Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Алексче  (Прочетена 49230 пъти)

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #40 -: 19-09-2010, 19:38:34 »

Днес сутринта метнахме раниците на гръб и поехме към Черни връх.
За съжаление забравих да помисля за закуска и ядохме печени фъстъци (не че не можехме да минем и без тях  :Confus_3:).

Тръгнахме от Драгалевци, ползвахме лифта до Бай Кръстьо, защото бяхме окъснели (успяхме едва в 8 да станем). На върха бяхме в 15.00, хапнахме домати, ръжен хляб и козе сирене и заслизахме към Железница.

Страхотен ден за туризъм - слънчево време, умерен вятър, чудесно беше.  :peperudi:

Вечерята ще бъде грозде и по-късно салата от домати.

Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #41 -: 21-09-2010, 12:09:59 »

Няма да пиша какво съм яла вчера, защото не беше нито сурово, нито полезно. Кофти стечение на обстоятелствата: неприятности, нерви, не си бях взела подходяща храна. Както и да е, няма да го мисля толкова, вчера си е било за вчера.
Днес сутринта си изпих пчелния прашец, към 10:30 изядох 1 ябълка.
За обяд си нося прилично количество салата от зеле и домати.

В събота се сдобих с велоергометър, нямам търпение мъжът ми да го сглоби.  :weight_lift:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #42 -: 21-09-2010, 19:44:24 »

Честито :Content_22:...какво става със смутитата  ;D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #43 -: 21-09-2010, 19:56:24 »

Аз хич и не свикнах с тези смутита и не си правя. Но сока го харесвам, за който пак си ползвам зелено+плод.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #44 -: 22-09-2010, 11:05:40 »

Честито :Content_22:...какво става със смутитата  ;D

Mерси  ;)

За смутита нямах време последните два дни, ще гледам като се завъртя за по-дълго вкъщи, да изпробвам едно-друго.

Покълна ми кафявата био-леща, но май съм сложила повече, отколкото трябваше (към една водна чаша) и половината мисля да я направя на салата с домати и лук за вечеря, а останалата - в хладилника за утре.
Мярнах рецепта за крекери с леща, трябва само да си купя хартия за печене.

Иначе днес досега съм на менюто от вчера: пчелен прашец, ябълка, салата от домати и зеле (случих на много хубава зелка).

Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #45 -: 23-09-2010, 12:53:13 »

Да си призная, последните няколко дни изобщо не се чувствах добре. Отдавам го най-вече на ПМС.
Вчера следобед ми стана лошо, зави ми се свят, причерня ми (имам ниско кръвно, но по принцип не ми създава проблеми); хапнах два банана, не ми мина и си взех накрая един сникърс и кафе, чак тогава се оправих. Ясно, че не беше най-правилното, но нямах друго подръка в момента. Вечерях малко овче сирене и 2 филийки ръжен хляб.
Не мисля да се обезсърчавам заради такива дни; сигурна съм, че с времето ще намеря баланса, а и се надявам проблемите ми с цикъла постепенно да отшумят.
Днес вече се чувствам значително по-добре; сутринта си изпих прашеца, малко по-късно 1 с.л. зехтин; карах 20 мин. велоергометър за тонус  ;); преди да изляза, изпих и една лъжица сусамово олио.
Към 10.30 закусих с две праскови; обядът ми беше варен кафяв и черен ориз с малко задушени броколи, суров лук и магданоз. Взех си един био-натурален шоколад за всеки случай за следобед.

За вечеря ще се пробвам да направя нещо като лещени кюфтенца  (сурови) от покълналата леща + някаква салатка.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #46 -: 23-09-2010, 12:55:27 »

Забравих да напиша, че мисля да включвам по малко сирене 1-2 пъти в седмицата; явно засега не ми понася добре пълното отказване от млечните продукти.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #47 -: 23-09-2010, 15:52:40 »

При падане на кръвно пробвай айран с много сол. Сладкото няма да ти помогне.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #48 -: 23-09-2010, 16:09:24 »

Знам за айрана, но вчера нямаше как да изляза от работа да си взема, само автоматът за закуски ми беше подръка. Не съм сигурна даже дали беше от кръвното... Нормално ми е около 90/50, но не го усещам като ниско.
Иначе сладкото и кафето помагат за кратко, но в дългосрочен план наистина са вредни за кръвното.

Между другото, действително откакто намалих значително кафето (до 1-2 пъти седмично, а по-рано: 1-2 на ден), се събуждам много по-бодра и ставам много по-лесно. Направо не мога да повярвам.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #49 -: 23-09-2010, 16:31:35 »

Аз съм със същото кръвно и само понякога го усещам, обикновено като събера границите. Спрях съвсем кафето от около половин година и ми направи впечатление, че хипотоничните кризи намаляха. Сладко не ям от години поради други причини - много лесно получавам хипогликимия, дори от мед, сушени и сладки плодове.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #50 -: 23-09-2010, 17:36:06 »

И аз преди имах ниско кръвно и затова пиех кафе. От февруари месец най-после се отървах от кафето :peperudi: и нямам никакви проблеми с кръвното....Отказването не беше лесно, но за една седмица го преживях tooth
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #51 -: 23-09-2010, 17:45:20 »

Аз дори не толкова заради кръвното го пиех, а просто обичам кафе. А имам мастопатия и ми е съвсем противопоказано, защото се подувам; освен това ми се струва, че допринася за болките по време на менструация.

Преди три години за доста дълъг период време работех почти само на нощни смени и пиех по 7-8 кафета на вечер... направо ужас.  :-\
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #52 -: 23-09-2010, 18:47:49 »

На мен колата ми влияеше зле на болките при менструация- увеличаваха се. Та нищо чудно и кафето така да влияе.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #53 -: 23-09-2010, 20:34:55 »

Възможно е да влияе кафето на болките ::) от както не пия кафе почти нямам болки, правя едни асани и мудри и ми минава много бързо... но незнам дали се дължи само на кафето, или е комплексно....
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #54 -: 23-09-2010, 20:55:45 »

Да си призная, последните няколко дни изобщо не се чувствах добре. Отдавам го най-вече на ПМС.
Вчера следобед ми стана лошо, зави ми се свят, причерня ми (имам ниско кръвно, но по принцип не ми създава проблеми);
Има пълнолуние сега и на мен ми причернява като стана изведнъж
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #55 -: 27-09-2010, 11:59:12 »

Нямах време да пиша последните няколко дни, но с храната съм горе-долу добре, около 70% сурово (с изключение на неделя).
Отново няма да си бъде вкъщи за две седмици заради ремонти и менюто ми ще е по-еднообразно, но ще се постарая. Смятам да наблегна на най-вече на зеленчуците (зеле, моркови, ако има още хубави домати, авокадо), също ядки (бадеми, орехи, кашу) и по-умерено сладки плодове от сорта на банани, грозде и сушени, защото последната седмица покрай цикъл, неприятности и натурален шоколад  tooth съм качила 1,5 кг.
Мисля също да включа млечни под формата на кисело мляко 1-2 пъти седмично, струва ми се по-добре от солено сирене с неясен състав.

За днес менюто ми (досега): зелен чай, няколко сливи, за обяд - задушено зеле с домати.
Вечерята ще бъде авокадо с 1-2 филии ръжен хляб. За следобед съм си взела ядки, в случай, че огладнея.

Да се похваля, че в неделя скочих с бънджи от моста на Витиня - беше страхотно!  :peperudi:

Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #56 -: 27-09-2010, 13:45:19 »

И какво промени скока в теб,усети ли нещо? Освен да се напомпи адреналина до дупка. Дали е безвредно за психиката в дългосрочен план?
Много по голям тест за характера е, да подариш нещо много любимо и ценно на много закъсал човек,а и ефекта е много положителен.  :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #57 -: 27-09-2010, 14:47:48 »

Ако си намериш домашно сирене, мисля е по-добре от киселото мляко, защото съдържа повече мазнини и протеини. Пък и ако ще ядеш веднъж-два пъти седмично, по-концентрираната форма си е за предпочитане. Бих ти препоръчала домашно козе сирене. Ако е солено винаги можеш да го обезсолиш. КГ си качила заради цикъла според мен, не заради сладките неща. По принцип от много въглехидрати и захар се задържат течности. Сега тъкмо излизат броколи, карфиол, брюкселско - възползвай се.
И аз искам да скоча с бънджи, но малко се притеснявам да не изгубя съзнание заради ниското кръвно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #58 -: 28-09-2010, 12:02:09 »

Томирис, може би си права за сиренето; аз и без това кисело мляко не обичам кой знае колко.
За съжаление домашно козе няма откъде за момента; купувам едно на "Маджаров" (май) - не е лошо, но  разбира се няма много общо с това, което правехме на село, като бях малка.

Вчера следобед хапнах към 70 гр. ядки (кашу, бадеми, лешници); вечерята беше авокадо с чесън и лимонов сок, 3 филийки ръжен хляб и карфиол. Изядох и един шоколадов бонбон с малко торта, защото бабата на мъжа ми навърши 76 и нямаше как да откажа.

Днес сутринта се успах и нямах време да си купя плодове; пих един зелен чай и към 10.30 хапнах пак 50-60 гр. ядки. За обяд: от вчерашното зеле плюс задушени зеленчуци (грах, царевица, морков) от магазина.
За следобед имам 5-6 дребни круши. А, и едно кафе, днес не можах да се удържа.  :-\ Вечерята ще я мисля после.


И какво промени скока в теб,усети ли нещо? Освен да се напомпи адреналина до дупка. Дали е безвредно за психиката в дългосрочен план?
Много по голям тест за характера е, да подариш нещо много любимо и ценно на много закъсал човек,а и ефекта е много положителен.  :love_028:

Всъщност адреналина май не го усетих толкова, защото като ме изтеглиха обратно, бях много спокойна.

Не мога да преценя нещо дали се е променило в мен, но разбрах, че съм по-смела и хладнокръвна, отколкото предполагах (а за себе си като цяло мисля, че съм по-скоро от страхливите) и ще е хубаво да си го припомням и в други житейски ситуации.  :)

Що се отнася до ефекта върху психиката, предполагам, че по-чувствителен човек би могъл да се травмира. Мисля, че трябва да се слуша вътрешното усещане, то не греши.  Аз скочих без колебание, но бях със затворени очи почти през цялото време, защото ме обзе паника, а мъжът ми каза, че много се е кефил на гледката.

За подаряването си прав, но едното не пречи на другото. :)

И аз искам да скоча с бънджи, но малко се притеснявам да не изгубя съзнание заради ниското кръвно.

По време на самия скок според мен няма как да изгубиш съзнание, ако има някакво прилошаване, може да е след това. Но ти си знаеш най-добре как ти влияе кръвното; аз например никога не съм губила съзнание, най-много да ми причернее пред очите и да ми се завие свят. Странното е, че дори след кръводаряване не ми прилошава, чувствам се супер, а дарявам със 110/70 след 1-2 кафета.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #59 -: 28-09-2010, 15:06:54 »

Аз съм понякога с 80/50 и никога не съм припадала. Спускала съм се с въже над пропаст и ми беше приятно.

Странно, как са ти позволили да даряваш кръв с ниско кръвно? Имаше бая изисквания за тегло и хемоглобин, би трябвало и за кръвно да има.
"Маджаров" съм яла. Беше сирене, но не миришеше достатъчно на коза, което ме навежда на мисълта че беше смес...Аз тая фирма по принцип не я харесвам - прехвалена е и с прекалено високи цени за това, което предлагат.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 22 запитвания.