отговор #13 -: 31-08-2010, 20:36:00 »

Знам и друг метод - молиш им се, на глас. Една жена се отървала от мишки като ги помолила да ядат само това, което било на земята и после нарочно оставяла храна за тях tooth
Ама аз лично не бих се захванала...
В природата има правила и организъм, попречил на нормалното съществуване на друг заслужава наказание. Аз ако вляза в територията на някой тигър, то той ще ме убие, нали? ::)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хлебарки
« Отговор #14 -: 31-08-2010, 23:21:57 »

Е кажи де , лельо Маринче , с две думи защо идват аджеба хлебарките у нас  ? То е ясно ,че няма да се юрнем да четем сега Мегре само за това...  Нещо сме прегрешили в минал живот ли ? Или нещо трябва да си сменим мисловните модели?  Интересно ми е какво е казано по въпроса. 
А ако този Мегре има мнение и за мравките,бълхите и комарите - още по-добре. Те по същите причини (като на хлебарките) ли  влизат  в апартамента ми  или по други причини ? 
 Айде за пеперудите , молците и винарките няма да го питаме , те не са така неприятни.
( Но съм сигурен, че Мегре има обяснение и за тях де .. )

Ааа, сетих се, има едни дето са с по 40 крака , ауу, много са гадни , да казва този Мегре и за тях бързо.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хлебарки
« Отговор #15 -: 01-09-2010, 07:21:55 »

А виждали ли сте черни хлебарки с червени кореми? А албиноси?  ;)

Иначе за гадините - паяци не било лошо да имаш вкъщи и не трябвало да ги избиваш.

П.С. Опита се една приятелка да ме зариби по Мегре и ми даде първата книга - "Анастасия". Е, хич не ми хареса. Познатите неща написани на прекалено опростен език...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Хлебарки
« Отговор #16 -: 01-09-2010, 08:14:26 »

За паяците знам, че означават измама! Но, дали ти ще си измамена, ще измамиш някого или нещо друго от този род, вече трябва да се погледне конкретният човек и ум-модела, който стой зад това.
И както във всичко друго, можеш да ги махнеш механично, но не поправиш ли ум-моделът, те пак ще се появят, ако не у вас, то на работното място и т.н.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хлебарки
« Отговор #17 -: 01-09-2010, 08:39:49 »

Паяка е на гости :) няма измама  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хлебарки
« Отговор #18 -: 01-09-2010, 11:50:46 »

Цитат
За паяците знам, че означават измама!
Значи всички българи трябва да си ходим с паяжините! tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Хлебарки
« Отговор #19 -: 01-09-2010, 11:59:02 »

Ето това пише в " Анастасия " :

" Хлебарките,- отговори Анастасия, - пълзят само по мръсна маса за да съберат, понякога невидимите за окото, останки от разлагащи се частички храна, да ги преработят и после да сложат в закътано място вече безвредните отпадъци. Ако са се навъдили много донеси в дома си жабка. И излишните веднага ще си тръгнат. "

Аз затова и за жабата предложих...  ;D
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.