Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Алексче  (Прочетена 49214 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #160 -: 30-01-2011, 09:36:44 »

Алексче, докога продължава това гадене при теб? И аз не се храня така разнообразно както ми се иска, но нямам абсолютно никакакъв апетит. Нямам търпение вече да минава този период. Много странно се чувствам. Аз се замилсям дали да не си купя спирулина като хранителна добвка, защото от 2 месеца не съм пила почти нищо. А какво мислите за бирената мая? Аз сега чета една книга и в нея пише, че била много полезна за бременни.
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #161 -: 30-01-2011, 09:56:55 »

Деси,аз постоянно ползвам бирена мая-слагам я къде ли не най-вече я поръсвам върху салати...много е хранителна,полезна и ще ти отвори апетита...даже давам на дъщеря ми/1,5 годишна/ в разни комбинациии,..
П.С. извинявам се на Алексче за спама и и желая лека бременност  :peperudi:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #162 -: 30-01-2011, 12:10:01 »

Aлексче, докога продължава това гадене при теб?

При всеки май е различно, аз вече съм в трети месец (нещо се бях объркала в изчисленията, когато писах в твоя дневник) и определено доста понамаля, но при мен не беше и толкова силно, не съм повръщала. Иначе в самото начало и аз нямах никакъв апетит и ядях доста малко, реших да се вслушам в тялото. Но ти си доста по-слаба от мен, не знам как би ти се отразила загубата на 2-3 килограма. Може би шейкове с ядкови млека, смутита са удачни в този случай, ако не ти се гади от тях. Също за сусамов тахан се сещам, той е калоричен и съдържа калций.

За бирената мая нищо не мога да кажа, нямам опит с нея...

Деси, благодаря ти; не е спам.  :flowers2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #163 -: 31-01-2011, 05:47:35 »

не знам дали има достъпно такова изследване в Бг.
Има...
Едно момиче, което познаваш виртуално, прави такова изследване в България.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #164 -: 01-02-2011, 13:59:28 »

Алексче, и аз не повръщам, но самата мисъл за храна ме отблъсква. Храните, които преди обожавах, сега не мога и да си помисля да ги ям. Ядкови шейкове и дипове, салати, сурови крекери направо не мога да гледам. През деня хапвам някой и друг плод, а вечер с триста зора препечени пълн.филийки с нещо. Дано да не продължи дълго, защото килограмите ми наистина са малко. В момета нямам и 51 (при ръст 172см).
Деси, а ти откъде си взимаш бирена мая на прах? Аз имам хранителна мая и май и тя ще ми свърши работа. А спирулина ще си купя скоро, че с това супер еднообразно хранене. :(
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #165 -: 01-02-2011, 17:24:35 »

Деси хранителната и бирената мая са мн подобни..вземам си бирена мая от био магазина на Балев,на ул.Генерал Колев-до окр.болница...от там си вземам и спирулина изгодна мие 100 бр са 12лв-био.
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #166 -: 01-02-2011, 20:47:52 »

Алексче, и аз не повръщам, но самата мисъл за храна ме отблъсква. Храните, които преди обожавах, сега не мога и да си помисля да ги ям. Ядкови шейкове и дипове, салати, сурови крекери направо не мога да гледам. През деня хапвам някой и друг плод, а вечер с триста зора препечени пълн.филийки с нещо. Дано да не продължи дълго, защото килограмите ми наистина са малко. В момета нямам и 51 (при ръст 172см).
Деси, а ти откъде си взимаш бирена мая на прах? Аз имам хранителна мая и май и тя ще ми свърши работа. А спирулина ще си купя скоро, че с това супер еднообразно хранене. :(

Мисля, че пчелния прашец ще ти свърши работа цялостно - дори и за връщане на апетита, а ако си намериш пчелно млечице, тогава още по-добре. Ако обичаш сладко, можеш да пробваш рецептата със суров смлян сусам+мед+няколко вида ядки  :essen:

А иначе ако наблегнеш на портокаловия сок, той също може да ти върне апетита, нали сега му е сезона...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #167 -: 02-02-2011, 18:27:43 »

За пчелния прашец забравих - аз го приемам от няколко месеца и сега продължавам - сутрин по 1 ч.л. с малко лимонов сок и мед. Майка ми е забъркала и 1 кг. мед с пчелно млечице, та и от него започнах да взимам по 1 ч.л. на ден сутрин един час преди хранене.

Липсата на апетит се дължи на големите хормонални промени и високите нива на прогестерон, та не съм сигурна, че нещо (освен края на първия триместър :) ) е в състояние да го върне. Наистина човек буквално не може да погледне определени храни.

Може би трябва просто да хапваш от храните, които ти понасят, каквито и да са; струва ми се, че в случая прекомерната загуба на килограми би била по-голямото зло. Дано по-бързо да отмине при теб този период и да можеш да включиш повече храни.
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #168 -: 02-02-2011, 18:43:12 »

Алексче, медът с пчелното млечице в какви пропорции е, защото имам и от двете, ама незнам по колко да смесвам?
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #169 -: 04-02-2011, 19:11:29 »

Алексче, наистина сега ми е много труден периода и буквално хапвам насила и гледам да са неща, които не съм яла отдавна и ми се услаждат в процеса на хранене, например препечен пълн.хляб, задушени броколи, вчера дори ядох от домашната лютеница на майка ми, а не бях яла такова нещо от много години. Но като цяло нямам апетит и се надявам бързо да отмине този смотан период. Взех си и бразилски орех и си хапвам по малко, заради високото съдържание на селен. Важното е, че не смъквам килограми и съм ги задържала.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #170 -: 04-02-2011, 20:20:52 »

Алексче, медът с пчелното млечице в какви пропорции е, защото имам и от двете, ама незнам по колко да смесвам?

10 гр. пчелно млечице в 1 кг. мед по указания на пчеларя.

Така като гледам в интернет, това си е пропорцията - 1 гр. млечице на 100 гр. мед.

Ето какво намерих тук:

"Смесване с пчелен мед в съотношение от 1:10 до 1:100 и съхранение на тъмно в хладилник.  Съхраняването и използването на млечице, смесено с пчелен мед е за предпочитане поне по две причини. Първо: В меда млечицето се консервира и по този начин то става много устойчиво на външни температурни въздействия. Може да се съхранява продължително при стайна температура, не на пряко слънчева светлина, както и в шкафове, огрети от слънце. Второ: Комбинираният прием на млечице и натурален пчелен мед има синергичен ефект, т.е. ефект при който 2 + 2 = 5. Най-вероятна причина за това е наличието на различни микроелементи и др. съставки в пчелния мед, които служат като коферменти на ензимните системи на човешкия организъм. В млечицето, от друга страна има много хормоноподобни вешщества, които влияят пряко на метаболизма и на въглехидратната, мастната и белтъчната обмяна."

Деси, дано по-бързо да минава този период.  :kisss:
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #171 -: 05-02-2011, 02:36:34 »

Има още един начин за консумация на пчелно млечице- топиш върха на клечка за зъби в млечицето и консумираш това, което е останало по клечката. Добре е да се сложи под езика.
Не е хубаво да се взема в надвечер, защото повишава възбудимостта и предизвиква безсъние.
И смесено с мед се съхранява добре, но трябва много добре да се размеси и да се внимава да не се яде вечер.. :)
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #172 -: 05-02-2011, 09:57:44 »

Знам и за другия начин, но не ми го препоръчаха, защото се губи от количеството, а то и без това не е много.
А и медът стабилизира млечицето и се съхранява по-лесно.
Иначе е вярно, че не бива да се консумира вечер.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #173 -: 05-02-2011, 10:54:53 »

Така е, в меда млечицето все едно се запечатва и се консервира за повече време, иначе малко или много се окислява- като се отваря по няколко пъти на ден това мъничко шишенце...
С клечката пък дозировката се спазва по- точно, а тя е важна.
Абе.. кой както си прецени..  :)
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #174 -: 05-02-2011, 12:38:00 »

Аз съм пробвала с клечка, ама нещо не ми се нрави... Сега ще опитам и с мед. Мерси за инфото, не ми се ровеше и реших наготово да питам.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #175 -: 08-03-2011, 17:50:18 »

Ето ме и мен отново (Марулке  ;)), чета ви редовно, но няма какво да пиша и затова не се обаждам.

Добре съм, нямам неразположения засега, да чукна на дърво; гаденето отмина и вече се храня доста по-"човешки". Килограми съм качила досега един-два, оставям си мегдан за по-нататък.  tooth

Хемоглобинът ми се оказа леко понижен (нормално), за него пия сок от цвекло и моркови, чай от коприва и спирулина на таблетки (по 3-4 дневно). Надявам се да го задържа така. Много ми се ядат зелени салати, мога само това да ям, но се ограничавам заради нитратите.

Да не забравя да честитя празника на всички дами!   :flower: :flower: :flower:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #176 -: 08-03-2011, 19:03:37 »

Алексче, радвам се, че всичко при теб е наред!  :)И аз вече нямам търпение за зелени салатки!
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #177 -: 08-03-2011, 21:13:48 »

 аз и сега си ги хапвам, единствено домати не купувам, освен чери, но умерено ги консумирам
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #178 -: 09-03-2011, 21:01:07 »

Днес от любопитство как съм с хемоглобина си пуснах една контролна кръвна картина (че последната беше отпреди 2 месеца) + желязо.
Хемоглобин - 123, супер, желязо - 30,6 при горна реф. стойност за жени 23?! За пръв път си изследвам желязо, не знам колко е било преди, но доста ме озадачи този резултат. В крайна сметка реших утре да повторя в друга лаборатория и тогава да продължа да се чудя, ако има за какво. Чудно ми е и лекарят какво ще каже в понеделник... Миналия месец, като видя хемоглобин 110, веднага ми изписа Феро-фолгама (която не съм пила) и ми препоръча телешко и т.н., а ако му кажа, че от осем години не ям месо, сигурно ще ме изгони...

Деси,  :kisss:
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #179 -: 10-03-2011, 20:30:56 »

Лабораторна грешка се оказа моето желязо.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.